‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

630 stemmen
‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

KRC Genk ondergaat een radicale verandering met de komst van Thorsten Fink als nieuwe coach en een herstructurering van de ploeg in alle linies, vooral op de spitspositie. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri voldeden niet aan de verwachtingen, waardoor Genk actief op zoek is naar versterking.

Ze hebben een bod uitgebracht op Hyeon-gyu Oh van Celtic, die ondanks zijn eerdere tegenvallende prestaties nog steeds wordt gewaardeerd om zijn potentieel. Genk streeft naar een kostenefficiënte oplossing zoals eerder met Zeqiri, en hoopt Oh te verwelkomen als hun nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel

KRC Genk brengt bod uit op Hyeon-gyu Oh

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen.

Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, maar er wordt ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spits worden aangetrokken. Dimitri de Condé laat er geen gras over groeien en heeft al een bod uitgebracht bij Celtic voor de Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyu Oh (23).

Celtic wil winst maken: minstens 2,80 miljoen euro

Volgens Het Nieuwsblad is Hyeon-gyu Oh de belangrijkste kandidaat voor KRC Genk, hoewel hun eerste bod door Celtic werd afgewezen. De Schotse topclub wil winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en is bereid te onderhandelen over de juiste prijs, aldus Scottish Sun.

Celtic betaalde anderhalf jaar geleden 2,80 miljoen euro aan Suwon Bluewings voor Oh. In deze periode heeft de 23-jarige zelden indruk kunnen maken in Celtic Park en zijn marktwaarde is inmiddels gedaald naar 1,80 miljoen euro.

Ondanks dit is Genk overtuigd van de kwaliteiten en het potentieel van Oh. Een mogelijke transferprijs van minstens 2,80 miljoen euro zou geen onoverkomelijk probleem moeten vormen voor de club.

Oh: krachtige, snelle en directe aanvaller

Hyeon-gyu Oh is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op rechts en achter de spitsen uit de voeten kan. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Zijn snelheid, kracht en afwerking overtuigden Celtic om hem in januari 2023 voor 2,80 miljoen euro over te nemen van Suwon Bluewings. Coach Brendan Rodgers prees Oh's professionele houding, waarbij hij zijn lichaam goed verzorgt en op zijn voeding let.

Desondanks kon Oh de verwachtingen bij Celtic niet waarmaken. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Hij werd geplaagd door een scheenbeenblessure en de komst van huurspeler Adam Idah van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Nieuwe low cost-transfer voor KRC Genk

Hyeon-gyu Oh wordt de verwachte opvolger van Andi Zeqiri, die vorige zomer het plan-B was na de mislukte droomrentree van Paul Onuachu.

Genk heeft toen slechts 2,75 miljoen euro betaald voor Zeqiri, wat hem een kostenefficiënte oplossing maakte in vergelijking met Onuachu.

Genk hoopte dat Zeqiri direct een sportieve impact kan maken en op de lange termijn een financiële meerwaarde voor de club zou opbrengen. Helaas kon de Zwitserse international met Kosovaarse roots die verwachtingen niet inlossen en lijkt hij Genk na één seizoen alweer te verlaten.

Hyeon-gyu Oh moet dus minstens evenveel kosten als low cost-transfer Zeqiri.

Oh wordt een goede aanwinst voor Genk

Meest recent

Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. Desondanks is het ...

22
22
"Dan ben ik nog mild" - Albert plakt cijfer op seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

75
75
'Opvolger Lewandowski: FC Barcelona droomt groots'

Nu het seizoen in La Liga erop zit, kan de sportieve leiding van FC Barcelona zich storten op hun ...

46
46
Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

In een zeldzaam interview met 'Het Nieuwsblad' en 'La Dernière Heure', heeft Romelu Lukaku ...

190
190
Tzolis 'Player of the Season': opvallende namen in top 10

Maandagavond werd op de Pro League Awards de 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League bekend ...

112
112
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij ...

288
288
'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Nu het seizoen erop zit, kan het echte werk beginnen bij RSC Anderlecht. Zo zal de sportieve leiding ...

417
417
Nieuwe trainer voor Union? Sterke man reageert

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

68
68
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de ...

265
265
City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

In Manchester werd maandagavond groot feest gevierd. Zo werd Pep Guardiola in de bloemetjes gezet ...

153
153
'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

262
262
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

615
615
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

240
240
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

152
152
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

426
426
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

334
334
Lardot fileert Play-Offs: slechts twéé arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

213
213
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

643
643
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

150
150
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

1153
1153
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

682
682
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

442
442
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

121
121
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

98
98
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

439
439

Meer sportnieuws