TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met Genk, Anderlecht pak jackpot'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De 11 namen: Garcia voert 3 wissels door bij Rode Duivels

Jupiler Pro League

Club Brugge en KRC Genk zouden de degens kruisen op de transfermarkt. Zo meldt Punto Seguido dat beide Belgische clubs hun zinnen hebben gezet op Alexander Aravena. Deze 21-jarige (flank)aanvaller is momenteel aan de slag bij CD Universidad Católica en heeft inmiddels een 9tal caps bij Chili achter zijn naam staan. Maar volgens sportief manager José María Buljubasich is het dossier lang niet vergevorderd. "We zullen wat er met Alexander gebeurt, maar momenteel hebben we nog geen concrete aanbieding", vertelde hij tegenover TNT.

RSC Anderlecht lijkt weldra definitief afscheid te nemen van Zeno Debast, die goed op weg is naar Sporting CP. En zijn transfersom zou nog hoger oplopen dan aanvankelijk verwacht. Het Portugese medium Record spreekt namelijk van een vast bedrag van 15,5 miljoen euro plus 5,5 miljoen euro aan bonussen. In totaal legt de Portugese kampioen dus mogelijk zo’n 21 miljoen euro op tafel. De Braziliaanse middenvelder Metinho (City Football Group) zou dan weer in beeld zijn alvast versterking.

KVC Westerlo zou op punt staan een fraaie transfer af te ronden. Volgens transferexpert Fabrizio Romano neemt het de 17-jarige verdediger Luka Vuskovic op huurbasis over van Hajduk Split. Dat is een Kroatische centrale verdediger en wordt in eigen land gezien als een groot talent. Vanaf de zomer van 2025 maakt hij normaal gezien ook de overstap naar Tottenham Hotspur. Maar eerst zou Vuskovic dus een jaartje in de JPL gaan spelen.

Sporting Charleroi heeft een eerste zomerversterking voorgesteld. De Carolo’s shoppen in eigen land namelijk bij promovendus Beerschot VA. Zo speelt Mardochée Nzita komend seizoen bij de Henegouwers. Nzita had nog een jaar op zijn contract dus Beerschot moest verkopen als het nog iets wilde vangen voor de vleugelverdediger.

Buitenland

Arsenal FC heeft zijn zinnen gezet op Amadou Onana. Ook bij Liverpool Echo bevestigt men nu dat de Gunners contact heeft opgenomen. Maar erg concreet is de Londense club nog niet, voorlopig is het wachten op een eerste officiële bod. Bij Everton FC hoopt men evenwel dat er weldra een stroomversnelling volgt. De Toffee's moeten voor het einde van de maand immers een grote uitgaande transfer realiseren om de Financial Fair Play-regels niet opnieuw te breken. Overigens zou men mikken op 50 miljoen pond voor de Belg, een kleine 60 miljoen euro dus.

Alexis Saelemaekers speelde een degelijk seizoen bij Bologna FC, maar de Italiaanse revelatie besloot zijn aankoopoptie niet te lichten. Dat betekent dat Saelemaekers terug moet naar AC Milan, ook daar wordt op hem niet gerekend. Journalist Rudy Galetti beweert nu dat er enkele clubs uit La Liga geïnteresseerd zijn in de Belg, waaronder Real Betis. Concrete aanbiedingen zijn er echter nog niet binnengelopen op San Siro en dus kijken ze daar voorlopig de kat uit de boom. Ze blijven een prijskaartje van 10 à 12 miljoen euro aanhouden voor Saelemaekers.

Joao Neves is één van de volgende toptalenten die op het grote toneel is verschenen. De 19-jarige verdedigende middenvelder is een smaakmaker van SL Benfica en verschillende Europese grootmachten staan in de rij voor het toptalent. Journalist Fabrice Hawkins meldt dat PSG, Arsenal en Manchester United hem van dichtbij volgen. Benfica wil echter van geen vertrek weten en verwijst resoluut naar de contractueel bepaalde afkoopsom van 120 miljoen euro.

Debast speelt op termijn voor een Europese topclub ...

Meest recent

Engelse pers gaat compleet los na eerste PL-topper Lammens

Senne Lammens heeft zijn eerste Premier League-topper als doelman van Manchester United achter de ...

36
36
'Club Brugge doet gek: stormt door voor transferstunt'

Club Brugge zet vol door voor een explosieve flankspeler — zelfs na een eerste mislukte ...

120
120
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt ...

173
173
'Bayern-Club Brugge: grote schok in basisploeg Hayen'

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur en daarin moet Club ...

128
128
Anderlecht bestolen op Stayen? Ex-ref klaar en duidelijk

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Zondagavond ...

489
489
Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

130
130
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

191
191
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

53
53
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

170
170
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

213
213
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

241
241
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

323
323
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

129
129
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

291
291
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

118
118
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

127
127
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

265
265
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

140
140
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

326
326
'Club de waanzin voorbij: recordtransfer van 50 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen zowat alle grote transferrecords in het Belgische clubvoetbal ...

612
612
Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle ...

322
322
United-fans volledig wild na actie Lammens op Liverpool

In de Engelse Premier League was het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de clash tussen ...

546
546
KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

77
77
STVV-Anderlecht: Hasi dropt grote verrassing in basisploeg

RSC Anderlecht wil zondag zijn eerste zege op verplaatsing pakken sinds 17 augustus. Dat wordt ...

230
230
Nederlands voetbal in shock: Drenthe getroffen door herseninfarct

Het Nederlandse voetbal werd zondag opgeschrikt voor heftig nieuws omtrent Royston Drenthe. De ...

93
93

Meer sportnieuws