Jan Mulder eist actie: "Tedesco moet hem opstellen"

1506 stemmen
Jan Mulder eist actie:

De Rode Duivels hebben hun start van het EK helemaal gemist. Maar veel tijd is er niet om bij de nederlaag tegen Slowakije te blijven stilstaan. Aanstaande zaterdag volgt alweer een cruciaal duel tegen Roemenië en dan is een nieuwe misstap uit den boze.

Voorlopig is er nog geen reden tot paniek. Ondanks de nederlaag van maandagavond blijven er voldoende kansen over om door te stoten naar de tweede ronde. De twee volgende wedstrijden winnen moet daarvoor volstaan. En zelfs bij nieuw puntenverlies kan België als één van de beste nummers drie nog doorgaan.

Maar het is wel duidelijk dat er één en ander zal moeten veranderen. Het indivdiuele niveau van verschillende spelers zal naar omhoog moeten. En bondscoach Domenico Tedesco zal zijn ploeg ook moeten herschikken. Dat jongens als Arthur Theate en Jan Vertonghen normaal gezien weer beschikbaar zijn, is alvast een goede zaak.

LEES OOK: Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Tijd voor CDK

Jan Mulder pleit echter voor nog een wijziging in de basiself. Bij Devil Time laat de Nederlander verstaan dat hij Charles De Ketelaere graag minuten zou zien maken. De polyvalente aanvaller heeft een sterk seizoen achter de rug bij Atalanta, maar speelt voorlopig geen hoofdrol in de plannen van bondscoach Domenico Tedesco.

Mulder, die de paralel trekt met de EK-start van Nederland in 1988, hoopt dat daar snel verandering in komt. "Nederland is één keer Europees kampioen geworden. En die eerste wedstrijd werd toen kansloos verloren van Rusland. Maar hebben we een Van Basten? Ik gok een beetje op De Ketelaere. Dat vind ik echt de kandidaat om op te stellen nu."

Overmoedige Belgen

Overigens vindt Mulder dat dat Belgische kansen in aanloop naar de partij tegen Slowakije wel heel hoog werden ingeschat. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het slechts een oefenwedstrijd zou zijn. "Wij allemaal waren vooraf, tijdens de wedstrijd en zelfs erna ervan overtuigd dat we makkelijk hadden moeten winnen. Zo was het niet echt in de realiteit. Slowakije had een heel goede ploeg, die waren niet veel minder."

De Ketelaere verdient meer speeltijd ...

Meest recent

Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

66
66
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

176
176
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

130
130
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

49
49
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

65
65
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

125
125
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

66
66
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

144
144
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

145
145
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

112
112
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

234
234
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

430
430
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

289
289
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

28
28
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

134
134
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

166
166
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

798
798
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

230
230
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

134
134
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

68
68

Meer sportnieuws