'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

door
'Rode Duivels moeten topaffiche vrezen in tweede ronde'

Het Europees kampioenschap draait inmiddels op volle toeren. En maandag beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepswedstrijd tegen Slowakije. Op basis van de resultaten in de voorbije dagen werd echter ook al voorspeld wie de mogelijke tegenstander wordt in de volgende ronde.

Ondanks de mindere prestaties op het WK in Qatar, behielden de Duivels een goede ranking binnen de UEFA- en FIFA-klassementen. Bovendien werden ze groepswinnaar tijdens de kwalificatiecampagne. Hierdoor was België tijdens de loting ook één van de reekshoofden.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Winst = volgende ronde

Bijgevolgen konden bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen enkele toppers ontlopen in de poulefase. Uiteindelijk werden ze ondergebracht in een groep met naast Slowakije ook Roemenië en Oekraïne. In principe moeten de Belgen dus groepswinnaar kunnen worden.

De groep winnen is echter niet persé nodig om door te stoten naar de tweede ronde. Ook de nummers twee stoten door en zelfs de beste nummers drie uit de zes poules stoten door. Volgens Gracenote hebben de ploegen die hun eerste match winnen, dan ook minstens 95% kans om de volgende ronde te halen.

Clash met Kroaten

Het bekende statistiekenbureau deed op basis van de eerdere resultaten en ander cijfermateriaal ook al een voorspelling over de potentiële samenstelling van de 1/8ste finales. En daarin moet België een topconfrontatie vrezen. Zo wordt Kroatië momenteel naar voren geschoven als meest waarschijnlijke tegenstander met 8 procent kans.

Al is dat uiteraard nog heel voorbarig. Men gaat er namelijk al vanuit dat de Belgen groepswinnaar zouden worden. Én dat de Kroaten, die hun eerste match verloren van Spanje, als derde eindigen in hun poule. Er kan dus nog heel wat gebeuren, maar een confrontatie met de nummer drie van het voorbije WK is dus zeker een optie.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

4
4
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

9
9
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

21
21
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

27
27
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

159
159
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

142
142
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

133
133
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

93
93
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

196
196
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

78
78
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

346
346
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

272
272
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

259
259
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

112
112
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

312
312
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

259
259
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

218
218
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

88
88
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

56
56
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

525
525
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

384
384
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

658
658
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

443
443
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

121
121

Meer sportnieuws