Joos snoeihard voor ref: “Omdat hij in elkaar is geklopt”

door
Joos snoeihard voor ref: “Omdat hij in elkaar is geklopt”

De Rode Duivels moesten meteen een grote teleurstelling slikken op het Europees Kampioenschap in Duitsland. In de eerste groepswedstrijd gingen de manschappen van bondscoach Domenico Tedesco met 0-1 onderuit tegen Slowakije.

Na een foutje van een sterk gestarte Jérémy Doku kwamen de Slowaken verrassend op voorsprong en de Belgen kwamen die domper niet te boven. Ook de Turkse ref Halil Umut Meler was de gebeten hond. De scheidsrechter kreeg de wind van voren na enkele discutabele beslissingen.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Snoeiharde Filip Joos

De commentator van dienst bij Sporza was Filip Joos. Tegen het einde van de wedstrijd was de analist snoeihard voor de Turkse ref. Er waren toen al twee doelpunten afgekeurd en terwijl de Slowaken met alles leken weg te komen, kregen de Rode Duivels voor het minste een gele kaart onder hun neus geduwd.

Arbiter Meler is vooral gekend om het incident in Turkije waar een voorzitter hem op het veld had neergeslagen. De Turkse competitie lag even stil en Meler moest een paar dagen in het ziekenhuis blijven. Joos was niet mals in zijn commentaar tegenover de Turk.

“Het is niet omdat je in elkaar wordt geklopt in eigen land dat je dan naar een EK mag gaan. Het is erg om te zeggen, maar het is gewoon ondermaats. Echt een heel zwakke leiding”, zei Joos snoeihard tijdens de wedstrijd.

Discutabele fases

De VAR keurde twee doelpunten van Romelu Lukaku af. De eerste was al zeer nipt offside en de tweede was controversieel handspel van Loïs Openda. De aanvaller werd eerst in de rug geduwd, maar de VAR liet enkel de handsbalfase zien. Meler keurde de gelijkmaker vervolgens resoluut af.

In de eerste helft beging een Slowaakse speler handsbal in de zestien, maar de Turkse ref had al voor een overtreding gefloten van Jérémy Doku. Een overtreding die er na het zien van de herhaling geen was. Ook kregen de Rode Duivels wel zeer snel een gele kaart terwijl de Slowaakse spelers telkens een waarschuwing kregen.

Vind jij dat de Rode Duivels bestolen zijn?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

48
48
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

64
64
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

38
38
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

220
220
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

367
367
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

283
283
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

175
175
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

136
136
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

87
87
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

540
540
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

324
324
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

329
329
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

805
805
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

273
273
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws