Verbruggen verbluft bij EK-debuut: "Héél goed gedaan"

76 stemmen
Verbruggen verbluft bij EK-debuut:

Nederland heeft Europees kampioenschap op gang getrapt met een 2-1-overwinning tegen Polen. Oranje mocht bij momenten wel van geluk spreken. Zo moest Bart Verbruggen meermaals uitpakken met goede reddingen bij zijn debuut op een groot toernooi.

Het Nederlandse sluitstuk is bezig aan een steile opmars. Bij de start van 2023 kreeg hij volop zijn kans als eerste doelman bij RSC Anderlecht. En die kans greep hij met beide handen. Zo groeide Verbruggen al snel uit tot één van de weinige lichtpunten in een matig Paars-Wit.

Amper een halfjaartje na zijn definitieve doorbraak, volgde dan ook een mooie transfer. De keeper werd namelijk voor een slordige 20 miljoen euro aan Brighton verkocht. Daar betaalde hij in het voorbije seizoen zo nu en dan leergeld, maar liet hij ook weer mooie dingen zien.

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nummer één bij Oranje

Zijn goede prestaties op clubniveau kregen ook een vervolg bij de nationale ploeg. Na enkele goede prestaties bij Oranje, besloot bondscoach Ronald Koeman om hem als nummer één uit te spelen. En die keuze pakte in de eerste groepswedstrijd meteen goed uit.

Verbruggen kon weinig doen aan de Poolse tegentreffer. Maar zeker in de tweede helft pakte hij uit met enkele cruciale saves. Vooral zijn ingreep op de ultieme poging van Karol Swiderski mocht gezien worden. En zo had hij toch een aanzienlijk aandeel in de Nederlandse zege.

Terechte lof

In Nederland oogstte de ex-speler van Anderlecht dan ook heel wat lof. Onder andere analist Pierre van Hooijdonk was enthousiast. "De ballen die hij tegen moest houden, die heeft hij tegengehouden. Aan de bal heeft hij één matige trap door het midden gehad, maar voor de rest heeft hij alles prima verwerkt. Dus een hele goede wedstrijd van onze keeper", klonk het bij NOS.

Wie is volgens u de beste doelman?

Meest recent

Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

6
6
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

6
6
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

54
54
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

212
212
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

78
78
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

38
38
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

206
206
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

154
154
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

94
94
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

140
140
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

378
378
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

55
55
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

420
420
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

108
108
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

304
304
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

174
174
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

426
426
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

479
479
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

471
471
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

107
107
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

578
578
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

203
203
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

60
60
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

679
679

Meer sportnieuws