'Nervositeit Tedesco neemt toe, één Duivel valt naast selectie'

368 stemmen
'Nervositeit Tedesco neemt toe, één Duivel valt naast selectie'

Maandagavond is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. In aanloop naar dat duel blijft de defensie wel kopzorgen opleveren. Zo lijkt ook Axel Witsel zeker niet in actie te kunnen komen.

Zoals geweten kampten de Duivels in de voorbije dagen met een blessuregolf in de defensie. De revalidatie van Jan Vertonghen en Arthur Theate verloopt echter voorspoedig. Het tweetal traint inmiddels wel terug mee met de rest van de groep, maar een basisplaats tegen Slowakije komt allicht te vroeg.

Voor Thomas Meunier zit het EK er zoals geweten naar alle waarschijnlijkheid op nog voor het begonnen is. De rechtsback bleef zelfs op Belgische bodem om daar te werken aan zijn herstel. Mogelijk maakt hij in de latere fase van het toernooi zijn comeback, maar die kans lijkt klein.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Witsel definitief uit

En tot slot blijft ook de toestand van Axel Witsel voor hoofdbrekens zorgen. De ervaren pion viel uit tijdens de laatste oefenmatch tegen Luxemburg. Aanvankelijk leek de schade nog goed mee te vallen, maar inmiddels kon hij nog steeds niet aansluiten op de groepstraining.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg die de Duivels ter plaatse volgt in Duitsland, is dan ook duidelijk. Volgens hem zal Witsel maandag zeker niet spelen. Meer nog: hij verwacht niet eens dat de verdediger/middenvelder deel zal uitmaken van de selectie.

Zenuwen bij Tedesco

Tedesco zal achterin dus moeten puzzelen. Ondertussen beginnen de zenuwen ook bij de trainer toe te nemen. Eerder deze week maakte hij voor de trainingen nog een amicaal babbeltje met de journalisten voor de training, dat zit er inmiddels niet meer in. "Het is niet dat Tedesco er nerveus bijloopt, maar de spanning stijgt toch in het Duivelse kamp", aldus Liberloo.

Denkt u dat Tedesco de juiste man is als bondscoach?

Meest recent

Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

2
2
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

142
142
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

25
25
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

200
200
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

30
30
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

57
57
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

115
115
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

232
232
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

68
68
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

764
764
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

200
200
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

265
265
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

416
416
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

87
87
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

517
517
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

108
108
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

275
275
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

155
155
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

86
86
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

289
289
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

71
71
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

240
240

Meer sportnieuws