'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

door
'KRC Genk onthult plannetje met eerste zomeraanwinsten'

KRC Genk laat er geen gras over groeien op de transfermarkt. Na de voorstelling van Thorsten Fink als T1 sijpelen ook de eerste zomeraanwinsten reeds binnen in de Cegeka Arena, waar voor hen een duidelijk plan op tafel ligt.

De enige transfer die al officieel in kannen en kruiken is die van Jarne Steuckers, die net als Fink overkomt van STVV. Hij moet helpen om de schoenen van Bilal El Khannouss te vullen eens hij het nest verlaat. Al zal het voormalig jeugdproduct in Fink zijn systeem wel iets meer vanaf de rechterkant in de zogenaamde pocket opereren.

LEES OOK: Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

McKenzie out, Smets in

Om de coach in staat te stellen om dezelfde veldbezetting als in Sint-Truiden te hanteren wil Genk daar ook Matte Smets wegplukken. Hoewel witte rook voorlopig nog ontbreekt zal zijn overstap wellicht eerstdaags worden afgerond. Intussen weet Het Belang van Limburg alvast wat precies de plannen met de 20-jarige verdediger zijn.

Hij moet namelijk de defensieleider worden in Genk, waar Fink tevens met een trio achterin wil spelen. Smets krijgt daarin een centrale rol en moet er de vervanger worden van Mark McKenzie, die op weg is naar de exit. Misschien zoeken ook Carlos Cuesta en Mujaid Sadick nog andere oorden op, al blijven zij vermoedelijk op post.

Plannetje met Palacios

In dat geval zou het huiswerk centraal achterin, waar Fink over minstens vijf opties wil beschikken, min of meer klaar zijn. Tenslotte wil Dimitri de Condé ook kansen gunnen aan jonkies Josue Kongolo en Brad Manguelle, respectievelijk 18 en 16 jaar oud. Beiden moeten nu definitief de stap zetten van Jong Genk naar de hoofdmacht.

Tot slot valt het nog volgens HBVL niet uit te sluiten dat Adrian Palacios, die dinsdag medisch gekeurd wordt, nog een aanpassingsperiode wordt gegund bij het tweede elftal. In de voorbereiding krijgt de 19-jarige Venezolaan, een linksbenige centrale verdediger, wel meteen de kans om Fink te tonen wat hij allemaal in zijn mars heeft.

Van wie verwacht u het meest?

Meest recent

Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

309
309
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

28
28
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

79
79
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

102
102
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

112
112
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

240
240
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

683
683
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

200
200
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

375
375
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

296
296
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

366
366
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

487
487
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

300
300
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

696
696
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

322
322
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

475
475
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

96
96
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

160
160
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

321
321
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

83
83
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

93
93
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

728
728
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

137
137
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

106
106
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

305
305

Meer sportnieuws