'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

576 stemmen
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

KRC Genk laat er geen gras over groeien op de transfermarkt. Na de voorstelling van Thorsten Fink als T1 sijpelen ook de eerste zomeraanwinsten reeds binnen in de Cegeka Arena, waar voor hen een duidelijk plan op tafel ligt.

De enige transfer die al officieel in kannen en kruiken is die van Jarne Steuckers, die net als Fink overkomt van STVV. Hij moet helpen om de schoenen van Bilal El Khannouss te vullen eens hij het nest verlaat. Al zal het voormalig jeugdproduct in Fink zijn systeem wel iets meer vanaf de rechterkant in de zogenaamde pocket opereren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

McKenzie out, Smets in

Om de coach in staat te stellen om dezelfde veldbezetting als in Sint-Truiden te hanteren wil Genk daar ook Matte Smets wegplukken. Hoewel witte rook voorlopig nog ontbreekt zal zijn overstap wellicht eerstdaags worden afgerond. Intussen weet Het Belang van Limburg alvast wat precies de plannen met de 20-jarige verdediger zijn.

Hij moet namelijk de defensieleider worden in Genk, waar Fink tevens met een trio achterin wil spelen. Smets krijgt daarin een centrale rol en moet er de vervanger worden van Mark McKenzie, die op weg is naar de exit. Misschien zoeken ook Carlos Cuesta en Mujaid Sadick nog andere oorden op, al blijven zij vermoedelijk op post.

Plannetje met Palacios

In dat geval zou het huiswerk centraal achterin, waar Fink over minstens vijf opties wil beschikken, min of meer klaar zijn. Tenslotte wil Dimitri de Condé ook kansen gunnen aan jonkies Josue Kongolo en Brad Manguelle, respectievelijk 18 en 16 jaar oud. Beiden moeten nu definitief de stap zetten van Jong Genk naar de hoofdmacht.

Tot slot valt het nog volgens HBVL niet uit te sluiten dat Adrian Palacios, die dinsdag medisch gekeurd wordt, nog een aanpassingsperiode wordt gegund bij het tweede elftal. In de voorbereiding krijgt de 19-jarige Venezolaan, een linksbenige centrale verdediger, wel meteen de kans om Fink te tonen wat hij allemaal in zijn mars heeft.

Van wie verwacht u het meest?

Meest recent

Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de openingswedstrijd tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan volledig losbarsten. Straks ...

0
0
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

63
63
Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

10
10
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

220
220
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

27
27
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

33
33
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

76
76
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

78
78
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

61
61
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

229
229
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

149
149
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

280
280
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

211
211
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

341
341
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

476
476
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

216
216
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

78
78
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

81
81
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

92
92
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

166
166
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

218
218
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

324
324
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

614
614
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

146
146

Meer sportnieuws