'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

door
'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

Het Europees kampioenschap draait inmiddels op volle toeren. En maandag beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepswedstrijd tegen Slowakije. Op basis van de resultaten in de voorbije dagen werd echter ook al voorspeld wie de mogelijke tegenstander wordt in de volgende ronde.

Ondanks de mindere prestaties op het WK in Qatar, behielden de Duivels een goede ranking binnen de UEFA- en FIFA-klassementen. Bovendien werden ze groepswinnaar tijdens de kwalificatiecampagne. Hierdoor was België tijdens de loting ook één van de reekshoofden.

LEES OOK: Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Winst = volgende ronde

Bijgevolgen konden bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen enkele toppers ontlopen in de poulefase. Uiteindelijk werden ze ondergebracht in een groep met naast Slowakije ook Roemenië en Oekraïne. In principe moeten de Belgen dus groepswinnaar kunnen worden.

De groep winnen is echter niet persé nodig om door te stoten naar de tweede ronde. Ook de nummers twee stoten door en zelfs de beste nummers drie uit de zes poules stoten door. Volgens Gracenote hebben de ploegen die hun eerste match winnen, dan ook minstens 95% kans om de volgende ronde te halen.

Clash met Kroaten

Het bekende statistiekenbureau deed op basis van de eerdere resultaten en ander cijfermateriaal ook al een voorspelling over de potentiële samenstelling van de 1/8ste finales. En daarin moet België een topconfrontatie vrezen. Zo wordt Kroatië momenteel naar voren geschoven als meest waarschijnlijke tegenstander met 8 procent kans.

Al is dat uiteraard nog heel voorbarig. Men gaat er namelijk al vanuit dat de Belgen groepswinnaar zouden worden. Én dat de Kroaten, die hun eerste match verloren van Spanje, als derde eindigen in hun poule. Er kan dus nog heel wat gebeuren, maar een confrontatie met de nummer drie van het voorbije WK is dus zeker een optie.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

33
33
Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

27
27
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

185
185
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

230
230
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

136
136
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

181
181
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

171
171
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

92
92
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

107
107
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

54
54
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

154
154
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

438
438
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

350
350
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

260
260
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

127
127
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

410
410
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

91
91
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

788
788
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

274
274
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

219
219
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

171
171
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

397
397
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

151
151
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

132
132
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

85
85

Meer sportnieuws