Efficiënt Spanje opent EK met knappe zege tegen Kroatië

door
Efficiënt Spanje opent EK met knappe zege tegen Kroatië

Om 18u stond de eerste topper van dit EK op het programma. Spanje en Kroatië namen het tegen elkaar op. De Spanjaarden lieten een sterke indruk achter en stuurden de Kroaten met een 3-0 naar huis.

LEES OOK: 'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

Spanje scoort 3 keer in 15 minuten

De eerste 20 minuten waren een studieronde en nadien kregen we zeer dolle 25 minuten te zien. In de 29ste minuut stuurde Ruiz Morata diep en de aanvaller scoorde zijn 36ste goal voor La Roja. Twee minuten later was het Ruiz zelf die de 2-0 op het bord zette.

Kroatië had echter ook kansen gekregen om zeker een keer te scoren, maar Spanje was véél efficiënter. Carvajal zorgde net voor de rust zelfs voor de 3-0. Spanje zo helemaal op rozen.

Kroatië mist de kansen

De Kroaten waren uiteraard van slag en net na de rust scoorde toptalent Yamal bijna de 4-0. Kroatië kreeg echter wéér een enorme kans op de 3-1, maar een goal scoren leek deze partij bijna onmogelijk voor de Kroaten. Perisic kreeg nadien zijn invalbeurt. Kon hij de ban breken?

Neen, want de wedstrijd bloedde nadien stilaan dood. Spanje behield rustig controle en bij Kroatië was het geloof ook weg met een 3-0-tussenstand. In de 78ste minuut kreeg Spanje na slecht uitverdedigen een uitgelezen kans op de 3-1 nadat Rodri een penaltyfout maakte. Maar Petkovic miste en zo wéér geen goal voor de Kroaten.

Spanje trok de zege zo makkelijk over de streep en ze beginnen dus bijzonder goed aan het EK. 

Scoreverloop:

  • 1-0 (29') Alvaro Morata
  • 2-0 (32') Fabian Ruiz
  • 3-0 (45') Dani Carvajal

Gaat Spanje het EK winnen?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

4
4
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

42
42
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

20
20
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

176
176
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

150
150
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

88
88
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

246
246
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

176
176
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

129
129
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

122
122
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

245
245
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

75
75
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

132
132
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

260
260
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

505
505
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

246
246
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

422
422
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

247
247
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

140
140
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

392
392
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

648
648

Meer sportnieuws