Cercle jubelt na Europese loting: "Dat is een voordeel"

door
Cercle jubelt na Europese loting:

Cercle Brugge mag straks voor de eerste keer in veertien jaar nog eens aan de slag in Europa. In 2010 schakelden ze nog het Finse TPS uit, maar sneuvelden ze daarna in de derde voorronde van de Europa League tegen Anorthosis Famagusta. Deze keer zullen ze ongetwijfeld beter willen doen.

Woensdag kreeg Cercle alvast te horen wat hun eerste opdracht zal worden. In de tweede voorronde van de Europa League werden ze immers gekoppeld aan Kilmarnock, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Schotse competitie.

LEES OOK: Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle tevreden met loting

Bij Cercle zijn ze daar tevreden mee. "Ik heb al eens gekeken wat voor een ploeg het is en merk dat ze net als wij powerplay spelen en dat kan een voordeel zijn", aldus technisch directeur Rembert Vromant tegenover Het Nieuwsblad. "Ik heb ook gemerkt dat ze op kunstgras voetballen en dat kan dan weer een nadeel zijn voor ons. Bekende namen zijn er niet, maar het is ongetwijfeld een goede ploeg."

Een andere opsteker voor de Vereniging en zeker voor haar supporters is dat er geen lange verplaatsing naar een Oost-Europees land te wachten staat, zoals weleens kan gebeuren in een Europese voorronde.

Leuke verplaatsing naar Schotland

"Schotland is een mooi land en het is niet zo ver en makkelijk bereikbaar", beaamt Vromant. "Belangrijk, want we spelen er op donderdag en op zondag moeten we alweer naar Westerlo. Dat is dus allemaal best doenbaar. Nee, we zijn tevreden en kunnen aan de slag."

Cercle speelt zijn heenwedstrijd normaliter op donderdag 25 juli in Schotland. De return is voor een week later, op donderdag 1 augustus, in Brugge. De officiële speeldata moeten de komende dagen wel nog bevestigd worden door de UEFA.

Zal Cercle de tweede voorronde overleven?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

146
146
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

205
205
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

37
37
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

87
87
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

59
59
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

644
644
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

223
223
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

278
278
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

77
77
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

506
506
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

108
108
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

150
150
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1180
1180

Meer sportnieuws