Grote fout Tedesco? "Mechele moest in de EK-selectie zitten"

door
Grote fout Tedesco?

Domenico Tedesco heeft tot dusver niet zo'n goede beurt gemaakt op zijn eerste grote toernooi als Belgische bondscoach. Na de nederlaag tegen Slowakije werden grote twijfels geplaatst bij bepaalde tactische keuzes. Maar ook de samenstelling van zijn selectie riep vragen op.

Onder druk van verschillende bondscoaches, besloot de UEFA de regels omtrent het aantal geselecteerden aan te passen. Zo werd het aantal spelers per EK-deelnemer opgetrokken van 23 tot 26 spelers. Op die manier was er meer marge om eventuele blessure-gevallen op te vangen.

Daarnaast bood deze regelwijziging ook de mogelijkheden aan bondscoaches om spelers met specifieke profielen aan hun selecties toe te voegen. Of om jonge spelers ervaring te laten opdoen op zo'n groot toernooi. Maar Tedesco besloot om geen gebruik te maken van die optie.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Tedesco verkiest beperkte groep

Uiteindelijk riep hij slechts 25 spelers op. In principe zelfs 24, zo werd de geblesseerde Thomas Meunier niet ingewisseld voor een andere speler. Volgens Tedesco was dat een beslissing in functie van de groepsdynamiek. De bondscoach liet zelfs verstaan dat hij het liefst bij 23 spelers had gehouden.

Dat blijft een opvallende keuze. Zo waren er nog voldoende jongens die niet hadden misstaan in deze selectie. Bovendien zijn de opties in bepaalde linies, met name de defensie, sowieso al beperkt. Analist Jan Mulder vindt het dan ook een gemiste kans dat Tedesco geen extra verdediger had opgeroepen.

Extra verdediger nodig

In gesprek met Het Laatste Nieuws schuit de Nederlander daar zelfs twee namen voor naar voren. Twee uitblinkers uit de eigen Jupiler Pro League zelfs. "Tedesco had een extra verdediger moeten oproepen! Ik mis Toby Alderweireld wel een beetje en eigenlijk moest Brandon Mechele erbij zijn. Ik vind hem een sympathieke speler, maar hij wordt altijd gepasseerd. Hij is zo een goede speler! Kampioen met Brugge hé, roep hem op!", aldus Mulder.

Brandon Mechele had een EK-selectie verdiend ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

26
26
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

68
68
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

48
48
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

125
125
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

85
85
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

77
77
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

97
97
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

250
250
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

288
288
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

138
138
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

95
95
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

191
191
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

212
212
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws