TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

541 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Jupiler Pro League

Club Brugge en KRC Genk zouden de degens kruisen op de transfermarkt. Zo meldt Punto Seguido dat beide Belgische clubs hun zinnen hebben gezet op Alexander Aravena. Deze 21-jarige (flank)aanvaller is momenteel aan de slag bij CD Universidad Católica en heeft inmiddels een 9tal caps bij Chili achter zijn naam staan. Maar volgens sportief manager José María Buljubasich is het dossier lang niet vergevorderd. "We zullen wat er met Alexander gebeurt, maar momenteel hebben we nog geen concrete aanbieding", vertelde hij tegenover TNT.

RSC Anderlecht lijkt weldra definitief afscheid te nemen van Zeno Debast, die goed op weg is naar Sporting CP. En zijn transfersom zou nog hoger oplopen dan aanvankelijk verwacht. Het Portugese medium Record spreekt namelijk van een vast bedrag van 15,5 miljoen euro plus 5,5 miljoen euro aan bonussen. In totaal legt de Portugese kampioen dus mogelijk zo’n 21 miljoen euro op tafel. De Braziliaanse middenvelder Metinho (City Football Group) zou dan weer in beeld zijn alvast versterking.

KVC Westerlo zou op punt staan een fraaie transfer af te ronden. Volgens transferexpert Fabrizio Romano neemt het de 17-jarige verdediger Luka Vuskovic op huurbasis over van Hajduk Split. Dat is een Kroatische centrale verdediger en wordt in eigen land gezien als een groot talent. Vanaf de zomer van 2025 maakt hij normaal gezien ook de overstap naar Tottenham Hotspur. Maar eerst zou Vuskovic dus een jaartje in de JPL gaan spelen.

Sporting Charleroi heeft een eerste zomerversterking voorgesteld. De Carolo’s shoppen in eigen land namelijk bij promovendus Beerschot VA. Zo speelt Mardochée Nzita komend seizoen bij de Henegouwers. Nzita had nog een jaar op zijn contract dus Beerschot moest verkopen als het nog iets wilde vangen voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Arsenal FC heeft zijn zinnen gezet op Amadou Onana. Ook bij Liverpool Echo bevestigt men nu dat de Gunners contact heeft opgenomen. Maar erg concreet is de Londense club nog niet, voorlopig is het wachten op een eerste officiële bod. Bij Everton FC hoopt men evenwel dat er weldra een stroomversnelling volgt. De Toffee's moeten voor het einde van de maand immers een grote uitgaande transfer realiseren om de Financial Fair Play-regels niet opnieuw te breken. Overigens zou men mikken op 50 miljoen pond voor de Belg, een kleine 60 miljoen euro dus.

Alexis Saelemaekers speelde een degelijk seizoen bij Bologna FC, maar de Italiaanse revelatie besloot zijn aankoopoptie niet te lichten. Dat betekent dat Saelemaekers terug moet naar AC Milan, ook daar wordt op hem niet gerekend. Journalist Rudy Galetti beweert nu dat er enkele clubs uit La Liga geïnteresseerd zijn in de Belg, waaronder Real Betis. Concrete aanbiedingen zijn er echter nog niet binnengelopen op San Siro en dus kijken ze daar voorlopig de kat uit de boom. Ze blijven een prijskaartje van 10 à 12 miljoen euro aanhouden voor Saelemaekers.

Joao Neves is één van de volgende toptalenten die op het grote toneel is verschenen. De 19-jarige verdedigende middenvelder is een smaakmaker van SL Benfica en verschillende Europese grootmachten staan in de rij voor het toptalent. Journalist Fabrice Hawkins meldt dat PSG, Arsenal en Manchester United hem van dichtbij volgen. Benfica wil echter van geen vertrek weten en verwijst resoluut naar de contractueel bepaalde afkoopsom van 120 miljoen euro.

Debast speelt op termijn voor een Europese topclub ...

Meest recent

'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

26
26
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

172
172
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

63
63
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

58
58
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

246
246
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

168
168
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

66
66
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

93
93
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

239
239
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

130
130
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

341
341
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

115
115
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

85
85
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

195
195
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

32
32
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

489
489
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

223
223
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

37
37
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

205
205
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

157
157
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

83
83
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

66
66
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

350
350
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

32
32

Meer sportnieuws