Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

door
Engeland blijft teleurstellen: Denen pakken verdiend punt

EK-favoriet Engeland heeft ook in zijn tweede groepswedstrijd geen goede indruk kunnen maken. Harry Kane zorgde tegen Denemarken nochtans al vroeg voor de openingsgoal. Maar de Denen kwamen via een puik doelpunt langszij en daar namen beide ploegen uiteindelijk vrede mee: 1-1.

Engeland geldt volgens heel wat waarnemers als één van de topfavorieten om met de eindzege aan de haal te gaan. Maar ondanks een zege in de eerste wedstrijd tegen Servië, hadden de Three Lions nog geen indruk kunnen maken. De Denen moesten dan weer vol aan de bak na het onverwachte gelijkspel tegen Slovenië.

Ondanks een vrij gezapige start van beide ploegen, was het Engeland dat als eerste kon toeslaan. Een schot van Foden ging eerst nog naast. Niet veel later ging Walker met de bal aan de haal na een blunder van Kristiansen. Hij kon Kane bedienen en de Engelse aanvoerder tekende voor zijn eerste treffer van het EK.

Heerlijke gelijkmaker

Maar in plaats van door te drukken, namen de Engelsen na de openingsgoal een defensieve houding in. Iets wat wel vaker het geval is met Southgate als bondscoach. Die aanpak kwam hen echter duur te staan. Na slecht uitvoetballen belandde het leer immers voor Hjulmand en die zorgde voor 1-1 met een geweldige trap.

Ondanks kansjes aan beide zijden, was dat meteen ook de ruststand. Engeland begon wel veelbelovend aan de tweede periode. Een poging van Rice bracht Schmeichel echter niet in de problemen, terwijl Saka het zijnet deed trillen. De beste kans kwam dan weer op naam van Foden, hij mikte hard op het doelkader.

Drievoudige wissel

Vervolgens ging de voet weer van het Engelse gaspedaal en nam Denemarken het roer opnieuw over. Southgate besloot dan ook om in te grijpen met een drievoudige wissel, al leverde dat ook niet meteen veel op. Invaller Watkins zette Schmeichel wel nog eventjes aan het werk. 

En zo kabbelde de match verder tot het einde. In de slotfase kwam Denemarken zelfs nog het dichtste bij de winnende trefer, maar het bleef bij 1-1. Opnieuw dus geen overtuigende prestatie van Engeland, dat wel quasi zeker lijkt van de volgende ronde. Denemarken zal op de slotspeeldag sowieso iets moeten rapen tegen Servië om alsnog door te stoten.

Engeland zal het EK níét winnen ...

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

47
47
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

12
12
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

36
36
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

34
34
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

39
39
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

33
33
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

53
53
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

150
150
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

241
241
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

125
125
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

197
197
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

342
342
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

43
43
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

100
100
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

69
69
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

169
169
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

316
316
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

418
418
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

143
143
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

205
205
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

223
223
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

209
209

Meer sportnieuws