Duitsers smullen van EK-held: "Absolute wereldklasse"

96 stemmen
Duitsers smullen van EK-held:

Duitsland heeft zijn favorietenstatus op het EK nogmaals in de verf gezet. Het gastland plaatste zich woensdagavond als eerste voor de tweede ronde met een 2-0-zege tegen Hongarije. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Ilkay Gündogan.

De Duitsers waren als een wervelwind aan het toernooi in eigen land beginnen. Tijdens de openingsmatch maakte Die Mannschaft serieus indruk met een 5-1-pandoering aan Schotland. Tot op heden nog steeds de grootste zege van Euro 2024 tot dusver. Woensdag was het dan ook uitkijken naar de bevestiging.

Maar die bevestiging kwam er slechts in beperkte mate. De overwinning was uiteindelijk verdiend, toch hadden de Duitsers hun handen meer dan vol met de stugge Hongaren. Bovendien kwam het gastland bij momenten goed weg. Bondscoach Julian Nagelsmann beschikt echter over voldoende spelers die het verschil kunnen maken.

LEES OOK: Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Gündogan heerst

Monstertalent Jamal Musiala bijvoorbeeld, was voor de tweede EK-match op rij trefzeker. Maar dat was dit keer niet voldoende om met de prijs van 'Man vd Match' aan de haal te gaan. Die eer was weggelegd voor aanvoerder Ilkay Gündogan.

De sterkhouder van FC Barcelona was opnieuw baas op het middenveld en had een belangrijk aandeel in beide goals. "Onze kapitein leidt ons naar succes. Een doelpunt, een assist en tegen Schotland ook bij twee doelpunten betrokken. Hij is de meest waardevolle speler van het EK", is men lyrisch bij BILD. "Onze matchwinner, onze leider. Hij leidde ons met een prestatie van absolute wereldklasse", aldus Abendzeitung.

Aanvallendere rol

Gündogan zelf, bleef achteraf redelijk bescheiden. Al gaf hij wel toe zich steeds beter te voelen in de offensievere rol die Nagelsmann voor hem voorzien heeft dit EK. "Ik speel nu aanvallend en het is niet altijd gemakkelijk, maar het gevoel wordt steeds beter en beter. Zeker met zoveel talent rondom mij", aldus de Duitse kapitein.

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

36
36
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

66
66
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

87
87
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

245
245
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

55
55
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

115
115
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

642
642
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

466
466
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

663
663
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

498
498
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

514
514

Meer sportnieuws