Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

439 stemmen
Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

De Rode Duivels maken zich op voor de start van hun Europees kampioenschap. Maandagavond beginnen ze eraan met een groepswedstrijd tegen Slowakije. Daags voor die partij kwam bondscoach Domenico Tedesco met verrassend nieuws van op het blessurefront.

In aanloop naar de start van het EK kampten de Belgen met de nodige blessurezorgen, met name dan in defensie. Arthur Theate en Jan Vertonghen voegden zich immers geblesseerd bij de selectie. Zij zouden de volledige voorbereiding nodig hebben om verder te revalideren.

In de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg werden de kopzorgen nog wat groter. Zo moest Thomas Meunier de bewuste match al vroegtijdig staken met wat een zware blessure leek. En ook Axel Witsel viel tijdens die partij uit. Hierdoor bleven er slechts vier fitte verdedigers over in de kern.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Tweetal helemaal terug

Maar daags voor de eerste match kwam Tedesco met goed nieuws. Zo lijken de eerste twee terug klaar om te spelen. "Ja, Vertonghen en Theate zijn fit. Ze hebben de laatste 3 trainingen meegedaan met de ploeg. Ze zullen in de kern zitten", klonk het bij Sporza.

Daarnaast stelde de bondscoach ook gerust wat Witsel betreft. Die kon nog steeds niet aansluiten op de groepstraining. Maar blijkbaar valt de schade toch behoorlijk goed mee. "Het leek slechts een klein probleem en intussen is het in orde. Hij zou bij de groep kunnen zitten maandag. Anders wordt het de volgende match."

Meunier op terugweg

Het meest verrassende nieuws kwam er echter van Meunier. Die reisde niet mee naar Duitsland met de rest van de groep en bleef in België om te revalideren bij topkinesist Lieven Maesschalck. Zijn toernooi leek dan ook al grotendeels voorbij. Maar hij zou dan toch snel weer kunnen aansluiten. "Hij zal over een week tot anderhalve week kunnen meetrainen. Na de match tegen Roemenië sluit hij aan", aldus Tedesco.

Wie kan deze ploeg het meeste bijbrengen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

0
0
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

466
466
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

24
24
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

324
324
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

64
64
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

387
387
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

322
322
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

223
223
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

197
197
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

42
42
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

139
139
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

323
323
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

563
563
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

429
429
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

395
395
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

184
184
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

112
112
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

122
122
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

618
618
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

139
139
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

136
136
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

97
97
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

93
93
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190

Meer sportnieuws