Slowaken vrezen één Duivel: "Zijn aanwezigheid verandert veel"

door
Slowaken vrezen één Duivel:

Aanstaande maandag is het zover, dan gaat het Europees kampioenschap van start voor de Rode Duivels. De eerste tegenstander in de groepsfase wordt Slowakije. En daar is men op hun hoede voor één specifieke speler bij de Belgen.

In principe mag het nummer 48 op de FIFA-ranking geen al te grote problemen opleveren. Toch kunnen bondscoach Domenico Tedesco en zijn manschappen best op hun hoede zijn. In de kwalificatiecampagne werd Slowakije bijvoorbeeld knap tweede in een poule met onder meer Denemarken.

LEES OOK: Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

Verraderlijke ploeg

Bovendien lopen er enkele gevaarlijke spelers rond. David Hancko (Feyenoord) en Milan Skriniar (PSG) vormen bijvoorbeeld een stevige basis van de defensie. Stanislav Lobotka (Napoli) zet dan weer de lijnen uit op een middenveld met onder meer Patrick Hrosovsky (KRC Genk). 

Het doel wordt dan weer verdedigd door Martin Dubravka, tweede doelman van Newcastle United. Hij stond donderdag de aanwezige pers te woord vanuit het Slowaakse basiskamp in Mainz. En uiteraard liet het sluitstuk zijn licht schijnen op de nakende confrontatie met de Belgen.

Genie De Bruyne

Zo ziet Dubravka kansen, al is hij wel op zijn hoede voor Kevin De Bruyne. "De aanwezigheid van De Bruyne verandert veel. Hij is niet alleen één van de beste spelers ter wereld, hij is gewoon een genie in het spelletje. Het zal lastig worden om hem te bedwingen. Maar we kijken ernaar uit", klinkt het bij La Dernière Heure.

De doelman zelf zal dan weer moeten proberen om Romelu Lukaku van het scoren te houden. Maar blijkbaar vreest hij de nationale topschutter aller tijden niet echt. "Ik weet dat hij veel scoort bij de nationale ploeg en hij is een goede aanvaller. Maar Lukaku is geen god. Ik ga me niet speciaal voorbereiden op hem."

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Duivels ...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

0
0
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

8
8
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

22
22
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

112
112
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

36
36
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

40
40
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

33
33
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

121
121
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

289
289
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

187
187
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

93
93
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

238
238
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

80
80
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

87
87
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

310
310
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

161
161
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

266
266
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

642
642
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

112
112
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

516
516
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

211
211
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

160
160

Meer sportnieuws