Van Hooijdonk fileert Duivels: "Hij was toch de schlemiel"

door
Van Hooijdonk fileert Duivels:

Het Europees kampioenschap in Duitsland is allesbehalve voortvarend van start gegaan voor de Rode Duivels. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd immers meteen verloren van Slowakije. Al was daar ook een een serieuze portie pech mee gemoeid.

België speelde in Frankfurt zeker geen grootse wedstrijd. Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld veel minder aanwezig dan van hem verwacht wordt. Het experiment met Yannick Carrasco als linksback werkte onvoldoende. Leandro Trossard bleef op zijn beurt dan weer verder onder het gewenste niveau.

Desondanks hadden de Rode Duivels voor hetzelfde geld ook met ruime cijfers kunnen winnen. Zo lieten de Belgen verschillende goede kansen onbenut. Romelu Lukaku deed zelfs tot twee keer toe de netten trillen, maar telkens werden zijn doelpunten (terecht) afgekeurd op aangeven van de VAR.

LEES OOK: Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Pech voor Lukaku en Doku

Pech dus voor de Belgische topspits, die overigens nog een aantal kansen de nek omwrong. "Dan ben je toch een beetje de schlemiel", stelt de Nederlandse analist Pierre van Hooijdonk bij NOS. "Hij kon zomaar de held zijn geweest, maar nu laat hij hele grote kansen liggen."

Daarnaast wijst de voormalige Oranje-international ook naar Jérémy Doku, die de tegengoal op pijnlijke wijze inluidde. "Ik denk wel niet dat Lukaku de grootste schlemiel is. Want uiteindelijk wordt toch naar die goal gekeken. En daarbij vertolkt Doku, die voorts wel een goede match speelde, een negatieve hoofdrol."

Nog geen paniek

Ondanks de pijnlijke nederlaag wanhoopt Van Hooijdonk voorlopig niet voor de Belgen. Met wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne in het vooruitzicht denkt hij dat de Duivels zich alsnog kunnen plaatsen voor de volgende ronde en zelfs nog groepswinnaar worden. "Het is nu even fout gegaan. Maar ik verwacht toch echt dat die Belgen dit weer te boven komen. Of dat voldoende is om die nummer één-plaats te bemachtigen, zal moeten blijken."

België wordt alsnog groepswinnaar ...

Meest recent

'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

35
35
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

12
12
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

111
111
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

12
12
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

33
33
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

151
151
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

42
42
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

31
31
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

79
79
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

142
142
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

28
28
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

88
88
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

116
116
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

94
94
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

163
163
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

474
474
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

115
115
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

443
443
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

331
331
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

612
612
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

268
268
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

820
820
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

612
612
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

259
259
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

27
27

Meer sportnieuws