CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

424
CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

De knoop is doorgehakt, het competitieformat van de Jupiler Pro League wordt niet veranderd. CEO van de Pro League, Lorin Parys, sprak met Het Nieuwsblad en gaf meer uitleg over de keuze.

Er werd gedacht dat het competitieformat zou worden aangepast of dat vooral de halvering van de punten in de Play-Offs zou worden afgeschaft, maar niets lijkt minder waar te zijn. Uiteindelijk werd er geen tweederdemeerderheid gevonden om het format aan te passen.

LEES OOK: Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Lang proces

Parys is niet teleurgesteld en is blij dat het lange proces achter de rug is. “Vandaag blijkt dat de clubs het liefst bij het huidige format blijven en de drie scenario’s die voorlagen geen tweederdemeerderheid hebben gekregen. Als ledenorganisatie moet je heel democratisch denken en werken en dit is een beslissing die de clubs zelf hebben genomen.”

Volgens Parys kijkt men in het buitenland vol jaloezie naar de Belgische competitie. “Mijn Europese collega’s kijken vol jaloezie naar de spannende ontknoping die wij hier nu al twee seizoenen op rij kenden, waarbij we een helikopter moesten inzetten omdat we niet wisten in welk stadion er zou gevierd worden. Voor de fans en zeker ook voor de tv-rechtenhouder is zoiets de kers op de taart. Men vindt dat geweldig en dat kan ik begrijpen.”

Puntenhalvering

Vooral de halvering van de punten kreeg afgelopen seizoen veel kritiek. Club Brugge kon zo nog terugkomen en de landstitel van Union SG afsnoepen. “Veel clubs wilden die liever zien verdwijnen, maar je stemt over een volledig format en dan moet je het over alles eens zijn. En er zijn zeker ook clubs die het willen behouden omdat ze het heel spannend vinden", aldus Parys.

Snap jij de keuze van het competitieformat?

Meest recent

Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

13
13
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

7
7
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

15
15
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

8
8
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

98
98
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

42
42
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

12
12
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

51
51
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

98
98
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

237
237
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

25
25
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

163
163
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

86
86
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

300
300
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

180
180
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

132
132
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

308
308
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

48
48
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

243
243
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

105
105
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

417
417
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

184
184
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

127
127

Meer sportnieuws