Slowaken vrezen één Duivel: "Zijn aanwezigheid verandert veel"

door
Slowaken vrezen één Duivel:

Aanstaande maandag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap van start voor de Rode Duivels. De eerste tegenstander in de groepsfase wordt Slowakije. En daar is men op hun hoede voor één specifieke speler bij de Belgen.

In principe mag het nummer 48 op de FIFA-ranking geen al te grote problemen opleveren. Toch kunnen bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen best op hun hoede zijn. In de kwalificatiecampagne werd Slowakije bijvoorbeeld knap tweede in een poule met onder meer Denemarken.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Verraderlijke ploeg

Bovendien lopen er enkele gevaarlijke spelers rond. David Hancko (Feyenoord) en Milan Skriniar (PSG) vormen bijvoorbeeld een stevige basis van de defensie. Stanislav Lobotka (Napoli) zet dan weer de lijnen uit op een middenveld met onder meer Patrick Hrosovsky (KRC Genk). 

Het doel wordt dan weer verdedigd door Martin Dubravka, tweede doelman van Newcastle United. Hij stond donderdag de aanwezige pers te woord vanuit het Slowaakse basiskamp in Mainz. En uiteraard liet het sluitstuk zijn licht schijnen op de nakende confrontatie met de Belgen.

Genie De Bruyne

Zo ziet Dubravka kansen, al is hij wel op zijn hoede voor Kevin De Bruyne. "De aanwezigheid van De Bruyne verandert veel. Hij is niet alleen één van de beste spelers ter wereld, hij is gewoon een genie in het spelletje. Het zal lastig worden om hem te bedwingen. Maar we kijken ernaar uit", klinkt het bij La Dernière Heure.

De doelman zelf zal dan weer moeten proberen om Romelu Lukaku van het scoren te houden. Maar blijkbaar vreest hij de nationale topschutter aller tijden niet echt. "Ik weet dat hij veel scoort bij de nationale ploeg en hij is een goede aanvaller. Maar Lukaku is geen god. Ik ga me niet speciaal voorbereiden op hem."

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Duivels ...

Meest recent

Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

0
0
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

8
8
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

186
186
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

40
40
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

290
290
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

382
382
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

304
304
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

418
418
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

641
641
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

800
800
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

528
528
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1273
1273
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

820
820
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

457
457
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1142
1142
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

136
136
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

233
233
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

157
157
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

239
239
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

676
676
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42

Meer sportnieuws