Cercle jubelt na Europese loting: "Dat is een voordeel"

door
Cercle jubelt na Europese loting:

Cercle Brugge mag straks voor de eerste keer in veertien jaar nog eens aan de slag in Europa. In 2010 schakelden ze nog het Finse TPS uit, maar sneuvelden ze daarna in de derde voorronde van de Europa League tegen Anorthosis Famagusta. Deze keer zullen ze ongetwijfeld beter willen doen.

Woensdag kreeg Cercle alvast te horen wat hun eerste opdracht zal worden. In de tweede voorronde van de Europa League werden ze immers gekoppeld aan Kilmarnock, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Schotse competitie.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Cercle tevreden met loting

Bij Cercle zijn ze daar tevreden mee. "Ik heb al eens gekeken wat voor een ploeg het is en merk dat ze net als wij powerplay spelen en dat kan een voordeel zijn", aldus technisch directeur Rembert Vromant tegenover Het Nieuwsblad. "Ik heb ook gemerkt dat ze op kunstgras voetballen en dat kan dan weer een nadeel zijn voor ons. Bekende namen zijn er niet, maar het is ongetwijfeld een goede ploeg."

Een andere opsteker voor de Vereniging en zeker voor haar supporters is dat er geen lange verplaatsing naar een Oost-Europees land te wachten staat, zoals weleens kan gebeuren in een Europese voorronde.

Leuke verplaatsing naar Schotland

"Schotland is een mooi land en het is niet zo ver en makkelijk bereikbaar", beaamt Vromant. "Belangrijk, want we spelen er op donderdag en op zondag moeten we alweer naar Westerlo. Dat is dus allemaal best doenbaar. Nee, we zijn tevreden en kunnen aan de slag."

Cercle speelt zijn heenwedstrijd normaliter op donderdag 25 juli in Schotland. De return is voor een week later, op donderdag 1 augustus, in Brugge. De officiële speeldata moeten de komende dagen wel nog bevestigd worden door de UEFA.

Zal Cercle de tweede voorronde overleven?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

27
27
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

41
41
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

124
124
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

140
140
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

247
247
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

335
335
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

127
127
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

499
499
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

288
288
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

262
262
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

169
169
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

276
276
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

419
419
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

209
209
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

70
70
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

149
149
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws