CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

424 stemmen
CEO Pro League duidelijk over keuze format: “Ze zijn jaloers”

De knoop is doorgehakt, het competitieformat van de Jupiler Pro League wordt niet veranderd. CEO van de Pro League, Lorin Parys, sprak met Het Nieuwsblad en gaf meer uitleg over de keuze.

Er werd gedacht dat het competitieformat zou worden aangepast of dat vooral de halvering van de punten in de Play-Offs zou worden afgeschaft, maar niets lijkt minder waar te zijn. Uiteindelijk werd er geen tweederdemeerderheid gevonden om het format aan te passen.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Lang proces

Parys is niet teleurgesteld en is blij dat het lange proces achter de rug is. “Vandaag blijkt dat de clubs het liefst bij het huidige format blijven en de drie scenario’s die voorlagen geen tweederdemeerderheid hebben gekregen. Als ledenorganisatie moet je heel democratisch denken en werken en dit is een beslissing die de clubs zelf hebben genomen.”

Volgens Parys kijkt men in het buitenland vol jaloezie naar de Belgische competitie. “Mijn Europese collega’s kijken vol jaloezie naar de spannende ontknoping die wij hier nu al twee seizoenen op rij kenden, waarbij we een helikopter moesten inzetten omdat we niet wisten in welk stadion er zou gevierd worden. Voor de fans en zeker ook voor de tv-rechtenhouder is zoiets de kers op de taart. Men vindt dat geweldig en dat kan ik begrijpen.”

Puntenhalvering

Vooral de halvering van de punten kreeg afgelopen seizoen veel kritiek. Club Brugge kon zo nog terugkomen en de landstitel van Union SG afsnoepen. “Veel clubs wilden die liever zien verdwijnen, maar je stemt over een volledig format en dan moet je het over alles eens zijn. En er zijn zeker ook clubs die het willen behouden omdat ze het heel spannend vinden", aldus Parys.

Snap jij de keuze van het competitieformat?

Meest recent

Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

0
0
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

22
22
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

63
63
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

35
35
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

393
393
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

76
76
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

88
88
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

101
101
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

286
286
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

508
508
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

82
82
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

604
604
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

93
93
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

192
192
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

845
845
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

190
190
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

136
136
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

210
210
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

682
682
'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

100
100
'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

271
271
Loting Europa League: Anderlecht vreest zware dobber

RSC Anderlecht begint aanstaande donderdag aan zijn nieuwe seizoen. Maar maandag volgt ook al een ...

846
846
Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

1386
1386
DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

924
924
Einde Garcia in zicht? "Gaat niet lang meer bondscoach zijn"

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

660
660

Meer sportnieuws