Nieuwe dreun Oranje: Koeman roept in extremis extra EK-ganger op

door
Nieuwe dreun Oranje: Koeman roept in extremis extra EK-ganger op

In aanloop naar het Europees kampioenschap, maakte Nederland indruk met twee overtuigende oefenzeges. Maar ondertussen wordt Oranje ook getroffen door een pak blessureleed. En dus besloot bondscoach Ronald Koeman om daags voor het toernooi in te grijpen.

Onder de vleugels van Koeman wil Nederland in de komende weken een goed parcours afleggen tijdens de EK-eindronde. Sowieso moet het beter dan tijdens het vorige EK, toen de 16de finales al het eindstation vormde. Vlak voor de start van het toernooi werd alvast vertrouwen getankt.

Afgelopen donderdag had Nederland namelijk al met 4-0 gewonnen van Canada. En maandagavond werd ook IJsland, dat enkele dagen eerder nog Engeland had geklopt, over de knie gelegd. Het werd opnieuw 4-0, met vier verschillende doelpuntenmakers op het scorebord.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

Oranje zwaar gehavend

Die resultaten werden overschaduwd door de nodige blessuregevallen. In aanloop naar de EK-voorbereiding regende het al afzeggingen. Onder meer Noa Lang, Marten de Roon, Jurriën Timber, Mats Wieffer en Quilindschy Hartman. Maandag raakte dan weer bekend dat ook Frenkie de Jong niet tijdig fit zal raken.

Ondertussen viel Teun Koopmeiners nog eens weg met een blessure aan de lies. En woensdag volgde opnieuw een schrikmoment. Tijdens de training kwam spits Brian Brobbey immers in botsing met Matthijs de Ligt, waarna het speerpunt van Ajax last kreeg aan de lies en de training moest staken.

Zirkzee tóch naar EK

Voorlopig is niet duidelijk hoe ernstig de schade bij Brobbey is. Maar Koeman besloot geen risico te nemen. Zo haalde hij in extremis nog een 26ste speler bij de selectie. Niemand minder dan Joshua Zirkzee werd woensdag ingevlogen. De oud-spits van Anderlecht heeft een geweldig seizoen bij Bologna achter de rug. De verbazing was dan ook groot toen hij oorspronkelijk niet in de Nederlandse EK-groep zat. Maar uiteindelijk mag Zirkzee zich dus toch opmaken voor zijn eerste grote toernooi.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

3
3
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

28
28
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

8
8
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

54
54
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

37
37
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

60
60
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

178
178
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

199
199
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

90
90
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

234
234
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

186
186
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

219
219
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

615
615
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

214
214
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

595
595
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

94
94
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

71
71
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

136
136
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

65
65
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

94
94
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

436
436
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

255
255
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

297
297

Meer sportnieuws