Tedesco krijgt de schuld: ‘Daarom verantwoordelijk voor Courtois’

door
Tedesco krijgt de schuld: ‘Daarom verantwoordelijk voor Courtois’

De saga rond Thibaut Courtois en de Rode Duivels gaat ook verder op het EK. Voormalig bondscoach Rene Vandereycken wijst tegenover Het Nieuwsblad met de vinger naar bondscoach Domenico Tedesco.

Courtois en Tedesco liggen met elkaar in de clinch sinds het aanvoerdersincident. Na de blessure van de sluitpost werd er definitief een streep door het EK gezet, maar plots stond hij weer onder de lat bij Real Madrid. Courtois maakte meteen indruk en hield vijf keer de nul waaronder in de Champions League-finale.

LEES OOK: Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Tedesco de schuldige

Er zijn al verschillende meningen gegeven, maar volgens Vandereycken is Tedesco de schuldige. “Er zijn aan beide kanten fouten gemaakt. Maar als er zo’n conflict is, is het toch aan de bondscoach om de eerste stap te zetten? Hij heeft toch de verantwoordelijkheid om met de best mogelijke selectie naar zo’n EK af te reizen?”

Volgens de voormalige bondscoach van de Rode Duivels moest de beste doelman altijd mee naar het EK in Duitsland. “Met alle respect dat ik heb voor Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski, maar Courtois is beter. Dus is het niet de beste selectie en dat is de verantwoordelijkheid van de bondscoach", aldus Vandereycken.

EK in Duitsland

Op het einde van het seizoen stond Courtois plots weer onder de lat en de doelman haalde meteen weer zijn beste niveau. De knoop over het EK was echter al doorgehakt. Uiteindelijk nam Tedesco drie doelmannen mee: Koen Casteels, Thomas Kaminski en Matz Sels. Die eerste zal de goalie op het EK worden.

Heeft Vandereycken hier gelijk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

83
83
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

6
6
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

22
22
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

98
98
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

80
80
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

28
28
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

68
68
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

137
137
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

43
43
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

151
151
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

81
81
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

71
71
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

67
67
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

64
64
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

185
185
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

228
228
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

154
154
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

75
75
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

224
224
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

489
489
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

69
69
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

398
398
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

95
95
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

507
507
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

118
118

Meer sportnieuws