UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

door
UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

Manchester United sloot zijn seizoen af door de FA Cup te pakken, maar dat kon niet verdoezelen dat het een teleurstellend jaar was voor de Engelse grootmacht. De achtste plaats in de Premier League was het slechtste resultaat in meer dan 30 jaar en in de Champions League sneuvelden ze ook al voor Nieuwjaar.

Na enkele weken beraad mocht trainer Erik ten Hag wel aanblijven, maar verder lijkt er toch één en ander te gaan veranderen op Old Trafford. De spelerskern gaat op de schop en enkele vertrekkers zijn al bekend. Eén van hen is Raphaël Varane, die zijn aflopende contract niet verlengd.

LEES OOK: 'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

Man Utd moet Todibo uit zijn hoofd zetten

United is dus op zoek naar een nieuwe centrale verdediger en had ook zijn doelwit bepaald. Jean-Clair Todibo moest zijn landgenoot bij United komen vervangen. Maar na maandenlang onderhandelen en op een zucht van een akkoord valt de transfer nu plots in het water.

En dat om een opmerkelijke reden, want het is de UEFA zijn die zijn veto stelt tegen de transfer. Todibo is immers aan de slag bij OGC Nice en dat is in handen van INEOS. Hetzelfde INEOS dat enkele maanden geleden ook een minderheidsbelang in Man Utd nam.

UEFA stelt veto tegen transfer

Nice en United komen volgend seizoen ook allebei uit in de Europa League en bij de UEFA zijn ze streng voor clubs met dezelfde eigenaars die in dezelfde Europese competities uitkomen. Daardoor moest Union bijvoorbeeld een tijdje geleden ook alle banden met Brighton doorknippen.

"Ze hebben gezegd dat we hem aan een andere club in de Premier League mogen verkopen, maar niet aan Manchester United", bevestigt Sir Jim Ratcliffe aan Bloomberg. Hij kan zijn irritatie echter niet verbergen. "Dat is niet eerlijk voor de speler en ik zie ook niet in wat ze daarmee willen bereiken."

Zou United hem moeten kunnen aantrekken?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

96
96
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

133
133
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

207
207
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

160
160
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

506
506
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

605
605
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

368
368
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

271
271
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws