'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

door
'Gent en Anderlecht gaan strijd aan: bod van 5 miljoen'

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Daarbij komen ze ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en RSC Anderlecht strijden met nog een derde Belgische club.

Anderlecht deed in het voorbije seizoen een gooi naar de titel, maar moest uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in het klassement. Hierdoor mogen de Brusselaars komend seizoen wel opnieuw aantreden in Europa. Om daarin een goede beurt te maken, is versterking in de breedte welgekomen.

Gent begint op zijn beurt aan een compleet nieuw hoofdstuk met een vernieuwd bestuur én met Wouter Vrancken als nieuwe hoofdtrainer. Hij krijgt de lastige opdracht om een succesvol vervolg te maken van het post-Hein Vanhaezebrouck tijdperk. En ook daarvoor is extra versterking geen overbodige luxe.

LEES OOK: Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

Ivoriaans goudhaantje

Beide clubs zouden onder meer een polyvalente middenvelder kunnen gebruiken. En daarvoor zouden ze hun zinnen hebben gezet op hetzelfde target. Zo raakte onlangs bekend dat zowel Anderlecht als Gent aan de mouw trekt van Malick Junior Yalcouyé.

Deze 18-jarige Ivoriaan speelt sinds begin dit seizoen voor het Zweedse IFK Göteborg en liet daar al mooie dingen zien. Het lijkt dan ook niet lang te duren alvorens Yalcouyé een nieuwe stap voorwaarts zet. En volgens Caught Ofside is de interesse van de Brusselaars en Oost-Vlamingen nog steeds actueel.

Vraagprijs van 7 miljoen

Bovengenoemd medium beweert dat er één van de Belgische ploegen al een bod van 5 miljoen euro zou hebben neergelegd. Dat zou wel eens afkomstig kunnen zijn uit de Planet Group Arena. Het bewuste bod werd door Göteborg echter als ontoereikend bestempeld.

Naar verluidt zouden de Zweden mikken op zo'n 7 miljoen euro. De Belgische gegadigden weten dus wat hun te doen staat. Want ondertussen heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Southampton en Brighton zouden eveneens al een bod hebben gedaan, ook Ajax, PSV en Brentford worden genoemd.

Welke ploeg gaat volgend seizoen de sterkste kern hebben volgens u?

Meest recent

KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

5
5
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

42
42
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

14
14
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

13
13
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

131
131
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

241
241
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

230
230
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

36
36
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

29
29
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

211
211
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

244
244
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

226
226
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

272
272
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

218
218
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

87
87
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

332
332
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

547
547
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

44
44
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

69
69
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

383
383
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

519
519
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

162
162
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

138
138
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

112
112
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

335
335

Meer sportnieuws