Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

637 stemmen
Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

De Rode Duivels kenden een valse start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Slowakije won met 0-1 en na afloop werden verschillende discutabele fases uitvoerig besproken.

Twee doelpunten van Romelu Lukaku werden afgekeurd en vooral het tweede zorgde voor heel wat controverse. Invaller Loïs Openda toucheerde de bal met de hand en de VAR greep in. Turkse ref Halil Umut Meler keurde het doelpunt vervolgens af.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Openda doodeerlijk

Tegenover Het Nieuwsblad reageerde Openda (ex-Club Brugge) voor het eerst over het afgekeurde doelpunt. De aanvaller van RB Leipzig was doodeerlijk. “Als ik de beelden bekijk, raak ik de bal effectief met de hand. Aanvankelijk had ik het nog niet door en was ik erg blij met mijn assist. Maar nu ik de beelden zie, is er inderdaad contact. De Slovaakse verdediger probeert mij uit m’n evenwicht te brengen, waardoor ik de bal met de hand raak.”

Openda zei vervolgens dat hij de bal absoluut niet bewust met de hand raakte. “In het duel duwt hij me richting de bal, waardoor ik hem ongelukkig raak. Daardoor oordeelde de scheids dat de goal niet telde.” De VAR liet ook ogenschijnlijk enkel de beelden van de handsbal zien en niet de volledige actie. Door de nieuwe chiptechnologie werd er snel een oordeel geveld en het doelpunt van Lukaku werd afgekeurd.

Ref de gebeten hond

Bij de Duivelse supporters was de Turkse ref uiteraard de gebeten hond. Twee afgekeurde doelpunten, drie (snel gegeven) gele kaarten voor de Rode Duivels en een handsbal van Slowakije in de zestien niet gegeven. Ook Sporza-commentator Filip Joos was snoeihard voor Meler.

Vond jij het handsbal van Openda?

Meest recent

TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

43
43
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

14
14
'Annelien Coorevits is een rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

24
24
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

53
53
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

180
180
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

122
122
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

156
156
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

292
292
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

132
132
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

102
102
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

357
357
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

130
130
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

133
133
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

503
503
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

750
750
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

76
76
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

204
204
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

235
235
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

53
53
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

587
587
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

125
125
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

194
194
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

196
196
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

255
255

Meer sportnieuws