Tedesco neemt risico: "Hij had hem moeten selecteren"

door
Tedesco neemt risico:

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het Europees kampioenschap. Dat zullen ze doen met een selectie van 'slechts' 24 speler. Er blijven dus twee plekjes onbenut, de vraag is echter of dat zo'n verstandige keuze is.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte een opvallende keuze bij de samenstelling van zijn EK-selectie. Zo besloot hij om slechts 25 spelers mee te pakken. Nochtans was er volgens de UEFA-reglementen plaats voor 26 geselecteerden. Daarnaast nam Tedesco nog een ander groot risico.

Jan Vertonghen en Arthur Theate trokken immers mee naar Duitsland terwijl zij nog steeds aan het revalideren van hun blessures. Sowieso zullen de eerste groepsmatch(en) te vroeg komen voor hun. En de defensieve kopzorgen werden inmiddels nog wat groter door het afhaken van de geblesseerde Thomas Meunier.

LEES OOK: Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

Slechts twee spitsen

Er blijven dus nog 24 spelers over, waarvan minstens 2 die bij de start van het toernooi in de lappenmand liggen. Het is dan ook vreemd dat Tedesco het volle potentieel van zijn selectie niet benutte. Een extra verdediger oproepen na de blessure van Meunier leek bijvoorbeeld geen overbodige luxe. Maar dat is hij dus niet van plan.

En sowieso was het geen slechte zaak geweest om de 26ste plaats toch in te vullen. Bijvoorbeeld met een extra spits. Romelu Lukaku blijft uiteraard de eerste keuze als speerpunt voor de aanvalslinie. Maar het enige directe alternatief voor hem is Loïs Openda. Tenzij Charles De Ketelaere en/of Leandro Trossard in een andere rol worden uitgespeeld.

Géén Batshuayi

RWDM-trainer en analist Yannick Ferrera vindt dan ook dat Michy Batshuayi als 26ste man was opgeroepen moeten worden. "Als je 26 spelers mag oproepen moeten alle posities dubbel bezet zijn en bepaalde posities zelfs met drie opties. Zoals de doelman én de spits. Als er iets met Lukaku gebeurt en zijn tornooi zit erop, is Openda plots eerste keuze. En de andere opties zijn geen echte spitsen. Michy is dat wel. Ik had dan ook drie spitsen meegenomen", aldus Ferrera bij La Dernière Heure.

Tedesco had een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen al op opvolger Tresoldi'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

0
0
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

42
42
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

66
66
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

143
143
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

36
36
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

92
92
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

66
66
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

76
76
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

73
73
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

65
65
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

429
429
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

381
381
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

67
67
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

209
209
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

248
248
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

73
73
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

176
176
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

53
53
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

418
418
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

515
515
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

428
428
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

61
61
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

44
44

Meer sportnieuws