UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

door
UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

Manchester United sloot zijn seizoen af door de FA Cup te pakken, maar dat kon niet verdoezelen dat het een teleurstellend jaar was voor de Engelse grootmacht. De achtste plaats in de Premier League was het slechtste resultaat in meer dan 30 jaar en in de Champions League sneuvelden ze ook al voor Nieuwjaar.

Na enkele weken beraad mocht trainer Erik ten Hag wel aanblijven, maar verder lijkt er toch één en ander te gaan veranderen op Old Trafford. De spelerskern gaat op de schop en enkele vertrekkers zijn al bekend. Eén van hen is Raphaël Varane, die zijn aflopende contract niet verlengd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

Man Utd moet Todibo uit zijn hoofd zetten

United is dus op zoek naar een nieuwe centrale verdediger en had ook zijn doelwit bepaald. Jean-Clair Todibo moest zijn landgenoot bij United komen vervangen. Maar na maandenlang onderhandelen en op een zucht van een akkoord valt de transfer nu plots in het water.

En dat om een opmerkelijke reden, want het is de UEFA zijn die zijn veto stelt tegen de transfer. Todibo is immers aan de slag bij OGC Nice en dat is in handen van INEOS. Hetzelfde INEOS dat enkele maanden geleden ook een minderheidsbelang in Man Utd nam.

UEFA stelt veto tegen transfer

Nice en United komen volgend seizoen ook allebei uit in de Europa League en bij de UEFA zijn ze streng voor clubs met dezelfde eigenaars die in dezelfde Europese competities uitkomen. Daardoor moest Union bijvoorbeeld een tijdje geleden ook alle banden met Brighton doorknippen.

"Ze hebben gezegd dat we hem aan een andere club in de Premier League mogen verkopen, maar niet aan Manchester United", bevestigt Sir Jim Ratcliffe aan Bloomberg. Hij kan zijn irritatie echter niet verbergen. "Dat is niet eerlijk voor de speler en ik zie ook niet in wat ze daarmee willen bereiken."

Zou United hem moeten kunnen aantrekken?

Meest recent

Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

92
92
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

629
629
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

72
72
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

206
206
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

181
181
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

219
219
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

207
207
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

281
281
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

98
98
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

169
169
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

136
136
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

311
311
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

178
178
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

203
203
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

221
221
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

93
93
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

255
255
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

335
335
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

180
180
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

246
246
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

197
197
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

36
36

Meer sportnieuws