Waarom Hongaars EK-ganger Standard en Dûchatelet dankbaar is

51 stemmen
Waarom Hongaars EK-ganger Standard en Dûchatelet dankbaar is

Op het EK spelen zeer veel spelers met een Belgisch verleden. Daar zitten veel bekende namen tussen, maar ook enkele onbekende spelers. Zegt de naam Loïc Nego jullie nog iets?

Loïc Nego is een 33-jarige verdediger die al 36 interlands speelde voor Hongarije. Hij maakte zijn debuut op 10 augustus 2020 voor de nationale ploeg. Hij was toen al 29 jaar oud. Nego is een speler die immers ongeveer 10 jaar in Hongarije heeft gespeeld voor Ujpest FC en Fehervar. Hij vroeg de Hongaarse nationaliteit aan en werd zo een vaste waarde bij het Hongaarse nationaal elftal.

LEES OOK: Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Enkele maanden Standard

Nego is geboren in Parijs in Frankrijk. Hij kreeg zijn jeugdopleiding bij FC Nantes en daar maakte hij ook zijn debuut. Daar speelde hij 18 matchen en plots volgde een gratis transfer naar AS Roma. Zoals verwacht was die stap te groot en kon hij daar niet doorbreken. In januari 2013 maakte Standard zijn komst bekend. Zij huurden de toen 22-jarige verdediger. In Luik bleef zijn teller staan op 72 minuten en 2 matchen. Daarin was hij wel goed voor 2 assists.

Standard was dus een voetnoot in zijn carrière, maar ook weer niet. Hij kwam zo terecht in het netwerk van clubs van Roland Dûchatelet. Hij belandde nadien bij Charlton en Ujpest en in Hongarije kreeg zijn carrière dus een zeer bizarre wending. Hij werd een grote naam in het Hongaarse voetbal en een van de beste verdedigers van de competitie.

Hongaars international

Nego had nooit verwacht dat hij Hongaars international zou worden. “Ik heb er nooit aan gedacht om voor de nationale ploeg te spelen. Staatsburger worden was voor mij een natuurlijke stap. Ik was al geruime tijd in het land en voelde me er helemaal thuis... Een paar maanden later werd ik opgeroepen voor het Hongaarse nationale team en het verhaal begon."

Zo was die passage bij Standard in het tijdperk van Duchâtelet dan toch belangrijker dan gedacht.

Claudio Reulens

Lees ook:

Straf verhaal?

Meest recent

'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

28
28
'Nieuwe miljoenenklepper Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

158
158
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

79
79
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

278
278
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

181
181
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

101
101
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

89
89
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

93
93
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

108
108
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

44
44
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

324
324
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

82
82
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

229
229
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

166
166
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

363
363
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

119
119
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

217
217
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

804
804
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

275
275
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1380
1380
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

256
256
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

90
90
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

244
244
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

391
391

Meer sportnieuws