'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

door
'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Daarbij komen ze ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en RSC Anderlecht strijden met nog een derde Belgische club.

Anderlecht deed in het voorbije seizoen een gooi naar de titel, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in het klassement. Hierdoor mogen de Brusselaars komend seizoen wel opnieuw aantreden in Europa. Om daarin een goede beurt te maken, is versterking in de breedte welgekomen.

Gent begint op zijn beurt aan een compleet nieuw hoofdstuk met een vernieuwd bestuur én met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdtrainer. Hij krijgt de lastige opdracht om een succesvol vervolg te maken van het post-Hein Vanhaezebrouck tijdperk. En ook daarvoor is extra versterking geen overbodige luxe.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Ivoriaans goudhaantje

Beide clubs zouden onder meer een polyvalente middenvelder kunnen gebruiken. En daarvoor zouden ze hun zinnen hebben gezet op hetzelfde target. Zo raakte onlangs bekend dat zowel Anderlecht als Gent aan de mouw trekt van Malick Junior Yalcouyé.

Deze 18-jarige Ivoriaan speelt sinds begin dit seizoen voor het Zweedse IFK Göteborg en liet daar al mooie dingen zien. Het lijkt dan ook niet lang te duren alvorens Yalcouyé een nieuwe stap voorwaarts zet. En volgens Caught Ofside is de interesse van de Brusselaars en Oost-Vlamingen nog steeds actueel.

Vraagprijs van 7 miljoen

Bovengenoemd medium beweert dat er één van de Belgische ploegen al een bod van 5 miljoen euro zou hebben neergelegd. Dat zou wel eens afkomstig kunnen zijn uit de Planet Group Arena. Het bewuste bod werd door Göteborg echter als ontoereikend bestempeld.

Naar verluidt zouden de Zweden mikken op zo'n 7 miljoen euro. De Belgische gegadigden weten dus wat hun te doen staat. Want ondertussen heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Southampton en Brighton zouden eveneens al een bod hebben gedaan, ook Ajax, PSV en Brentford worden genoemd.

Welke ploeg gaat volgend seizoen de sterkste kern hebben volgens u?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

82
82
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

253
253
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

152
152
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

178
178
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

257
257
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

83
83
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

633
633
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

315
315
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

220
220
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

321
321
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

394
394
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

369
369
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

495
495
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

109
109
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

152
152
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

311
311
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

170
170

Meer sportnieuws