Mercato op zijn kop: 'Knaltransfer van 120 miljoen'

door
Mercato op zijn kop: 'Knaltransfer van 120 miljoen'

De zomertransferperiode staat voor de deur en er wordt weer vuurwerk verwacht op de mercato. Transferexpert Fabrizio Romano onthult een mogelijke knaltransfer van formaat.

Joao Neves is één van de volgende toptalenten die op het grote toneel is verschenen. De 19-jarige verdedigende middenvelder is een smaakmaker van Benfica en verschillende Europese grootmachten staan in de rij voor het toptalent.

LEES OOK: Club NXT schrijft geschiedenis: knalprestatie en finale YL

Enorme clausule

Neves is een jeugdproduct van Benfica en was afgelopen seizoen een absolute sterkhouder. In 33 competitiewedstrijden wist de middenvelder drie keer te scoren en twee assists te geven. Neves is ook opgeroepen voor de Portugese nationale ploeg door bondscoach Roberto Martinez voor het EK in Duitsland.

Inmiddels heeft Neves al zeven caps achter zijn naam staan en de middenvelder wordt gezien als ‘the next big thing’ in Portugal. Zijn aankoopclausule in het contract, dat nog tot 2028 loopt, is niet mals: 120 miljoen euro. Benfica lijkt ook niet te willen onderhandelen over een lagere transfersom.

Talentenfabriek

Benfica staat erom bekend om spelers op te leiden en te verkopen voor enorme bedragen. Als een transfer van 120 miljoen euro doorgaat zal Neves pas de derde duurste uitgaande transfer in de geschiedenis van de Portugese topclub zijn, waanzinnig.

Eerder wist het al Joao Felix voor 127 miljoen euro te slijten en Enzo Fernandez werd in een recenter verleden voor 121 miljoen euro aan Chelsea verkocht. Nu strijden Arsenal, Manchester United en PSG om Joao Neves.

Is Joao Neves 120 miljoen euro waard?

Meest recent

Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

2
2
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

14
14
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

16
16
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

43
43
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

100
100
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

232
232
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

270
270
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

42
42
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

172
172
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

153
153
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

71
71
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

157
157
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

56
56
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

146
146
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

191
191
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

245
245
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

384
384
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

151
151
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

78
78
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

222
222
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

197
197
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

116
116
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

495
495

Meer sportnieuws