'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

door
'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

Het Europees kampioenschap draait inmiddels op volle toeren. En maandag beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepswedstrijd tegen Slowakije. Op basis van de resultaten in de voorbije dagen werd echter ook al voorspeld wie de mogelijke tegenstander wordt in de volgende ronde.

Ondanks de mindere prestaties op het WK in Qatar, behielden de Duivels een goede ranking binnen de UEFA- en FIFA-klassementen. Bovendien werden ze groepswinnaar tijdens de kwalificatiecampagne. Hierdoor was België tijdens de loting ook één van de reekshoofden.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Winst = volgende ronde

Bijgevolgen konden bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen enkele toppers ontlopen in de poulefase. Uiteindelijk werden ze ondergebracht in een groep met naast Slowakije ook Roemenië en Oekraïne. In principe moeten de Belgen dus groepswinnaar kunnen worden.

De groep winnen is echter niet persé nodig om door te stoten naar de tweede ronde. Ook de nummers twee stoten door en zelfs de beste nummers drie uit de zes poules stoten door. Volgens Gracenote hebben de ploegen die hun eerste match winnen, dan ook minstens 95% kans om de volgende ronde te halen.

Clash met Kroaten

Het bekende statistiekenbureau deed op basis van de eerdere resultaten en ander cijfermateriaal ook al een voorspelling over de potentiële samenstelling van de 1/8ste finales. En daarin moet België een topconfrontatie vrezen. Zo wordt Kroatië momenteel naar voren geschoven als meest waarschijnlijke tegenstander met 8 procent kans.

Al is dat uiteraard nog heel voorbarig. Men gaat er namelijk al vanuit dat de Belgen groepswinnaar zouden worden. Én dat de Kroaten, die hun eerste match verloren van Spanje, als derde eindigen in hun poule. Er kan dus nog heel wat gebeuren, maar een confrontatie met de nummer drie van het voorbije WK is dus zeker een optie.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

79
79
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

62
62
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

49
49
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

141
141
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

61
61
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

206
206
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

28
28
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

787
787
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

252
252
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

269
269
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

82
82
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

346
346
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

161
161
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

22
22
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

315
315
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

121
121
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

124
124
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

263
263
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

145
145
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

197
197
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

448
448
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

374
374
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

407
407
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

383
383
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

602
602

Meer sportnieuws