Tedesco neemt risico: "Hij had hem moeten selecteren"

149 stemmen
Tedesco neemt risico:

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het Europees kampioenschap. Dat zullen ze doen met een selectie van 'slechts' 24 speler. Er blijven dus twee plekjes onbenut, de vraag is echter of dat zo'n verstandige keuze is.

Bondscoach Domenico Tedesco maakte een opvallende keuze bij de samenstelling van zijn EK-selectie. Zo besloot hij om slechts 25 spelers mee te pakken. Nochtans was er volgens de UEFA-reglementen plaats voor 26 geselecteerden. Daarnaast nam Tedesco nog een ander groot risico.

Jan Vertonghen en Arthur Theate trokken immers mee naar Duitsland terwijl zij nog steeds aan het revalideren van hun blessures. Sowieso zullen de eerste groepsmatch(en) te vroeg komen voor hun. En de defensieve kopzorgen werden inmiddels nog wat groter door het afhaken van de geblesseerde Thomas Meunier.

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

Slechts twee spitsen

Er blijven dus nog 24 spelers over, waarvan minstens 2 die bij de start van het toernooi in de lappenmand liggen. Het is dan ook vreemd dat Tedesco het volle potentieel van zijn selectie niet benutte. Een extra verdediger oproepen na de blessure van Meunier leek bijvoorbeeld geen overbodige luxe. Maar dat is hij dus niet van plan.

En sowieso was het geen slechte zaak geweest om de 26ste plaats toch in te vullen. Bijvoorbeeld met een extra spits. Romelu Lukaku blijft uiteraard de eerste keuze als speerpunt voor de aanvalslinie. Maar het enige directe alternatief voor hem is Loïs Openda. Tenzij Charles De Ketelaere en/of Leandro Trossard in een andere rol worden uitgespeeld.

Géén Batshuayi

RWDM-trainer en analist Yannick Ferrera vindt dan ook dat Michy Batshuayi als 26ste man was opgeroepen moeten worden. "Als je 26 spelers mag oproepen moeten alle posities dubbel bezet zijn en bepaalde posities zelfs met drie opties. Zoals de doelman én de spits. Als er iets met Lukaku gebeurt en zijn tornooi zit erop, is Openda plots eerste keuze. En de andere opties zijn geen echte spitsen. Michy is dat wel. Ik had dan ook drie spitsen meegenomen", aldus Ferrera bij La Dernière Heure.

Tedesco had een derde spits moeten oproepen ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

34
34
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

54
54
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

199
199
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

73
73
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

78
78
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

176
176
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

187
187
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

147
147
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

372
372
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

448
448
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

644
644
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

925
925
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws