Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

door
Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

De Rode Duivels kenden een valse start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Slowakije won met 0-1 en na afloop werden verschillende discutabele fases uitvoerig besproken.

Twee doelpunten van Romelu Lukaku werden afgekeurd en vooral het tweede zorgde voor heel wat controverse. Invaller Loïs Openda toucheerde de bal met de hand en de VAR greep in. Turkse ref Halil Umut Meler keurde het doelpunt vervolgens af.

LEES OOK: 'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Openda doodeerlijk

Tegenover Het Nieuwsblad reageerde Openda (ex-Club Brugge) voor het eerst over het afgekeurde doelpunt. De aanvaller van RB Leipzig was doodeerlijk. “Als ik de beelden bekijk, raak ik de bal effectief met de hand. Aanvankelijk had ik het nog niet door en was ik erg blij met mijn assist. Maar nu ik de beelden zie, is er inderdaad contact. De Slovaakse verdediger probeert mij uit m’n evenwicht te brengen, waardoor ik de bal met de hand raak.”

Openda zei vervolgens dat hij de bal absoluut niet bewust met de hand raakte. “In het duel duwt hij me richting de bal, waardoor ik hem ongelukkig raak. Daardoor oordeelde de scheids dat de goal niet telde.” De VAR liet ook ogenschijnlijk enkel de beelden van de handsbal zien en niet de volledige actie. Door de nieuwe chiptechnologie werd er snel een oordeel geveld en het doelpunt van Lukaku werd afgekeurd.

Ref de gebeten hond

Bij de Duivelse supporters was de Turkse ref uiteraard de gebeten hond. Twee afgekeurde doelpunten, drie (snel gegeven) gele kaarten voor de Rode Duivels en een handsbal van Slowakije in de zestien niet gegeven. Ook Sporza-commentator Filip Joos was snoeihard voor Meler.

Vond jij het handsbal van Openda?

Meest recent

Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

31
31
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

11
11
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

79
79
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

44
44
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

11
11
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

235
235
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

89
89
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

78
78
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

190
190
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

117
117
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

134
134
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

372
372
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

306
306
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

283
283
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

329
329
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

536
536
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

159
159
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

411
411
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

133
133
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

376
376
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

343
343
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1052
1052
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

143
143

Meer sportnieuws