Opstelling Duivels: Tedesco denkt aan grote surprise voorin

763 stemmen
Opstelling Duivels: Tedesco denkt aan grote surprise voorin

Maandagavond is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan hun Europees kampioenschap. In de eerste groepsmatch vormt Slowakije de tegenstander van dienst. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco zijn basispionnen zal schikken.

Duitsland, Spanje, Italië, Engeland, ... zelfs Nederland. Zowat alle grote voetballanden begonnen tot dusver met een overwinning aan het EK. En dus wordt het zaak voor de Duivels om deze lijn door te trekken. Maandagavond om 18u zal het moeten gebeuren in het Waldstadion te Frankfurt.

Tegenstander wordt Slowakije, het nummer 48 op de FIFA-ranking. Een stugge tegenstander met enkele degelijke spelers als Milan Skriniar, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda, David Hancko, ... . Maar als de Duivels enige ambitie hebben om ver te raken dit toernooi, is enkel een zege voldoende.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Geen risico's met geblesseerden

Het wordt dan ook uitkijken welke basisspelers Tedesco zal kiezen. Dat Koen Casteels onder de lat start, staat al een tijdje vast. In de defensie is het de algemene verwachting dat de bondscoach geen risico neemt met de spelers die pas terug zijn van blessure. Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast en Maxim De Cuyper zijn de logische starters.

Op het middenveld heeft Tedesco dan weer veel meer opties. Maar afgaande op zijn keuzes tijdens de kwalificatiecampagne en laatste oefenmatchen, genieten Amadou Onana en Orel Mangala de voorkeur. Zeker omdat ook Youri Tielemans pas terug is na een blessure. Kevin De Bruyne is logischerwijs een zekerheid als spelmaker.

Doku als joker achter de hand?

Voorin tot slot, is de weelde momenteel misschien wel het grootst. Enkel Romelu Lukaku is als diepste zeker van zijn plek. Ook Jérémy Doku lijkt te starten. Maar volgens zowel Het Laatste Nieuws als SudPresse overweegt Tedesco hem achter de hand te houden als joker. Dat zou in het voordeel kunnen spelen van een Leandro Trossard of zelfs Johan Bakayoko. Tot slot mag ook Yannick Carrasco hopen op een basisplek.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Debast, De Cuyper; Mangala, De Bruyne, Onana; Doku, Lukaku, Carrasco

Doku moet sowieso in de basis starten ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

98
98
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

89
89
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

189
189
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

468
468
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

547
547
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

653
653
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

167
167
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

304
304
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

458
458
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

517
517
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws