Slowaken vrezen één Duivel: "Zijn aanwezigheid verandert veel"

door
Slowaken vrezen één Duivel:

Aanstaande maandag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap van start voor de Rode Duivels. De eerste tegenstander in de groepsfase wordt Slowakije. En daar is men op hun hoede voor één specifieke speler bij de Belgen.

In principe mag het nummer 48 op de FIFA-ranking geen al te grote problemen opleveren. Toch kunnen bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen best op hun hoede zijn. In de kwalificatiecampagne werd Slowakije bijvoorbeeld knap tweede in een poule met onder meer Denemarken.

LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Verraderlijke ploeg

Bovendien lopen er enkele gevaarlijke spelers rond. David Hancko (Feyenoord) en Milan Skriniar (PSG) vormen bijvoorbeeld een stevige basis van de defensie. Stanislav Lobotka (Napoli) zet dan weer de lijnen uit op een middenveld met onder meer Patrick Hrosovsky (KRC Genk). 

Het doel wordt dan weer verdedigd door Martin Dubravka, tweede doelman van Newcastle United. Hij stond donderdag de aanwezige pers te woord vanuit het Slowaakse basiskamp in Mainz. En uiteraard liet het sluitstuk zijn licht schijnen op de nakende confrontatie met de Belgen.

Genie De Bruyne

Zo ziet Dubravka kansen, al is hij wel op zijn hoede voor Kevin De Bruyne. "De aanwezigheid van De Bruyne verandert veel. Hij is niet alleen één van de beste spelers ter wereld, hij is gewoon een genie in het spelletje. Het zal lastig worden om hem te bedwingen. Maar we kijken ernaar uit", klinkt het bij La Dernière Heure.

De doelman zelf zal dan weer moeten proberen om Romelu Lukaku van het scoren te houden. Maar blijkbaar vreest hij de nationale topschutter aller tijden niet echt. "Ik weet dat hij veel scoort bij de nationale ploeg en hij is een goede aanvaller. Maar Lukaku is geen god. Ik ga me niet speciaal voorbereiden op hem."

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Duivels ...

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

43
43
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

123
123
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

87
87
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

140
140
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

149
149
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

183
183
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

357
357
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

359
359
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

254
254
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

195
195
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

95
95
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

216
216
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

70
70
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

55
55
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

184
184
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

150
150
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

358
358
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

519
519
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

105
105
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

237
237
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

115
115
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

513
513
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

173
173

Meer sportnieuws