Tedesco krijgt de schuld: ‘Daarom verantwoordelijk voor Courtois’

461 stemmen
Tedesco krijgt de schuld: ‘Daarom verantwoordelijk voor Courtois’

De saga rond Thibaut Courtois en de Rode Duivels gaat ook verder op het EK. Voormalig bondscoach Rene Vandereycken wijst tegenover Het Nieuwsblad met de vinger naar bondscoach Domenico Tedesco.

Courtois en Tedesco liggen met elkaar in de clinch sinds het aanvoerdersincident. Na de blessure van de sluitpost werd er definitief een streep door het EK gezet, maar plots stond hij weer onder de lat bij Real Madrid. Courtois maakte meteen indruk en hield vijf keer de nul waaronder in de Champions League-finale.

LEES OOK: WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

Tedesco de schuldige

Er zijn al verschillende meningen gegeven, maar volgens Vandereycken is Tedesco de schuldige. “Er zijn aan beide kanten fouten gemaakt. Maar als er zo’n conflict is, is het toch aan de bondscoach om de eerste stap te zetten? Hij heeft toch de verantwoordelijkheid om met de best mogelijke selectie naar zo’n EK af te reizen?”

Volgens de voormalige bondscoach van de Rode Duivels moest de beste doelman altijd mee naar het EK in Duitsland. “Met alle respect dat ik heb voor Koen Casteels, Matz Sels en Thomas Kaminski, maar Courtois is beter. Dus is het niet de beste selectie en dat is de verantwoordelijkheid van de bondscoach", aldus Vandereycken.

EK in Duitsland

Op het einde van het seizoen stond Courtois plots weer onder de lat en de doelman haalde meteen weer zijn beste niveau. De knoop over het EK was echter al doorgehakt. Uiteindelijk nam Tedesco drie doelmannen mee: Koen Casteels, Thomas Kaminski en Matz Sels. Die eerste zal de goalie op het EK worden.

Heeft Vandereycken hier gelijk?

Meest recent

Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

61
61
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

333
333
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

49
49
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

209
209
"België niets laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

282
282
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

29
29
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

31
31
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

90
90
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

120
120
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

95
95
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

127
127
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

499
499
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

313
313
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

82
82
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

401
401
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

138
138
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

818
818
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

128
128
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

113
113
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

95
95
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

415
415

Meer sportnieuws