Leverkusen pakt uit: La Liga-smaakmaker aan spotprijs

door
Leverkusen pakt uit: La Liga-smaakmaker aan spotprijs

Bayer Leverkusen kan terugblikken op een weergaloos seizoen waarin het uiteindelijk slechts één keertje verloor. Daar wil de Duitse kampioen in de komende jaargang op voort bouwen. En dus toont de club zich al behoorlijk actief op de transfermarkt.

Sinds 2012 was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de voorbije jaargang dus verandering in gekomen.

Daarnaast legde Leverkusen ook beslag op de Duitse beker. Uiteindelijk verloor het over alle competities heen slechts één wedstrijd: in de finale van de Europa League trok Atalanta immers aan het langste einde. Maar die ene nederlaag staat in schril contrast met de enorme successen van de voorbije maanden.

LEES OOK: Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

Versterken voor Champions League

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Xabi Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd wordt. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever nog minstens één seizoen trouw blijft.

Bovendien lijken ook verschillende sterkhouders van plan om te blijven en de successen komend seizoen te bevestigen in de vernieuwde Champions League. Daarnaast is de Duitse kampioen ook al druk in de weer met het aantrekken van versterking. Met verdediger Janoël Belocian werd afgelopen weekend nog een Frans toptalent weggeplukt bij Stade Rennais.

Girona-aanvoerder voor spotprijs

En ook de tweede zomeraanwinst is inmiddels een feit. Zo werd Aleix Garcia donderdag voorgesteld in de BayArena. De oud-speler van Moeskroen kan terugblikken op een geweldig seizoen bij La Liga-revelatie Girona FC. Hij viel uiteindelijk in extremis uit de Spaanse EK-selectie, maar wordt nu dus getroost met een fraaie transfer.

Nadat hij eerder deze week al zijn medische en fysieke proeven aflegde, tekende Garcia donderdag een contract van vijf seizoen. Leverkusen zou een bescheiden som amper 18 miljoen euro betalen voor de middenvelder, al komen daar nog de nodige bonussen bij voor Girona.

Leverkusen is topfavoriet voor de Duitse titel van volgend seizoen ...

Meest recent

UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

8
8
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

80
80
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

164
164
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

267
267
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

139
139
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

152
152
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

99
99
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

258
258
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

630
630
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

183
183
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

143
143
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

132
132
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

195
195
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

291
291
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

35
35
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

270
270
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

344
344
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

102
102
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

220
220
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

190
190
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

195
195
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

500
500
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

477
477
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

32
32
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

84
84

Meer sportnieuws