Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

788 stemmen
Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

De Rode Duivels zijn met een pijnlijke slipper begonnen aan hun Europese kampioenschap. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd meteen verloren van Slowakije, het nummer 48 op de FIFA-ranking. In het buitenland is men dan ook scherp voor de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

De start van de wedstrijd was nochtans veelbelovend voor de Duivels, die meteen enkele goede kansen bij mekaar voetbalden. Maar na een pijnlijke fout van Jérémy Doku konden de Slowaken al snel op voorsprong komen. Die klap kwamen de Duivels nooit te boven.

Aan kansen om langszij te komen nochtans geen gebrek. In de afwerking liep echter telkens wel iets fout. Daarnaast werden ook nog eens twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd op aangeven van de VAR. Er was dus behoorlijk wat pech gemoeid, al hadden de Belgen de nederlaag vooral aan zichzelf te danken.

LEES OOK: Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

Team van individuen

Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat de vier beste nummers drie uit de zes poules ook doorstoten. Toch kwam deze nederlaag behoorlijk zwaar aan. Bovendien wisten de Duivels al voor de derde keer op rij niet te scoren tijdens een wedstrijd op een groot toernooi.

Bij het Engelse Sky Sports is men dan ook scherp. "Wedstrijd per wedstrijd, verdwijnt de glans steeds meer van België's reputatie als één van Europa's sterrenploegen. Dit is een team van individuen, allerminst een eenheid van toernooi-winnaars", concludeert men.

Gefaald op het grote podium

Nochtans zit ook in de huidige selectie heel wat individueel talent. Op de momenten van de waarheid komt dat er echter al een tijdje niet meer uit. "Misschien is België vervloekt. Misschien onfortuinlijk. Of misschien is deze 'gouden generatie' gewoonweg niet zo goed als de hype, of de derde plaats op de FIFA-ranking, doet vermoeden. Maar wat ook het probleem is, ze lijken er maar niet in te slagen om te presteren zoals verwacht op de grootste podia."

Deze Duivels zullen het EK niet winnen ...

Meest recent

Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

30
30
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

356
356
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

163
163
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

132
132
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

151
151
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

115
115
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

46
46
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

44
44
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

53
53
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

143
143
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

123
123
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

496
496
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

91
91
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

174
174
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

347
347
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

66
66
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1018
1018
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

511
511
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

187
187
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

991
991
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

170
170
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

465
465
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

866
866

Meer sportnieuws