‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

630 stemmen
‘KRC Genk gooit het roer radicaal om met low cost-transfer’

KRC Genk ondergaat een radicale verandering met de komst van Thorsten Fink als nieuwe coach en een herstructurering van de ploeg in alle linies, vooral op de spitspositie. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri voldeden niet aan de verwachtingen, waardoor Genk actief op zoek is naar versterking.

Ze hebben een bod uitgebracht op Hyeon-gyu Oh van Celtic, die ondanks zijn eerdere tegenvallende prestaties nog steeds wordt gewaardeerd om zijn potentieel. Genk streeft naar een kostenefficiënte oplossing zoals eerder met Zeqiri, en hoopt Oh te verwelkomen als hun nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk brengt bod uit op Hyeon-gyu Oh

KRC Genk staat volgend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

De spitspositie zal er bijvoorbeeld volledig anders uitzien. Tolu Arokodare en Andi Zeqiri hebben als aanvalsleiders van de Genkies niet volledig kunnen overtuigen.

Volgens Het Belang van Limburg is het mogelijk dat één van hen blijft, maar er wordt ook actief gezocht naar een nieuw speerpunt voor de aanval.

Het is zelfs mogelijk dat er twee nieuwe spits worden aangetrokken. Dimitri de Condé laat er geen gras over groeien en heeft al een bod uitgebracht bij Celtic voor de Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyu Oh (23).

Celtic wil winst maken: minstens 2,80 miljoen euro

Volgens Het Nieuwsblad is Hyeon-gyu Oh de belangrijkste kandidaat voor KRC Genk, hoewel hun eerste bod door Celtic werd afgewezen. De Schotse topclub wil winst maken op de verkoop van de Zuid-Koreaanse spits en is bereid te onderhandelen over de juiste prijs, aldus Scottish Sun.

Celtic betaalde anderhalf jaar geleden 2,80 miljoen euro aan Suwon Bluewings voor Oh. In deze periode heeft de 23-jarige zelden indruk kunnen maken in Celtic Park en zijn marktwaarde is inmiddels gedaald naar 1,80 miljoen euro.

Ondanks dit is Genk overtuigd van de kwaliteiten en het potentieel van Oh. Een mogelijke transferprijs van minstens 2,80 miljoen euro zou geen onoverkomelijk probleem moeten vormen voor de club.

Oh: krachtige, snelle en directe aanvaller

Hyeon-gyu Oh is een beweeglijke centrale aanvaller die ook op rechts en achter de spitsen uit de voeten kan. Met zijn krachtige en directe speelstijl weet hij de ruimtes op het veld te vinden.

Zijn snelheid, kracht en afwerking overtuigden Celtic om hem in januari 2023 voor 2,80 miljoen euro over te nemen van Suwon Bluewings. Coach Brendan Rodgers prees Oh's professionele houding, waarbij hij zijn lichaam goed verzorgt en op zijn voeding let.

Desondanks kon Oh de verwachtingen bij Celtic niet waarmaken. Vorig seizoen scoorde hij slechts 5 doelpunten in 26 wedstrijden.

Hij werd geplaagd door een scheenbeenblessure en de komst van huurspeler Adam Idah van Norwich FC. Idah scoorde meer en paste beter in het speelplan van Rodgers, waardoor Oh naar de achtergrond verdween en overbodig werd in Glasgow.

Nieuwe low cost-transfer voor KRC Genk

Hyeon-gyu Oh wordt de verwachte opvolger van Andi Zeqiri, die vorige zomer het plan-B was na de mislukte droomrentree van Paul Onuachu.

Genk heeft toen slechts 2,75 miljoen euro betaald voor Zeqiri, wat hem een kostenefficiënte oplossing maakte in vergelijking met Onuachu.

Genk hoopte dat Zeqiri direct een sportieve impact kan maken en op de lange termijn een financiële meerwaarde voor de club zou opbrengen. Helaas kon de Zwitserse international met Kosovaarse roots die verwachtingen niet inlossen en lijkt hij Genk na één seizoen alweer te verlaten.

Hyeon-gyu Oh moet dus minstens evenveel kosten als low cost-transfer Zeqiri.

Oh wordt een goede aanwinst voor Genk

Meest recent

Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

61
61
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

91
91
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

34
34
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

101
101
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

507
507
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

72
72
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

201
201
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

257
257
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

188
188
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

498
498
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

127
127
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

110
110
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

62
62
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

169
169
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

317
317
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

131
131
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

62
62
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

81
81
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

269
269
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

123
123
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

80
80
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

170
170
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

459
459
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

300
300
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

557
557

Meer sportnieuws