Jan Mulder eist actie: "Tedesco moet hem opstellen"

door
Jan Mulder eist actie:

De Rode Duivels hebben hun start van het EK helemaal gemist. Maar veel tijd is er niet om bij de nederlaag tegen Slowakije te blijven stilstaan. Aanstaande zaterdag volgt alweer een cruciaal duel tegen Roemenië en dan is een nieuwe misstap uit den boze.

Voorlopig is er nog geen reden tot paniek. Ondanks de nederlaag van maandagavond blijven er voldoende kansen over om door te stoten naar de tweede ronde. De twee volgende wedstrijden winnen moet daarvoor volstaan. En zelfs bij nieuw puntenverlies kan België als één van de beste nummers drie nog doorgaan.

Maar het is wel duidelijk dat er één en ander zal moeten veranderen. Het indivdiuele niveau van verschillende spelers zal naar omhoog moeten. En bondscoach Domenico Tedesco zal zijn ploeg ook moeten herschikken. Dat jongens als Arthur Theate en Jan Vertonghen normaal gezien weer beschikbaar zijn, is alvast een goede zaak.

LEES OOK: Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Tijd voor CDK

Jan Mulder pleit echter voor nog een wijziging in de basiself. Bij Devil Time laat de Nederlander verstaan dat hij Charles De Ketelaere graag minuten zou zien maken. De polyvalente aanvaller heeft een sterk seizoen achter de rug bij Atalanta, maar speelt voorlopig geen hoofdrol in de plannen van bondscoach Domenico Tedesco.

Mulder, die de paralel trekt met de EK-start van Nederland in 1988, hoopt dat daar snel verandering in komt. "Nederland is één keer Europees kampioen geworden. En die eerste wedstrijd werd toen kansloos verloren van Rusland. Maar hebben we een Van Basten? Ik gok een beetje op De Ketelaere. Dat vind ik echt de kandidaat om op te stellen nu."

Overmoedige Belgen

Overigens vindt Mulder dat dat Belgische kansen in aanloop naar de partij tegen Slowakije wel heel hoog werden ingeschat. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het slechts een oefenwedstrijd zou zijn. "Wij allemaal waren vooraf, tijdens de wedstrijd en zelfs erna ervan overtuigd dat we makkelijk hadden moeten winnen. Zo was het niet echt in de realiteit. Slowakije had een heel goede ploeg, die waren niet veel minder."

De Ketelaere verdient meer speeltijd ...

Meest recent

Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

3
3
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

53
53
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

155
155
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

291
291
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

89
89
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

187
187
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

271
271
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

99
99
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

270
270
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

98
98
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

45
45
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

439
439
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

409
409
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

269
269
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

193
193
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

317
317
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

686
686
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

655
655
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

246
246
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

202
202
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

240
240
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

375
375

Meer sportnieuws