Cercle jubelt na Europese loting: "Dat is een voordeel"

612 stemmen
Cercle jubelt na Europese loting:

Cercle Brugge mag straks voor de eerste keer in veertien jaar nog eens aan de slag in Europa. In 2010 schakelden ze nog het Finse TPS uit, maar sneuvelden ze daarna in de derde voorronde van de Europa League tegen Anorthosis Famagusta. Deze keer zullen ze ongetwijfeld beter willen doen.

Woensdag kreeg Cercle alvast te horen wat hun eerste opdracht zal worden. In de tweede voorronde van de Europa League werden ze immers gekoppeld aan Kilmarnock, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Schotse competitie.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Cercle tevreden met loting

Bij Cercle zijn ze daar tevreden mee. "Ik heb al eens gekeken wat voor een ploeg het is en merk dat ze net als wij powerplay spelen en dat kan een voordeel zijn", aldus technisch directeur Rembert Vromant tegenover Het Nieuwsblad. "Ik heb ook gemerkt dat ze op kunstgras voetballen en dat kan dan weer een nadeel zijn voor ons. Bekende namen zijn er niet, maar het is ongetwijfeld een goede ploeg."

Een andere opsteker voor de Vereniging en zeker voor haar supporters is dat er geen lange verplaatsing naar een Oost-Europees land te wachten staat, zoals weleens kan gebeuren in een Europese voorronde.

Leuke verplaatsing naar Schotland

"Schotland is een mooi land en het is niet zo ver en makkelijk bereikbaar", beaamt Vromant. "Belangrijk, want we spelen er op donderdag en op zondag moeten we alweer naar Westerlo. Dat is dus allemaal best doenbaar. Nee, we zijn tevreden en kunnen aan de slag."

Cercle speelt zijn heenwedstrijd normaliter op donderdag 25 juli in Schotland. De return is voor een week later, op donderdag 1 augustus, in Brugge. De officiële speeldata moeten de komende dagen wel nog bevestigd worden door de UEFA.

Zal Cercle de tweede voorronde overleven?

Meest recent

'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

81
81
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

262
262
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

246
246
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

328
328
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

232
232
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

478
478
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

199
199
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

129
129
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

29
29
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

127
127
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

104
104
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

517
517
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

71
71
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

230
230
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

240
240
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

107
107
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

163
163
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

29
29
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

326
326
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

129
129
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

238
238
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

145
145
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

300
300
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

43
43

Meer sportnieuws