Verbruggen verbluft bij EK-debuut: "Héél goed gedaan"

door
Verbruggen verbluft bij EK-debuut:

Nederland heeft Europees kampioenschap op gang getrapt met een 2-1-overwinning tegen Polen. Oranje mocht bij momenten wel van geluk spreken. Zo moest Bart Verbruggen meermaals uitpakken met goede reddingen bij zijn debuut op een groot toernooi.

Het Nederlandse sluitstuk is bezig aan een steile opmars. Bij de start van 2023 kreeg hij volop zijn kans als eerste doelman bij RSC Anderlecht. En die kans greep hij met beide handen. Zo groeide Verbruggen al snel uit tot één van de weinige lichtpunten in een matig Paars-Wit.

Amper een halfjaartje na zijn definitieve doorbraak, volgde dan ook een mooie transfer. De keeper werd namelijk voor een slordige 20 miljoen euro aan Brighton verkocht. Daar betaalde hij in het voorbije seizoen zo nu en dan leergeld, maar liet hij ook weer mooie dingen zien.

LEES OOK: Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nummer één bij Oranje

Zijn goede prestaties op clubniveau kregen ook een vervolg bij de nationale ploeg. Na enkele goede prestaties bij Oranje, besloot bondscoach Ronald Koeman om hem als nummer één uit te spelen. En die keuze pakte in de eerste groepswedstrijd meteen goed uit.

Verbruggen kon weinig doen aan de Poolse tegentreffer. Maar zeker in de tweede helft pakte hij uit met enkele cruciale saves. Vooral zijn ingreep op de ultieme poging van Karol Swiderski mocht gezien worden. En zo had hij toch een aanzienlijk aandeel in de Nederlandse zege.

Terechte lof

In Nederland oogstte de ex-speler van Anderlecht dan ook heel wat lof. Onder andere analist Pierre van Hooijdonk was enthousiast. "De ballen die hij tegen moest houden, die heeft hij tegengehouden. Aan de bal heeft hij één matige trap door het midden gehad, maar voor de rest heeft hij alles prima verwerkt. Dus een hele goede wedstrijd van onze keeper", klonk het bij NOS.

Wie is volgens u de beste doelman?

Meest recent

Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

0
0
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

14
14
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

147
147
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

23
23
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

44
44
Degryse ziet één vreemde keuze van Garcia in basisploeg

De Rode Duivels nemen het op tegen Kazachstan. Een irritante verplaatsing, waar de Belgen wel ...

37
37
Klopt PSV aan bij Anderlecht? Bosz is zéér duidelijk

PSV lijkt weer dé te kloppen ploeg te zijn in Nederland. Ze staan weer overtuigend op een ...

55
55
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

29
29
Garcia kiest beste elf: één keuze zorgt voor ophef

De Rode Duivels nemen het om 15u op tegen Kazachstan. Een zege en het WK is binnen. Bondscoach Rudi ...

60
60
Versterking Hayen: fans watertanden na video op socials Club

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

154
154
Opstelling Duivels: verrassende basisdebutant, Vanaken kapitein

Zaterdagnamiddag is het zover, dan kunnen de Rode Duivels zich mathematisch plaatsen voor het WK ...

180
180
'Stille exit na 238 duels: transfer Verschaeren nabij'

Yari Verschaeren raakt de laatste weken niet meer van de bank bij RSC Anderlecht. Het begint er dan ...

203
203
VTM-bom barst: kijkers in shock door nieuws over Mulder

Deze namiddag nemen onze Rode Duivels het op tegen Kazachstan. De inzet is duidelijk: het WK-ticket ...

813
813
Geurtje aan afhaken Courtois? Philippe Albert reageert

De Rode Duivels zullen zaterdagnamiddag hun WK-kwalificatie moeten afdwingen zonder verschillende ...

142
142
'Arsenal lijkbleek: City haalt PL-smaakmaker in januari'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Recordsom De Cat, Liverpool lonkt naar Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

131
131
'Club Brugge verliest sterkhouder: prijskaartje bekend'

Met een slordige 80 miljoen aan inkomsten verlegde Club Brugge vorige zomer zijn grenzen, maar of ...

267
267
'Anderlecht kan cashen: interesse in De Cat neemt toe'

Doorheen de financiële malaise van de afgelopen jaren bleek Neerpede vaak een levenslijn voor ...

106
106
'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

In het verre Kazachstan beginnen de Rode Duivels straks aan hun voorlaatste opdracht van de ...

144
144
'Transfertwist bij Club Brugge: Vermant weg in januari?'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand haar deuren, maar de geruchtenmolen draait nu al ...

355
355
Club-fans in shock: verrassende namen op transferlijst

Club Brugge legt een shortlist op tafel: van U20-parels tot een Premier League-keeper. Het gaat om ...

352
352
Garcia en Tielemans spreken ferme taal: "Dat moét"

Rond 16u45 mogen de Rode Duivels hun WK-kwalificatie vieren. Iets anders zou een blamage zijn. Rudi ...

37
37
Rode Duivel keihard afgemaakt: “Hij liet niks zien”

Sasha Tavolieri heeft zich bij LN24 stevig laten gaan richting één Rode Duivel. De ...

251
251
'Ajax zet twee topnamen op lijstje als opvolger Kroes'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

116
116
Duivel laat Boskamp sprakeloos: "Zo zag ik hem nóóit"

De Rode Duivels willen zich zaterdag, ten laatste dinsdag, verzekeren van hun WK-ticket. In de duels ...

145
145

Meer sportnieuws