TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Jupiler Pro League

Eén van de meest gegeerde spelers in de JPL lijkt zijn keuze te hebben gemaakt. Zo melden verschillende bronnen dat KRC Genk de strijd om Matte Smets heeft gewonnen. Na zijn puike seizoen bij STVV stond de jonge verdediger bij zowat alle Belgische topclubs op de verlanglijst. Met name RSC Anderlecht trok ook stevig aan zijn mouw. Maar Smets, die door een clausule kan vertrekken voor zo'n 2.25 miljoen euro, kiest dus voor een reünie met zijn coach Thorsten Fink bij Genk.

Naast Smets zijn nog meer spelers van STVV grof wild. Zo ook Rein Van Helden, die eveneens een sterk seizoen in de Truiense defensie achter de rug heeft. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden Cercle Brugge, KAA Gent en KRC Genk om de verdediger. STVV wil Van Helden echter liefst behouden en zou al een nieuw contract voor hem hebben klaargelegd. Ondertussen staan de Kanaries ook op punt om de Algerijnse international Zineddine Belaid binnen te halen.

Antwerp FC heeft zijn zinnen gezet op een spraakmakende transfer. Bij Gazet van Antwerpen weet men namelijk dat de Great Old belangstelling toont in Denis Odoi. Die was tijdens de voorbije Play-Offs nog een erg belangrijke kracht bij landskampioen Club Brugge. Maar zijn aflopende contract werd er nog steeds niet verlengd en dus ruikt Antwerp zijn kans. Ook de Bulgaarse verdediger Rosen Boshinov is concreet in beeld op de Bosuil. Gyrano Kerk wordt dan weer gelinkt aan een vertrek naar het Turkse Hatayspor.

RSC Anderlecht wil zijn selectie in de breedte versterken. Volgens SudPresse mag een zestal directe versterkingen verwacht worden. Een nieuwe doelman staat immers op de verlanglijst nu Kasper Schmeichel op weg lijkt naar de uitgang. Ook twee centrale verdedigers worden gezocht. Daarnaast speurt men naar een creatieve middenvelder die de ploeg op sleeptouw kan nemen, een snelle flankspeler en mogelijk zelfs een extra centrumaanvaller.

Beerschot VA blijft druk werken aan zijn selectie voor volgend seizoen. De promovendus liet vrijdag namelijk weten dat ook Marco Weymans op het Kiel blijft. De 26-jarige linksachter was einde contract, maar heeft op het nippertje nog bijgetekend voor twee seizoenen.

Buitenland

Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een overstap naar SSC Napoli. La Gazzetta dello Sport weet dat het geflirt alvast aan het toenemen is. Het contact tussen Lukaku en coach Antonio Conte zou alsmaar intensiever worden, de berichtjes frequenter. Napoli heeft ook al contact opgenomen met moederclub Chelsea, maar dat houdt voorlopig het been stijf: voor minder dan 43 miljoen euro mag Lukaku niet weg.

Volgens het Spaanse AS wil FC Barcelona niemand minder dan Khvicha Kvaratskhelia (Napoli) naar Catalonië halen. Er zou al contact geweest zijn tussen beide clubs waarbij een transfer ter sprake kwam. Barça zou een aanlokkelijk voorstel gedaan hebben, maar Napoli zou niet happig zijn om zijn sterspeler te laten gaan. Sowieso valt het te betwijfelen of de Catalanen aan het financiële plaatje kunnen voldoen. Daarvoor lijken ze eerst spelers te moeten verkopen.

De eerste zomertransfer van Paris Saint-Germain mag redelijk bizar genoemd worden. Mtavey Safonov komt over van het Russische Krasnodar. De 25-jarige doelman tekent een contract tot 2029 bij PSG. Met Gianluigi Donnarumma heeft PSG echter al een klasbak onder de lat staan en Safonov wordt dus gehaald als tweede keus. Desondanks zou hij nog steeds zo'n 20 miljoen euro gekost hebben.

KRC Genk is een goede keuze van Smets ...

Meest recent

Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

6
6
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

48
48
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

13
13
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

38
38
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

74
74
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

97
97
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

180
180
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

173
173
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

30
30
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

19
19
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

245
245
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

69
69
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

111
111
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

163
163
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

37
37
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

109
109
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

137
137
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

138
138
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

188
188
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

572
572
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

524
524
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

374
374

Meer sportnieuws