Jan Mulder eist actie: "Tedesco moet hem opstellen"

door
Jan Mulder eist actie:

De Rode Duivels hebben hun start van het EK helemaal gemist. Maar veel tijd is er niet om bij de nederlaag tegen Slowakije te blijven stilstaan. Aanstaande zaterdag volgt alweer een cruciaal duel tegen Roemenië en dan is een nieuwe misstap uit den boze.

Voorlopig is er nog geen reden tot paniek. Ondanks de nederlaag van maandagavond blijven er voldoende kansen over om door te stoten naar de tweede ronde. De twee volgende wedstrijden winnen moet daarvoor volstaan. En zelfs bij nieuw puntenverlies kan België als één van de beste nummers drie nog doorgaan.

Maar het is wel duidelijk dat er één en ander zal moeten veranderen. Het indivdiuele niveau van verschillende spelers zal naar omhoog moeten. En bondscoach Domenico Tedesco zal zijn ploeg ook moeten herschikken. Dat jongens als Arthur Theate en Jan Vertonghen normaal gezien weer beschikbaar zijn, is alvast een goede zaak.

LEES OOK: Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Tijd voor CDK

Jan Mulder pleit echter voor nog een wijziging in de basiself. Bij Devil Time laat de Nederlander verstaan dat hij Charles De Ketelaere graag minuten zou zien maken. De polyvalente aanvaller heeft een sterk seizoen achter de rug bij Atalanta, maar speelt voorlopig geen hoofdrol in de plannen van bondscoach Domenico Tedesco.

Mulder, die de paralel trekt met de EK-start van Nederland in 1988, hoopt dat daar snel verandering in komt. "Nederland is één keer Europees kampioen geworden. En die eerste wedstrijd werd toen kansloos verloren van Rusland. Maar hebben we een Van Basten? Ik gok een beetje op De Ketelaere. Dat vind ik echt de kandidaat om op te stellen nu."

Overmoedige Belgen

Overigens vindt Mulder dat dat Belgische kansen in aanloop naar de partij tegen Slowakije wel heel hoog werden ingeschat. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het slechts een oefenwedstrijd zou zijn. "Wij allemaal waren vooraf, tijdens de wedstrijd en zelfs erna ervan overtuigd dat we makkelijk hadden moeten winnen. Zo was het niet echt in de realiteit. Slowakije had een heel goede ploeg, die waren niet veel minder."

De Ketelaere verdient meer speeltijd ...

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

8
8
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

100
100
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

117
117
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

116
116
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

45
45
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

276
276
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

471
471
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

181
181
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

239
239
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

470
470
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

713
713
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

327
327
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

718
718
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

126
126
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

385
385
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

612
612
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

546
546
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

448
448
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

588
588
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

335
335

Meer sportnieuws