Van Hooijdonk fileert Duivels: "Hij was toch de schlemiel"

door
Van Hooijdonk fileert Duivels:

Het Europees kampioenschap in Duitsland is allesbehalve voortvarend van start gegaan voor de Rode Duivels. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd immers meteen verloren van Slowakije. Al was daar ook een een serieuze portie pech mee gemoeid.

België speelde in Frankfurt zeker geen grootse wedstrijd. Kevin De Bruyne was bijvoorbeeld veel minder aanwezig dan van hem verwacht wordt. Het experiment met Yannick Carrasco als linksback werkte onvoldoende. Leandro Trossard bleef op zijn beurt dan weer verder onder het gewenste niveau.

Desondanks hadden de Rode Duivels voor hetzelfde geld ook met ruime cijfers kunnen winnen. Zo lieten de Belgen verschillende goede kansen onbenut. Romelu Lukaku deed zelfs tot twee keer toe de netten trillen, maar telkens werden zijn doelpunten (terecht) afgekeurd op aangeven van de VAR.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Pech voor Lukaku en Doku

Pech dus voor de Belgische topspits, die overigens nog een aantal kansen de nek omwrong. "Dan ben je toch een beetje de schlemiel", stelt de Nederlandse analist Pierre van Hooijdonk bij NOS. "Hij kon zomaar de held zijn geweest, maar nu laat hij hele grote kansen liggen."

Daarnaast wijst de voormalige Oranje-international ook naar Jérémy Doku, die de tegengoal op pijnlijke wijze inluidde. "Ik denk wel niet dat Lukaku de grootste schlemiel is. Want uiteindelijk wordt toch naar die goal gekeken. En daarbij vertolkt Doku, die voorts wel een goede match speelde, een negatieve hoofdrol."

Nog geen paniek

Ondanks de pijnlijke nederlaag wanhoopt Van Hooijdonk voorlopig niet voor de Belgen. Met wedstrijden tegen Roemenië en Oekraïne in het vooruitzicht denkt hij dat de Duivels zich alsnog kunnen plaatsen voor de volgende ronde en zelfs nog groepswinnaar worden. "Het is nu even fout gegaan. Maar ik verwacht toch echt dat die Belgen dit weer te boven komen. Of dat voldoende is om die nummer één-plaats te bemachtigen, zal moeten blijken."

België wordt alsnog groepswinnaar ...

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

77
77
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

47
47
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

24
24
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

67
67
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

41
41
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

220
220
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

29
29
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

48
48
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

167
167
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

60
60
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

401
401
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

228
228
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

82
82
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

106
106
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

336
336
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

175
175
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

230
230
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

939
939
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

182
182
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws