TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

397 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

Jupiler Pro League

Eén van de meest gegeerde spelers in de JPL lijkt zijn keuze te hebben gemaakt. Zo melden verschillende bronnen dat KRC Genk de strijd om Matte Smets heeft gewonnen. Na zijn puike seizoen bij STVV stond de jonge verdediger bij zowat alle Belgische topclubs op de verlanglijst. Met name RSC Anderlecht trok ook stevig aan zijn mouw. Maar Smets, die door een clausule kan vertrekken voor zo'n 2.25 miljoen euro, kiest dus voor een reünie met zijn coach Thorsten Fink bij Genk.

Naast Smets zijn nog meer spelers van STVV grof wild. Zo ook Rein Van Helden, die eveneens een sterk seizoen in de Truiense defensie achter de rug heeft. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden Cercle Brugge, KAA Gent en KRC Genk om de verdediger. STVV wil Van Helden echter liefst behouden en zou al een nieuw contract voor hem hebben klaargelegd. Ondertussen staan de Kanaries ook op punt om de Algerijnse international Zineddine Belaid binnen te halen.

Antwerp FC heeft zijn zinnen gezet op een spraakmakende transfer. Bij Gazet van Antwerpen weet men namelijk dat de Great Old belangstelling toont in Denis Odoi. Die was tijdens de voorbije Play-Offs nog een erg belangrijke kracht bij landskampioen Club Brugge. Maar zijn aflopende contract werd er nog steeds niet verlengd en dus ruikt Antwerp zijn kans. Ook de Bulgaarse verdediger Rosen Boshinov is concreet in beeld op de Bosuil. Gyrano Kerk wordt dan weer gelinkt aan een vertrek naar het Turkse Hatayspor.

RSC Anderlecht wil zijn selectie in de breedte versterken. Volgens SudPresse mag een zestal directe versterkingen verwacht worden. Een nieuwe doelman staat immers op de verlanglijst nu Kasper Schmeichel op weg lijkt naar de uitgang. Ook twee centrale verdedigers worden gezocht. Daarnaast speurt men naar een creatieve middenvelder die de ploeg op sleeptouw kan nemen, een snelle flankspeler en mogelijk zelfs een extra centrumaanvaller.

Beerschot VA blijft druk werken aan zijn selectie voor volgend seizoen. De promovendus liet vrijdag namelijk weten dat ook Marco Weymans op het Kiel blijft. De 26-jarige linksachter was einde contract, maar heeft op het nippertje nog bijgetekend voor twee seizoenen.

Buitenland

Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een overstap naar SSC Napoli. La Gazzetta dello Sport weet dat het geflirt alvast aan het toenemen is. Het contact tussen Lukaku en coach Antonio Conte zou alsmaar intensiever worden, de berichtjes frequenter. Napoli heeft ook al contact opgenomen met moederclub Chelsea, maar dat houdt voorlopig het been stijf: voor minder dan 43 miljoen euro mag Lukaku niet weg.

Volgens het Spaanse AS wil FC Barcelona niemand minder dan Khvicha Kvaratskhelia (Napoli) naar Catalonië halen. Er zou al contact geweest zijn tussen beide clubs waarbij een transfer ter sprake kwam. Barça zou een aanlokkelijk voorstel gedaan hebben, maar Napoli zou niet happig zijn om zijn sterspeler te laten gaan. Sowieso valt het te betwijfelen of de Catalanen aan het financiële plaatje kunnen voldoen. Daarvoor lijken ze eerst spelers te moeten verkopen.

De eerste zomertransfer van Paris Saint-Germain mag redelijk bizar genoemd worden. Mtavey Safonov komt over van het Russische Krasnodar. De 25-jarige doelman tekent een contract tot 2029 bij PSG. Met Gianluigi Donnarumma heeft PSG echter al een klasbak onder de lat staan en Safonov wordt dus gehaald als tweede keus. Desondanks zou hij nog steeds zo'n 20 miljoen euro gekost hebben.

KRC Genk is een goede keuze van Smets ...

Meest recent

'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

91
91
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

198
198
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

83
83
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

205
205
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

43
43
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

50
50
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

128
128
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

137
137
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

79
79
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

145
145
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

57
57
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

165
165
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

150
150
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

183
183
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

413
413
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

278
278
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

79
79
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

884
884
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

517
517
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

578
578
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

399
399
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

727
727
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

356
356
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

558
558

Meer sportnieuws