TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp wil Club-held, Smets kiest nieuwe ploeg'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

Jupiler Pro League

Eén van de meest gegeerde spelers in de JPL lijkt zijn keuze te hebben gemaakt. Zo melden verschillende bronnen dat KRC Genk de strijd om Matte Smets heeft gewonnen. Na zijn puike seizoen bij STVV stond de jonge verdediger bij zowat alle Belgische topclubs op de verlanglijst. Met name RSC Anderlecht trok ook stevig aan zijn mouw. Maar Smets, die door een clausule kan vertrekken voor zo'n 2.25 miljoen euro, kiest dus voor een reünie met zijn coach Thorsten Fink bij Genk.

Naast Smets zijn nog meer spelers van STVV grof wild. Zo ook Rein Van Helden, die eveneens een sterk seizoen in de Truiense defensie achter de rug heeft. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri strijden Cercle Brugge, KAA Gent en KRC Genk om de verdediger. STVV wil Van Helden echter liefst behouden en zou al een nieuw contract voor hem hebben klaargelegd. Ondertussen staan de Kanaries ook op punt om de Algerijnse international Zineddine Belaid binnen te halen.

Antwerp FC heeft zijn zinnen gezet op een spraakmakende transfer. Bij Gazet van Antwerpen weet men namelijk dat de Great Old belangstelling toont in Denis Odoi. Die was tijdens de voorbije Play-Offs nog een erg belangrijke kracht bij landskampioen Club Brugge. Maar zijn aflopende contract werd er nog steeds niet verlengd en dus ruikt Antwerp zijn kans. Ook de Bulgaarse verdediger Rosen Boshinov is concreet in beeld op de Bosuil. Gyrano Kerk wordt dan weer gelinkt aan een vertrek naar het Turkse Hatayspor.

RSC Anderlecht wil zijn selectie in de breedte versterken. Volgens SudPresse mag een zestal directe versterkingen verwacht worden. Een nieuwe doelman staat immers op de verlanglijst nu Kasper Schmeichel op weg lijkt naar de uitgang. Ook twee centrale verdedigers worden gezocht. Daarnaast speurt men naar een creatieve middenvelder die de ploeg op sleeptouw kan nemen, een snelle flankspeler en mogelijk zelfs een extra centrumaanvaller.

Beerschot VA blijft druk werken aan zijn selectie voor volgend seizoen. De promovendus liet vrijdag namelijk weten dat ook Marco Weymans op het Kiel blijft. De 26-jarige linksachter was einde contract, maar heeft op het nippertje nog bijgetekend voor twee seizoenen.

Buitenland

Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een overstap naar SSC Napoli. La Gazzetta dello Sport weet dat het geflirt alvast aan het toenemen is. Het contact tussen Lukaku en coach Antonio Conte zou alsmaar intensiever worden, de berichtjes frequenter. Napoli heeft ook al contact opgenomen met moederclub Chelsea, maar dat houdt voorlopig het been stijf: voor minder dan 43 miljoen euro mag Lukaku niet weg.

Volgens het Spaanse AS wil FC Barcelona niemand minder dan Khvicha Kvaratskhelia (Napoli) naar Catalonië halen. Er zou al contact geweest zijn tussen beide clubs waarbij een transfer ter sprake kwam. Barça zou een aanlokkelijk voorstel gedaan hebben, maar Napoli zou niet happig zijn om zijn sterspeler te laten gaan. Sowieso valt het te betwijfelen of de Catalanen aan het financiële plaatje kunnen voldoen. Daarvoor lijken ze eerst spelers te moeten verkopen.

De eerste zomertransfer van Paris Saint-Germain mag redelijk bizar genoemd worden. Mtavey Safonov komt over van het Russische Krasnodar. De 25-jarige doelman tekent een contract tot 2029 bij PSG. Met Gianluigi Donnarumma heeft PSG echter al een klasbak onder de lat staan en Safonov wordt dus gehaald als tweede keus. Desondanks zou hij nog steeds zo'n 20 miljoen euro gekost hebben.

KRC Genk is een goede keuze van Smets ...

Meest recent

‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

2
2
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

80
80
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

74
74
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

100
100
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

115
115
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

284
284
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

174
174
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

124
124
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

64
64
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

134
134
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

182
182
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

416
416
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

290
290
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

108
108
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

179
179
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

624
624
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

329
329
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

435
435
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

295
295
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

123
123
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

802
802
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

607
607
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

383
383
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

269
269
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

472
472

Meer sportnieuws