'Koude douche Fredberg: miljoenentransfer valt in het water'

door
'Koude douche Fredberg: miljoenentransfer valt in het water'

RSC Anderlecht maakt komend seizoen zijn rentree op het Europese toneel. Om daarin een rol van betekenis te kunnen spelen, wil men de selectie dan ook in de breedte versterken. Vooral de achterhoede heeft nood aan extra mankracht.

RSCA onderging afgelopen seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het een jaar eerder nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, greep de recordkampioen dit keer nipt naast de titel en werd het derde. Die wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de kwaliteitsinjectie die werd doorgevoerd op de zomermercato.

Maar deze zomer wacht opnieuw een grote uitdaging. Zo wil Anderlecht meteen weer een goede beurt maken in het Europese voetbal. Zeker binnen het nieuwe format dat de UEFA doorvoerde binnen de internationale competities. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Defensieve versterking

Zeker in het hart van de verdediging moet er iets bij komen. In het voorbije seizoen was de spoeling in het centrum van de defensie al redelijk dun. Met Zeno Debast, Federico Gattoni en Jan Vertonghen had coach Brian Riemer in principe slechts drie directe opties voor twee posities. En momenteel schiet van dat drietal zelfs niet veel meer over.

De huurbeurt van Gattoni is bijvoorbeeld afgelopen. RSCA zou hem weliswaar langer willen houden, maar daarover werd nog geen akkoord gevonden met moederclub Sevilla. Vertonghen gaf nog steeds uitsluitsel of hij doorgaat als profvoetballer. En Debast staat op zijn beurt op het punt om bij het Portugese Sporting CP aan de slag te gaan.

Toptarget geschrapt

De zoektocht naar vervangers verloopt echter niet geheel op wieltjes. Zo raakte bijvoorbeeld bekend dat sportieve baas Jesper Fredberg zijn zinnen had gezet op Nathaniel Adjei. De 21-jarige Ghanees is eigendom van Hammerby IF, dat hem afgelopen seizoen verhuurde aan FC Lorient. Paars-Wit zou zelfs een eerste bod hebben voorbereid. Maar dat blijkt tevergeefs.

Zo meldt het Zweedse Expressen dat Lorient van plan is om Adjei over te nemen. De Fransen hadden zelfs een verplichte aankoopoptie, maar die verviel door de degradatie uit de Ligue 1. Toch neemt Lorient hem nu toch definitief over voor zo'n 5.75 miljoen euro, aangevuld met bonussen. Ook Adjei's makelaar bevestigde die nakende transfer. Anderlecht moet dus verder speuren ...

Defensieve versterking is dé prioriteit bij Anderlecht ...

Meest recent

Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

22
22
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

50
50
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

101
101
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

64
64
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

57
57
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

68
68
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

154
154
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

96
96
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

86
86
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

120
120
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

51
51
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

295
295
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

316
316
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

151
151
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

87
87
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

321
321
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

101
101
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

361
361
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

198
198
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

219
219
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

67
67
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

120
120
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

456
456

Meer sportnieuws