Tedesco neemt risico: "Hij had hem moeten selecteren"

door
Tedesco neemt risico:

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het Europees kampioenschap. Dat zullen ze doen met een selectie van 'slechts' 24 speler. Er blijven dus twee plekjes onbenut, de vraag is echter of dat zo'n verstandige keuze is.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte een opvallende keuze bij de samenstelling van zijn EK-selectie. Zo besloot hij om slechts 25 spelers mee te pakken. Nochtans was er volgens de UEFA-reglementen plaats voor 26 geselecteerden. Daarnaast nam Tedesco nog een ander groot risico.

Jan Vertonghen en Arthur Theate trokken immers mee naar Duitsland terwijl zij nog steeds aan het revalideren van hun blessures. Sowieso zullen de eerste groepsmatch(en) te vroeg komen voor hun. En de defensieve kopzorgen werden inmiddels nog wat groter door het afhaken van de geblesseerde Thomas Meunier.

LEES OOK: Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Slechts twee spitsen

Er blijven dus nog 24 spelers over, waarvan minstens 2 die bij de start van het toernooi in de lappenmand liggen. Het is dan ook vreemd dat Tedesco het volle potentieel van zijn selectie niet benutte. Een extra verdediger oproepen na de blessure van Meunier leek bijvoorbeeld geen overbodige luxe. Maar dat is hij dus niet van plan.

En sowieso was het geen slechte zaak geweest om de 26ste plaats toch in te vullen. Bijvoorbeeld met een extra spits. Romelu Lukaku blijft uiteraard de eerste keuze als speerpunt voor de aanvalslinie. Maar het enige directe alternatief voor hem is Loïs Openda. Tenzij Charles De Ketelaere en/of Leandro Trossard in een andere rol worden uitgespeeld.

Géén Batshuayi

RWDM-trainer en analist Yannick Ferrera vindt dan ook dat Michy Batshuayi als 26ste man was opgeroepen moeten worden. "Als je 26 spelers mag oproepen moeten alle posities dubbel bezet zijn en bepaalde posities zelfs met drie opties. Zoals de doelman én de spits. Als er iets met Lukaku gebeurt en zijn tornooi zit erop, is Openda plots eerste keuze. En de andere opties zijn geen echte spitsen. Michy is dat wel. Ik had dan ook drie spitsen meegenomen", aldus Ferrera bij La Dernière Heure.

Tedesco had een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

0
0
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

7
7
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

116
116
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

82
82
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

342
342
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

186
186
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

285
285
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

247
247
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

632
632
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

581
581
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

78
78
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

92
92
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

219
219
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

81
81
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

164
164
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

93
93
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

189
189
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

313
313
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

384
384

Meer sportnieuws