Klaar voor Copa: Messi steelt de show bij Argentijnen

77 stemmen
Klaar voor Copa: Messi steelt de show bij Argentijnen

Deze maand staat niet enkel het Europees kampioenschap op het programma. In Zuid-Amerika wordt namelijk gestreden voor de Copa America. Argentinië en sterspeler Lionel Messi lijken alvast klaar om hun titel proberen te verlengen.

De Argentijnen zijn bezig aan een erg succesvolle periode. In de winter van 2022 legde de Albiceleste zoals alom geweten beslag op de wereldtitel. Maar ook op het eigen continent mogen de resultaten gezien worden. In 2021 werd immers de Copa America gewonnen. 

LEES OOK: Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Klaar voor titelverdediging

Die titel wil men deze zomer met succes gaan verdedigen. Dan wordt het Zuid-Amerikaanse landentoernooi, inmiddels uitgebreid met enkele Noord-Amerikaanse landen, afgewerkt in de Verenigde Staten. En Argentinië hoort uiteraard bij de topfavorieten voor de eindzege.

Die status werd tijdens de voorbereiding nog wat extra in de verf gezet. Na de oefenzege tegen Ecuador, werd vrijdagnacht ook met ruime cijfers van Guatemala gewonnen. Zo haalde de wereldkampioen het met 4-1. En daar speelde ook Messi een aanzienlijke rol in.

Messi en Lautaro schitteren

De aanvoerder maakte zijn rentree in de basiself en stond na nog geen kwartier spelen al op het scorebord. Al had Messi dat vooral te danken aan een gruwelijke fout van de doelman. In het slot van de tweede helft legde hij dan weer de eindstand vast met zijn tweede van de match.

Ondertussen had ook Lautaro Martinez de netten twee keer doen trillen, waarvan één keer op assist van Messi. De Argentijnen lijken dus helemaal klaar voor de start van de Copa. Binnen een weekje beginnen ze eraan tegen Canada. Ook Chili en Peru maken deel uit van dezelfde groep.

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

1
1
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

38
38
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

39
39
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

41
41
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

67
67
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

92
92
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

24
24
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

116
116
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

34
34
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

175
175
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

49
49
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

267
267
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

201
201
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

675
675
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

184
184
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

77
77
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

68
68
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

359
359
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

685
685
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

57
57
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

521
521
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

142
142
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

273
273
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

44
44

Meer sportnieuws