Jan Mulder eist actie: "Tedesco moet hem opstellen"

door
Jan Mulder eist actie:

De Rode Duivels hebben hun start van het EK helemaal gemist. Maar veel tijd is er niet om bij de nederlaag tegen Slowakije te blijven stilstaan. Aanstaande zaterdag volgt alweer een cruciaal duel tegen Roemenië en dan is een nieuwe misstap uit den boze.

Voorlopig is er nog geen reden tot paniek. Ondanks de nederlaag van maandagavond blijven er voldoende kansen over om door te stoten naar de tweede ronde. De twee volgende wedstrijden winnen moet daarvoor volstaan. En zelfs bij nieuw puntenverlies kan België als één van de beste nummers drie nog doorgaan.

Maar het is wel duidelijk dat er één en ander zal moeten veranderen. Het indivdiuele niveau van verschillende spelers zal naar omhoog moeten. En bondscoach Domenico Tedesco zal zijn ploeg ook moeten herschikken. Dat jongens als Arthur Theate en Jan Vertonghen normaal gezien weer beschikbaar zijn, is alvast een goede zaak.

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Tijd voor CDK

Jan Mulder pleit echter voor nog een wijziging in de basiself. Bij Devil Time laat de Nederlander verstaan dat hij Charles De Ketelaere graag minuten zou zien maken. De polyvalente aanvaller heeft een sterk seizoen achter de rug bij Atalanta, maar speelt voorlopig geen hoofdrol in de plannen van bondscoach Domenico Tedesco.

Mulder, die de paralel trekt met de EK-start van Nederland in 1988, hoopt dat daar snel verandering in komt. "Nederland is één keer Europees kampioen geworden. En die eerste wedstrijd werd toen kansloos verloren van Rusland. Maar hebben we een Van Basten? Ik gok een beetje op De Ketelaere. Dat vind ik echt de kandidaat om op te stellen nu."

Overmoedige Belgen

Overigens vindt Mulder dat dat Belgische kansen in aanloop naar de partij tegen Slowakije wel heel hoog werden ingeschat. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het slechts een oefenwedstrijd zou zijn. "Wij allemaal waren vooraf, tijdens de wedstrijd en zelfs erna ervan overtuigd dat we makkelijk hadden moeten winnen. Zo was het niet echt in de realiteit. Slowakije had een heel goede ploeg, die waren niet veel minder."

De Ketelaere verdient meer speeltijd ...

Meest recent

'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

53
53
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

51
51
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

75
75
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

22
22
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

649
649
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

25
25
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

35
35
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

241
241
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

100
100
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

160
160
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

199
199
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

46
46
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

194
194
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

350
350
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

811
811
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

151
151
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

44
44
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

404
404
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

580
580
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

658
658
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

452
452
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

69
69
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1128
1128
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

334
334

Meer sportnieuws