'Tedesco maakt grove fout met De Cuyper'

door
'Tedesco maakt grove fout met De Cuyper'

Daags na de mislukte start van het Europees kampioenschap, wordt de nederlaag van de Rode Duivels tegen Slowakije uitgebreid geanalyseerd. Daarbij worden ook de keuzes van Domenico Tedesco onder de loep genomen. En de bondscoach maakte niet bepaald een goede beurt.

In aanloop naar de eerste wedstrijd kampten de Duivels met de nodige zorgen omtrent de defensie. Thomas Meunier was immers in België gebleven om verder te revalideren, terwijl Axel Witsel niet met de groep kon trainen. Arthur Theate en Jan Vertonghen konden wel weer aansluit, maar hadden al wekenlang geen match gespeeld.

Tedesco besloot dan ook om geen risico's te nemen met het genoemde viertal en hield hen in de eerste match nog achter de hand. In plaats daarvan pakte de bondscoach uit met een opvallende zet in zijn achterhoede. Zo besloot hij om flankaanvaller Yannick Carrasco uit te spelen als linksback.

LEES OOK: 'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

De Cuyper genegeerd

Op die manier kreeg Leandro Trossard op links de vrijheid om naar binnen te knijpen en kon Jérémy Doku zich aan de overzijde uitleven met voldoende rugdekking. Maar die aanpak pakte niet goed uit. Het blijft dan ook vreemd dat Maxim De Cuyper, revelatie in de voorbereiding, genegeerd werd door Tedesco.

Volgens analist Marc Degryse maakte de bondscoach daarmee een grote fout. "Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie en posteer iemand met méér aanvallende kwaliteiten naast Kevin De Bruyne. Dan zal die vanzelf meer aan de bal komen en meer diepgang in het spel kunnen brengen", klonk het bij Devil Time.

Gebrek aan aanvalsdrift

Daarnaast vond Degryse dat Tedesco veel te lang wachtte om alles op de aanval te gooien. Pas in de slotfase trokken de Duivels met volle kracht vooruit. "Je kan ook aan de match beginnen met diezelfde aanvalsdrift. Dan heb je meer kans om op voorsprong te komen. Ik zeg niet dat Tedesco’s keuzes wedstrijdbepalend zijn geweest, maar een goede beurt heeft hij niet gemaakt. Hij heeft dingen gezocht die niets opbrachten."

De Cuyper had in de basis moeten starten ...

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

28
28
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

139
139
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

24
24
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

48
48
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

64
64
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

53
53
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

127
127
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

175
175
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

128
128
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

481
481
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

140
140
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

176
176
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

516
516
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

46
46
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

209
209
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

121
121
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

157
157
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

74
74
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

351
351
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

310
310
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

81
81
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

230
230
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

456
456
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

588
588
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1231
1231

Meer sportnieuws