Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

788 stemmen
Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

De Rode Duivels zijn met een pijnlijke slipper begonnen aan hun Europese kampioenschap. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd meteen verloren van Slowakije, het nummer 48 op de FIFA-ranking. In het buitenland is men dan ook scherp voor de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

De start van de wedstrijd was nochtans veelbelovend voor de Duivels, die meteen enkele goede kansen bij mekaar voetbalden. Maar na een pijnlijke fout van Jérémy Doku konden de Slowaken al snel op voorsprong komen. Die klap kwamen de Duivels nooit te boven.

Aan kansen om langszij te komen nochtans geen gebrek. In de afwerking liep echter telkens wel iets fout. Daarnaast werden ook nog eens twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd op aangeven van de VAR. Er was dus behoorlijk wat pech gemoeid, al hadden de Belgen de nederlaag vooral aan zichzelf te danken.

LEES OOK: 'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

Team van individuen

Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat de vier beste nummers drie uit de zes poules ook doorstoten. Toch kwam deze nederlaag behoorlijk zwaar aan. Bovendien wisten de Duivels al voor de derde keer op rij niet te scoren tijdens een wedstrijd op een groot toernooi.

Bij het Engelse Sky Sports is men dan ook scherp. "Wedstrijd per wedstrijd, verdwijnt de glans steeds meer van België's reputatie als één van Europa's sterrenploegen. Dit is een team van individuen, allerminst een eenheid van toernooi-winnaars", concludeert men.

Gefaald op het grote podium

Nochtans zit ook in de huidige selectie heel wat individueel talent. Op de momenten van de waarheid komt dat er echter al een tijdje niet meer uit. "Misschien is België vervloekt. Misschien onfortuinlijk. Of misschien is deze 'gouden generatie' gewoonweg niet zo goed als de hype, of de derde plaats op de FIFA-ranking, doet vermoeden. Maar wat ook het probleem is, ze lijken er maar niet in te slagen om te presteren zoals verwacht op de grootste podia."

Deze Duivels zullen het EK niet winnen ...

Meest recent

'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

1
1
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

24
24
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

24
24
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

16
16
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

98
98
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

34
34
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

168
168
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

75
75
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

156
156
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

29
29
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

247
247
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

166
166
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

819
819
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1063
1063
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

368
368
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

182
182
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

201
201
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

58
58
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

159
159
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

89
89
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

185
185
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

77
77

Meer sportnieuws