Duitsers smullen van EK-held: "Absolute wereldklasse"

door
Duitsers smullen van EK-held:

Duitsland heeft zijn favorietenstatus op het EK nogmaals in de verf gezet. Het gastland plaatste zich woensdagavond als eerste voor de tweede ronde met een 2-0-zege tegen Hongarije. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Ilkay Gündogan.

De Duitsers waren als een wervelwind aan het toernooi in eigen land beginnen. Tijdens de openingsmatch maakte Die Mannschaft serieus indruk met een 5-1-pandoering aan Schotland. Tot op heden nog steeds de grootste zege van Euro 2024 tot dusver. Woensdag was het dan ook uitkijken naar de bevestiging.

Maar die bevestiging kwam er slechts in beperkte mate. De overwinning was uiteindelijk verdiend, toch hadden de Duitsers hun handen meer dan vol met de stugge Hongaren. Bovendien kwam het gastland bij momenten goed weg. Bondscoach Julian Nagelsmann beschikt echter over voldoende spelers die het verschil kunnen maken.

Gündogan heerst

Monstertalent Jamal Musiala bijvoorbeeld, was voor de tweede EK-match op rij trefzeker. Maar dat was dit keer niet voldoende om met de prijs van 'Man vd Match' aan de haal te gaan. Die eer was weggelegd voor aanvoerder Ilkay Gündogan.

De sterkhouder van FC Barcelona was opnieuw baas op het middenveld en had een belangrijk aandeel in beide goals. "Onze kapitein leidt ons naar succes. Een doelpunt, een assist en tegen Schotland ook bij twee doelpunten betrokken. Hij is de meest waardevolle speler van het EK", is men lyrisch bij BILD. "Onze matchwinner, onze leider. Hij leidde ons met een prestatie van absolute wereldklasse", aldus Abendzeitung.

Aanvallendere rol

Gündogan zelf, bleef achteraf redelijk bescheiden. Al gaf hij wel toe zich steeds beter te voelen in de offensievere rol die Nagelsmann voor hem voorzien heeft dit EK. "Ik speel nu aanvallend en het is niet altijd gemakkelijk, maar het gevoel wordt steeds beter en beter. Zeker met zoveel talent rondom mij", aldus de Duitse kapitein.

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

9
9
'Trainersbommetje Anderlecht: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

127
127
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

74
74
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

34
34
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

69
69
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

49
49
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

215
215
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

260
260
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

65
65
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

483
483
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

134
134
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

549
549
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

241
241
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

171
171
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

644
644
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

81
81
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

148
148
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

392
392
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

45
45
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

94
94
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

429
429
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

197
197
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

54
54
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

227
227
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

253
253

Meer sportnieuws