'Drukke kalender aangepakt door opvallende bekerhervorming'

356 stemmen
'Drukke kalender aangepakt door opvallende bekerhervorming'

Komende donderdag zullen de Belgische clubs beslissen over het nieuwe competitieformat van de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League. Er zal mogelijk ook een hervorming van de bekercompetitie plaatsvinden, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Het competitieformat eist alle aandacht op en er liggen vier voorstellen op tafel, maar de hervorming van de Croky Cup is misschien wel nog opvallender. Om de drukke kalender aan te pakken gooit de Pro League het volledig om een andere boeg.

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Minder matchen

Verschillende clubs klaagden afgelopen seizoen over de kalender en het aantal wedstrijden. De bekercompetitie zou daar verandering in moeten brengen. De halve finale zou in één wedstrijd kunnen worden gespeeld en niet heen- en terug-wedstrijden meer zijn.

De clubs die in Europa actief zijn zouden pas een volgende ronde later aantreden in de Croky Cup. Dat betekent dat de grootste clubs in het voordeel zijn door Europees voetbal en automatisch een ronde verder geraken.

Competitieformat

Voorlopig ziet het naar uit dat het competitieformat met achttien clubs geen optie is door de drukke kalender. Ook wil rechtenhouder DAZN liefst een Play-Off-systeem en anders kan dat problemen opleveren in de onderhandelingen voor het nieuwe mediacontract.

Afgelopen seizoen was er vooral veel kritiek op de halvering van de punten. Union SG leek op weg naar de landstitel, maar in de Champions Play-Offs werd Blauw-Zwart na een inhaalrace alsnog de kampioen van de Jupiler Pro League.

Vind jij dit een goed bekervoorstel?

Meest recent

Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

11
11
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

44
44
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

126
126
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

118
118
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

101
101
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

187
187
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

213
213
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

847
847
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

235
235
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

448
448
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

368
368
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

80
80
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

46
46
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

56
56
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

247
247
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

71
71
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

333
333
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

117
117
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

753
753
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

34
34
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

80
80
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

89
89
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

361
361

Meer sportnieuws