'Koude douche Fredberg: miljoenentransfer valt in het water'

door
'Koude douche Fredberg: miljoenentransfer valt in het water'

RSC Anderlecht maakt komend seizoen zijn rentree op het Europese toneel. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, wil men de selectie dan ook in de breedte versterken. Vooral de achterhoede heeft nood aan extra mankracht.

RSCA onderging afgelopen seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het een jaar eerder nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, greep de recordkampioen dit keer nipt naast de titel en werd het derde. Die wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de kwaliteitsinjectie die werd doorgevoerd op de zomermercato.

Maar deze zomer wacht opnieuw een grote uitdaging. Zo wil Anderlecht meteen weer een goede beurt maken in het Europese voetbal. Zeker binnen het nieuwe format dat de UEFA doorvoerde binnen de internationale competities. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: 'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren dicht bij nieuwe club'

Defensieve versterking

Zeker in het hart van de verdediging moet er iets bij komen. In het voorbije seizoen was de spoeling in het centrum van de defensie al redelijk dun. Met Zeno Debast, Federico Gattoni en Jan Vertonghen had coach Brian Riemer in principe slechts drie directe opties voor twee posities. En momenteel schiet van dat drietal zelfs niet veel meer over.

De huurbeurt van Gattoni is bijvoorbeeld afgelopen. RSCA zou hem weliswaar langer willen houden, maar daarover werd nog geen akkoord gevonden met moederclub Sevilla. Vertonghen gaf nog steeds uitsluitsel of hij doorgaat als profvoetballer. En Debast staat op zijn beurt op het punt om bij het Portugese Sporting CP aan de slag te gaan.

Toptarget geschrapt

De zoektocht naar vervangers verloopt echter niet geheel op wieltjes. Zo raakte bijvoorbeeld bekend dat sportieve baas Jesper Fredberg zijn zinnen had gezet op Nathaniel Adjei. De 21-jarige Ghanees is eigendom van Hammerby IF, dat hem afgelopen seizoen verhuurde aan FC Lorient. Paars-Wit zou zelfs een eerste bod hebben voorbereid. Maar dat blijkt tevergeefs.

Zo meldt het Zweedse Expressen dat Lorient van plan is om Adjei over te nemen. De Fransen hadden zelfs een verplichte aankoopoptie, maar die verviel door de degradatie uit de Ligue 1. Toch neemt Lorient hem nu toch definitief over voor zo'n 5.75 miljoen euro, aangevuld met bonussen. Ook Adjei's makelaar bevestigde die nakende transfer. Anderlecht moet dus verder speuren ...

Defensieve versterking is dé prioriteit bij Anderlecht ...

Meest recent

"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

30
30
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren dicht bij nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

251
251
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

98
98
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

148
148
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

153
153
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

108
108
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

262
262
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

175
175
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

136
136
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

34
34
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

391
391
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

102
102
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

74
74
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

195
195
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

120
120
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

70
70
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

364
364
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

885
885
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

584
584
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

462
462
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

395
395
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

276
276
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

675
675
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

290
290
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

102
102

Meer sportnieuws