Oranje-fans viseren één speler: "Wat een aanfluiting!"

door
Oranje-fans viseren één speler:

Nederland heeft zondagnamiddag zijn campagne op het Europees kampioenschap afgetrapt. Oranje begon als grote favoriet aan de groepsmatch tegen Polen. Maar de eerste helft verliep desondanks behoorlijk lastig voor de ploeg van bondscoach Ronald Koeman.

Aan de steun van de achterban zal het in ieder geval niet gelegen hebben. Uren voor de afstrap werden de straten van speelstad Hamburg al overspoeld met aanhangers van Oranje. De vocale steun was ook in het stadion aanwezig. En dat werkte blijkbaar inspirerend.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Verdiende gelijkmaker

Nederland begon namelijk sterk aan de partij en kreegt meteen enkele goede kansen. Toch waren het zowaar de Polen die op voorsprong konden komen. Na een corner stond Adam Buksa, de vervanger van de geblesseerde Robert Lewandowski, op de juiste plaats om de 0-1 binnen te koppen.

Oranje liet het hoofd echter niet zakken en nam de match meteen weer in handen. Dat leidde uiteindelijk ook tot de verdiende gelijkmaker van uitblinker Cody Gakpo. En mits wat meer meeval in de afwerking had Oranje aan de rust ook op voorsprong kunnen staan. Ondanks de tegentreffer dus zeker geen slecht optreden.

Matige Veerman

Maar niet iedereen bij Nederland haalde voor rust het gewenste niveau. Op het middenveld bijvoorbeeld, had Joey Veerman het lastig om zijn stempel te drukken. De sterkhouder van PSV profiteerde van enkele blessuregevallen om een basisplaats te versieren, maar bedankte in de eerste helft niet voor het vertrouwen. Op het sociale medium 'X' kreeg hij dan ook behoorlijk wat kritiek over zich heen.

Nederland komt tekort voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

37
37
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

111
111
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

26
26
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

64
64
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

275
275
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

105
105
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

42
42
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

170
170
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

344
344
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

80
80
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

667
667
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

143
143
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

316
316
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

119
119
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

157
157
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

360
360
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

527
527
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

863
863
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

299
299
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

150
150
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

107
107
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

191
191
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

290
290

Meer sportnieuws