Duitsers smullen van EK-held: "Absolute wereldklasse"

96 stemmen
Duitsers smullen van EK-held:

Duitsland heeft zijn favorietenstatus op het EK nogmaals in de verf gezet. Het gastland plaatste zich woensdagavond als eerste voor de tweede ronde met een 2-0-zege tegen Hongarije. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Ilkay Gündogan.

De Duitsers waren als een wervelwind aan het toernooi in eigen land beginnen. Tijdens de openingsmatch maakte Die Mannschaft serieus indruk met een 5-1-pandoering aan Schotland. Tot op heden nog steeds de grootste zege van Euro 2024 tot dusver. Woensdag was het dan ook uitkijken naar de bevestiging.

Maar die bevestiging kwam er slechts in beperkte mate. De overwinning was uiteindelijk verdiend, toch hadden de Duitsers hun handen meer dan vol met de stugge Hongaren. Bovendien kwam het gastland bij momenten goed weg. Bondscoach Julian Nagelsmann beschikt echter over voldoende spelers die het verschil kunnen maken.

LEES OOK: Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Gündogan heerst

Monstertalent Jamal Musiala bijvoorbeeld, was voor de tweede EK-match op rij trefzeker. Maar dat was dit keer niet voldoende om met de prijs van 'Man vd Match' aan de haal te gaan. Die eer was weggelegd voor aanvoerder Ilkay Gündogan.

De sterkhouder van FC Barcelona was opnieuw baas op het middenveld en had een belangrijk aandeel in beide goals. "Onze kapitein leidt ons naar succes. Een doelpunt, een assist en tegen Schotland ook bij twee doelpunten betrokken. Hij is de meest waardevolle speler van het EK", is men lyrisch bij BILD. "Onze matchwinner, onze leider. Hij leidde ons met een prestatie van absolute wereldklasse", aldus Abendzeitung.

Aanvallendere rol

Gündogan zelf, bleef achteraf redelijk bescheiden. Al gaf hij wel toe zich steeds beter te voelen in de offensievere rol die Nagelsmann voor hem voorzien heeft dit EK. "Ik speel nu aanvallend en het is niet altijd gemakkelijk, maar het gevoel wordt steeds beter en beter. Zeker met zoveel talent rondom mij", aldus de Duitse kapitein.

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

47
47
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

22
22
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

78
78
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

398
398
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

57
57
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

179
179
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

219
219
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

166
166
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

472
472
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

117
117
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

54
54
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

158
158
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

315
315
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

127
127
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

61
61
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

258
258
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

122
122
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

76
76
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

168
168
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

447
447
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

290
290
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

552
552
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

150
150

Meer sportnieuws