Nieuwe dreun Oranje: Koeman roept in extremis extra EK-ganger op

door
Nieuwe dreun Oranje: Koeman roept in extremis extra EK-ganger op

In aanloop naar het Europees kampioenschap, maakte Nederland indruk met twee overtuigende oefenzeges. Maar ondertussen wordt Oranje ook getroffen door een pak blessureleed. En dus besloot bondscoach Ronald Koeman om daags voor het toernooi in te grijpen.

Onder de vleugels van Koeman wil Nederland in de komende weken een goed parcours afleggen tijdens de EK-eindronde. Sowieso moet het beter dan tijdens het vorige EK, toen de 16de finales al het eindstation vormde. Vlak voor de start van het toernooi werd alvast vertrouwen getankt.

Afgelopen donderdag had Nederland namelijk al met 4-0 gewonnen van Canada. En maandagavond werd ook IJsland, dat enkele dagen eerder nog Engeland had geklopt, over de knie gelegd. Het werd opnieuw 4-0, met vier verschillende doelpuntenmakers op het scorebord.

Oranje zwaar gehavend

Die resultaten werden overschaduwd door de nodige blessuregevallen. In aanloop naar de EK-voorbereiding regende het al afzeggingen. Onder meer Noa Lang, Marten de Roon, Jurriën Timber, Mats Wieffer en Quilindschy Hartman. Maandag raakte dan weer bekend dat ook Frenkie de Jong niet tijdig fit zal raken.

Ondertussen viel Teun Koopmeiners nog eens weg met een blessure aan de lies. En woensdag volgde opnieuw een schrikmoment. Tijdens de training kwam spits Brian Brobbey immers in botsing met Matthijs de Ligt, waarna het speerpunt van Ajax last kreeg aan de lies en de training moest staken.

Zirkzee tóch naar EK

Voorlopig is niet duidelijk hoe ernstig de schade bij Brobbey is. Maar Koeman besloot geen risico te nemen. Zo haalde hij in extremis nog een 26ste speler bij de selectie. Niemand minder dan Joshua Zirkzee werd woensdag ingevlogen. De oud-spits van Anderlecht heeft een geweldig seizoen bij Bologna achter de rug. De verbazing was dan ook groot toen hij oorspronkelijk niet in de Nederlandse EK-groep zat. Maar uiteindelijk mag Zirkzee zich dus toch opmaken voor zijn eerste grote toernooi.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

1
1
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

12
12
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

14
14
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

26
26
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

142
142
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

147
147
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

247
247
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

211
211
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

415
415
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

39
39
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

353
353
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

102
102
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

69
69
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

286
286
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

172
172
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

249
249
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

146
146
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

401
401
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

288
288
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

432
432
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

157
157
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

334
334
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

424
424

Meer sportnieuws