Leverkusen pakt uit: La Liga-smaakmaker aan spotprijs

door
Leverkusen pakt uit: La Liga-smaakmaker aan spotprijs

Bayer Leverkusen kan terugblikken op een weergaloos seizoen waarin het uiteindelijk slechts één keertje verloor. Daar wil de Duitse kampioen in de komende jaargang op voort bouwen. En dus toont de club zich al behoorlijk actief op de transfermarkt.

Sinds 2012 was het telkens Bayern München dat met de kampioenenschaal aan de haal ging. Leverkusen was zo nu en dan de luis in de Beierse pels. Maar in zijn ruim 119-jarige geschiedenis was Die Werkself er nooit in geslaagd om beter te doen dan de tweede plaats in de eindstand. Daar is in de voorbije jaargang dus verandering in gekomen.

Daarnaast legde Leverkusen ook beslag op de Duitse beker. Uiteindelijk verloor het over alle competities heen slechts één wedstrijd: in de finale van de Europa League trok Atalanta immers aan het langste einde. Maar die ene nederlaag staat in schril contrast met de enorme successen van de voorbije maanden.

LEES OOK: Pure waanzin: absurde zak geld voor Ten Hag na ontslag

Versterken voor Champions League

En er zijn voldoende elementen die erop wijzen dat dit geen toevalstreffer zal worden. Leverkusen kan met Xabi Alonso bijvoorbeeld rekenen op een geweldige coach, die bij zowat elke Europese grootmacht van dichtbij gevolgd wordt. Maar de Spanjaard liet al verstaan dat hij zijn huidige werkgever nog minstens één seizoen trouw blijft.

Bovendien lijken ook verschillende sterkhouders van plan om te blijven en de successen komend seizoen te bevestigen in de vernieuwde Champions League. Daarnaast is de Duitse kampioen ook al druk in de weer met het aantrekken van versterking. Met verdediger Janoël Belocian werd afgelopen weekend nog een Frans toptalent weggeplukt bij Stade Rennais.

Girona-aanvoerder voor spotprijs

En ook de tweede zomeraanwinst is inmiddels een feit. Zo werd Aleix Garcia donderdag voorgesteld in de BayArena. De oud-speler van Moeskroen kan terugblikken op een geweldig seizoen bij La Liga-revelatie Girona FC. Hij viel uiteindelijk in extremis uit de Spaanse EK-selectie, maar wordt nu dus getroost met een fraaie transfer.

Nadat hij eerder deze week al zijn medische en fysieke proeven aflegde, tekende Garcia donderdag een contract van vijf seizoen. Leverkusen zou een bescheiden som amper 18 miljoen euro betalen voor de middenvelder, al komen daar nog de nodige bonussen bij voor Girona.

Leverkusen is topfavoriet voor de Duitse titel van volgend seizoen ...

Meest recent

'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

16
16
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

49
49
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

25
25
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

84
84
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1079
1079
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

354
354
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

77
77
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

391
391
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

229
229
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

292
292
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

411
411
Na 'uiteenspatten' emotionele bom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

188
188
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

198
198
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

500
500
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

456
456
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

89
89
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

490
490
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

54
54
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

362
362
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

742
742
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

310
310
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

155
155
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

844
844
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

1652
1652
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

725
725

Meer sportnieuws