Slowaken vrezen één Duivel: "Zijn aanwezigheid verandert veel"

1427 stemmen
Slowaken vrezen één Duivel:

Aanstaande maandag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap van start voor de Rode Duivels. De eerste tegenstander in de groepsfase wordt Slowakije. En daar is men op hun hoede voor één specifieke speler bij de Belgen.

In principe mag het nummer 48 op de FIFA-ranking geen al te grote problemen opleveren. Toch kunnen bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen best op hun hoede zijn. In de kwalificatiecampagne werd Slowakije bijvoorbeeld knap tweede in een poule met onder meer Denemarken.

LEES OOK: Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

Verraderlijke ploeg

Bovendien lopen er enkele gevaarlijke spelers rond. David Hancko (Feyenoord) en Milan Skriniar (PSG) vormen bijvoorbeeld een stevige basis van de defensie. Stanislav Lobotka (Napoli) zet dan weer de lijnen uit op een middenveld met onder meer Patrick Hrosovsky (KRC Genk). 

Het doel wordt dan weer verdedigd door Martin Dubravka, tweede doelman van Newcastle United. Hij stond donderdag de aanwezige pers te woord vanuit het Slowaakse basiskamp in Mainz. En uiteraard liet het sluitstuk zijn licht schijnen op de nakende confrontatie met de Belgen.

Genie De Bruyne

Zo ziet Dubravka kansen, al is hij wel op zijn hoede voor Kevin De Bruyne. "De aanwezigheid van De Bruyne verandert veel. Hij is niet alleen één van de beste spelers ter wereld, hij is gewoon een genie in het spelletje. Het zal lastig worden om hem te bedwingen. Maar we kijken ernaar uit", klinkt het bij La Dernière Heure.

De doelman zelf zal dan weer moeten proberen om Romelu Lukaku van het scoren te houden. Maar blijkbaar vreest hij de nationale topschutter aller tijden niet echt. "Ik weet dat hij veel scoort bij de nationale ploeg en hij is een goede aanvaller. Maar Lukaku is geen god. Ik ga me niet speciaal voorbereiden op hem."

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Duivels ...

Meest recent

Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

16
16
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

34
34
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

17
17
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

37
37
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

31
31
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

37
37
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

163
163
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

124
124
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

92
92
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

26
26
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

251
251
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

144
144
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

60
60
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

40
40
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

87
87
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

301
301
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

234
234
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

751
751
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

777
777
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

70
70

Meer sportnieuws