'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

869 stemmen
'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Daarbij komen ze ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en RSC Anderlecht strijden met nog een derde Belgische club.

Anderlecht deed in het voorbije seizoen een gooi naar de titel, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in het klassement. Hierdoor mogen de Brusselaars komend seizoen wel opnieuw aantreden in Europa. Om daarin een goede beurt te maken, is versterking in de breedte welgekomen.

Gent begint op zijn beurt aan een compleet nieuw hoofdstuk met een vernieuwd bestuur én met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdtrainer. Hij krijgt de lastige opdracht om een succesvol vervolg te maken van het post-Hein Vanhaezebrouck tijdperk. En ook daarvoor is extra versterking geen overbodige luxe.

LEES OOK: Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Ivoriaans goudhaantje

Beide clubs zouden onder meer een polyvalente middenvelder kunnen gebruiken. En daarvoor zouden ze hun zinnen hebben gezet op hetzelfde target. Zo raakte onlangs bekend dat zowel Anderlecht als Gent aan de mouw trekt van Malick Junior Yalcouyé.

Deze 18-jarige Ivoriaan speelt sinds begin dit seizoen voor het Zweedse IFK Göteborg en liet daar al mooie dingen zien. Het lijkt dan ook niet lang te duren alvorens Yalcouyé een nieuwe stap voorwaarts zet. En volgens Caught Ofside is de interesse van de Brusselaars en Oost-Vlamingen nog steeds actueel.

Vraagprijs van 7 miljoen

Bovengenoemd medium beweert dat er één van de Belgische ploegen al een bod van 5 miljoen euro zou hebben neergelegd. Dat zou wel eens afkomstig kunnen zijn uit de Planet Group Arena. Het bewuste bod werd door Göteborg echter als ontoereikend bestempeld.

Naar verluidt zouden de Zweden mikken op zo'n 7 miljoen euro. De Belgische gegadigden weten dus wat hun te doen staat. Want ondertussen heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Southampton en Brighton zouden eveneens al een bod hebben gedaan, ook Ajax, PSV en Brentford worden genoemd.

Welke ploeg gaat volgend seizoen de sterkste kern hebben volgens u?

Meest recent

Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

29
29
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

41
41
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

105
105
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

64
64
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

67
67
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

130
130
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

90
90
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

41
41
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

429
429
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

66
66
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

37
37
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

224
224
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

94
94
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

175
175
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

412
412
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

348
348
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

92
92
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

61
61
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

192
192
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

175
175
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

65
65
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

450
450
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

323
323
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

85
85

Meer sportnieuws