CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

424
CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

De knoop is doorgehakt, het competitieformat van de Jupiler Pro League wordt niet veranderd. CEO van de Pro League, Lorin Parys, sprak met Het Nieuwsblad en gaf meer uitleg over de keuze.

Er werd gedacht dat het competitieformat zou worden aangepast of dat vooral de halvering van de punten in de Play-Offs zou worden afgeschaft, maar niets lijkt minder waar te zijn. Uiteindelijk werd er geen tweederdemeerderheid gevonden om het format aan te passen.

LEES OOK: Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Lang proces

Parys is niet teleurgesteld en is blij dat het lange proces achter de rug is. “Vandaag blijkt dat de clubs het liefst bij het huidige format blijven en de drie scenario’s die voorlagen geen tweederdemeerderheid hebben gekregen. Als ledenorganisatie moet je heel democratisch denken en werken en dit is een beslissing die de clubs zelf hebben genomen.”

Volgens Parys kijkt men in het buitenland vol jaloezie naar de Belgische competitie. “Mijn Europese collega’s kijken vol jaloezie naar de spannende ontknoping die wij hier nu al twee seizoenen op rij kenden, waarbij we een helikopter moesten inzetten omdat we niet wisten in welk stadion er zou gevierd worden. Voor de fans en zeker ook voor de tv-rechtenhouder is zoiets de kers op de taart. Men vindt dat geweldig en dat kan ik begrijpen.”

Puntenhalvering

Vooral de halvering van de punten kreeg afgelopen seizoen veel kritiek. Club Brugge kon zo nog terugkomen en de landstitel van Union SG afsnoepen. “Veel clubs wilden die liever zien verdwijnen, maar je stemt over een volledig format en dan moet je het over alles eens zijn. En er zijn zeker ook clubs die het willen behouden omdat ze het heel spannend vinden", aldus Parys.

Snap jij de keuze van het competitieformat?

Meest recent

Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

5
5
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

35
35
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

30
30
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

71
71
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

66
66
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

67
67
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

221
221
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

97
97
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

332
332
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

166
166
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

368
368
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

297
297
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

453
453
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

295
295
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

102
102
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

91
91
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

201
201
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

146
146
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

238
238
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

228
228
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

368
368
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

78
78
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

69
69
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

617
617

Meer sportnieuws