Antwerp dokt miljoenen: tweede zomeraanwinst binnen

683 stemmen
Antwerp dokt miljoenen: tweede zomeraanwinst binnen

Terwijl het Europees kampioenschap in Duitsland van start is gegaan, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Dat is ook bij Antwerp FC het geval. De Great Old heeft zijn tweede zomeraanwinst ondertussen binnen.

Antwerp heeft een vrij tegenvallend seizoen achter de rug in de JPL. Zo eindigde RAFC uiteindelijk laatste in de Champions' Play-Offs waardoor het komend seizoen geen Europees voetbal speelt. Al hoeft dat niet persé een nadeel te zijn. De Great Old staat immers voor een soort van overgangsjaar.

Zo werd inmiddels afscheid genomen van coach Mark van Bommel, die werd vervangen door Jonas De Roeck. Daarnaast wordt naar alle waarschijnlijkheid nog flink aan de selectie gesleuteld. De algemene verwachting is dat Antwerp in de zomermercato verschillende sterkhouders zal verkopen.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Twee aanwinsten binnen

De middelen om vervanging te halen zijn dan weer beperkt. Bovendien kan officieel gezien nog steeds geen beroep gedaan worden op de diensten van de geschorste sportieve baas Marc Overmars. Desondanks wist RAFC toch al twee aanwinsten te strikken.

Eerder raakte immers de transfervrije komst van middenvelder Tjaronn Chery bekend. En woensdagavond raakte bekend dat Antwerp ook een nieuwe linksachter beet heeft. Zo werd de langverwachte transfer van Ayrton Costa eindelijk afgerond.

Exacte transfersom bekend

De Argentijnse linksback, die de opvolger van Owen Wijndal moet worden, komt over van CA Independiente. Die club maakte de deal woensdag bekend via de officiële kanalen. Antwerp zou uiteindelijk 2.5 miljoen dollar, zo'n 2.3 miljoen euro, neertellen voor Costa. Daarnaast heeft Independiente recht op 10% van de latere doorverkoopsom. Normaal gezien zal de Argentijn eerstdaags ook officieel aangekondigd worden op de Bosuil.

Antwerp gaat volgend seizoen weer volop meespelen voor de titel ...

Meest recent

Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

54
54
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

89
89
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

70
70
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

539
539
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

111
111
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

255
255
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

285
285
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

132
132
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

361
361
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

275
275
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

438
438
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

447
447
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

100
100
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

211
211
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

138
138
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

95
95
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

211
211
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

330
330
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

466
466
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

205
205
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

642
642
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

73
73
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

448
448
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

290
290
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

427
427

Meer sportnieuws