'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

door
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

KRC Genk laat er geen gras over groeien op de transfermarkt. Na de voorstelling van Thorsten Fink als T1 sijpelen ook de eerste zomeraanwinsten reeds binnen in de Cegeka Arena, waar voor hen een duidelijk plan op tafel ligt.

De enige transfer die al officieel in kannen en kruiken is die van Jarne Steuckers, die net als Fink overkomt van STVV. Hij moet helpen om de schoenen van Bilal El Khannouss te vullen eens hij het nest verlaat. Al zal het voormalig jeugdproduct in Fink zijn systeem wel iets meer vanaf de rechterkant in de zogenaamde pocket opereren.

LEES OOK: Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

McKenzie out, Smets in

Om de coach in staat te stellen om dezelfde veldbezetting als in Sint-Truiden te hanteren wil Genk daar ook Matte Smets wegplukken. Hoewel witte rook voorlopig nog ontbreekt zal zijn overstap wellicht eerstdaags worden afgerond. Intussen weet Het Belang van Limburg alvast wat precies de plannen met de 20-jarige verdediger zijn.

Hij moet namelijk de defensieleider worden in Genk, waar Fink tevens met een trio achterin wil spelen. Smets krijgt daarin een centrale rol en moet er de vervanger worden van Mark McKenzie, die op weg is naar de exit. Misschien zoeken ook Carlos Cuesta en Mujaid Sadick nog andere oorden op, al blijven zij vermoedelijk op post.

Plannetje met Palacios

In dat geval zou het huiswerk centraal achterin, waar Fink over minstens vijf opties wil beschikken, min of meer klaar zijn. Tenslotte wil Dimitri de Condé ook kansen gunnen aan jonkies Josue Kongolo en Brad Manguelle, respectievelijk 18 en 16 jaar oud. Beiden moeten nu definitief de stap zetten van Jong Genk naar de hoofdmacht.

Tot slot valt het nog volgens HBVL niet uit te sluiten dat Adrian Palacios, die dinsdag medisch gekeurd wordt, nog een aanpassingsperiode wordt gegund bij het tweede elftal. In de voorbereiding krijgt de 19-jarige Venezolaan, een linksbenige centrale verdediger, wel meteen de kans om Fink te tonen wat hij allemaal in zijn mars heeft.

Van wie verwacht u het meest?

Meest recent

Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

17
17
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

26
26
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

13
13
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

21
21
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

63
63
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

32
32
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

52
52
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

135
135
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

145
145
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

95
95
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

148
148
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

168
168
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

182
182
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

66
66
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

134
134
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

228
228
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

270
270
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

451
451
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

1
1
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

306
306
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

178
178
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

395
395
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

121
121

Meer sportnieuws