Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

66 stemmen
Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

EK-favoriet Engeland heeft ook in zijn tweede groepswedstrijd geen goede indruk kunnen maken. Harry Kane zorgde tegen Denemarken nochtans al vroeg voor de openingsgoal. Maar de Denen kwamen via een puik doelpunt langszij en daar namen beide ploegen uiteindelijk vrede mee: 1-1.

Engeland geldt volgens heel wat waarnemers als één van de topfavorieten om met de eindzege aan de haal te gaan. Maar ondanks een zege in de eerste wedstrijd tegen Servië, hadden de Three Lions nog geen indruk kunnen maken. De Denen moesten dan weer vol aan de bak na het onverwachte gelijkspel tegen Slovenië.

Ondanks een vrij gezapige start van beide ploegen, was het Engeland dat als eerste kon toeslaan. Een schot van Foden ging eerst nog naast. Niet veel later ging Walker met de bal aan de haal na een blunder van Kristiansen. Hij kon Kane bedienen en de Engelse aanvoerder tekende voor zijn eerste treffer van het EK.

Heerlijke gelijkmaker

Maar in plaats van door te drukken, namen de Engelsen na de openingsgoal een defensieve houding in. Iets wat wel vaker het geval is met Southgate als bondscoach. Die aanpak kwam hen echter duur te staan. Na slecht uitvoetballen belandde het leer immers voor Hjulmand en die zorgde voor 1-1 met een geweldige trap.

Ondanks kansjes aan beide zijden, was dat meteen ook de ruststand. Engeland begon wel veelbelovend aan de tweede periode. Een poging van Rice bracht Schmeichel echter niet in de problemen, terwijl Saka het zijnet deed trillen. De beste kans kwam dan weer op naam van Foden, hij mikte hard op het doelkader.

Drievoudige wissel

Vervolgens ging de voet weer van het Engelse gaspedaal en nam Denemarken het roer opnieuw over. Southgate besloot dan ook om in te grijpen met een drievoudige wissel, al leverde dat ook niet meteen veel op. Invaller Watkins zette Schmeichel wel nog eventjes aan het werk. 

En zo kabbelde de match verder tot het einde. In de slotfase kwam Denemarken zelfs nog het dichtste bij de winnende trefer, maar het bleef bij 1-1. Opnieuw dus geen overtuigende prestatie van Engeland, dat wel quasi zeker lijkt van de volgende ronde. Denemarken zal op de slotspeeldag sowieso iets moeten rapen tegen Servië om alsnog door te stoten.

Engeland zal het EK níét winnen ...

Meest recent

"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

39
39
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

45
45
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

13
13
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

77
77
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

421
421
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

84
84
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

278
278
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

416
416
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

303
303
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

213
213
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

190
190
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

55
55
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

70
70
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

248
248
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

56
56
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

260
260
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

99
99
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

421
421
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

411
411
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

181
181
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

237
237
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

422
422
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

58
58
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

213
213
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

130
130

Meer sportnieuws