'Kompany doet Bundesliga daveren met supertransfer'

1589 stemmen
'Kompany doet Bundesliga daveren met supertransfer'

Vincent Kompany zal het Europees kampioenschap ongetwijfeld van dichtbij volgen en dook zelfs al op in de tribunes van zijn nieuwe thuisstad. Maar momenteel is hij vooral bezig met het vormen van zijn selectie bij Bayern München. Zo staat een nieuw toptarget op zijn verlanglijst.

Bayern heeft een teleurstellend seizoen achter de rug. In de Bundesliga eindigde de recordkampioen slechts derde, op ruime afstand van kampioen Bayer Leverkusen. In de Duitse beker toonde derdeklasser Saarbrücken zich te sterk. En in de halve finales van de Champions League moest Bayern het onderspit delven tegen Real Madrid.

Die povere resultaten, tenminste toch naar clubnormen, bleven niet zonder gevolgen. Zo werd in februari al aangekondigd dat de samenwerking met coach Thomas Tuchel na het seizoen zou worden stopgezet. Maar de zoektocht naar een geschikte opvolger verliep dramatisch. De ene na de andere topkandidaat moest om uiteenlopende redenen geschrapt worden.

LEES OOK: 'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Zomerse versterking

En zo kwam men uiteindelijk bij Kompany uit. Die degradeerde nochtans uit de Premier League met Burnley FC. Maar de Belgische trainer beschikt volgens de sportieve leiding over voldoende troeven om te bewijzen dat hij de juiste man is om Bayern weer te doen aanknopen met de vele successen van de voorbije jaren.

Kompany krijgt in München alvast de meest talentvolle selectie uit zijn trainerscarrière ter beschikking. Maar na de povere resultaten van het voorbije seizoen is extra versterking ook welgekomen. En volgens BILD mikt men daarbij vooral op jongere spelers met een groot potentieel, de sterspelers van de toekomst.

Nederlandse EK-ganger

Eén van de namen die daarvoor op de verlanglijst staan, is die van Xavi Simons. De Oranje-international groeide vorig seizoen al uit tot één van de sensaties in de Bundesliga toen hij op huurbasis voor RB Leipzig uitkwam. En volgens Kompany zou hij perfect passen binnen zijn plannen in de Allianz Arena, zo meldt bovengenoemde bron. Maar moederclub PSG is niet bereid om de Nederlander zonder slag of stoot te laten gaan. Om hem definitief over te nemen zal een bedrag op tafel moeten komen dat de 100 miljoen euro benadert.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

Beerschot komt met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

0
0
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

41
41
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

31
31
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

28
28
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

82
82
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

8
8
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

200
200
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

372
372
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

607
607
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

279
279
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

75
75
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

197
197
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

148
148
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1048
1048
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

591
591
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

362
362
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

59
59
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

117
117
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

185
185
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

468
468
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

955
955
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

159
159
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

582
582

Meer sportnieuws