Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

637 stemmen
Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

De Rode Duivels kenden een valse start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Slowakije won met 0-1 en na afloop werden verschillende discutabele fases uitvoerig besproken.

Twee doelpunten van Romelu Lukaku werden afgekeurd en vooral het tweede zorgde voor heel wat controverse. Invaller Loïs Openda toucheerde de bal met de hand en de VAR greep in. Turkse ref Halil Umut Meler keurde het doelpunt vervolgens af.

LEES OOK: “Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

Openda doodeerlijk

Tegenover Het Nieuwsblad reageerde Openda (ex-Club Brugge) voor het eerst over het afgekeurde doelpunt. De aanvaller van RB Leipzig was doodeerlijk. “Als ik de beelden bekijk, raak ik de bal effectief met de hand. Aanvankelijk had ik het nog niet door en was ik erg blij met mijn assist. Maar nu ik de beelden zie, is er inderdaad contact. De Slovaakse verdediger probeert mij uit m’n evenwicht te brengen, waardoor ik de bal met de hand raak.”

Openda zei vervolgens dat hij de bal absoluut niet bewust met de hand raakte. “In het duel duwt hij me richting de bal, waardoor ik hem ongelukkig raak. Daardoor oordeelde de scheids dat de goal niet telde.” De VAR liet ook ogenschijnlijk enkel de beelden van de handsbal zien en niet de volledige actie. Door de nieuwe chiptechnologie werd er snel een oordeel geveld en het doelpunt van Lukaku werd afgekeurd.

Ref de gebeten hond

Bij de Duivelse supporters was de Turkse ref uiteraard de gebeten hond. Twee afgekeurde doelpunten, drie (snel gegeven) gele kaarten voor de Rode Duivels en een handsbal van Slowakije in de zestien niet gegeven. Ook Sporza-commentator Filip Joos was snoeihard voor Meler.

Vond jij het handsbal van Openda?

Meest recent

Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

30
30
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

61
61
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

190
190
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

184
184
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

251
251
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

174
174
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

49
49
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

398
398
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

289
289
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

306
306
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

149
149
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

55
55
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

253
253
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

308
308
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

451
451
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

246
246
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1536
1536
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

594
594
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

254
254
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

162
162
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

355
355
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

331
331
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

1003
1003
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

393
393
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

144
144

Meer sportnieuws