'Union droomt groots: transferprijs Amoura ligt vast'

door
'Union droomt groots: transferprijs Amoura ligt vast'

Union SG greep voor het derde jaar op rij nipt naast de landstitel, maar kan desondanks terugblikken op een geslaagd seizoen. Die successen hebben echter ook een schaduwzijde. Zo dreigt de Brusselse club opnieuw enkele smaakmakers kwijt te spelen.

Sinds de terugkeer op het hoogste niveau, kan Union puike resultaten voorleggen. In de voorbije drie seizoenen deed de club telkens volop mee voor de landstitel en ondertussen werd ook de Croky Cup gewonnen. Maar die successen hebben ook een keerzijde. Zo moesten de Unionisten steevast afscheid nemen van hun dragende krachten.

Ook in de zomer van 2023 volgde een heuse leegloop in het Dudenpark. Teddy Teuma, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Victor Boniface, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar de scoutingscel leverde vervolgens opnieuw puik werk met het aantrekken van hun vervangers. Dat trucje zullen ze komende zomer opnieuw moeten herhalen.

LEES OOK: Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Sterkhouders grof wild

Zo komen andermaal verschillende smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Koki Machida kan bijvoorbeeld rekenen op interesse uit Engeland. Gustaf Nilsson ambieert een stap hogerop. Ook Cameron Puertas, verkozen tot 'Speler vh Seizoen' in de Jupiler Pro League, staat ongetwijfeld op verschillende verlanglijstjes.

Dat laatste geldt overigens ook voor Mohamed Amoura. De Algerijnse aanvaller kampte in de slotfase van het seizoen met een dipje, maar maakte in de maanden daarvoor heel wat indruk. Niet voor niets staan sloot hij het seizoen af met 23 doelpunten en 8 assists achter zijn naam, terwijl hij pas afgelopen zomer werd overgenomen van FC Lugano.

Union gaat voor jackpot

Maar de kans bestaat dat Amoura al na amper één seizoen weer vertrekt uit het Dudenpark. Al zal Union daar wel een pak geld aan willen verdienen. Volgens SudPresse mikken de Brusselaars immers op een transfersom van liefst 20 miljoen euro. Aan interesse alvast geen gebrek. Het genoemde medium beweert dat het Duitse VfL Wolfsburg momenteel de meest concrete piste vormt. Maar er zou nog meer belangstelling heersen uit de Europese topcompetities.

Aan wie zou u persoonlijk het meest spenderen?

Meest recent

"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

15
15
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

57
57
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

64
64
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

42
42
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

460
460
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

75
75
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

64
64
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

149
149
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

177
177
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

102
102
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

107
107
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

406
406
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

105
105
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

276
276
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

425
425
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

350
350
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

216
216
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

348
348
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

163
163
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

106
106
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

102
102
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

76
76
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

39
39
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

315
315

Meer sportnieuws