‘Odoi zet Club Brugge voor schut met Antwerp-deal’

2954 stemmen
‘Odoi zet Club Brugge voor schut met Antwerp-deal’

Denis Odoi verloor vorig seizoen zijn positie als eerste keuze rechtsachter bij Club Brugge, maar bleef een waardevolle kracht voor het team door zijn veelzijdigheid. Onder leiding van Nicky Hayen kreeg hij meer speeltijd en blonk uit in de tweede seizoenshelft, vooral in de play-offs.

Odoi’s contract loopt af en hoewel Club Brugge openstaat voor verlenging, is een salarisverlaging onvermijdelijk. Volgens Het Laatste Nieuws moet er eind juni duidelijkheid komen.

Antwerp FC toont interesse in Odoi’s ervaring en leiderschap en kan wellicht een langer contract aanbieden. Odoi voelde zich vorig seizoen niet gewaardeerd bij Club Brugge en bevestigde in de play-offs dat er intern veel twijfels rond zijn capaciteiten en leeftijd waren. 

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Odoi van bankzitter tot kampioenenmaker

Denis Odoi raakte vorig seizoen zijn positie als eerste keuze rechtsachter kwijt aan Tajon Buchanan, Kyriani Sabbe, en zelfs Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, waardoor hij als vierde in de pikorde belandde.

Ondanks deze terugval bleef Odoi een waardevolle kracht voor het team. Hij toonde zijn veelzijdigheid door in te vallen als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

In de tweede seizoenshelft, onder leiding van Nicky Hayen na het vertrek van Ronny Deila, kreeg Odoi meer speeltijd en verbeterde zijn prestaties aanzienlijk. Hij bracht extra grinta en een gezonde dosis 'smeerlapperij' in het team en durfde stevig in te grijpen wanneer nodig.

Hij stond zijn mannetje en behoorde verschillende keren tot de beste spelers van de ploeg, waardoor hij zelfs van goudwaarde bleek in de play-offs.

Madou: contractverlenging hangt van Odoi zelf af

Nicky Hayen heeft Denis Odoi opnieuw gelanceerd bij Club Brugge, maar ondanks zijn heropleving is het nog onduidelijk of de Leuvenaar bij de club blijft. Het 'Zwitsers zakmes' van het team is einde contract.

Hoewel aanvankelijk werd aangenomen dat zijn contract niet zou worden verlengd, stellen zijn prestaties onder Hayen deze beslissing nu ter discussie.

Een mogelijke contractverlenging zou echter onvermijdelijk gepaard gaan met een salarisvermindering, aangezien Odoi in 2022 onder gunstige financiële voorwaarden tekende na zijn overstap van Fulham FC.

Volgens Het Laatste Nieuws moet er eind juni duidelijkheid komen over de eventuele contractverlenging van Odoi, en er staat alvast een gesprek gepland.

Club Brugge staat open voor een gesprek met de verdediger, maar zoals eerder aangegeven door Bob Madou, CEO van Club Brugge, hangt de uiteindelijke beslissing volledig van Odoi zelf af.

36 jaar maar nog niet versleten: Antwerp FC wil Odoi

Volgens Gazet van Antwerpen is er nog geen akkoord bereikt tussen Denis Odoi en Club Brugge, en Antwerp FC hoopt van deze situatie te profiteren.

De Great Old is geïnteresseerd in Odoi’s veelzijdigheid en ziet zijn leiderschapskwaliteiten als een waardevolle toevoeging aan hun jonge selectie. Bij Club Brugge heeft Odoi zich altijd in dienst van de ploeg opgesteld en fungeerde hij als een belangrijke leidersfiguur in de kleedkamer.

Ondanks zijn 36-jarige leeftijd is hij vastberaden om door te gaan met voetballen en behoort hij nog steeds tot de fitste spelers van de selectie van Club Brugge.

De landskampioen is bereid om maximaal een contractverlenging van één jaar aan te bieden, terwijl Antwerp mogelijk een langere samenwerking kan voorstellen. 

Twijfels binnen Club Brugge rond Odoi

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Denis Odoi al gelinkt aan een mogelijk vertrek bij Club Brugge. Oud-Heverlee Leuven toonde interesse en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen al verlaten, mits er een passend bod kwam.

Het is duidelijk dat Odoi zich vorig seizoen niet erg gewaardeerd voelde bij de club. In de afgelopen play-offs bevestigde Odoi openlijk dat er eerder dit seizoen veel twijfels rond hem waren.

“Over mij als voetballer en mijn leeftijd. Ik ben vooral blij dat ik die mensen binnen en buiten de club hun ongelijk heb kunnen bewijzen,” citeerde Sporza

“Kijk, alle ploegen weten wat ze aan mij hebben. Sommigen kijken alleen naar het aantal overstapjes dat een speler doet, maar vergeten wat iemand doet zonder bal. Mensen die met mij in de ploeg spelen, weten wat ik bijbreng.”

Odoi moet voor Antwerp kiezen

Meest recent

Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

2
2
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

34
34
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

85
85
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

48
48
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

224
224
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

15
15
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

57
57
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

59
59
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

240
240
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

574
574
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

236
236
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

478
478
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

94
94
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

127
127
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

29
29
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

601
601
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

219
219
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65

Meer sportnieuws