TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Jupiler Pro League

Club Brugge en KRC Genk zouden de degens kruisen op de transfermarkt. Zo meldt Punto Seguido dat beide Belgische clubs hun zinnen hebben gezet op Alexander Aravena. Deze 21-jarige (flank)aanvaller is momenteel aan de slag bij CD Universidad Católica en heeft inmiddels een 9tal caps bij Chili achter zijn naam staan. Maar volgens sportief manager José María Buljubasich is het dossier lang niet vergevorderd. "We zullen wat er met Alexander gebeurt, maar momenteel hebben we nog geen concrete aanbieding", vertelde hij tegenover TNT.

RSC Anderlecht lijkt weldra definitief afscheid te nemen van Zeno Debast, die goed op weg is naar Sporting CP. En zijn transfersom zou nog hoger oplopen dan aanvankelijk verwacht. Het Portugese medium Record spreekt namelijk van een vast bedrag van 15,5 miljoen euro plus 5,5 miljoen euro aan bonussen. In totaal legt de Portugese kampioen dus mogelijk zo’n 21 miljoen euro op tafel. De Braziliaanse middenvelder Metinho (City Football Group) zou dan weer in beeld zijn alvast versterking.

KVC Westerlo zou op punt staan een fraaie transfer af te ronden. Volgens transferexpert Fabrizio Romano neemt het de 17-jarige verdediger Luka Vuskovic op huurbasis over van Hajduk Split. Dat is een Kroatische centrale verdediger en wordt in eigen land gezien als een groot talent. Vanaf de zomer van 2025 maakt hij normaal gezien ook de overstap naar Tottenham Hotspur. Maar eerst zou Vuskovic dus een jaartje in de JPL gaan spelen.

Sporting Charleroi heeft een eerste zomerversterking voorgesteld. De Carolo’s shoppen in eigen land namelijk bij promovendus Beerschot VA. Zo speelt Mardochée Nzita komend seizoen bij de Henegouwers. Nzita had nog een jaar op zijn contract dus Beerschot moest verkopen als het nog iets wilde vangen voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Arsenal FC heeft zijn zinnen gezet op Amadou Onana. Ook bij Liverpool Echo bevestigt men nu dat de Gunners contact heeft opgenomen. Maar erg concreet is de Londense club nog niet, voorlopig is het wachten op een eerste officiële bod. Bij Everton FC hoopt men evenwel dat er weldra een stroomversnelling volgt. De Toffee's moeten voor het einde van de maand immers een grote uitgaande transfer realiseren om de Financial Fair Play-regels niet opnieuw te breken. Overigens zou men mikken op 50 miljoen pond voor de Belg, een kleine 60 miljoen euro dus.

Alexis Saelemaekers speelde een degelijk seizoen bij Bologna FC, maar de Italiaanse revelatie besloot zijn aankoopoptie niet te lichten. Dat betekent dat Saelemaekers terug moet naar AC Milan, ook daar wordt op hem niet gerekend. Journalist Rudy Galetti beweert nu dat er enkele clubs uit La Liga geïnteresseerd zijn in de Belg, waaronder Real Betis. Concrete aanbiedingen zijn er echter nog niet binnengelopen op San Siro en dus kijken ze daar voorlopig de kat uit de boom. Ze blijven een prijskaartje van 10 à 12 miljoen euro aanhouden voor Saelemaekers.

Joao Neves is één van de volgende toptalenten die op het grote toneel is verschenen. De 19-jarige verdedigende middenvelder is een smaakmaker van SL Benfica en verschillende Europese grootmachten staan in de rij voor het toptalent. Journalist Fabrice Hawkins meldt dat PSG, Arsenal en Manchester United hem van dichtbij volgen. Benfica wil echter van geen vertrek weten en verwijst resoluut naar de contractueel bepaalde afkoopsom van 120 miljoen euro.

Debast speelt op termijn voor een Europese topclub ...

Meest recent

Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

60
60
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

53
53
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

169
169
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

36
36
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

188
188
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

71
71
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

96
96
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

801
801
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

460
460
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

199
199
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1433
1433
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

524
524
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

312
312
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1049
1049
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2300
2300
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

804
804
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1301
1301
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1174
1174
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2083
2083
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2894
2894
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2412
2412
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1324
1324
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

931
931
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

293
293

Meer sportnieuws