Grote fout Tedesco? "Mechele moest in de EK-selectie zitten"

752 stemmen
Grote fout Tedesco?

Domenico Tedesco heeft tot dusver niet zo'n goede beurt gemaakt op zijn eerste grote toernooi als Belgische bondscoach. Na de nederlaag tegen Slowakije werden grote twijfels geplaatst bij bepaalde tactische keuzes. Maar ook de samenstelling van zijn selectie riep vragen op.

Onder druk van verschillende bondscoaches, besloot de UEFA de regels omtrent het aantal geselecteerden aan te passen. Zo werd het aantal spelers per EK-deelnemer opgetrokken van 23 tot 26 spelers. Op die manier was er meer marge om eventuele blessure-gevallen op te vangen.

Daarnaast bood deze regelwijziging ook de mogelijkheden aan bondscoaches om spelers met specifieke profielen aan hun selecties toe te voegen. Of om jonge spelers ervaring te laten opdoen op zo'n groot toernooi. Maar Tedesco besloot om geen gebruik te maken van die optie.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Tedesco verkiest beperkte groep

Uiteindelijk riep hij slechts 25 spelers op. In principe zelfs 24, zo werd de geblesseerde Thomas Meunier niet ingewisseld voor een andere speler. Volgens Tedesco was dat een beslissing in functie van de groepsdynamiek. De bondscoach liet zelfs verstaan dat hij het liefst bij 23 spelers had gehouden.

Dat blijft een opvallende keuze. Zo waren er nog voldoende jongens die niet hadden misstaan in deze selectie. Bovendien zijn de opties in bepaalde linies, met name de defensie, sowieso al beperkt. Analist Jan Mulder vindt het dan ook een gemiste kans dat Tedesco geen extra verdediger had opgeroepen.

Extra verdediger nodig

In gesprek met Het Laatste Nieuws schuit de Nederlander daar zelfs twee namen voor naar voren. Twee uitblinkers uit de eigen Jupiler Pro League zelfs. "Tedesco had een extra verdediger moeten oproepen! Ik mis Toby Alderweireld wel een beetje en eigenlijk moest Brandon Mechele erbij zijn. Ik vind hem een sympathieke speler, maar hij wordt altijd gepasseerd. Hij is zo een goede speler! Kampioen met Brugge hé, roep hem op!", aldus Mulder.

Brandon Mechele had een EK-selectie verdiend ...

Meest recent

Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

0
0
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

22
22
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

134
134
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

61
61
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

264
264
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

42
42
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

286
286
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

511
511
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

202
202
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

259
259
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

81
81
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

782
782
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

444
444
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

130
130
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

414
414
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

518
518
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

71
71
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

101
101
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

193
193
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

462
462
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

457
457
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157

Meer sportnieuws