Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

door
Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

De Rode Duivels maken zich op voor de start van hun Europees kampioenschap. Maandagavond beginnen ze eraan met een groepswedstrijd tegen Slowakije. Daags voor die partij kwam bondscoach Domenico Tedesco met verrassend nieuws van op het blessurefront.

In aanloop naar de start van het EK kampten de Belgen met de nodige blessurezorgen, met name dan in defensie. Arthur Theate en Jan Vertonghen voegden zich immers geblesseerd bij de selectie. Zij zouden de volledige voorbereiding nodig hebben om verder te revalideren.

In de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg werden de kopzorgen nog wat groter. Zo moest Thomas Meunier de bewuste match al vroegtijdig staken met wat een zware blessure leek. En ook Axel Witsel viel tijdens die partij uit. Hierdoor bleven er slechts vier fitte verdedigers over in de kern.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Tweetal helemaal terug

Maar daags voor de eerste match kwam Tedesco met goed nieuws. Zo lijken de eerste twee terug klaar om te spelen. "Ja, Vertonghen en Theate zijn fit. Ze hebben de laatste 3 trainingen meegedaan met de ploeg. Ze zullen in de kern zitten", klonk het bij Sporza.

Daarnaast stelde de bondscoach ook gerust wat Witsel betreft. Die kon nog steeds niet aansluiten op de groepstraining. Maar blijkbaar valt de schade toch behoorlijk goed mee. "Het leek slechts een klein probleem en intussen is het in orde. Hij zou bij de groep kunnen zitten maandag. Anders wordt het de volgende match."

Meunier op terugweg

Het meest verrassende nieuws kwam er echter van Meunier. Die reisde niet mee naar Duitsland met de rest van de groep en bleef in België om te revalideren bij topkinesist Lieven Maesschalck. Zijn toernooi leek dan ook al grotendeels voorbij. Maar hij zou dan toch snel weer kunnen aansluiten. "Hij zal over een week tot anderhalve week kunnen meetrainen. Na de match tegen Roemenië sluit hij aan", aldus Tedesco.

Wie kan deze ploeg het meeste bijbrengen?

Meest recent

'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

37
37
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

80
80
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

109
109
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

273
273
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

195
195
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

182
182
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

144
144
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

216
216
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

116
116
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

226
226
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

60
60
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

163
163
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

260
260
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

290
290
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

289
289
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

387
387
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

340
340
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

157
157
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

284
284
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

587
587
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

477
477
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

47
47

Meer sportnieuws