Grote fout Tedesco? "Mechele moest in de EK-selectie zitten"

door
Grote fout Tedesco?

Domenico Tedesco heeft tot dusver niet zo'n goede beurt gemaakt op zijn eerste grote toernooi als Belgische bondscoach. Na de nederlaag tegen Slowakije werden grote twijfels geplaatst bij bepaalde tactische keuzes. Maar ook de samenstelling van zijn selectie riep vragen op.

Onder druk van verschillende bondscoaches, besloot de UEFA de regels omtrent het aantal geselecteerden aan te passen. Zo werd het aantal spelers per EK-deelnemer opgetrokken van 23 tot 26 spelers. Op die manier was er meer marge om eventuele blessure-gevallen op te vangen.

Daarnaast bood deze regelwijziging ook de mogelijkheden aan bondscoaches om spelers met specifieke profielen aan hun selecties toe te voegen. Of om jonge spelers ervaring te laten opdoen op zo'n groot toernooi. Maar Tedesco besloot om geen gebruik te maken van die optie.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Tedesco verkiest beperkte groep

Uiteindelijk riep hij slechts 25 spelers op. In principe zelfs 24, zo werd de geblesseerde Thomas Meunier niet ingewisseld voor een andere speler. Volgens Tedesco was dat een beslissing in functie van de groepsdynamiek. De bondscoach liet zelfs verstaan dat hij het liefst bij 23 spelers had gehouden.

Dat blijft een opvallende keuze. Zo waren er nog voldoende jongens die niet hadden misstaan in deze selectie. Bovendien zijn de opties in bepaalde linies, met name de defensie, sowieso al beperkt. Analist Jan Mulder vindt het dan ook een gemiste kans dat Tedesco geen extra verdediger had opgeroepen.

Extra verdediger nodig

In gesprek met Het Laatste Nieuws schuit de Nederlander daar zelfs twee namen voor naar voren. Twee uitblinkers uit de eigen Jupiler Pro League zelfs. "Tedesco had een extra verdediger moeten oproepen! Ik mis Toby Alderweireld wel een beetje en eigenlijk moest Brandon Mechele erbij zijn. Ik vind hem een sympathieke speler, maar hij wordt altijd gepasseerd. Hij is zo een goede speler! Kampioen met Brugge hé, roep hem op!", aldus Mulder.

Brandon Mechele had een EK-selectie verdiend ...

Meest recent

'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

100
100
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

30
30
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

96
96
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

100
100
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

67
67
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

84
84
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

61
61
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

61
61
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

349
349
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

120
120
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

40
40
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

239
239
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

335
335
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

247
247
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

264
264
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

246
246
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

443
443
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

729
729
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

475
475
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

646
646
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

354
354
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

446
446
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

124
124
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

243
243

Meer sportnieuws