Tedesco neemt risico: "Hij had hem moeten selecteren"

door
Tedesco neemt risico:

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het Europees kampioenschap. Dat zullen ze doen met een selectie van 'slechts' 24 speler. Er blijven dus twee plekjes onbenut, de vraag is echter of dat zo'n verstandige keuze is.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte een opvallende keuze bij de samenstelling van zijn EK-selectie. Zo besloot hij om slechts 25 spelers mee te pakken. Nochtans was er volgens de UEFA-reglementen plaats voor 26 geselecteerden. Daarnaast nam Tedesco nog een ander groot risico.

Jan Vertonghen en Arthur Theate trokken immers mee naar Duitsland terwijl zij nog steeds aan het revalideren van hun blessures. Sowieso zullen de eerste groepsmatch(en) te vroeg komen voor hun. En de defensieve kopzorgen werden inmiddels nog wat groter door het afhaken van de geblesseerde Thomas Meunier.

LEES OOK: Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Slechts twee spitsen

Er blijven dus nog 24 spelers over, waarvan minstens 2 die bij de start van het toernooi in de lappenmand liggen. Het is dan ook vreemd dat Tedesco het volle potentieel van zijn selectie niet benutte. Een extra verdediger oproepen na de blessure van Meunier leek bijvoorbeeld geen overbodige luxe. Maar dat is hij dus niet van plan.

En sowieso was het geen slechte zaak geweest om de 26ste plaats toch in te vullen. Bijvoorbeeld met een extra spits. Romelu Lukaku blijft uiteraard de eerste keuze als speerpunt voor de aanvalslinie. Maar het enige directe alternatief voor hem is Loïs Openda. Tenzij Charles De Ketelaere en/of Leandro Trossard in een andere rol worden uitgespeeld.

Géén Batshuayi

RWDM-trainer en analist Yannick Ferrera vindt dan ook dat Michy Batshuayi als 26ste man was opgeroepen moeten worden. "Als je 26 spelers mag oproepen moeten alle posities dubbel bezet zijn en bepaalde posities zelfs met drie opties. Zoals de doelman én de spits. Als er iets met Lukaku gebeurt en zijn tornooi zit erop, is Openda plots eerste keuze. En de andere opties zijn geen echte spitsen. Michy is dat wel. Ik had dan ook drie spitsen meegenomen", aldus Ferrera bij La Dernière Heure.

Tedesco had een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

87
87
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

55
55
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

404
404
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

57
57
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

308
308
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

347
347
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

162
162
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

47
47
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

397
397
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

171
171
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

288
288
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

164
164
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

383
383
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

227
227
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

451
451
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

396
396
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

299
299
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

455
455
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

106
106
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

245
245
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

258
258

Meer sportnieuws