Duitsers smullen van EK-held: "Absolute wereldklasse"

door
Duitsers smullen van EK-held:

Duitsland heeft zijn favorietenstatus op het EK nogmaals in de verf gezet. Het gastland plaatste zich woensdagavond als eerste voor de tweede ronde met een 2-0-zege tegen Hongarije. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Ilkay Gündogan.

De Duitsers waren als een wervelwind aan het toernooi in eigen land beginnen. Tijdens de openingsmatch maakte Die Mannschaft serieus indruk met een 5-1-pandoering aan Schotland. Tot op heden nog steeds de grootste zege van Euro 2024 tot dusver. Woensdag was het dan ook uitkijken naar de bevestiging.

Maar die bevestiging kwam er slechts in beperkte mate. De overwinning was uiteindelijk verdiend, toch hadden de Duitsers hun handen meer dan vol met de stugge Hongaren. Bovendien kwam het gastland bij momenten goed weg. Bondscoach Julian Nagelsmann beschikt echter over voldoende spelers die het verschil kunnen maken.

Gündogan heerst

Monstertalent Jamal Musiala bijvoorbeeld, was voor de tweede EK-match op rij trefzeker. Maar dat was dit keer niet voldoende om met de prijs van 'Man vd Match' aan de haal te gaan. Die eer was weggelegd voor aanvoerder Ilkay Gündogan.

De sterkhouder van FC Barcelona was opnieuw baas op het middenveld en had een belangrijk aandeel in beide goals. "Onze kapitein leidt ons naar succes. Een doelpunt, een assist en tegen Schotland ook bij twee doelpunten betrokken. Hij is de meest waardevolle speler van het EK", is men lyrisch bij BILD. "Onze matchwinner, onze leider. Hij leidde ons met een prestatie van absolute wereldklasse", aldus Abendzeitung.

Aanvallendere rol

Gündogan zelf, bleef achteraf redelijk bescheiden. Al gaf hij wel toe zich steeds beter te voelen in de offensievere rol die Nagelsmann voor hem voorzien heeft dit EK. "Ik speel nu aanvallend en het is niet altijd gemakkelijk, maar het gevoel wordt steeds beter en beter. Zeker met zoveel talent rondom mij", aldus de Duitse kapitein.

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

121
121
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

69
69
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

146
146
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

108
108
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

81
81
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

51
51
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

198
198
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

202
202
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

42
42
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

387
387
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

241
241
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

484
484
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

91
91
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

36
36
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

437
437
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

53
53
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

467
467
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

145
145
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

359
359
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

252
252
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

325
325
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

502
502
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

526
526
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

675
675

Meer sportnieuws