Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

door
Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

EK-favoriet Engeland heeft ook in zijn tweede groepswedstrijd geen goede indruk kunnen maken. Harry Kane zorgde tegen Denemarken nochtans al vroeg voor de openingsgoal. Maar de Denen kwamen via een puik doelpunt langszij en daar namen beide ploegen uiteindelijk vrede mee: 1-1.

Engeland geldt volgens heel wat waarnemers als één van de topfavorieten om met de eindzege aan de haal te gaan. Maar ondanks een zege in de eerste wedstrijd tegen Servië, hadden de Three Lions nog geen indruk kunnen maken. De Denen moesten dan weer vol aan de bak na het onverwachte gelijkspel tegen Slovenië.

Ondanks een vrij gezapige start van beide ploegen, was het Engeland dat als eerste kon toeslaan. Een schot van Foden ging eerst nog naast. Niet veel later ging Walker met de bal aan de haal na een blunder van Kristiansen. Hij kon Kane bedienen en de Engelse aanvoerder tekende voor zijn eerste treffer van het EK.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Heerlijke gelijkmaker

Maar in plaats van door te drukken, namen de Engelsen na de openingsgoal een defensieve houding in. Iets wat wel vaker het geval is met Southgate als bondscoach. Die aanpak kwam hen echter duur te staan. Na slecht uitvoetballen belandde het leer immers voor Hjulmand en die zorgde voor 1-1 met een geweldige trap.

Ondanks kansjes aan beide zijden, was dat meteen ook de ruststand. Engeland begon wel veelbelovend aan de tweede periode. Een poging van Rice bracht Schmeichel echter niet in de problemen, terwijl Saka het zijnet deed trillen. De beste kans kwam dan weer op naam van Foden, hij mikte hard op het doelkader.

Drievoudige wissel

Vervolgens ging de voet weer van het Engelse gaspedaal en nam Denemarken het roer opnieuw over. Southgate besloot dan ook om in te grijpen met een drievoudige wissel, al leverde dat ook niet meteen veel op. Invaller Watkins zette Schmeichel wel nog eventjes aan het werk. 

En zo kabbelde de match verder tot het einde. In de slotfase kwam Denemarken zelfs nog het dichtste bij de winnende trefer, maar het bleef bij 1-1. Opnieuw dus geen overtuigende prestatie van Engeland, dat wel quasi zeker lijkt van de volgende ronde. Denemarken zal op de slotspeeldag sowieso iets moeten rapen tegen Servië om alsnog door te stoten.

Engeland zal het EK níét winnen ...

Meest recent

Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

19
19
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

25
25
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

58
58
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

82
82
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

27
27
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

54
54
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

33
33
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

26
26
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

79
79
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

165
165
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

40
40
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

163
163
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

89
89
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

67
67
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

361
361
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

65
65
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

120
120
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

51
51
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

149
149
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

144
144
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

92
92
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

230
230
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

239
239

Meer sportnieuws