Waarom Hongaars EK-ganger Standard en Dûchatelet dankbaar is

door
Waarom Hongaars EK-ganger Standard en Dûchatelet dankbaar is

Op het EK spelen zeer veel spelers met een Belgisch verleden. Daar zitten veel bekende namen tussen, maar ook enkele onbekende spelers. Zegt de naam Loïc Nego jullie nog iets?

Loïc Nego is een 33-jarige verdediger die al 36 interlands speelde voor Hongarije. Hij maakte zijn debuut op 10 augustus 2020 voor de nationale ploeg. Hij was toen al 29 jaar oud. Nego is een speler die immers ongeveer 10 jaar in Hongarije heeft gespeeld voor Ujpest FC en Fehervar. Hij vroeg de Hongaarse nationaliteit aan en werd zo een vaste waarde bij het Hongaarse nationaal elftal.

LEES OOK: Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Enkele maanden Standard

Nego is geboren in Parijs in Frankrijk. Hij kreeg zijn jeugdopleiding bij FC Nantes en daar maakte hij ook zijn debuut. Daar speelde hij 18 matchen en plots volgde een gratis transfer naar AS Roma. Zoals verwacht was die stap te groot en kon hij daar niet doorbreken. In januari 2013 maakte Standard zijn komst bekend. Zij huurden de toen 22-jarige verdediger. In Luik bleef zijn teller staan op 72 minuten en 2 matchen. Daarin was hij wel goed voor 2 assists.

Standard was dus een voetnoot in zijn carrière, maar ook weer niet. Hij kwam zo terecht in het netwerk van clubs van Roland Dûchatelet. Hij belandde nadien bij Charlton en Ujpest en in Hongarije kreeg zijn carrière dus een zeer bizarre wending. Hij werd een grote naam in het Hongaarse voetbal en een van de beste verdedigers van de competitie.

Hongaars international

Nego had nooit verwacht dat hij Hongaars international zou worden. “Ik heb er nooit aan gedacht om voor de nationale ploeg te spelen. Staatsburger worden was voor mij een natuurlijke stap. Ik was al geruime tijd in het land en voelde me er helemaal thuis... Een paar maanden later werd ik opgeroepen voor het Hongaarse nationale team en het verhaal begon."

Zo was die passage bij Standard in het tijdperk van Duchâtelet dan toch belangrijker dan gedacht.

Claudio Reulens

Lees ook:

Straf verhaal?

Meest recent

Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

3
3
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

60
60
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

129
129
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

25
25
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

162
162
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

155
155
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

207
207
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

129
129
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

306
306
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

120
120
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

92
92
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

138
138
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

264
264
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

463
463
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

491
491
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

48
48
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

275
275
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

248
248
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

67
67
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

190
190
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

534
534
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

220
220
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

144
144
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

209
209
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

123
123

Meer sportnieuws