Slowaken vrezen één Duivel: "Zijn aanwezigheid verandert veel"

1427 stemmen
Slowaken vrezen één Duivel:

Aanstaande maandag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap van start voor de Rode Duivels. De eerste tegenstander in de groepsfase wordt Slowakije. En daar is men op hun hoede voor één specifieke speler bij de Belgen.

In principe mag het nummer 48 op de FIFA-ranking geen al te grote problemen opleveren. Toch kunnen bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen best op hun hoede zijn. In de kwalificatiecampagne werd Slowakije bijvoorbeeld knap tweede in een poule met onder meer Denemarken.

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Verraderlijke ploeg

Bovendien lopen er enkele gevaarlijke spelers rond. David Hancko (Feyenoord) en Milan Skriniar (PSG) vormen bijvoorbeeld een stevige basis van de defensie. Stanislav Lobotka (Napoli) zet dan weer de lijnen uit op een middenveld met onder meer Patrick Hrosovsky (KRC Genk). 

Het doel wordt dan weer verdedigd door Martin Dubravka, tweede doelman van Newcastle United. Hij stond donderdag de aanwezige pers te woord vanuit het Slowaakse basiskamp in Mainz. En uiteraard liet het sluitstuk zijn licht schijnen op de nakende confrontatie met de Belgen.

Genie De Bruyne

Zo ziet Dubravka kansen, al is hij wel op zijn hoede voor Kevin De Bruyne. "De aanwezigheid van De Bruyne verandert veel. Hij is niet alleen één van de beste spelers ter wereld, hij is gewoon een genie in het spelletje. Het zal lastig worden om hem te bedwingen. Maar we kijken ernaar uit", klinkt het bij La Dernière Heure.

De doelman zelf zal dan weer moeten proberen om Romelu Lukaku van het scoren te houden. Maar blijkbaar vreest hij de nationale topschutter aller tijden niet echt. "Ik weet dat hij veel scoort bij de nationale ploeg en hij is een goede aanvaller. Maar Lukaku is geen god. Ik ga me niet speciaal voorbereiden op hem."

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Duivels ...

Meest recent

'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

10
10
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

62
62
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

189
189
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

139
139
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

348
348
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

278
278
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

342
342
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

303
303
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

127
127
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

120
120
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

49
49
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

139
139
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

347
347
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

543
543
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

91
91
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

329
329
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

456
456
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

433
433
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

379
379
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

320
320
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

278
278
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

552
552
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

334
334
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

330
330
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

337
337

Meer sportnieuws