Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

door
Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

De Rode Duivels maken zich op voor de start van hun Europees kampioenschap. Maandagavond beginnen ze eraan met een groepswedstrijd tegen Slowakije. Daags voor die partij kwam bondscoach Domenico Tedesco met verrassend nieuws van op het blessurefront.

In aanloop naar de start van het EK kampten de Belgen met de nodige blessurezorgen, met name dan in defensie. Arthur Theate en Jan Vertonghen voegden zich immers geblesseerd bij de selectie. Zij zouden de volledige voorbereiding nodig hebben om verder te revalideren.

In de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg werden de kopzorgen nog wat groter. Zo moest Thomas Meunier de bewuste match al vroegtijdig staken met wat een zware blessure leek. En ook Axel Witsel viel tijdens die partij uit. Hierdoor bleven er slechts vier fitte verdedigers over in de kern.

LEES OOK: Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Tweetal helemaal terug

Maar daags voor de eerste match kwam Tedesco met goed nieuws. Zo lijken de eerste twee terug klaar om te spelen. "Ja, Vertonghen en Theate zijn fit. Ze hebben de laatste 3 trainingen meegedaan met de ploeg. Ze zullen in de kern zitten", klonk het bij Sporza.

Daarnaast stelde de bondscoach ook gerust wat Witsel betreft. Die kon nog steeds niet aansluiten op de groepstraining. Maar blijkbaar valt de schade toch behoorlijk goed mee. "Het leek slechts een klein probleem en intussen is het in orde. Hij zou bij de groep kunnen zitten maandag. Anders wordt het de volgende match."

Meunier op terugweg

Het meest verrassende nieuws kwam er echter van Meunier. Die reisde niet mee naar Duitsland met de rest van de groep en bleef in België om te revalideren bij topkinesist Lieven Maesschalck. Zijn toernooi leek dan ook al grotendeels voorbij. Maar hij zou dan toch snel weer kunnen aansluiten. "Hij zal over een week tot anderhalve week kunnen meetrainen. Na de match tegen Roemenië sluit hij aan", aldus Tedesco.

Wie kan deze ploeg het meeste bijbrengen?

Meest recent

Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

13
13
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

70
70
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

79
79
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

47
47
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

82
82
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

337
337
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

21
21
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

65
65
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

80
80
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

473
473
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

383
383
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

142
142
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

43
43
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

104
104
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

108
108
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

374
374
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

268
268
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

376
376
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

479
479
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

53
53
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

304
304
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

345
345
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

50
50
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

154
154

Meer sportnieuws