TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

Jupiler Pro League

Eén van de meest gegeerde spelers in de JPL lijkt zijn keuze te hebben gemaakt. Zo melden verschillende bronnen dat KRC Genk de strijd om Matte Smets heeft gewonnen. Na zijn puike seizoen bij STVV stond de jonge verdediger bij zowat alle Belgische topclubs op de verlanglijst. Met name RSC Anderlecht trok ook stevig aan zijn mouw. Maar Smets, die door een clausule kan vertrekken voor zo'n 2.25 miljoen euro, kiest dus voor een reünie met zijn coach Thorsten Fink bij Genk.

Naast Smets zijn nog meer spelers van STVV grof wild. Zo ook Rein Van Helden, die eveneens een sterk seizoen in de Truiense defensie achter de rug heeft. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden Cercle Brugge, KAA Gent en KRC Genk om de verdediger. STVV wil Van Helden echter liefst behouden en zou al een nieuw contract voor hem hebben klaargelegd. Ondertussen staan de Kanaries ook op punt om de Algerijnse international Zineddine Belaid binnen te halen.

Antwerp FC heeft zijn zinnen gezet op een spraakmakende transfer. Bij Gazet van Antwerpen weet men namelijk dat de Great Old belangstelling toont in Denis Odoi. Die was tijdens de voorbije Play-Offs nog een erg belangrijke kracht bij landskampioen Club Brugge. Maar zijn aflopende contract werd er nog steeds niet verlengd en dus ruikt Antwerp zijn kans. Ook de Bulgaarse verdediger Rosen Boshinov is concreet in beeld op de Bosuil. Gyrano Kerk wordt dan weer gelinkt aan een vertrek naar het Turkse Hatayspor.

RSC Anderlecht wil zijn selectie in de breedte versterken. Volgens SudPresse mag een zestal directe versterkingen verwacht worden. Een nieuwe doelman staat immers op de verlanglijst nu Kasper Schmeichel op weg lijkt naar de uitgang. Ook twee centrale verdedigers worden gezocht. Daarnaast speurt men naar een creatieve middenvelder die de ploeg op sleeptouw kan nemen, een snelle flankspeler en mogelijk zelfs een extra centrumaanvaller.

Beerschot VA blijft druk werken aan zijn selectie voor volgend seizoen. De promovendus liet vrijdag namelijk weten dat ook Marco Weymans op het Kiel blijft. De 26-jarige linksachter was einde contract, maar heeft op het nippertje nog bijgetekend voor twee seizoenen.

Buitenland

Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een overstap naar SSC Napoli. La Gazzetta dello Sport weet dat het geflirt alvast aan het toenemen is. Het contact tussen Lukaku en coach Antonio Conte zou alsmaar intensiever worden, de berichtjes frequenter. Napoli heeft ook al contact opgenomen met moederclub Chelsea, maar dat houdt voorlopig het been stijf: voor minder dan 43 miljoen euro mag Lukaku niet weg.

Volgens het Spaanse AS wil FC Barcelona niemand minder dan Khvicha Kvaratskhelia (Napoli) naar Catalonië halen. Er zou al contact geweest zijn tussen beide clubs waarbij een transfer ter sprake kwam. Barça zou een aanlokkelijk voorstel gedaan hebben, maar Napoli zou niet happig zijn om zijn sterspeler te laten gaan. Sowieso valt het te betwijfelen of de Catalanen aan het financiële plaatje kunnen voldoen. Daarvoor lijken ze eerst spelers te moeten verkopen.

De eerste zomertransfer van Paris Saint-Germain mag redelijk bizar genoemd worden. Mtavey Safonov komt over van het Russische Krasnodar. De 25-jarige doelman tekent een contract tot 2029 bij PSG. Met Gianluigi Donnarumma heeft PSG echter al een klasbak onder de lat staan en Safonov wordt dus gehaald als tweede keus. Desondanks zou hij nog steeds zo'n 20 miljoen euro gekost hebben.

KRC Genk is een goede keuze van Smets ...

Meest recent

Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

4
4
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

19
19
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

41
41
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

76
76
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

53
53
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

68
68
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

57
57
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

50
50
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

142
142
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

133
133
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

182
182
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

283
283
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

87
87
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

217
217
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

156
156
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

482
482
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

252
252
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

163
163
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

375
375
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

92
92
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

289
289
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

102
102
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

852
852
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

127
127

Meer sportnieuws