'Nervositeit Tedesco neemt toe, één Duivel valt naast selectie'

door
'Nervositeit Tedesco neemt toe, één Duivel valt naast selectie'

Maandagavond is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. In aanloop naar dat duel blijft de defensie wel kopzorgen opleveren. Zo lijkt ook Axel Witsel zeker niet in actie te kunnen komen.

Zoals geweten kampten de Duivels in de voorbije dagen met een blessuregolf in de defensie. De revalidatie van Jan Vertonghen en Arthur Theate verloopt echter voorspoedig. Het tweetal traint inmiddels wel terug mee met de rest van de groep, maar een basisplaats tegen Slowakije komt allicht te vroeg.

Voor Thomas Meunier zit het EK er zoals geweten naar alle waarschijnlijkheid op nog voor het begonnen is. De rechtsback bleef zelfs op Belgische bodem om daar te werken aan zijn herstel. Mogelijk maakt hij in de latere fase van het toernooi zijn comeback, maar die kans lijkt klein.

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Witsel definitief uit

En tot slot blijft ook de toestand van Axel Witsel voor hoofdbrekens zorgen. De ervaren pion viel uit tijdens de laatste oefenmatch tegen Luxemburg. Aanvankelijk leek de schade nog goed mee te vallen, maar inmiddels kon hij nog steeds niet aansluiten op de groepstraining.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg die de Duivels ter plaatse volgt in Duitsland, is dan ook duidelijk. Volgens hem zal Witsel maandag zeker niet spelen. Meer nog: hij verwacht niet eens dat de verdediger/middenvelder deel zal uitmaken van de selectie.

Zenuwen bij Tedesco

Tedesco zal achterin dus moeten puzzelen. Ondertussen beginnen de zenuwen ook bij de trainer toe te nemen. Eerder deze week maakte hij voor de trainingen nog een amicaal babbeltje met de journalisten voor de training, dat zit er inmiddels niet meer in. "Het is niet dat Tedesco er nerveus bijloopt, maar de spanning stijgt toch in het Duivelse kamp", aldus Liberloo.

Denkt u dat Tedesco de juiste man is als bondscoach?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

36
36
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

65
65
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

314
314
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

164
164
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

30
30
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

242
242
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

187
187
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

145
145
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

213
213
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

206
206
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

109
109
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

363
363
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

358
358
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

202
202
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

162
162
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

511
511
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

97
97
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

155
155
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

86
86
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

120
120
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

291
291
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

341
341

Meer sportnieuws