Joos snoeihard voor ref: “Omdat hij in elkaar is geklopt”

7283 stemmen
Joos snoeihard voor ref: “Omdat hij in elkaar is geklopt”

De Rode Duivels moesten meteen een grote teleurstelling slikken op het Europees Kampioenschap in Duitsland. In de eerste groepswedstrijd gingen de manschappen van bondscoach Domenico Tedesco met 0-1 onderuit tegen Slowakije.

Na een foutje van een sterk gestarte Jérémy Doku kwamen de Slowaken verrassend op voorsprong en de Belgen kwamen die domper niet te boven. Ook de Turkse ref Halil Umut Meler was de gebeten hond. De scheidsrechter kreeg de wind van voren na enkele discutabele beslissingen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Snoeiharde Filip Joos

De commentator van dienst bij Sporza was Filip Joos. Tegen het einde van de wedstrijd was de analist snoeihard voor de Turkse ref. Er waren toen al twee doelpunten afgekeurd en terwijl de Slowaken met alles leken weg te komen, kregen de Rode Duivels voor het minste een gele kaart onder hun neus geduwd.

Arbiter Meler is vooral gekend om het incident in Turkije waar een voorzitter hem op het veld had neergeslagen. De Turkse competitie lag even stil en Meler moest een paar dagen in het ziekenhuis blijven. Joos was niet mals in zijn commentaar tegenover de Turk.

“Het is niet omdat je in elkaar wordt geklopt in eigen land dat je dan naar een EK mag gaan. Het is erg om te zeggen, maar het is gewoon ondermaats. Echt een heel zwakke leiding”, zei Joos snoeihard tijdens de wedstrijd.

Discutabele fases

De VAR keurde twee doelpunten van Romelu Lukaku af. De eerste was al zeer nipt offside en de tweede was controversieel handspel van Loïs Openda. De aanvaller werd eerst in de rug geduwd, maar de VAR liet enkel de handsbalfase zien. Meler keurde de gelijkmaker vervolgens resoluut af.

In de eerste helft beging een Slowaakse speler handsbal in de zestien, maar de Turkse ref had al voor een overtreding gefloten van Jérémy Doku. Een overtreding die er na het zien van de herhaling geen was. Ook kregen de Rode Duivels wel zeer snel een gele kaart terwijl de Slowaakse spelers telkens een waarschuwing kregen.

Vind jij dat de Rode Duivels bestolen zijn?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

10
10
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

36
36
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

28
28
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

133
133
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

91
91
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

181
181
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

95
95
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

127
127
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

102
102
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

770
770
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1062
1062
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

73
73
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

522
522
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

163
163
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

627
627
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

150
150
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

349
349
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

222
222
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

255
255
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

790
790
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

514
514

Meer sportnieuws