Tedesco krijgt de schuld: ‘Daarom verantwoordelijk voor Courtois’

door
Tedesco krijgt de schuld: ‘Daarom verantwoordelijk voor Courtois’

De saga rond Thibaut Courtois en de Rode Duivels gaat ook verder op het EK. Voormalig bondscoach Rene Vandereycken wijst tegenover Het Nieuwsblad met de vinger naar bondscoach Domenico Tedesco.

Courtois en Tedesco liggen met elkaar in de clinch sinds het aanvoerdersincident. Na de blessure van de sluitpost werd er definitief een streep door het EK gezet, maar plots stond hij weer onder de lat bij Real Madrid. Courtois maakte meteen indruk en hield vijf keer de nul waaronder in de Champions League-finale.

LEES OOK: Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Tedesco de schuldige

Er zijn al verschillende meningen gegeven, maar volgens Vandereycken is Tedesco de schuldige. “Er zijn aan beide kanten fouten gemaakt. Maar als er zo’n conflict is, is het toch aan de bondscoach om de eerste stap te zetten? Hij heeft toch de verantwoordelijkheid om met de best mogelijke selectie naar zo’n EK af te reizen?”

Volgens de voormalige bondscoach van de Rode Duivels moest de beste doelman altijd mee naar het EK in Duitsland. “Met alle respect dat ik heb voor Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski, maar Courtois is beter. Dus is het niet de beste selectie en dat is de verantwoordelijkheid van de bondscoach", aldus Vandereycken.

EK in Duitsland

Op het einde van het seizoen stond Courtois plots weer onder de lat en de doelman haalde meteen weer zijn beste niveau. De knoop over het EK was echter al doorgehakt. Uiteindelijk nam Tedesco drie doelmannen mee: Koen Casteels, Thomas Kaminski en Matz Sels. Die eerste zal de goalie op het EK worden.

Heeft Vandereycken hier gelijk?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

26
26
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

66
66
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

23
23
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

113
113
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

125
125
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

40
40
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

223
223
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

76
76
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

56
56
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

197
197
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

392
392
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

145
145
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

160
160
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

82
82
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

147
147
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

503
503
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

174
174
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

102
102
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

673
673
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

198
198
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

53
53
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

966
966
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

169
169
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

302
302

Meer sportnieuws