'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

door
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

KRC Genk laat er geen gras over groeien op de transfermarkt. Na de voorstelling van Thorsten Fink als T1 sijpelen ook de eerste zomeraanwinsten reeds binnen in de Cegeka Arena, waar voor hen een duidelijk plan op tafel ligt.

De enige transfer die al officieel in kannen en kruiken is die van Jarne Steuckers, die net als Fink overkomt van STVV. Hij moet helpen om de schoenen van Bilal El Khannouss te vullen eens hij het nest verlaat. Al zal het voormalig jeugdproduct in Fink zijn systeem wel iets meer vanaf de rechterkant in de zogenaamde pocket opereren.

LEES OOK: 'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

McKenzie out, Smets in

Om de coach in staat te stellen om dezelfde veldbezetting als in Sint-Truiden te hanteren wil Genk daar ook Matte Smets wegplukken. Hoewel witte rook voorlopig nog ontbreekt zal zijn overstap wellicht eerstdaags worden afgerond. Intussen weet Het Belang van Limburg alvast wat precies de plannen met de 20-jarige verdediger zijn.

Hij moet namelijk de defensieleider worden in Genk, waar Fink tevens met een trio achterin wil spelen. Smets krijgt daarin een centrale rol en moet er de vervanger worden van Mark McKenzie, die op weg is naar de exit. Misschien zoeken ook Carlos Cuesta en Mujaid Sadick nog andere oorden op, al blijven zij vermoedelijk op post.

Plannetje met Palacios

In dat geval zou het huiswerk centraal achterin, waar Fink over minstens vijf opties wil beschikken, min of meer klaar zijn. Tenslotte wil Dimitri de Condé ook kansen gunnen aan jonkies Josue Kongolo en Brad Manguelle, respectievelijk 18 en 16 jaar oud. Beiden moeten nu definitief de stap zetten van Jong Genk naar de hoofdmacht.

Tot slot valt het nog volgens HBVL niet uit te sluiten dat Adrian Palacios, die dinsdag medisch gekeurd wordt, nog een aanpassingsperiode wordt gegund bij het tweede elftal. In de voorbereiding krijgt de 19-jarige Venezolaan, een linksbenige centrale verdediger, wel meteen de kans om Fink te tonen wat hij allemaal in zijn mars heeft.

Van wie verwacht u het meest?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

99
99
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

25
25
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

202
202
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

303
303
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

264
264
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

374
374
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

617
617
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

725
725
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

465
465
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1175
1175
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

745
745
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1093
1093
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

131
131
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

221
221
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

237
237
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

663
663
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

440
440
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

913
913
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1493
1493

Meer sportnieuws