UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

door
UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

Manchester United sloot zijn seizoen af door de FA Cup te pakken, maar dat kon niet verdoezelen dat het een teleurstellend jaar was voor de Engelse grootmacht. De achtste plaats in de Premier League was het slechtste resultaat in meer dan 30 jaar en in de Champions League sneuvelden ze ook al voor Nieuwjaar.

Na enkele weken beraad mocht trainer Erik ten Hag wel aanblijven, maar verder lijkt er toch één en ander te gaan veranderen op Old Trafford. De spelerskern gaat op de schop en enkele vertrekkers zijn al bekend. Eén van hen is Raphaël Varane, die zijn aflopende contract niet verlengd.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Man Utd moet Todibo uit zijn hoofd zetten

United is dus op zoek naar een nieuwe centrale verdediger en had ook zijn doelwit bepaald. Jean-Clair Todibo moest zijn landgenoot bij United komen vervangen. Maar na maandenlang onderhandelen en op een zucht van een akkoord valt de transfer nu plots in het water.

En dat om een opmerkelijke reden, want het is de UEFA zijn die zijn veto stelt tegen de transfer. Todibo is immers aan de slag bij OGC Nice en dat is in handen van INEOS. Hetzelfde INEOS dat enkele maanden geleden ook een minderheidsbelang in Man Utd nam.

UEFA stelt veto tegen transfer

Nice en United komen volgend seizoen ook allebei uit in de Europa League en bij de UEFA zijn ze streng voor clubs met dezelfde eigenaars die in dezelfde Europese competities uitkomen. Daardoor moest Union bijvoorbeeld een tijdje geleden ook alle banden met Brighton doorknippen.

"Ze hebben gezegd dat we hem aan een andere club in de Premier League mogen verkopen, maar niet aan Manchester United", bevestigt Sir Jim Ratcliffe aan Bloomberg. Hij kan zijn irritatie echter niet verbergen. "Dat is niet eerlijk voor de speler en ik zie ook niet in wat ze daarmee willen bereiken."

Zou United hem moeten kunnen aantrekken?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

78
78
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

28
28
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

225
225
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

88
88
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

128
128
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

145
145
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

346
346
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

231
231
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

270
270
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

60
60
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws