Waarom Hongaars EK-ganger Standard en Dûchatelet dankbaar is

door
Waarom Hongaars EK-ganger Standard en Dûchatelet dankbaar is

Op het EK spelen zeer veel spelers met een Belgisch verleden. Daar zitten veel bekende namen tussen, maar ook enkele onbekende spelers. Zegt de naam Loïc Nego jullie nog iets?

Loïc Nego is een 33-jarige verdediger die al 36 interlands speelde voor Hongarije. Hij maakte zijn debuut op 10 augustus 2020 voor de nationale ploeg. Hij was toen al 29 jaar oud. Nego is een speler die immers ongeveer 10 jaar in Hongarije heeft gespeeld voor Ujpest FC en Fehervar. Hij vroeg de Hongaarse nationaliteit aan en werd zo een vaste waarde bij het Hongaarse nationaal elftal.

LEES OOK: Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Enkele maanden Standard

Nego is geboren in Parijs in Frankrijk. Hij kreeg zijn jeugdopleiding bij FC Nantes en daar maakte hij ook zijn debuut. Daar speelde hij 18 matchen en plots volgde een gratis transfer naar AS Roma. Zoals verwacht was die stap te groot en kon hij daar niet doorbreken. In januari 2013 maakte Standard zijn komst bekend. Zij huurden de toen 22-jarige verdediger. In Luik bleef zijn teller staan op 72 minuten en 2 matchen. Daarin was hij wel goed voor 2 assists.

Standard was dus een voetnoot in zijn carrière, maar ook weer niet. Hij kwam zo terecht in het netwerk van clubs van Roland Dûchatelet. Hij belandde nadien bij Charlton en Ujpest en in Hongarije kreeg zijn carrière dus een zeer bizarre wending. Hij werd een grote naam in het Hongaarse voetbal en een van de beste verdedigers van de competitie.

Hongaars international

Nego had nooit verwacht dat hij Hongaars international zou worden. “Ik heb er nooit aan gedacht om voor de nationale ploeg te spelen. Staatsburger worden was voor mij een natuurlijke stap. Ik was al geruime tijd in het land en voelde me er helemaal thuis... Een paar maanden later werd ik opgeroepen voor het Hongaarse nationale team en het verhaal begon."

Zo was die passage bij Standard in het tijdperk van Duchâtelet dan toch belangrijker dan gedacht.

Claudio Reulens

Lees ook:

Straf verhaal?

Meest recent

Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

98
98
Fink doet boekje open over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

7
7
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

92
92
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

307
307
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

128
128
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

45
45
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

81
81
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

79
79
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

94
94
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

174
174
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

53
53
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

127
127
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

318
318
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

97
97
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

399
399
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

275
275
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

58
58
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

17
17
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

83
83
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

82
82
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

137
137
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

1070
1070
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

183
183
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

315
315

Meer sportnieuws