Cercle jubelt na Europese loting: "Dat is een voordeel"

door
Cercle jubelt na Europese loting:

Cercle Brugge mag straks voor de eerste keer in veertien jaar nog eens aan de slag in Europa. In 2010 schakelden ze nog het Finse TPS uit, maar sneuvelden ze daarna in de derde voorronde van de Europa League tegen Anorthosis Famagusta. Deze keer zullen ze ongetwijfeld beter willen doen.

Woensdag kreeg Cercle alvast te horen wat hun eerste opdracht zal worden. In de tweede voorronde van de Europa League werden ze immers gekoppeld aan Kilmarnock, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Schotse competitie.

LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

Cercle tevreden met loting

Bij Cercle zijn ze daar tevreden mee. "Ik heb al eens gekeken wat voor een ploeg het is en merk dat ze net als wij powerplay spelen en dat kan een voordeel zijn", aldus technisch directeur Rembert Vromant tegenover Het Nieuwsblad. "Ik heb ook gemerkt dat ze op kunstgras voetballen en dat kan dan weer een nadeel zijn voor ons. Bekende namen zijn er niet, maar het is ongetwijfeld een goede ploeg."

Een andere opsteker voor de Vereniging en zeker voor haar supporters is dat er geen lange verplaatsing naar een Oost-Europees land te wachten staat, zoals weleens kan gebeuren in een Europese voorronde.

Leuke verplaatsing naar Schotland

"Schotland is een mooi land en het is niet zo ver en makkelijk bereikbaar", beaamt Vromant. "Belangrijk, want we spelen er op donderdag en op zondag moeten we alweer naar Westerlo. Dat is dus allemaal best doenbaar. Nee, we zijn tevreden en kunnen aan de slag."

Cercle speelt zijn heenwedstrijd normaliter op donderdag 25 juli in Schotland. De return is voor een week later, op donderdag 1 augustus, in Brugge. De officiële speeldata moeten de komende dagen wel nog bevestigd worden door de UEFA.

Zal Cercle de tweede voorronde overleven?

Meest recent

'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

8
8
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

5
5
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

45
45
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

171
171
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

27
27
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

161
161
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

80
80
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

79
79
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

75
75
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

184
184
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

220
220
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

281
281
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

98
98
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

82
82
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

503
503
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

293
293
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

348
348
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

613
613
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

320
320
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

58
58
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

109
109
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

103
103

Meer sportnieuws