'Tedesco maakt grove fout met De Cuyper'

door
'Tedesco maakt grove fout met De Cuyper'

Daags na de mislukte start van het Europees kampioenschap, wordt de nederlaag van de Rode Duivels tegen Slowakije uitgebreid geanalyseerd. Daarbij worden ook de keuzes van Domenico Tedesco onder de loep genomen. En de bondscoach maakte niet bepaald een goede beurt.

In aanloop naar de eerste wedstrijd kampten de Duivels met de nodige zorgen omtrent de defensie. Thomas Meunier was immers in België gebleven om verder te revalideren, terwijl Axel Witsel niet met de groep kon trainen. Arthur Theate en Jan Vertonghen konden wel weer aansluit, maar hadden al wekenlang geen match gespeeld.

Tedesco besloot dan ook om geen risico's te nemen met het genoemde viertal en hield hen in de eerste match nog achter de hand. In plaats daarvan pakte de bondscoach uit met een opvallende zet in zijn achterhoede. Zo besloot hij om flankaanvaller Yannick Carrasco uit te spelen als linksback.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

De Cuyper genegeerd

Op die manier kreeg Leandro Trossard op links de vrijheid om naar binnen te knijpen en kon Jérémy Doku zich aan de overzijde uitleven met voldoende rugdekking. Maar die aanpak pakte niet goed uit. Het blijft dan ook vreemd dat Maxim De Cuyper, revelatie in de voorbereiding, genegeerd werd door Tedesco.

Volgens analist Marc Degryse maakte de bondscoach daarmee een grote fout. "Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie en posteer iemand met méér aanvallende kwaliteiten naast Kevin De Bruyne. Dan zal die vanzelf meer aan de bal komen en meer diepgang in het spel kunnen brengen", klonk het bij Devil Time.

Gebrek aan aanvalsdrift

Daarnaast vond Degryse dat Tedesco veel te lang wachtte om alles op de aanval te gooien. Pas in de slotfase trokken de Duivels met volle kracht vooruit. "Je kan ook aan de match beginnen met diezelfde aanvalsdrift. Dan heb je meer kans om op voorsprong te komen. Ik zeg niet dat Tedesco’s keuzes wedstrijdbepalend zijn geweest, maar een goede beurt heeft hij niet gemaakt. Hij heeft dingen gezocht die niets opbrachten."

De Cuyper had in de basis moeten starten ...

Meest recent

'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

11
11
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

213
213
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

30
30
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

151
151
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

388
388
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

117
117
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

161
161
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

262
262
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

276
276
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

335
335
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

489
489
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

162
162
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

276
276
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

471
471
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

370
370
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

185
185
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

402
402
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

324
324
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

190
190
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

722
722
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

274
274
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

363
363
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

292
292
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

190
190

Meer sportnieuws