TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

541
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Jupiler Pro League

Club Brugge en KRC Genk zouden de degens kruisen op de transfermarkt. Zo meldt Punto Seguido dat beide Belgische clubs hun zinnen hebben gezet op Alexander Aravena. Deze 21-jarige (flank)aanvaller is momenteel aan de slag bij CD Universidad Católica en heeft inmiddels een 9tal caps bij Chili achter zijn naam staan. Maar volgens sportief manager José María Buljubasich is het dossier lang niet vergevorderd. "We zullen wat er met Alexander gebeurt, maar momenteel hebben we nog geen concrete aanbieding", vertelde hij tegenover TNT.

RSC Anderlecht lijkt weldra definitief afscheid te nemen van Zeno Debast, die goed op weg is naar Sporting CP. En zijn transfersom zou nog hoger oplopen dan aanvankelijk verwacht. Het Portugese medium Record spreekt namelijk van een vast bedrag van 15,5 miljoen euro plus 5,5 miljoen euro aan bonussen. In totaal legt de Portugese kampioen dus mogelijk zo’n 21 miljoen euro op tafel. De Braziliaanse middenvelder Metinho (City Football Group) zou dan weer in beeld zijn alvast versterking.

KVC Westerlo zou op punt staan een fraaie transfer af te ronden. Volgens transferexpert Fabrizio Romano neemt het de 17-jarige verdediger Luka Vuskovic op huurbasis over van Hajduk Split. Dat is een Kroatische centrale verdediger en wordt in eigen land gezien als een groot talent. Vanaf de zomer van 2025 maakt hij normaal gezien ook de overstap naar Tottenham Hotspur. Maar eerst zou Vuskovic dus een jaartje in de JPL gaan spelen.

Sporting Charleroi heeft een eerste zomerversterking voorgesteld. De Carolo’s shoppen in eigen land namelijk bij promovendus Beerschot VA. Zo speelt Mardochée Nzita komend seizoen bij de Henegouwers. Nzita had nog een jaar op zijn contract dus Beerschot moest verkopen als het nog iets wilde vangen voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Arsenal FC heeft zijn zinnen gezet op Amadou Onana. Ook bij Liverpool Echo bevestigt men nu dat de Gunners contact heeft opgenomen. Maar erg concreet is de Londense club nog niet, voorlopig is het wachten op een eerste officiële bod. Bij Everton FC hoopt men evenwel dat er weldra een stroomversnelling volgt. De Toffee's moeten voor het einde van de maand immers een grote uitgaande transfer realiseren om de Financial Fair Play-regels niet opnieuw te breken. Overigens zou men mikken op 50 miljoen pond voor de Belg, een kleine 60 miljoen euro dus.

Alexis Saelemaekers speelde een degelijk seizoen bij Bologna FC, maar de Italiaanse revelatie besloot zijn aankoopoptie niet te lichten. Dat betekent dat Saelemaekers terug moet naar AC Milan, ook daar wordt op hem niet gerekend. Journalist Rudy Galetti beweert nu dat er enkele clubs uit La Liga geïnteresseerd zijn in de Belg, waaronder Real Betis. Concrete aanbiedingen zijn er echter nog niet binnengelopen op San Siro en dus kijken ze daar voorlopig de kat uit de boom. Ze blijven een prijskaartje van 10 à 12 miljoen euro aanhouden voor Saelemaekers.

Joao Neves is één van de volgende toptalenten die op het grote toneel is verschenen. De 19-jarige verdedigende middenvelder is een smaakmaker van SL Benfica en verschillende Europese grootmachten staan in de rij voor het toptalent. Journalist Fabrice Hawkins meldt dat PSG, Arsenal en Manchester United hem van dichtbij volgen. Benfica wil echter van geen vertrek weten en verwijst resoluut naar de contractueel bepaalde afkoopsom van 120 miljoen euro.

Debast speelt op termijn voor een Europese topclub ...

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

82
82
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

83
83
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

49
49
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

22
22
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

79
79
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

22
22
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

123
123
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

357
357
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

40
40
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

365
365
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

160
160
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

183
183
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

502
502
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

156
156
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

161
161
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

717
717
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

182
182
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

149
149
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

352
352
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

64
64

Meer sportnieuws