Eindelijk goed nieuws voor Standard over transferverbod

door
Eindelijk goed nieuws voor Standard over transferverbod

Bij Standard worden de spelers donderdag een eerste keer weer op training verwacht ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt nog steeds in lastige omstandigheden, want Sclessin kende al woelige maanden en de problemen zijn nog lang niet opgelost.

De voorbije maanden sloot het net zich immers rond eigenaar 777 Partners, dat verschillende rechtszaken aan zijn been heeft en in grote financiële problemen zou zitten. De Luikse fans keerden zich ook massaal tegen het Amerikaanse bedrijf, terwijl onder meer CEO Pierre Locht ook ontslag nam.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Standard eindelijk verlost van transferverbod

Maar nu komt er eindelijk nog eens goed nieuws van bij de Rouches. Zij kwamen met een communiqué over de huidige toestand van de club en konden melden dat ze eindelijk verlost zijn van het transferverbod dat ze begin mei opnieuw opgelegd kregen.

"De Licentie-auditeur bevestigde vandaag de aanvraag aan de Commissie om het transferverbod van onze club op te heffen nadat alle betalingsverplichtingen in het kader van de licentie nageleefd werden", klinkt het. "Hierdoor zullen we op een serene manier de voorbereiding op volgend seizoen kunnen aanvatten, zowel op het veld als bij de samenstelling van de A-kern."

Kandidaat-overnemers krijgen toegang tot data room

Daarnaast komt de club ook met een stand van zaken in het overnamedossier. Standard staat te koop, maar de voorbije weken klonk het dat 777 Partners weigerde om geïnteresseerde partijen toegang te geven tot het zogenaamde 'data room', waarin ze de financiële toestand van de club kunnen raadplegen. Ook daar komt nu verandering in.

"Via deze weg wil de club ook bevestigen dat het proces, waarbij potentiële investeerders hun belangstelling kenbaar kunnen maken voor een overname, zoals gepland verloopt. De volgende uren zullen zij toegang krijgen tot de informatie die nodig is om zich de komende weken verder te positioneren", laat Standard nu immers weten.

Zal Standard nog een goede kern kunnen samenstellen voor volgend seizoen?

Meest recent

Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

4
4
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

78
78
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

59
59
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

25
25
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

218
218
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

177
177
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

482
482
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

55
55
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

129
129
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

370
370
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

314
314
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

175
175
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

178
178
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

136
136
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

106
106
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

461
461
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

92
92
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

349
349
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

143
143
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

885
885
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

461
461
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

143
143
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

576
576
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

759
759

Meer sportnieuws