Jan Mulder eist actie: "Tedesco moet hem opstellen"

door
Jan Mulder eist actie:

De Rode Duivels hebben hun start van het EK helemaal gemist. Maar veel tijd is er niet om bij de nederlaag tegen Slowakije te blijven stilstaan. Aanstaande zaterdag volgt alweer een cruciaal duel tegen Roemenië en dan is een nieuwe misstap uit den boze.

Voorlopig is er nog geen reden tot paniek. Ondanks de nederlaag van maandagavond blijven er voldoende kansen over om door te stoten naar de tweede ronde. De twee volgende wedstrijden winnen moet daarvoor volstaan. En zelfs bij nieuw puntenverlies kan België als één van de beste nummers drie nog doorgaan.

Maar het is wel duidelijk dat er één en ander zal moeten veranderen. Het indivdiuele niveau van verschillende spelers zal naar omhoog moeten. En bondscoach Domenico Tedesco zal zijn ploeg ook moeten herschikken. Dat jongens als Arthur Theate en Jan Vertonghen normaal gezien weer beschikbaar zijn, is alvast een goede zaak.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Tijd voor CDK

Jan Mulder pleit echter voor nog een wijziging in de basiself. Bij Devil Time laat de Nederlander verstaan dat hij Charles De Ketelaere graag minuten zou zien maken. De polyvalente aanvaller heeft een sterk seizoen achter de rug bij Atalanta, maar speelt voorlopig geen hoofdrol in de plannen van bondscoach Domenico Tedesco.

Mulder, die de paralel trekt met de EK-start van Nederland in 1988, hoopt dat daar snel verandering in komt. "Nederland is één keer Europees kampioen geworden. En die eerste wedstrijd werd toen kansloos verloren van Rusland. Maar hebben we een Van Basten? Ik gok een beetje op De Ketelaere. Dat vind ik echt de kandidaat om op te stellen nu."

Overmoedige Belgen

Overigens vindt Mulder dat dat Belgische kansen in aanloop naar de partij tegen Slowakije wel heel hoog werden ingeschat. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het slechts een oefenwedstrijd zou zijn. "Wij allemaal waren vooraf, tijdens de wedstrijd en zelfs erna ervan overtuigd dat we makkelijk hadden moeten winnen. Zo was het niet echt in de realiteit. Slowakije had een heel goede ploeg, die waren niet veel minder."

De Ketelaere verdient meer speeltijd ...

Meest recent

Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

13
13
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

32
32
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

77
77
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

128
128
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

44
44
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

123
123
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

323
323
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

178
178
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

38
38
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

172
172
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

206
206
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

81
81
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

163
163
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

178
178
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

227
227
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

153
153
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

335
335
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

248
248
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

68
68
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

40
40
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

148
148
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

167
167
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

294
294

Meer sportnieuws