Duits statement doet heel Europa sidderen: "Angstaanjagend"

door
Duits statement doet heel Europa sidderen:

Het Europees kampioenschap 2024 is offcieel van start gegaan en het gastland wist meteen een statement te maken. Zo haalde Duitsland het vrijdag met zware 5-1-cijfers van Schotland. De reacties in de Europese pers zijn daags nadien dan ook erg lovend.

De Duitsers kenden een woelige aanloop naar het toernooi in eigen land en wisselden in het najaar van 2023 nog van bondscoach. Dat bleek echter een goede zet. Onder het bewind van Julian Nagelsmann komt de Mannschaft immers een pak sterker en dynamischer voor de dag.

Daarbij wordt het vakmanschap van ervaren krachten als Toni Kroos en Ilkay Gündogan gekoppeld aan de jeugdige flow van goudklompjes als Florian Wirtz en Jamal Musiala. Die combinatie liet de Schotten meteen sterretjes zien. De Britten mochten zelfs blij zijn dat ze nog een eerredder scoorden via een owngoal.

Europa onder indruk

Duitsland profileerde zich dus meteen als een topkandidaat voor de eindzege. In de lokale pers werd dan ook euforisch gereageerd. "Geile Tor-Party", kopt men bijvoorbeeld bij BILD. Bij Sky Germany heeft met het dan weer over 'Duits vuurwerk' in een 'historische overwinning'.

Maar ook elders in Europa is het ontzag groot. "Gedroomde start", schrijft het Franse L'Equipe. "Hoe goed we ook zoeken, we vinden geen manier hoe Duitsland beter aan het EK kon beginnen." Het Spaanse Marca is eveneens onder de indruk: "Duitsland doet Europa al vanaf de eerste dag schrikken".

Twee supertalenten

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport trekt een gelijkaardige conclusie: "Dit Duitsland is nu al angstaanjagend". In Engeland zag men dan weer hoe het Schotse feestje er nu al opzit. "Genadeloos Duitsland vernedert 10-koppig Schotland in openingsmatch", kopt de BBC. Het Nederlandse Algemeen Dagblad tot slot, wijst naar de rol van Wirtz en Musiala. "De twee supertalenten van 21 jaar openden vrijdagavond het bal tegen de kansloze Schotten, waarvan veel supporters al voor het duel dronken waren en de spelers in de wedstrijd dronken werden gespeeld."

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

12
12
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

20
20
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

37
37
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

200
200
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

157
157
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

24
24
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

274
274
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

238
238
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

772
772
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

542
542
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

216
216
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

164
164
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

353
353
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

167
167
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

326
326
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

233
233
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

208
208
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

394
394
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

278
278
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

428
428
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

206
206
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

189
189
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

651
651
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

240
240

Meer sportnieuws