Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

door
Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

De Rode Duivels maken zich op voor de start van hun Europees kampioenschap. Maandagavond beginnen ze eraan met een groepswedstrijd tegen Slowakije. Daags voor die partij kwam bondscoach Domenico Tedesco met verrassend nieuws van op het blessurefront.

In aanloop naar de start van het EK kampten de Belgen met de nodige blessurezorgen, met name dan in defensie. Arthur Theate en Jan Vertonghen voegden zich immers geblesseerd bij de selectie. Zij zouden de volledige voorbereiding nodig hebben om verder te revalideren.

In de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg werden de kopzorgen nog wat groter. Zo moest Thomas Meunier de bewuste match al vroegtijdig staken met wat een zware blessure leek. En ook Axel Witsel viel tijdens die partij uit. Hierdoor bleven er slechts vier fitte verdedigers over in de kern.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Tweetal helemaal terug

Maar daags voor de eerste match kwam Tedesco met goed nieuws. Zo lijken de eerste twee terug klaar om te spelen. "Ja, Vertonghen en Theate zijn fit. Ze hebben de laatste 3 trainingen meegedaan met de ploeg. Ze zullen in de kern zitten", klonk het bij Sporza.

Daarnaast stelde de bondscoach ook gerust wat Witsel betreft. Die kon nog steeds niet aansluiten op de groepstraining. Maar blijkbaar valt de schade toch behoorlijk goed mee. "Het leek slechts een klein probleem en intussen is het in orde. Hij zou bij de groep kunnen zitten maandag. Anders wordt het de volgende match."

Meunier op terugweg

Het meest verrassende nieuws kwam er echter van Meunier. Die reisde niet mee naar Duitsland met de rest van de groep en bleef in België om te revalideren bij topkinesist Lieven Maesschalck. Zijn toernooi leek dan ook al grotendeels voorbij. Maar hij zou dan toch snel weer kunnen aansluiten. "Hij zal over een week tot anderhalve week kunnen meetrainen. Na de match tegen Roemenië sluit hij aan", aldus Tedesco.

Wie kan deze ploeg het meeste bijbrengen?

Meest recent

Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

2
2
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

13
13
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

103
103
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

55
55
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

24
24
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

592
592
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

195
195
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

187
187
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

30
30
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

83
83
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

232
232
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

82
82
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

282
282
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

56
56
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

173
173
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

127
127
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

247
247
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

372
372
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

43
43
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

436
436
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

302
302
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

89
89
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

115
115
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

248
248
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

198
198

Meer sportnieuws