Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

door
Openda verrast met duidelijke taal na afgekeurde goal

De Rode Duivels kenden een valse start op het Europees Kampioenschap in Duitsland. Slowakije won met 0-1 en na afloop werden verschillende discutabele fases uitvoerig besproken.

Twee doelpunten van Romelu Lukaku werden afgekeurd en vooral het tweede zorgde voor heel wat controverse. Invaller Loïs Openda toucheerde de bal met de hand en de VAR greep in. Turkse ref Halil Umut Meler keurde het doelpunt vervolgens af.

LEES OOK: 'Openda heeft transfer helemaal beet'

Openda doodeerlijk

Tegenover Het Nieuwsblad reageerde Openda (ex-Club Brugge) voor het eerst over het afgekeurde doelpunt. De aanvaller van RB Leipzig was doodeerlijk. “Als ik de beelden bekijk, raak ik de bal effectief met de hand. Aanvankelijk had ik het nog niet door en was ik erg blij met mijn assist. Maar nu ik de beelden zie, is er inderdaad contact. De Slovaakse verdediger probeert mij uit m’n evenwicht te brengen, waardoor ik de bal met de hand raak.”

Openda zei vervolgens dat hij de bal absoluut niet bewust met de hand raakte. “In het duel duwt hij me richting de bal, waardoor ik hem ongelukkig raak. Daardoor oordeelde de scheids dat de goal niet telde.” De VAR liet ook ogenschijnlijk enkel de beelden van de handsbal zien en niet de volledige actie. Door de nieuwe chiptechnologie werd er snel een oordeel geveld en het doelpunt van Lukaku werd afgekeurd.

Ref de gebeten hond

Bij de Duivelse supporters was de Turkse ref uiteraard de gebeten hond. Twee afgekeurde doelpunten, drie (snel gegeven) gele kaarten voor de Rode Duivels en een handsbal van Slowakije in de zestien niet gegeven. Ook Sporza-commentator Filip Joos was snoeihard voor Meler.

Vond jij het handsbal van Openda?

Meest recent

Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

10
10
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

8
8
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

160
160
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

29
29
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

47
47
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

126
126
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

175
175
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

64
64
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

57
57
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

191
191
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

457
457
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

123
123
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

98
98
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

435
435
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

155
155
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

241
241
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

364
364
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

253
253
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

322
322
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

149
149

Meer sportnieuws