'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

door
'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

Het Europees kampioenschap draait inmiddels op volle toeren. En maandag beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepswedstrijd tegen Slowakije. Op basis van de resultaten in de voorbije dagen werd echter ook al voorspeld wie de mogelijke tegenstander wordt in de volgende ronde.

Ondanks de mindere prestaties op het WK in Qatar, behielden de Duivels een goede ranking binnen de UEFA- en FIFA-klassementen. Bovendien werden ze groepswinnaar tijdens de kwalificatiecampagne. Hierdoor was België tijdens de loting ook één van de reekshoofden.

LEES OOK: Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Winst = volgende ronde

Bijgevolgen konden bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen enkele toppers ontlopen in de poulefase. Uiteindelijk werden ze ondergebracht in een groep met naast Slowakije ook Roemenië en Oekraïne. In principe moeten de Belgen dus groepswinnaar kunnen worden.

De groep winnen is echter niet persé nodig om door te stoten naar de tweede ronde. Ook de nummers twee stoten door en zelfs de beste nummers drie uit de zes poules stoten door. Volgens Gracenote hebben de ploegen die hun eerste match winnen, dan ook minstens 95% kans om de volgende ronde te halen.

Clash met Kroaten

Het bekende statistiekenbureau deed op basis van de eerdere resultaten en ander cijfermateriaal ook al een voorspelling over de potentiële samenstelling van de 1/8ste finales. En daarin moet België een topconfrontatie vrezen. Zo wordt Kroatië momenteel naar voren geschoven als meest waarschijnlijke tegenstander met 8 procent kans.

Al is dat uiteraard nog heel voorbarig. Men gaat er namelijk al vanuit dat de Belgen groepswinnaar zouden worden. Én dat de Kroaten, die hun eerste match verloren van Spanje, als derde eindigen in hun poule. Er kan dus nog heel wat gebeuren, maar een confrontatie met de nummer drie van het voorbije WK is dus zeker een optie.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

4
4
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

10
10
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

33
33
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

33
33
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

64
64
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

72
72
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

227
227
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

98
98
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

243
243
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

117
117
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

386
386
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

191
191
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

82
82
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

271
271
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

135
135
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

403
403
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

236
236
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

120
120
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

106
106

Meer sportnieuws