‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

door
‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

KRC Genk ondergaat een radicale verandering met de komst van Thorsten Fink als nieuwe coach en een herstructurering van de ploeg in alle linies, vooral op de spitspositie. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri voldeden niet aan de verwachtingen, waardoor Genk actief op zoek is naar versterking.

Ze hebben een bod uitgebracht op Hyeon-gyu Oh van Celtic, die ondanks zijn eerdere tegenvallende prestaties nog steeds wordt gewaardeerd om zijn potentieel. Genk streeft naar een kostenefficiënte oplossing zoals eerder met Zeqiri, en hoopt Oh te verwelkomen als hun nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: 'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

KRC Genk brengt bod uit op Hyeon-gyu Oh

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen.

Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, maar er wordt ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spits worden aangetrokken. Dimitri de Condé laat er geen gras over groeien en heeft al een bod uitgebracht bij Celtic voor de Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyu Oh (23).

Celtic wil winst maken: minstens 2,80 miljoen euro

Volgens Het Nieuwsblad is Hyeon-gyu Oh de belangrijkste kandidaat voor KRC Genk, hoewel hun eerste bod door Celtic werd afgewezen. De Schotse topclub wil winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en is bereid te onderhandelen over de juiste prijs, aldus Scottish Sun.

Celtic betaalde anderhalf jaar geleden 2,80 miljoen euro aan Suwon Bluewings voor Oh. In deze periode heeft de 23-jarige zelden indruk kunnen maken in Celtic Park en zijn marktwaarde is inmiddels gedaald naar 1,80 miljoen euro.

Ondanks dit is Genk overtuigd van de kwaliteiten en het potentieel van Oh. Een mogelijke transferprijs van minstens 2,80 miljoen euro zou geen onoverkomelijk probleem moeten vormen voor de club.

Oh: krachtige, snelle en directe aanvaller

Hyeon-gyu Oh is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op rechts en achter de spitsen uit de voeten kan. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Zijn snelheid, kracht en afwerking overtuigden Celtic om hem in januari 2023 voor 2,80 miljoen euro over te nemen van Suwon Bluewings. Coach Brendan Rodgers prees Oh's professionele houding, waarbij hij zijn lichaam goed verzorgt en op zijn voeding let.

Desondanks kon Oh de verwachtingen bij Celtic niet waarmaken. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Hij werd geplaagd door een scheenbeenblessure en de komst van huurspeler Adam Idah van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Nieuwe low cost-transfer voor KRC Genk

Hyeon-gyu Oh wordt de verwachte opvolger van Andi Zeqiri, die vorige zomer het plan-B was na de mislukte droomrentree van Paul Onuachu.

Genk heeft toen slechts 2,75 miljoen euro betaald voor Zeqiri, wat hem een kostenefficiënte oplossing maakte in vergelijking met Onuachu.

Genk hoopte dat Zeqiri direct een sportieve impact kan maken en op de lange termijn een financiële meerwaarde voor de club zou opbrengen. Helaas kon de Zwitserse international met Kosovaarse roots die verwachtingen niet inlossen en lijkt hij Genk na één seizoen alweer te verlaten.

Hyeon-gyu Oh moet dus minstens evenveel kosten als low cost-transfer Zeqiri.

Oh wordt een goede aanwinst voor Genk

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

79
79
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

160
160
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

93
93
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

181
181
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

88
88
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

81
81
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

158
158
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

61
61
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

263
263
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

253
253
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

266
266
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

617
617
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

96
96
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

335
335
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

463
463
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

354
354
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

594
594
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

318
318
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

448
448
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

409
409
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

327
327
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws