Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

door
Tedesco dropt grote verrassing daags voor EK-opener

De Rode Duivels maken zich op voor de start van hun Europees kampioenschap. Maandagavond beginnen ze eraan met een groepswedstrijd tegen Slowakije. Daags voor die partij kwam bondscoach Domenico Tedesco met verrassend nieuws van op het blessurefront.

In aanloop naar de start van het EK kampten de Belgen met de nodige blessurezorgen, met name dan in defensie. Arthur Theate en Jan Vertonghen voegden zich immers geblesseerd bij de selectie. Zij zouden de volledige voorbereiding nodig hebben om verder te revalideren.

In de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg werden de kopzorgen nog wat groter. Zo moest Thomas Meunier de bewuste match al vroegtijdig staken met wat een zware blessure leek. En ook Axel Witsel viel tijdens die partij uit. Hierdoor bleven er slechts vier fitte verdedigers over in de kern.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Tweetal helemaal terug

Maar daags voor de eerste match kwam Tedesco met goed nieuws. Zo lijken de eerste twee terug klaar om te spelen. "Ja, Vertonghen en Theate zijn fit. Ze hebben de laatste 3 trainingen meegedaan met de ploeg. Ze zullen in de kern zitten", klonk het bij Sporza.

Daarnaast stelde de bondscoach ook gerust wat Witsel betreft. Die kon nog steeds niet aansluiten op de groepstraining. Maar blijkbaar valt de schade toch behoorlijk goed mee. "Het leek slechts een klein probleem en intussen is het in orde. Hij zou bij de groep kunnen zitten maandag. Anders wordt het de volgende match."

Meunier op terugweg

Het meest verrassende nieuws kwam er echter van Meunier. Die reisde niet mee naar Duitsland met de rest van de groep en bleef in België om te revalideren bij topkinesist Lieven Maesschalck. Zijn toernooi leek dan ook al grotendeels voorbij. Maar hij zou dan toch snel weer kunnen aansluiten. "Hij zal over een week tot anderhalve week kunnen meetrainen. Na de match tegen Roemenië sluit hij aan", aldus Tedesco.

Wie kan deze ploeg het meeste bijbrengen?

Meest recent

Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

3
3
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

76
76
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

87
87
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

66
66
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

49
49
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

28
28
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

236
236
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

60
60
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

87
87
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

275
275
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

139
139
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

174
174
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

53
53
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

83
83
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

394
394
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

177
177
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

942
942
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

160
160
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

92
92
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

326
326
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

99
99
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

456
456
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

254
254
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

80
80
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

256
256

Meer sportnieuws