Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

788 stemmen
Sky Sports trekt vernietigende conclusie na Belgische blamage

De Rode Duivels zijn met een pijnlijke slipper begonnen aan hun Europese kampioenschap. Tijdens de eerste groepswedstrijd werd meteen verloren van Slowakije, het nummer 48 op de FIFA-ranking. In het buitenland is men dan ook scherp voor de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

De start van de wedstrijd was nochtans veelbelovend voor de Duivels, die meteen enkele goede kansen bij mekaar voetbalden. Maar na een pijnlijke fout van Jérémy Doku konden de Slowaken al snel op voorsprong komen. Die klap kwamen de Duivels nooit te boven.

Aan kansen om langszij te komen nochtans geen gebrek. In de afwerking liep echter telkens wel iets fout. Daarnaast werden ook nog eens twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd op aangeven van de VAR. Er was dus behoorlijk wat pech gemoeid, al hadden de Belgen de nederlaag vooral aan zichzelf te danken.

LEES OOK: Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Team van individuen

Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat de vier beste nummers drie uit de zes poules ook doorstoten. Toch kwam deze nederlaag behoorlijk zwaar aan. Bovendien wisten de Duivels al voor de derde keer op rij niet te scoren tijdens een wedstrijd op een groot toernooi.

Bij het Engelse Sky Sports is men dan ook scherp. "Wedstrijd per wedstrijd, verdwijnt de glans steeds meer van België's reputatie als één van Europa's sterrenploegen. Dit is een team van individuen, allerminst een eenheid van toernooi-winnaars", concludeert men.

Gefaald op het grote podium

Nochtans zit ook in de huidige selectie heel wat individueel talent. Op de momenten van de waarheid komt dat er echter al een tijdje niet meer uit. "Misschien is België vervloekt. Misschien onfortuinlijk. Of misschien is deze 'gouden generatie' gewoonweg niet zo goed als de hype, of de derde plaats op de FIFA-ranking, doet vermoeden. Maar wat ook het probleem is, ze lijken er maar niet in te slagen om te presteren zoals verwacht op de grootste podia."

Deze Duivels zullen het EK niet winnen ...

Meest recent

'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

56
56
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

20
20
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

201
201
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

49
49
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

74
74
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

58
58
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

45
45
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

183
183
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

72
72
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

56
56
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

162
162
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

149
149
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

35
35
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

57
57
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

368
368
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

187
187
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

57
57
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

261
261
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

163
163
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

154
154
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

98
98
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

462
462
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

358
358

Meer sportnieuws