Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

66 stemmen
Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

EK-favoriet Engeland heeft ook in zijn tweede groepswedstrijd geen goede indruk kunnen maken. Harry Kane zorgde tegen Denemarken nochtans al vroeg voor de openingsgoal. Maar de Denen kwamen via een puik doelpunt langszij en daar namen beide ploegen uiteindelijk vrede mee: 1-1.

Engeland geldt volgens heel wat waarnemers als één van de topfavorieten om met de eindzege aan de haal te gaan. Maar ondanks een zege in de eerste wedstrijd tegen Servië, hadden de Three Lions nog geen indruk kunnen maken. De Denen moesten dan weer vol aan de bak na het onverwachte gelijkspel tegen Slovenië.

Ondanks een vrij gezapige start van beide ploegen, was het Engeland dat als eerste kon toeslaan. Een schot van Foden ging eerst nog naast. Niet veel later ging Walker met de bal aan de haal na een blunder van Kristiansen. Hij kon Kane bedienen en de Engelse aanvoerder tekende voor zijn eerste treffer van het EK.

LEES OOK: Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Heerlijke gelijkmaker

Maar in plaats van door te drukken, namen de Engelsen na de openingsgoal een defensieve houding in. Iets wat wel vaker het geval is met Southgate als bondscoach. Die aanpak kwam hen echter duur te staan. Na slecht uitvoetballen belandde het leer immers voor Hjulmand en die zorgde voor 1-1 met een geweldige trap.

Ondanks kansjes aan beide zijden, was dat meteen ook de ruststand. Engeland begon wel veelbelovend aan de tweede periode. Een poging van Rice bracht Schmeichel echter niet in de problemen, terwijl Saka het zijnet deed trillen. De beste kans kwam dan weer op naam van Foden, hij mikte hard op het doelkader.

Drievoudige wissel

Vervolgens ging de voet weer van het Engelse gaspedaal en nam Denemarken het roer opnieuw over. Southgate besloot dan ook om in te grijpen met een drievoudige wissel, al leverde dat ook niet meteen veel op. Invaller Watkins zette Schmeichel wel nog eventjes aan het werk. 

En zo kabbelde de match verder tot het einde. In de slotfase kwam Denemarken zelfs nog het dichtste bij de winnende trefer, maar het bleef bij 1-1. Opnieuw dus geen overtuigende prestatie van Engeland, dat wel quasi zeker lijkt van de volgende ronde. Denemarken zal op de slotspeeldag sowieso iets moeten rapen tegen Servië om alsnog door te stoten.

Engeland zal het EK níét winnen ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

92
92
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

302
302
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

387
387
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1051
1051
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

112
112
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

415
415
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

157
157
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

174
174
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws