CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

424
CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

De knoop is doorgehakt, het competitieformat van de Jupiler Pro League wordt niet veranderd. CEO van de Pro League, Lorin Parys, sprak met Het Nieuwsblad en gaf meer uitleg over de keuze.

Er werd gedacht dat het competitieformat zou worden aangepast of dat vooral de halvering van de punten in de Play-Offs zou worden afgeschaft, maar niets lijkt minder waar te zijn. Uiteindelijk werd er geen tweederdemeerderheid gevonden om het format aan te passen.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Lang proces

Parys is niet teleurgesteld en is blij dat het lange proces achter de rug is. “Vandaag blijkt dat de clubs het liefst bij het huidige format blijven en de drie scenario’s die voorlagen geen tweederdemeerderheid hebben gekregen. Als ledenorganisatie moet je heel democratisch denken en werken en dit is een beslissing die de clubs zelf hebben genomen.”

Volgens Parys kijkt men in het buitenland vol jaloezie naar de Belgische competitie. “Mijn Europese collega’s kijken vol jaloezie naar de spannende ontknoping die wij hier nu al twee seizoenen op rij kenden, waarbij we een helikopter moesten inzetten omdat we niet wisten in welk stadion er zou gevierd worden. Voor de fans en zeker ook voor de tv-rechtenhouder is zoiets de kers op de taart. Men vindt dat geweldig en dat kan ik begrijpen.”

Puntenhalvering

Vooral de halvering van de punten kreeg afgelopen seizoen veel kritiek. Club Brugge kon zo nog terugkomen en de landstitel van Union SG afsnoepen. “Veel clubs wilden die liever zien verdwijnen, maar je stemt over een volledig format en dan moet je het over alles eens zijn. En er zijn zeker ook clubs die het willen behouden omdat ze het heel spannend vinden", aldus Parys.

Snap jij de keuze van het competitieformat?

Meest recent

Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

4
4
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

97
97
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

71
71
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

21
21
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

59
59
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

52
52
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

130
130
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

33
33
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

46
46
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

638
638
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

161
161
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

69
69
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

35
35
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

38
38
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

61
61
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

69
69
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

76
76
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

217
217
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

373
373
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

408
408
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

185
185
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

132
132
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

92
92

Meer sportnieuws