‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

door
‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

KRC Genk ondergaat een radicale verandering met de komst van Thorsten Fink als nieuwe coach en een herstructurering van de ploeg in alle linies, vooral op de spitspositie. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri voldeden niet aan de verwachtingen, waardoor Genk actief op zoek is naar versterking.

Ze hebben een bod uitgebracht op Hyeon-gyu Oh van Celtic, die ondanks zijn eerdere tegenvallende prestaties nog steeds wordt gewaardeerd om zijn potentieel. Genk streeft naar een kostenefficiënte oplossing zoals eerder met Zeqiri, en hoopt Oh te verwelkomen als hun nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

KRC Genk brengt bod uit op Hyeon-gyu Oh

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen.

Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, maar er wordt ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spits worden aangetrokken. Dimitri de Condé laat er geen gras over groeien en heeft al een bod uitgebracht bij Celtic voor de Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyu Oh (23).

Celtic wil winst maken: minstens 2,80 miljoen euro

Volgens Het Nieuwsblad is Hyeon-gyu Oh de belangrijkste kandidaat voor KRC Genk, hoewel hun eerste bod door Celtic werd afgewezen. De Schotse topclub wil winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en is bereid te onderhandelen over de juiste prijs, aldus Scottish Sun.

Celtic betaalde anderhalf jaar geleden 2,80 miljoen euro aan Suwon Bluewings voor Oh. In deze periode heeft de 23-jarige zelden indruk kunnen maken in Celtic Park en zijn marktwaarde is inmiddels gedaald naar 1,80 miljoen euro.

Ondanks dit is Genk overtuigd van de kwaliteiten en het potentieel van Oh. Een mogelijke transferprijs van minstens 2,80 miljoen euro zou geen onoverkomelijk probleem moeten vormen voor de club.

Oh: krachtige, snelle en directe aanvaller

Hyeon-gyu Oh is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op rechts en achter de spitsen uit de voeten kan. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Zijn snelheid, kracht en afwerking overtuigden Celtic om hem in januari 2023 voor 2,80 miljoen euro over te nemen van Suwon Bluewings. Coach Brendan Rodgers prees Oh's professionele houding, waarbij hij zijn lichaam goed verzorgt en op zijn voeding let.

Desondanks kon Oh de verwachtingen bij Celtic niet waarmaken. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Hij werd geplaagd door een scheenbeenblessure en de komst van huurspeler Adam Idah van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Nieuwe low cost-transfer voor KRC Genk

Hyeon-gyu Oh wordt de verwachte opvolger van Andi Zeqiri, die vorige zomer het plan-B was na de mislukte droomrentree van Paul Onuachu.

Genk heeft toen slechts 2,75 miljoen euro betaald voor Zeqiri, wat hem een kostenefficiënte oplossing maakte in vergelijking met Onuachu.

Genk hoopte dat Zeqiri direct een sportieve impact kan maken en op de lange termijn een financiële meerwaarde voor de club zou opbrengen. Helaas kon de Zwitserse international met Kosovaarse roots die verwachtingen niet inlossen en lijkt hij Genk na één seizoen alweer te verlaten.

Hyeon-gyu Oh moet dus minstens evenveel kosten als low cost-transfer Zeqiri.

Oh wordt een goede aanwinst voor Genk

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

58
58
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

126
126
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

106
106
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

149
149
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

60
60
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

16
16
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

62
62
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

99
99
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

144
144
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

145
145
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

139
139
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

98
98
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

384
384
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

102
102
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

60
60
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

210
210
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

236
236
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

318
318
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

460
460

Meer sportnieuws