Duitsers smullen van EK-held: "Absolute wereldklasse"

door
Duitsers smullen van EK-held:

Duitsland heeft zijn favorietenstatus op het EK nogmaals in de verf gezet. Het gastland plaatste zich woensdagavond als eerste voor de tweede ronde met een 2-0-zege tegen Hongarije. En daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Ilkay Gündogan.

De Duitsers waren als een wervelwind aan het toernooi in eigen land beginnen. Tijdens de openingsmatch maakte Die Mannschaft serieus indruk met een 5-1-pandoering aan Schotland. Tot op heden nog steeds de grootste zege van Euro 2024 tot dusver. Woensdag was het dan ook uitkijken naar de bevestiging.

Maar die bevestiging kwam er slechts in beperkte mate. De overwinning was uiteindelijk verdiend, toch hadden de Duitsers hun handen meer dan vol met de stugge Hongaren. Bovendien kwam het gastland bij momenten goed weg. Bondscoach Julian Nagelsmann beschikt echter over voldoende spelers die het verschil kunnen maken.

Gündogan heerst

Monstertalent Jamal Musiala bijvoorbeeld, was voor de tweede EK-match op rij trefzeker. Maar dat was dit keer niet voldoende om met de prijs van 'Man vd Match' aan de haal te gaan. Die eer was weggelegd voor aanvoerder Ilkay Gündogan.

De sterkhouder van FC Barcelona was opnieuw baas op het middenveld en had een belangrijk aandeel in beide goals. "Onze kapitein leidt ons naar succes. Een doelpunt, een assist en tegen Schotland ook bij twee doelpunten betrokken. Hij is de meest waardevolle speler van het EK", is men lyrisch bij BILD. "Onze matchwinner, onze leider. Hij leidde ons met een prestatie van absolute wereldklasse", aldus Abendzeitung.

Aanvallendere rol

Gündogan zelf, bleef achteraf redelijk bescheiden. Al gaf hij wel toe zich steeds beter te voelen in de offensievere rol die Nagelsmann voor hem voorzien heeft dit EK. "Ik speel nu aanvallend en het is niet altijd gemakkelijk, maar het gevoel wordt steeds beter en beter. Zeker met zoveel talent rondom mij", aldus de Duitse kapitein.

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

8
8
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

43
43
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

11
11
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

54
54
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

99
99
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

101
101
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

99
99
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

53
53
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

564
564
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

95
95
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

63
63
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

80
80
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

269
269
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

165
165
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

174
174
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

243
243
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

62
62
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

117
117
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

590
590
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

225
225
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

139
139
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

302
302

Meer sportnieuws