Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

66
Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

EK-favoriet Engeland heeft ook in zijn tweede groepswedstrijd geen goede indruk kunnen maken. Harry Kane zorgde tegen Denemarken nochtans al vroeg voor de openingsgoal. Maar de Denen kwamen via een puik doelpunt langszij en daar namen beide ploegen uiteindelijk vrede mee: 1-1.

Engeland geldt volgens heel wat waarnemers als één van de topfavorieten om met de eindzege aan de haal te gaan. Maar ondanks een zege in de eerste wedstrijd tegen Servië, hadden de Three Lions nog geen indruk kunnen maken. De Denen moesten dan weer vol aan de bak na het onverwachte gelijkspel tegen Slovenië.

Ondanks een vrij gezapige start van beide ploegen, was het Engeland dat als eerste kon toeslaan. Een schot van Foden ging eerst nog naast. Niet veel later ging Walker met de bal aan de haal na een blunder van Kristiansen. Hij kon Kane bedienen en de Engelse aanvoerder tekende voor zijn eerste treffer van het EK.

Heerlijke gelijkmaker

Maar in plaats van door te drukken, namen de Engelsen na de openingsgoal een defensieve houding in. Iets wat wel vaker het geval is met Southgate als bondscoach. Die aanpak kwam hen echter duur te staan. Na slecht uitvoetballen belandde het leer immers voor Hjulmand en die zorgde voor 1-1 met een geweldige trap.

Ondanks kansjes aan beide zijden, was dat meteen ook de ruststand. Engeland begon wel veelbelovend aan de tweede periode. Een poging van Rice bracht Schmeichel echter niet in de problemen, terwijl Saka het zijnet deed trillen. De beste kans kwam dan weer op naam van Foden, hij mikte hard op het doelkader.

Drievoudige wissel

Vervolgens ging de voet weer van het Engelse gaspedaal en nam Denemarken het roer opnieuw over. Southgate besloot dan ook om in te grijpen met een drievoudige wissel, al leverde dat ook niet meteen veel op. Invaller Watkins zette Schmeichel wel nog eventjes aan het werk. 

En zo kabbelde de match verder tot het einde. In de slotfase kwam Denemarken zelfs nog het dichtste bij de winnende trefer, maar het bleef bij 1-1. Opnieuw dus geen overtuigende prestatie van Engeland, dat wel quasi zeker lijkt van de volgende ronde. Denemarken zal op de slotspeeldag sowieso iets moeten rapen tegen Servië om alsnog door te stoten.

Engeland zal het EK níét winnen ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

135
135
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

294
294
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

660
660
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

359
359
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

673
673
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

597
597
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws