'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

door
'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

Het Europees kampioenschap draait inmiddels op volle toeren. En maandag beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepswedstrijd tegen Slowakije. Op basis van de resultaten in de voorbije dagen werd echter ook al voorspeld wie de mogelijke tegenstander wordt in de volgende ronde.

Ondanks de mindere prestaties op het WK in Qatar, behielden de Duivels een goede ranking binnen de UEFA- en FIFA-klassementen. Bovendien werden ze groepswinnaar tijdens de kwalificatiecampagne. Hierdoor was België tijdens de loting ook één van de reekshoofden.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Winst = volgende ronde

Bijgevolgen konden bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen enkele toppers ontlopen in de poulefase. Uiteindelijk werden ze ondergebracht in een groep met naast Slowakije ook Roemenië en Oekraïne. In principe moeten de Belgen dus groepswinnaar kunnen worden.

De groep winnen is echter niet persé nodig om door te stoten naar de tweede ronde. Ook de nummers twee stoten door en zelfs de beste nummers drie uit de zes poules stoten door. Volgens Gracenote hebben de ploegen die hun eerste match winnen, dan ook minstens 95% kans om de volgende ronde te halen.

Clash met Kroaten

Het bekende statistiekenbureau deed op basis van de eerdere resultaten en ander cijfermateriaal ook al een voorspelling over de potentiële samenstelling van de 1/8ste finales. En daarin moet België een topconfrontatie vrezen. Zo wordt Kroatië momenteel naar voren geschoven als meest waarschijnlijke tegenstander met 8 procent kans.

Al is dat uiteraard nog heel voorbarig. Men gaat er namelijk al vanuit dat de Belgen groepswinnaar zouden worden. Én dat de Kroaten, die hun eerste match verloren van Spanje, als derde eindigen in hun poule. Er kan dus nog heel wat gebeuren, maar een confrontatie met de nummer drie van het voorbije WK is dus zeker een optie.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

13
13
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

34
34
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

31
31
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

195
195
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

118
118
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

298
298
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

295
295
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

209
209
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

309
309
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

124
124
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

197
197
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

173
173
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

646
646
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

663
663
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

309
309
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

109
109
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

164
164
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

286
286

Meer sportnieuws