'Drukke kalender aangepakt door opvallende bekerhervorming'

door
'Drukke kalender aangepakt door opvallende bekerhervorming'

Komende donderdag zullen de Belgische clubs beslissen over het nieuwe competitieformat van de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League. Er zal mogelijk ook een hervorming van de bekercompetitie plaatsvinden, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

Het competitieformat eist alle aandacht op en er liggen vier voorstellen op tafel, maar de hervorming van de Croky Cup is misschien wel nog opvallender. Om de drukke kalender aan te pakken gooit de Pro League het volledig om een andere boeg.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Minder matchen

Verschillende clubs klaagden afgelopen seizoen over de kalender en het aantal wedstrijden. De bekercompetitie zou daar verandering in moeten brengen. De halve finale zou in één wedstrijd kunnen worden gespeeld en niet heen- en terug-wedstrijden meer zijn.

De clubs die in Europa actief zijn zouden pas een volgende ronde later aantreden in de Croky Cup. Dat betekent dat de grootste clubs in het voordeel zijn door Europees voetbal en automatisch een ronde verder geraken.

Competitieformat

Voorlopig ziet het naar uit dat het competitieformat met achttien clubs geen optie is door de drukke kalender. Ook wil rechtenhouder DAZN liefst een Play-Off-systeem en anders kan dat problemen opleveren in de onderhandelingen voor het nieuwe mediacontract.

Afgelopen seizoen was er vooral veel kritiek op de halvering van de punten. Union SG leek op weg naar de landstitel, maar in de Champions Play-Offs werd Blauw-Zwart na een inhaalrace alsnog de kampioen van de Jupiler Pro League.

Vind jij dit een goed bekervoorstel?

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

97
97
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

45
45
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

54
54
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

30
30
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

69
69
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

191
191
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

273
273
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

42
42
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

92
92
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

283
283
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

223
223
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

90
90
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

574
574
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

131
131
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

238
238
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

195
195
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

227
227
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

389
389
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

191
191
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

245
245
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

48
48
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

154
154
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

92
92
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

188
188
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

109
109

Meer sportnieuws