TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

541 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Jupiler Pro League

Club Brugge en KRC Genk zouden de degens kruisen op de transfermarkt. Zo meldt Punto Seguido dat beide Belgische clubs hun zinnen hebben gezet op Alexander Aravena. Deze 21-jarige (flank)aanvaller is momenteel aan de slag bij CD Universidad Católica en heeft inmiddels een 9tal caps bij Chili achter zijn naam staan. Maar volgens sportief manager José María Buljubasich is het dossier lang niet vergevorderd. "We zullen wat er met Alexander gebeurt, maar momenteel hebben we nog geen concrete aanbieding", vertelde hij tegenover TNT.

RSC Anderlecht lijkt weldra definitief afscheid te nemen van Zeno Debast, die goed op weg is naar Sporting CP. En zijn transfersom zou nog hoger oplopen dan aanvankelijk verwacht. Het Portugese medium Record spreekt namelijk van een vast bedrag van 15,5 miljoen euro plus 5,5 miljoen euro aan bonussen. In totaal legt de Portugese kampioen dus mogelijk zo’n 21 miljoen euro op tafel. De Braziliaanse middenvelder Metinho (City Football Group) zou dan weer in beeld zijn alvast versterking.

KVC Westerlo zou op punt staan een fraaie transfer af te ronden. Volgens transferexpert Fabrizio Romano neemt het de 17-jarige verdediger Luka Vuskovic op huurbasis over van Hajduk Split. Dat is een Kroatische centrale verdediger en wordt in eigen land gezien als een groot talent. Vanaf de zomer van 2025 maakt hij normaal gezien ook de overstap naar Tottenham Hotspur. Maar eerst zou Vuskovic dus een jaartje in de JPL gaan spelen.

Sporting Charleroi heeft een eerste zomerversterking voorgesteld. De Carolo’s shoppen in eigen land namelijk bij promovendus Beerschot VA. Zo speelt Mardochée Nzita komend seizoen bij de Henegouwers. Nzita had nog een jaar op zijn contract dus Beerschot moest verkopen als het nog iets wilde vangen voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Arsenal FC heeft zijn zinnen gezet op Amadou Onana. Ook bij Liverpool Echo bevestigt men nu dat de Gunners contact heeft opgenomen. Maar erg concreet is de Londense club nog niet, voorlopig is het wachten op een eerste officiële bod. Bij Everton FC hoopt men evenwel dat er weldra een stroomversnelling volgt. De Toffee's moeten voor het einde van de maand immers een grote uitgaande transfer realiseren om de Financial Fair Play-regels niet opnieuw te breken. Overigens zou men mikken op 50 miljoen pond voor de Belg, een kleine 60 miljoen euro dus.

Alexis Saelemaekers speelde een degelijk seizoen bij Bologna FC, maar de Italiaanse revelatie besloot zijn aankoopoptie niet te lichten. Dat betekent dat Saelemaekers terug moet naar AC Milan, ook daar wordt op hem niet gerekend. Journalist Rudy Galetti beweert nu dat er enkele clubs uit La Liga geïnteresseerd zijn in de Belg, waaronder Real Betis. Concrete aanbiedingen zijn er echter nog niet binnengelopen op San Siro en dus kijken ze daar voorlopig de kat uit de boom. Ze blijven een prijskaartje van 10 à 12 miljoen euro aanhouden voor Saelemaekers.

Joao Neves is één van de volgende toptalenten die op het grote toneel is verschenen. De 19-jarige verdedigende middenvelder is een smaakmaker van SL Benfica en verschillende Europese grootmachten staan in de rij voor het toptalent. Journalist Fabrice Hawkins meldt dat PSG, Arsenal en Manchester United hem van dichtbij volgen. Benfica wil echter van geen vertrek weten en verwijst resoluut naar de contractueel bepaalde afkoopsom van 120 miljoen euro.

Debast speelt op termijn voor een Europese topclub ...

Meest recent

Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

5
5
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

18
18
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

141
141
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

88
88
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

160
160
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

65
65
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

129
129
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

253
253
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

145
145
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

124
124
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

201
201
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

732
732
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

161
161
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

534
534
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

568
568
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

368
368
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

259
259
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

226
226
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

278
278
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

64
64
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

309
309
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

110
110
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

462
462

Meer sportnieuws