Van Hooijdonk fileert Duivels: "Hij was toch de schlemiel"

door
Van Hooijdonk fileert Duivels:

Het Europees kampioenschap in Duitsland is allesbehalve voortvarend van start gegaan voor de Rode Duivels. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd immers meteen verloren van Slowakije. Al was daar ook een een serieuze portie pech mee gemoeid.

België speelde in Frankfurt zeker geen grootse wedstrijd. Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld veel minder aanwezig dan van hem verwacht wordt. Het experiment met Yannick Carrasco als linksback werkte onvoldoende. Leandro Trossard bleef op zijn beurt dan weer verder onder het gewenste niveau.

Desondanks hadden de Rode Duivels voor hetzelfde geld ook met ruime cijfers kunnen winnen. Zo lieten de Belgen verschillende goede kansen onbenut. Romelu Lukaku deed zelfs tot twee keer toe de netten trillen, maar telkens werden zijn doelpunten (terecht) afgekeurd op aangeven van de VAR.

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Pech voor Lukaku en Doku

Pech dus voor de Belgische topspits, die overigens nog een aantal kansen de nek omwrong. "Dan ben je toch een beetje de schlemiel", stelt de Nederlandse analist Pierre van Hooijdonk bij NOS. "Hij kon zomaar de held zijn geweest, maar nu laat hij hele grote kansen liggen."

Daarnaast wijst de voormalige Oranje-international ook naar Jérémy Doku, die de tegengoal op pijnlijke wijze inluidde. "Ik denk wel niet dat Lukaku de grootste schlemiel is. Want uiteindelijk wordt toch naar die goal gekeken. En daarbij vertolkt Doku, die voorts wel een goede match speelde, een negatieve hoofdrol."

Nog geen paniek

Ondanks de pijnlijke nederlaag wanhoopt Van Hooijdonk voorlopig niet voor de Belgen. Met wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne in het vooruitzicht denkt hij dat de Duivels zich alsnog kunnen plaatsen voor de volgende ronde en zelfs nog groepswinnaar worden. "Het is nu even fout gegaan. Maar ik verwacht toch echt dat die Belgen dit weer te boven komen. Of dat voldoende is om die nummer één-plaats te bemachtigen, zal moeten blijken."

België wordt alsnog groepswinnaar ...

Meest recent

Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

17
17
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

21
21
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

98
98
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

41
41
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

165
165
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

258
258
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

141
141
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

54
54
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

325
325
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

137
137
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

628
628
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

512
512
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

189
189
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1069
1069
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

129
129
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

373
373
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

527
527
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

258
258
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

71
71
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

494
494
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

216
216
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

119
119
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

338
338
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

171
171
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

456
456

Meer sportnieuws