Cercle jubelt na Europese loting: "Dat is een voordeel"

door
Cercle jubelt na Europese loting:

Cercle Brugge mag straks voor de eerste keer in veertien jaar nog eens aan de slag in Europa. In 2010 schakelden ze nog het Finse TPS uit, maar sneuvelden ze daarna in de derde voorronde van de Europa League tegen Anorthosis Famagusta. Deze keer zullen ze ongetwijfeld beter willen doen.

Woensdag kreeg Cercle alvast te horen wat hun eerste opdracht zal worden. In de tweede voorronde van de Europa League werden ze immers gekoppeld aan Kilmarnock, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Schotse competitie.

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Cercle tevreden met loting

Bij Cercle zijn ze daar tevreden mee. "Ik heb al eens gekeken wat voor een ploeg het is en merk dat ze net als wij powerplay spelen en dat kan een voordeel zijn", aldus technisch directeur Rembert Vromant tegenover Het Nieuwsblad. "Ik heb ook gemerkt dat ze op kunstgras voetballen en dat kan dan weer een nadeel zijn voor ons. Bekende namen zijn er niet, maar het is ongetwijfeld een goede ploeg."

Een andere opsteker voor de Vereniging en zeker voor haar supporters is dat er geen lange verplaatsing naar een Oost-Europees land te wachten staat, zoals weleens kan gebeuren in een Europese voorronde.

Leuke verplaatsing naar Schotland

"Schotland is een mooi land en het is niet zo ver en makkelijk bereikbaar", beaamt Vromant. "Belangrijk, want we spelen er op donderdag en op zondag moeten we alweer naar Westerlo. Dat is dus allemaal best doenbaar. Nee, we zijn tevreden en kunnen aan de slag."

Cercle speelt zijn heenwedstrijd normaliter op donderdag 25 juli in Schotland. De return is voor een week later, op donderdag 1 augustus, in Brugge. De officiële speeldata moeten de komende dagen wel nog bevestigd worden door de UEFA.

Zal Cercle de tweede voorronde overleven?

Meest recent

Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

1
1
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

28
28
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

49
49
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

36
36
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

126
126
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

88
88
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

53
53
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

143
143
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

115
115
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

212
212
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

63
63
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

221
221
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

137
137
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

790
790
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

95
95
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

206
206
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

84
84
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

136
136
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

787
787
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

175
175
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

286
286
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

131
131
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

781
781

Meer sportnieuws