Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

door
Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

De Rode Duivels zijn met een pijnlijke slipper begonnen aan hun Europese kampioenschap. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd meteen verloren van Slowakije, het nummer 48 op de FIFA-ranking. In het buitenland is men dan ook scherp voor de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

De start van de wedstrijd was nochtans veelbelovend voor de Duivels, die meteen enkele goede kansen bij mekaar voetbalden. Maar na een pijnlijke fout van Jérémy Doku konden de Slowaken al snel op voorsprong komen. Die klap kwamen de Duivels nooit te boven.

Aan kansen om langszij te komen nochtans geen gebrek. In de afwerking liep echter telkens wel iets fout. Daarnaast werden ook nog eens twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd op aangeven van de VAR. Er was dus behoorlijk wat pech gemoeid, al hadden de Belgen de nederlaag vooral aan zichzelf te danken.

LEES OOK: Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Team van individuen

Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat de vier beste nummers drie uit de zes poules ook doorstoten. Toch kwam deze nederlaag behoorlijk zwaar aan. Bovendien wisten de Duivels al voor de derde keer op rij niet te scoren tijdens een wedstrijd op een groot toernooi.

Bij het Engelse Sky Sports is men dan ook scherp. "Wedstrijd per wedstrijd, verdwijnt de glans steeds meer van België's reputatie als één van Europa's sterrenploegen. Dit is een team van individuen, allerminst een eenheid van toernooi-winnaars", concludeert men.

Gefaald op het grote podium

Nochtans zit ook in de huidige selectie heel wat individueel talent. Op de momenten van de waarheid komt dat er echter al een tijdje niet meer uit. "Misschien is België vervloekt. Misschien onfortuinlijk. Of misschien is deze 'gouden generatie' gewoonweg niet zo goed als de hype, of de derde plaats op de FIFA-ranking, doet vermoeden. Maar wat ook het probleem is, ze lijken er maar niet in te slagen om te presteren zoals verwacht op de grootste podia."

Deze Duivels zullen het EK niet winnen ...

Meest recent

'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

2
2
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

40
40
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

16
16
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

21
21
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

39
39
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

16
16
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

350
350
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

100
100
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

108
108
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

352
352
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

52
52
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

447
447
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

540
540
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

109
109
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

284
284
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

270
270
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

306
306
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

195
195
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

174
174
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

250
250
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

192
192
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

208
208
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

326
326

Meer sportnieuws