'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

door
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

KRC Genk laat er geen gras over groeien op de transfermarkt. Na de voorstelling van Thorsten Fink als T1 sijpelen ook de eerste zomeraanwinsten reeds binnen in de Cegeka Arena, waar voor hen een duidelijk plan op tafel ligt.

De enige transfer die al officieel in kannen en kruiken is die van Jarne Steuckers, die net als Fink overkomt van STVV. Hij moet helpen om de schoenen van Bilal El Khannouss te vullen eens hij het nest verlaat. Al zal het voormalig jeugdproduct in Fink zijn systeem wel iets meer vanaf de rechterkant in de zogenaamde pocket opereren.

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

McKenzie out, Smets in

Om de coach in staat te stellen om dezelfde veldbezetting als in Sint-Truiden te hanteren wil Genk daar ook Matte Smets wegplukken. Hoewel witte rook voorlopig nog ontbreekt zal zijn overstap wellicht eerstdaags worden afgerond. Intussen weet Het Belang van Limburg alvast wat precies de plannen met de 20-jarige verdediger zijn.

Hij moet namelijk de defensieleider worden in Genk, waar Fink tevens met een trio achterin wil spelen. Smets krijgt daarin een centrale rol en moet er de vervanger worden van Mark McKenzie, die op weg is naar de exit. Misschien zoeken ook Carlos Cuesta en Mujaid Sadick nog andere oorden op, al blijven zij vermoedelijk op post.

Plannetje met Palacios

In dat geval zou het huiswerk centraal achterin, waar Fink over minstens vijf opties wil beschikken, min of meer klaar zijn. Tenslotte wil Dimitri de Condé ook kansen gunnen aan jonkies Josue Kongolo en Brad Manguelle, respectievelijk 18 en 16 jaar oud. Beiden moeten nu definitief de stap zetten van Jong Genk naar de hoofdmacht.

Tot slot valt het nog volgens HBVL niet uit te sluiten dat Adrian Palacios, die dinsdag medisch gekeurd wordt, nog een aanpassingsperiode wordt gegund bij het tweede elftal. In de voorbereiding krijgt de 19-jarige Venezolaan, een linksbenige centrale verdediger, wel meteen de kans om Fink te tonen wat hij allemaal in zijn mars heeft.

Van wie verwacht u het meest?

Meest recent

'Lukaku jaagt Napoli op stang na afhaken bij Duivels'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

5
5
Mannaert onthult plan om achilleshiel Duivels op te lossen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

77
77
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

34
34
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

56
56
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

168
168
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

227
227
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

119
119
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

76
76
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

28
28
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

324
324
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

56
56
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

157
157
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

430
430
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

305
305
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

111
111
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

96
96
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

265
265
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

421
421
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

186
186
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

401
401
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

146
146
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

195
195
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

189
189
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

255
255

Meer sportnieuws