TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

Jupiler Pro League

Eén van de meest gegeerde spelers in de JPL lijkt zijn keuze te hebben gemaakt. Zo melden verschillende bronnen dat KRC Genk de strijd om Matte Smets heeft gewonnen. Na zijn puike seizoen bij STVV stond de jonge verdediger bij zowat alle Belgische topclubs op de verlanglijst. Met name RSC Anderlecht trok ook stevig aan zijn mouw. Maar Smets, die door een clausule kan vertrekken voor zo'n 2.25 miljoen euro, kiest dus voor een reünie met zijn coach Thorsten Fink bij Genk.

Naast Smets zijn nog meer spelers van STVV grof wild. Zo ook Rein Van Helden, die eveneens een sterk seizoen in de Truiense defensie achter de rug heeft. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden Cercle Brugge, KAA Gent en KRC Genk om de verdediger. STVV wil Van Helden echter liefst behouden en zou al een nieuw contract voor hem hebben klaargelegd. Ondertussen staan de Kanaries ook op punt om de Algerijnse international Zineddine Belaid binnen te halen.

Antwerp FC heeft zijn zinnen gezet op een spraakmakende transfer. Bij Gazet van Antwerpen weet men namelijk dat de Great Old belangstelling toont in Denis Odoi. Die was tijdens de voorbije Play-Offs nog een erg belangrijke kracht bij landskampioen Club Brugge. Maar zijn aflopende contract werd er nog steeds niet verlengd en dus ruikt Antwerp zijn kans. Ook de Bulgaarse verdediger Rosen Boshinov is concreet in beeld op de Bosuil. Gyrano Kerk wordt dan weer gelinkt aan een vertrek naar het Turkse Hatayspor.

RSC Anderlecht wil zijn selectie in de breedte versterken. Volgens SudPresse mag een zestal directe versterkingen verwacht worden. Een nieuwe doelman staat immers op de verlanglijst nu Kasper Schmeichel op weg lijkt naar de uitgang. Ook twee centrale verdedigers worden gezocht. Daarnaast speurt men naar een creatieve middenvelder die de ploeg op sleeptouw kan nemen, een snelle flankspeler en mogelijk zelfs een extra centrumaanvaller.

Beerschot VA blijft druk werken aan zijn selectie voor volgend seizoen. De promovendus liet vrijdag namelijk weten dat ook Marco Weymans op het Kiel blijft. De 26-jarige linksachter was einde contract, maar heeft op het nippertje nog bijgetekend voor twee seizoenen.

Buitenland

Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een overstap naar SSC Napoli. La Gazzetta dello Sport weet dat het geflirt alvast aan het toenemen is. Het contact tussen Lukaku en coach Antonio Conte zou alsmaar intensiever worden, de berichtjes frequenter. Napoli heeft ook al contact opgenomen met moederclub Chelsea, maar dat houdt voorlopig het been stijf: voor minder dan 43 miljoen euro mag Lukaku niet weg.

Volgens het Spaanse AS wil FC Barcelona niemand minder dan Khvicha Kvaratskhelia (Napoli) naar Catalonië halen. Er zou al contact geweest zijn tussen beide clubs waarbij een transfer ter sprake kwam. Barça zou een aanlokkelijk voorstel gedaan hebben, maar Napoli zou niet happig zijn om zijn sterspeler te laten gaan. Sowieso valt het te betwijfelen of de Catalanen aan het financiële plaatje kunnen voldoen. Daarvoor lijken ze eerst spelers te moeten verkopen.

De eerste zomertransfer van Paris Saint-Germain mag redelijk bizar genoemd worden. Mtavey Safonov komt over van het Russische Krasnodar. De 25-jarige doelman tekent een contract tot 2029 bij PSG. Met Gianluigi Donnarumma heeft PSG echter al een klasbak onder de lat staan en Safonov wordt dus gehaald als tweede keus. Desondanks zou hij nog steeds zo'n 20 miljoen euro gekost hebben.

KRC Genk is een goede keuze van Smets ...

Meest recent

Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

9
9
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

28
28
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

35
35
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

118
118
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

286
286
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

88
88
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

332
332
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

206
206
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

195
195
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

483
483
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

355
355
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

88
88
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

192
192
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

235
235
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

143
143
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

118
118
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

487
487
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

199
199
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

324
324
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

370
370
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

227
227
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

211
211
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

449
449

Meer sportnieuws