Duits statement doet heel Europa sidderen: "Angstaanjagend"

door
Duits statement doet heel Europa sidderen:

Het Europees kampioenschap 2024 is offcieel van start gegaan en het gastland wist meteen een statement te maken. Zo haalde Duitsland het vrijdag met zware 5-1-cijfers van Schotland. De reacties in de Europese pers zijn daags nadien dan ook erg lovend.

De Duitsers kenden een woelige aanloop naar het toernooi in eigen land en wisselden in het najaar van 2023 nog van bondscoach. Dat bleek echter een goede zet. Onder het bewind van Julian Nagelsmann komt de Mannschaft immers een pak sterker en dynamischer voor de dag.

Daarbij wordt het vakmanschap van ervaren krachten als Toni Kroos en Ilkay Gündogan gekoppeld aan de jeugdige flow van goudklompjes als Florian Wirtz en Jamal Musiala. Die combinatie liet de Schotten meteen sterretjes zien. De Britten mochten zelfs blij zijn dat ze nog een eerredder scoorden via een owngoal.

Europa onder indruk

Duitsland profileerde zich dus meteen als een topkandidaat voor de eindzege. In de lokale pers werd dan ook euforisch gereageerd. "Geile Tor-Party", kopt men bijvoorbeeld bij BILD. Bij Sky Germany heeft met het dan weer over 'Duits vuurwerk' in een 'historische overwinning'.

Maar ook elders in Europa is het ontzag groot. "Gedroomde start", schrijft het Franse L'Equipe. "Hoe goed we ook zoeken, we vinden geen manier hoe Duitsland beter aan het EK kon beginnen." Het Spaanse Marca is eveneens onder de indruk: "Duitsland doet Europa al vanaf de eerste dag schrikken".

Twee supertalenten

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport trekt een gelijkaardige conclusie: "Dit Duitsland is nu al angstaanjagend". In Engeland zag men dan weer hoe het Schotse feestje er nu al opzit. "Genadeloos Duitsland vernedert 10-koppig Schotland in openingsmatch", kopt de BBC. Het Nederlandse Algemeen Dagblad tot slot, wijst naar de rol van Wirtz en Musiala. "De twee supertalenten van 21 jaar openden vrijdagavond het bal tegen de kansloze Schotten, waarvan veel supporters al voor het duel dronken waren en de spelers in de wedstrijd dronken werden gespeeld."

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

1
1
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

10
10
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

10
10
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

177
177
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

110
110
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

16
16
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

243
243
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

69
69
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

170
170
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

354
354
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

97
97
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

233
233
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

94
94
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

456
456
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

70
70
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

519
519
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1002
1002
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

276
276
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1216
1216
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

622
622
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

623
623
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

638
638
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27

Meer sportnieuws