Duits statement doet heel Europa sidderen: "Angstaanjagend"

191
Duits statement doet heel Europa sidderen:

Het Europees kampioenschap 2024 is offcieel van start gegaan en het gastland wist meteen een statement te maken. Zo haalde Duitsland het vrijdag met zware 5-1-cijfers van Schotland. De reacties in de Europese pers zijn daags nadien dan ook erg lovend.

De Duitsers kenden een woelige aanloop naar het toernooi in eigen land en wisselden in het najaar van 2023 nog van bondscoach. Dat bleek echter een goede zet. Onder het bewind van Julian Nagelsmann komt de Mannschaft immers een pak sterker en dynamischer voor de dag.

Daarbij wordt het vakmanschap van ervaren krachten als Toni Kroos en Ilkay Gündogan gekoppeld aan de jeugdige flow van goudklompjes als Florian Wirtz en Jamal Musiala. Die combinatie liet de Schotten meteen sterretjes zien. De Britten mochten zelfs blij zijn dat ze nog een eerredder scoorden via een owngoal.

Europa onder indruk

Duitsland profileerde zich dus meteen als een topkandidaat voor de eindzege. In de lokale pers werd dan ook euforisch gereageerd. "Geile Tor-Party", kopt men bijvoorbeeld bij BILD. Bij Sky Germany heeft met het dan weer over 'Duits vuurwerk' in een 'historische overwinning'.

Maar ook elders in Europa is het ontzag groot. "Gedroomde start", schrijft het Franse L'Equipe. "Hoe goed we ook zoeken, we vinden geen manier hoe Duitsland beter aan het EK kon beginnen." Het Spaanse Marca is eveneens onder de indruk: "Duitsland doet Europa al vanaf de eerste dag schrikken".

Twee supertalenten

Het Italiaanse Gazzetta dello Sport trekt een gelijkaardige conclusie: "Dit Duitsland is nu al angstaanjagend". In Engeland zag men dan weer hoe het Schotse feestje er nu al opzit. "Genadeloos Duitsland vernedert 10-koppig Schotland in openingsmatch", kopt de BBC. Het Nederlandse Algemeen Dagblad tot slot, wijst naar de rol van Wirtz en Musiala. "De twee supertalenten van 21 jaar openden vrijdagavond het bal tegen de kansloze Schotten, waarvan veel supporters al voor het duel dronken waren en de spelers in de wedstrijd dronken werden gespeeld."

Duitsland is momenteel de grootste EK-favoriet ...

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

12
12
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

9
9
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

58
58
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

243
243
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

271
271
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

116
116
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

163
163
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

399
399
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

139
139
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

142
142
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

629
629
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

163
163
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

136
136
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

338
338
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

133
133
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

240
240
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

82
82

Meer sportnieuws