'Drukke kalender aangepakt door opvallende bekerhervorming'

356 stemmen
'Drukke kalender aangepakt door opvallende bekerhervorming'

Komende donderdag zullen de Belgische clubs beslissen over het nieuwe competitieformat van de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League. Er zal mogelijk ook een hervorming van de bekercompetitie plaatsvinden, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Het competitieformat eist alle aandacht op en er liggen vier voorstellen op tafel, maar de hervorming van de Croky Cup is misschien wel nog opvallender. Om de drukke kalender aan te pakken gooit de Pro League het volledig om een andere boeg.

LEES OOK: Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Minder matchen

Verschillende clubs klaagden afgelopen seizoen over de kalender en het aantal wedstrijden. De bekercompetitie zou daar verandering in moeten brengen. De halve finale zou in één wedstrijd kunnen worden gespeeld en niet heen- en terug-wedstrijden meer zijn.

De clubs die in Europa actief zijn zouden pas een volgende ronde later aantreden in de Croky Cup. Dat betekent dat de grootste clubs in het voordeel zijn door Europees voetbal en automatisch een ronde verder geraken.

Competitieformat

Voorlopig ziet het naar uit dat het competitieformat met achttien clubs geen optie is door de drukke kalender. Ook wil rechtenhouder DAZN liefst een Play-Off-systeem en anders kan dat problemen opleveren in de onderhandelingen voor het nieuwe mediacontract.

Afgelopen seizoen was er vooral veel kritiek op de halvering van de punten. Union SG leek op weg naar de landstitel, maar in de Champions Play-Offs werd Blauw-Zwart na een inhaalrace alsnog de kampioen van de Jupiler Pro League.

Vind jij dit een goed bekervoorstel?

Meest recent

'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

2
2
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

69
69
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

247
247
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

211
211
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

148
148
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

251
251
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

39
39
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

110
110
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

48
48
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

100
100
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

290
290
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

253
253
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

56
56
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

205
205
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

182
182
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1184
1184
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

110
110
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

190
190
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

379
379
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

192
192
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

150
150
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

255
255
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

432
432

Meer sportnieuws