Verbruggen verbluft bij EK-debuut: "Héél goed gedaan"

door
Verbruggen verbluft bij EK-debuut:

Nederland heeft Europees kampioenschap op gang getrapt met een 2-1-overwinning tegen Polen. Oranje mocht bij momenten wel van geluk spreken. Zo moest Bart Verbruggen meermaals uitpakken met goede reddingen bij zijn debuut op een groot toernooi.

Het Nederlandse sluitstuk is bezig aan een steile opmars. Bij de start van 2023 kreeg hij volop zijn kans als eerste doelman bij RSC Anderlecht. En die kans greep hij met beide handen. Zo groeide Verbruggen al snel uit tot één van de weinige lichtpunten in een matig Paars-Wit.

Amper een halfjaartje na zijn definitieve doorbraak, volgde dan ook een mooie transfer. De keeper werd namelijk voor een slordige 20 miljoen euro aan Brighton verkocht. Daar betaalde hij in het voorbije seizoen zo nu en dan leergeld, maar liet hij ook weer mooie dingen zien.

Nummer één bij Oranje

Zijn goede prestaties op clubniveau kregen ook een vervolg bij de nationale ploeg. Na enkele goede prestaties bij Oranje, besloot bondscoach Ronald Koeman om hem als nummer één uit te spelen. En die keuze pakte in de eerste groepswedstrijd meteen goed uit.

Verbruggen kon weinig doen aan de Poolse tegentreffer. Maar zeker in de tweede helft pakte hij uit met enkele cruciale saves. Vooral zijn ingreep op de ultieme poging van Karol Swiderski mocht gezien worden. En zo had hij toch een aanzienlijk aandeel in de Nederlandse zege.

Terechte lof

In Nederland oogstte de ex-speler van Anderlecht dan ook heel wat lof. Onder andere analist Pierre van Hooijdonk was enthousiast. "De ballen die hij tegen moest houden, die heeft hij tegengehouden. Aan de bal heeft hij één matige trap door het midden gehad, maar voor de rest heeft hij alles prima verwerkt. Dus een hele goede wedstrijd van onze keeper", klonk het bij NOS.

Wie is volgens u de beste doelman?

Meest recent

Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

8
8
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

12
12
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

48
48
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

76
76
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

248
248
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

176
176
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

186
186
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

157
157
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

143
143
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

127
127
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

80
80
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

262
262
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

412
412
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

171
171
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

201
201
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

281
281
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

464
464
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

276
276
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

92
92
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

865
865
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

243
243
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

273
273
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

245
245
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

110
110
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

75
75

Meer sportnieuws