Van Hooijdonk fileert Duivels: "Hij was toch de schlemiel"

door
Van Hooijdonk fileert Duivels:

Het Europees kampioenschap in Duitsland is allesbehalve voortvarend van start gegaan voor de Rode Duivels. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd immers meteen verloren van Slowakije. Al was daar ook een een serieuze portie pech mee gemoeid.

België speelde in Frankfurt zeker geen grootse wedstrijd. Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld veel minder aanwezig dan van hem verwacht wordt. Het experiment met Yannick Carrasco als linksback werkte onvoldoende. Leandro Trossard bleef op zijn beurt dan weer verder onder het gewenste niveau.

Desondanks hadden de Rode Duivels voor hetzelfde geld ook met ruime cijfers kunnen winnen. Zo lieten de Belgen verschillende goede kansen onbenut. Romelu Lukaku deed zelfs tot twee keer toe de netten trillen, maar telkens werden zijn doelpunten (terecht) afgekeurd op aangeven van de VAR.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Pech voor Lukaku en Doku

Pech dus voor de Belgische topspits, die overigens nog een aantal kansen de nek omwrong. "Dan ben je toch een beetje de schlemiel", stelt de Nederlandse analist Pierre van Hooijdonk bij NOS. "Hij kon zomaar de held zijn geweest, maar nu laat hij hele grote kansen liggen."

Daarnaast wijst de voormalige Oranje-international ook naar Jérémy Doku, die de tegengoal op pijnlijke wijze inluidde. "Ik denk wel niet dat Lukaku de grootste schlemiel is. Want uiteindelijk wordt toch naar die goal gekeken. En daarbij vertolkt Doku, die voorts wel een goede match speelde, een negatieve hoofdrol."

Nog geen paniek

Ondanks de pijnlijke nederlaag wanhoopt Van Hooijdonk voorlopig niet voor de Belgen. Met wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne in het vooruitzicht denkt hij dat de Duivels zich alsnog kunnen plaatsen voor de volgende ronde en zelfs nog groepswinnaar worden. "Het is nu even fout gegaan. Maar ik verwacht toch echt dat die Belgen dit weer te boven komen. Of dat voldoende is om die nummer één-plaats te bemachtigen, zal moeten blijken."

België wordt alsnog groepswinnaar ...

Meest recent

Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

2
2
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

43
43
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

57
57
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

35
35
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

170
170
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

115
115
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

136
136
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

102
102
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

120
120
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

117
117
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

51
51
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

46
46
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

67
67
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

449
449
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

126
126
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

131
131
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

202
202
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

38
38
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

274
274
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

61
61
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

257
257
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

103
103
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

58
58

Meer sportnieuws