‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

630
‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

KRC Genk ondergaat een radicale verandering met de komst van Thorsten Fink als nieuwe coach en een herstructurering van de ploeg in alle linies, vooral op de spitspositie. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri voldeden niet aan de verwachtingen, waardoor Genk actief op zoek is naar versterking.

Ze hebben een bod uitgebracht op Hyeon-gyu Oh van Celtic, die ondanks zijn eerdere tegenvallende prestaties nog steeds wordt gewaardeerd om zijn potentieel. Genk streeft naar een kostenefficiënte oplossing zoals eerder met Zeqiri, en hoopt Oh te verwelkomen als hun nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

KRC Genk brengt bod uit op Hyeon-gyu Oh

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen.

Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, maar er wordt ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spits worden aangetrokken. Dimitri de Condé laat er geen gras over groeien en heeft al een bod uitgebracht bij Celtic voor de Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyu Oh (23).

Celtic wil winst maken: minstens 2,80 miljoen euro

Volgens Het Nieuwsblad is Hyeon-gyu Oh de belangrijkste kandidaat voor KRC Genk, hoewel hun eerste bod door Celtic werd afgewezen. De Schotse topclub wil winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en is bereid te onderhandelen over de juiste prijs, aldus Scottish Sun.

Celtic betaalde anderhalf jaar geleden 2,80 miljoen euro aan Suwon Bluewings voor Oh. In deze periode heeft de 23-jarige zelden indruk kunnen maken in Celtic Park en zijn marktwaarde is inmiddels gedaald naar 1,80 miljoen euro.

Ondanks dit is Genk overtuigd van de kwaliteiten en het potentieel van Oh. Een mogelijke transferprijs van minstens 2,80 miljoen euro zou geen onoverkomelijk probleem moeten vormen voor de club.

Oh: krachtige, snelle en directe aanvaller

Hyeon-gyu Oh is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op rechts en achter de spitsen uit de voeten kan. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Zijn snelheid, kracht en afwerking overtuigden Celtic om hem in januari 2023 voor 2,80 miljoen euro over te nemen van Suwon Bluewings. Coach Brendan Rodgers prees Oh's professionele houding, waarbij hij zijn lichaam goed verzorgt en op zijn voeding let.

Desondanks kon Oh de verwachtingen bij Celtic niet waarmaken. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Hij werd geplaagd door een scheenbeenblessure en de komst van huurspeler Adam Idah van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Nieuwe low cost-transfer voor KRC Genk

Hyeon-gyu Oh wordt de verwachte opvolger van Andi Zeqiri, die vorige zomer het plan-B was na de mislukte droomrentree van Paul Onuachu.

Genk heeft toen slechts 2,75 miljoen euro betaald voor Zeqiri, wat hem een kostenefficiënte oplossing maakte in vergelijking met Onuachu.

Genk hoopte dat Zeqiri direct een sportieve impact kan maken en op de lange termijn een financiële meerwaarde voor de club zou opbrengen. Helaas kon de Zwitserse international met Kosovaarse roots die verwachtingen niet inlossen en lijkt hij Genk na één seizoen alweer te verlaten.

Hyeon-gyu Oh moet dus minstens evenveel kosten als low cost-transfer Zeqiri.

Oh wordt een goede aanwinst voor Genk

Meest recent

Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

2
2
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

5
5
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

109
109
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

24
24
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

303
303
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

162
162
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

209
209
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

941
941
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

36
36
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

46
46
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

45
45
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

246
246
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

53
53
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

236
236
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

59
59
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

172
172
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

120
120
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

73
73
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

121
121
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

123
123
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

109
109
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

134
134
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

168
168

Meer sportnieuws