Van Hooijdonk fileert Duivels: "Hij was toch de schlemiel"

door
Van Hooijdonk fileert Duivels:

Het Europees kampioenschap in Duitsland is allesbehalve voortvarend van start gegaan voor de Rode Duivels. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd immers meteen verloren van Slowakije. Al was daar ook een een serieuze portie pech mee gemoeid.

België speelde in Frankfurt zeker geen grootse wedstrijd. Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld veel minder aanwezig dan van hem verwacht wordt. Het experiment met Yannick Carrasco als linksback werkte onvoldoende. Leandro Trossard bleef op zijn beurt dan weer verder onder het gewenste niveau.

Desondanks hadden de Rode Duivels voor hetzelfde geld ook met ruime cijfers kunnen winnen. Zo lieten de Belgen verschillende goede kansen onbenut. Romelu Lukaku deed zelfs tot twee keer toe de netten trillen, maar telkens werden zijn doelpunten (terecht) afgekeurd op aangeven van de VAR.

LEES OOK: Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Pech voor Lukaku en Doku

Pech dus voor de Belgische topspits, die overigens nog een aantal kansen de nek omwrong. "Dan ben je toch een beetje de schlemiel", stelt de Nederlandse analist Pierre van Hooijdonk bij NOS. "Hij kon zomaar de held zijn geweest, maar nu laat hij hele grote kansen liggen."

Daarnaast wijst de voormalige Oranje-international ook naar Jérémy Doku, die de tegengoal op pijnlijke wijze inluidde. "Ik denk wel niet dat Lukaku de grootste schlemiel is. Want uiteindelijk wordt toch naar die goal gekeken. En daarbij vertolkt Doku, die voorts wel een goede match speelde, een negatieve hoofdrol."

Nog geen paniek

Ondanks de pijnlijke nederlaag wanhoopt Van Hooijdonk voorlopig niet voor de Belgen. Met wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne in het vooruitzicht denkt hij dat de Duivels zich alsnog kunnen plaatsen voor de volgende ronde en zelfs nog groepswinnaar worden. "Het is nu even fout gegaan. Maar ik verwacht toch echt dat die Belgen dit weer te boven komen. Of dat voldoende is om die nummer één-plaats te bemachtigen, zal moeten blijken."

België wordt alsnog groepswinnaar ...

Meest recent

'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

232
232
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

16
16
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

14
14
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

20
20
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

177
177
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

225
225
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

170
170
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

67
67
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

48
48
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

243
243
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

177
177
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

276
276
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

181
181
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

117
117
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

177
177
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

97
97
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

208
208
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

93
93
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

132
132
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

166
166
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

720
720

Meer sportnieuws