'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

door
'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Daarbij komen ze ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en RSC Anderlecht strijden met nog een derde Belgische club.

Anderlecht deed in het voorbije seizoen een gooi naar de titel, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in het klassement. Hierdoor mogen de Brusselaars komend seizoen wel opnieuw aantreden in Europa. Om daarin een goede beurt te maken, is versterking in de breedte welgekomen.

Gent begint op zijn beurt aan een compleet nieuw hoofdstuk met een vernieuwd bestuur én met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdtrainer. Hij krijgt de lastige opdracht om een succesvol vervolg te maken van het post-Hein Vanhaezebrouck tijdperk. En ook daarvoor is extra versterking geen overbodige luxe.

LEES OOK: SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

Ivoriaans goudhaantje

Beide clubs zouden onder meer een polyvalente middenvelder kunnen gebruiken. En daarvoor zouden ze hun zinnen hebben gezet op hetzelfde target. Zo raakte onlangs bekend dat zowel Anderlecht als Gent aan de mouw trekt van Malick Junior Yalcouyé.

Deze 18-jarige Ivoriaan speelt sinds begin dit seizoen voor het Zweedse IFK Göteborg en liet daar al mooie dingen zien. Het lijkt dan ook niet lang te duren alvorens Yalcouyé een nieuwe stap voorwaarts zet. En volgens Caught Ofside is de interesse van de Brusselaars en Oost-Vlamingen nog steeds actueel.

Vraagprijs van 7 miljoen

Bovengenoemd medium beweert dat er één van de Belgische ploegen al een bod van 5 miljoen euro zou hebben neergelegd. Dat zou wel eens afkomstig kunnen zijn uit de Planet Group Arena. Het bewuste bod werd door Göteborg echter als ontoereikend bestempeld.

Naar verluidt zouden de Zweden mikken op zo'n 7 miljoen euro. De Belgische gegadigden weten dus wat hun te doen staat. Want ondertussen heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Southampton en Brighton zouden eveneens al een bod hebben gedaan, ook Ajax, PSV en Brentford worden genoemd.

Welke ploeg gaat volgend seizoen de sterkste kern hebben volgens u?

Meest recent

Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

94
94
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

25
25
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

383
383
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

42
42
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

10
10
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

230
230
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

33
33
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

15
15
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

614
614
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

125
125
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

305
305
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

136
136
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

188
188
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

501
501
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

312
312
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

152
152
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

111
111
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

66
66
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

178
178
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

441
441
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

165
165
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

103
103
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

673
673
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

558
558

Meer sportnieuws