'Nervositeit Tedesco neemt toe, één Duivel valt naast selectie'

368 stemmen
'Nervositeit Tedesco neemt toe, één Duivel valt naast selectie'

Maandagavond is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan hun Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. In aanloop naar dat duel blijft de defensie wel kopzorgen opleveren. Zo lijkt ook Axel Witsel zeker niet in actie te kunnen komen.

Zoals geweten kampten de Duivels in de voorbije dagen met een blessuregolf in de defensie. De revalidatie van Jan Vertonghen en Arthur Theate verloopt echter voorspoedig. Het tweetal traint inmiddels wel terug mee met de rest van de groep, maar een basisplaats tegen Slowakije komt allicht te vroeg.

Voor Thomas Meunier zit het EK er zoals geweten naar alle waarschijnlijkheid op nog voor het begonnen is. De rechtsback bleef zelfs op Belgische bodem om daar te werken aan zijn herstel. Mogelijk maakt hij in de latere fase van het toernooi zijn comeback, maar die kans lijkt klein.

LEES OOK: Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend?

Witsel definitief uit

En tot slot blijft ook de toestand van Axel Witsel voor hoofdbrekens zorgen. De ervaren pion viel uit tijdens de laatste oefenmatch tegen Luxemburg. Aanvankelijk leek de schade nog goed mee te vallen, maar inmiddels kon hij nog steeds niet aansluiten op de groepstraining.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg die de Duivels ter plaatse volgt in Duitsland, is dan ook duidelijk. Volgens hem zal Witsel maandag zeker niet spelen. Meer nog: hij verwacht niet eens dat de verdediger/middenvelder deel zal uitmaken van de selectie.

Zenuwen bij Tedesco

Tedesco zal achterin dus moeten puzzelen. Ondertussen beginnen de zenuwen ook bij de trainer toe te nemen. Eerder deze week maakte hij voor de trainingen nog een amicaal babbeltje met de journalisten voor de training, dat zit er inmiddels niet meer in. "Het is niet dat Tedesco er nerveus bijloopt, maar de spanning stijgt toch in het Duivelse kamp", aldus Liberloo.

Denkt u dat Tedesco de juiste man is als bondscoach?

Meest recent

Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

72
72
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend?

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

96
96
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

170
170
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

404
404
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

358
358
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

265
265
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

231
231
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

97
97
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

139
139
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

566
566
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

280
280
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

83
83
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

211
211
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

111
111
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

392
392
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

86
86
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

42
42
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

618
618
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

662
662
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

131
131
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

302
302
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

203
203
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

112
112

Meer sportnieuws