UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

88 stemmen
UEFA boort Man Utd droomtransfer door de neus

Manchester United sloot zijn seizoen af door de FA Cup te pakken, maar dat kon niet verdoezelen dat het een teleurstellend jaar was voor de Engelse grootmacht. De achtste plaats in de Premier League was het slechtste resultaat in meer dan 30 jaar en in de Champions League sneuvelden ze ook al voor Nieuwjaar.

Na enkele weken beraad mocht trainer Erik ten Hag wel aanblijven, maar verder lijkt er toch één en ander te gaan veranderen op Old Trafford. De spelerskern gaat op de schop en enkele vertrekkers zijn al bekend. Eén van hen is Raphaël Varane, die zijn aflopende contract niet verlengd.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Man Utd moet Todibo uit zijn hoofd zetten

United is dus op zoek naar een nieuwe centrale verdediger en had ook zijn doelwit bepaald. Jean-Clair Todibo moest zijn landgenoot bij United komen vervangen. Maar na maandenlang onderhandelen en op een zucht van een akkoord valt de transfer nu plots in het water.

En dat om een opmerkelijke reden, want het is de UEFA zijn die zijn veto stelt tegen de transfer. Todibo is immers aan de slag bij OGC Nice en dat is in handen van INEOS. Hetzelfde INEOS dat enkele maanden geleden ook een minderheidsbelang in Man Utd nam.

UEFA stelt veto tegen transfer

Nice en United komen volgend seizoen ook allebei uit in de Europa League en bij de UEFA zijn ze streng voor clubs met dezelfde eigenaars die in dezelfde Europese competities uitkomen. Daardoor moest Union bijvoorbeeld een tijdje geleden ook alle banden met Brighton doorknippen.

"Ze hebben gezegd dat we hem aan een andere club in de Premier League mogen verkopen, maar niet aan Manchester United", bevestigt Sir Jim Ratcliffe aan Bloomberg. Hij kan zijn irritatie echter niet verbergen. "Dat is niet eerlijk voor de speler en ik zie ook niet in wat ze daarmee willen bereiken."

Zou United hem moeten kunnen aantrekken?

Meest recent

'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

1
1
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

7
7
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

7
7
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

38
38
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

86
86
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

316
316
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

30
30
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

251
251
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

50
50
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

186
186
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

598
598
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

272
272
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

389
389
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

565
565
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

271
271
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

360
360
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

156
156
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

63
63
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

154
154
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

97
97
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

73
73

Meer sportnieuws