Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

637 stemmen
Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

De Rode Duivels kenden een valse start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Slowakije won met 0-1 en na afloop werden verschillende discutabele fases uitvoerig besproken.

Twee doelpunten van Romelu Lukaku werden afgekeurd en vooral het tweede zorgde voor heel wat controverse. Invaller Loïs Openda toucheerde de bal met de hand en de VAR greep in. Turkse ref Halil Umut Meler keurde het doelpunt vervolgens af.

LEES OOK: Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Openda doodeerlijk

Tegenover Het Nieuwsblad reageerde Openda (ex-Club Brugge) voor het eerst over het afgekeurde doelpunt. De aanvaller van RB Leipzig was doodeerlijk. “Als ik de beelden bekijk, raak ik de bal effectief met de hand. Aanvankelijk had ik het nog niet door en was ik erg blij met mijn assist. Maar nu ik de beelden zie, is er inderdaad contact. De Slovaakse verdediger probeert mij uit m’n evenwicht te brengen, waardoor ik de bal met de hand raak.”

Openda zei vervolgens dat hij de bal absoluut niet bewust met de hand raakte. “In het duel duwt hij me richting de bal, waardoor ik hem ongelukkig raak. Daardoor oordeelde de scheids dat de goal niet telde.” De VAR liet ook ogenschijnlijk enkel de beelden van de handsbal zien en niet de volledige actie. Door de nieuwe chiptechnologie werd er snel een oordeel geveld en het doelpunt van Lukaku werd afgekeurd.

Ref de gebeten hond

Bij de Duivelse supporters was de Turkse ref uiteraard de gebeten hond. Twee afgekeurde doelpunten, drie (snel gegeven) gele kaarten voor de Rode Duivels en een handsbal van Slowakije in de zestien niet gegeven. Ook Sporza-commentator Filip Joos was snoeihard voor Meler.

Vond jij het handsbal van Openda?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

17
17
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer op til'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

43
43
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

123
123
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

130
130
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

164
164
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

335
335
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

37
37
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

39
39
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

82
82
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

88
88
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

66
66
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

233
233
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

163
163
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

290
290
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

228
228
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

359
359
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

487
487
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

221
221
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

79
79
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

83
83
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

95
95
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

169
169
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

222
222
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

330
330
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

631
631

Meer sportnieuws