Grote fout Tedesco? "Mechele moest in de EK-selectie zitten"

752 stemmen
Grote fout Tedesco?

Domenico Tedesco heeft tot dusver niet zo'n goede beurt gemaakt op zijn eerste grote toernooi als Belgische bondscoach. Na de nederlaag tegen Slowakije werden grote twijfels geplaatst bij bepaalde tactische keuzes. Maar ook de samenstelling van zijn selectie riep vragen op.

Onder druk van verschillende bondscoaches, besloot de UEFA de regels omtrent het aantal geselecteerden aan te passen. Zo werd het aantal spelers per EK-deelnemer opgetrokken van 23 tot 26 spelers. Op die manier was er meer marge om eventuele blessure-gevallen op te vangen.

Daarnaast bood deze regelwijziging ook de mogelijkheden aan bondscoaches om spelers met specifieke profielen aan hun selecties toe te voegen. Of om jonge spelers ervaring te laten opdoen op zo'n groot toernooi. Maar Tedesco besloot om geen gebruik te maken van die optie.

LEES OOK: Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Tedesco verkiest beperkte groep

Uiteindelijk riep hij slechts 25 spelers op. In principe zelfs 24, zo werd de geblesseerde Thomas Meunier niet ingewisseld voor een andere speler. Volgens Tedesco was dat een beslissing in functie van de groepsdynamiek. De bondscoach liet zelfs verstaan dat hij het liefst bij 23 spelers had gehouden.

Dat blijft een opvallende keuze. Zo waren er nog voldoende jongens die niet hadden misstaan in deze selectie. Bovendien zijn de opties in bepaalde linies, met name de defensie, sowieso al beperkt. Analist Jan Mulder vindt het dan ook een gemiste kans dat Tedesco geen extra verdediger had opgeroepen.

Extra verdediger nodig

In gesprek met Het Laatste Nieuws schuit de Nederlander daar zelfs twee namen voor naar voren. Twee uitblinkers uit de eigen Jupiler Pro League zelfs. "Tedesco had een extra verdediger moeten oproepen! Ik mis Toby Alderweireld wel een beetje en eigenlijk moest Brandon Mechele erbij zijn. Ik vind hem een sympathieke speler, maar hij wordt altijd gepasseerd. Hij is zo een goede speler! Kampioen met Brugge hé, roep hem op!", aldus Mulder.

Brandon Mechele had een EK-selectie verdiend ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

6
6
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

11
11
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

12
12
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

49
49
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

46
46
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

58
58
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

46
46
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

72
72
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

22
22
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

77
77
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

130
130
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

212
212
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

475
475
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

55
55
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

169
169
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

407
407
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

828
828
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

119
119
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

350
350
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

170
170
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

668
668
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

577
577
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

173
173
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

365
365

Meer sportnieuws