Carragher voorspelt EK: 'België sneuvelt tegen dit land'

1821 stemmen
Carragher voorspelt EK: 'België sneuvelt tegen dit land'

Nog twee keer slapen en het Europees kampioenschap in Duitsland gaat officieel van start. Een drietal dagen later beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepsmatch tegen Slowakije. De vraag is hoe ver de Belgen uiteindelijk kunnen geraken.

Euro 2024 wordt voor België het eerste grote toernooi van de 'nieuwe generatie'. Na het bedroevende WK in Qatar werd immers afscheid genomen van Roberto Martinez als bondscoach. En in zijn zog zwaaiden verschillende vaste waarden af als international: Eden Hazard, Toby Alderweireld, Simon Mignolet, ... .

Vervolgens werd het sportieve lot van de Duivels in handen van Domenico Tedesco gelegd. Die zorgde op zijn beurt voor een opfrissing van de selectie. Daarnaast slaagde hij erin om zijn elftal veel flexibeler te laten spelen op tactisch vlak. De resultaten in de kwalificatiecampagne mochten ook gezien worden.

LEES OOK: Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Probleemloos naar kwartfinale

In Duitsland moet echter de bevestiging worden. Al zal het niet evident worden om een voet naast de absolute toplanden te zetten, vooral op defensief vlak lijkt er iets te weinig kwaliteit aanwezig. Maar nagenoeg elk groot toernooi weten één of meerdere deelnemers boven zich uit te stijgen, wie weet is het dit keer aan België.

Bij The Telegraph liet de Engelse topanalist Jamier Carragher alvast zijn licht schijnen op het verloop van het toernooi. En het boegbeeld van Liverpool FC verwacht alvast een voortvarende start van de Duivels. Zo voorspelt hij dat België zijn poule wint en vervolgens in de tweede ronde afrekent met Servië.

Frankrijk te sterk

Maar Carragher vreest dat de kwartfinales vervolgens het eindstation vormen. Daarin tipt hij Frankrijk namelijk als tegenstander en de vice-wereldkampioen schat hij toch wat hoger in. "Ze hebben uiteraard wel Kevin De Bruyne. Ongeacht wie Frankrijk heeft, ze zullen geen betere speler dan hem hebben aan de bal. Maar Frankrijk heeft zoveel snelheid en fysiek vermogen, naast ook nog een pak kwaliteit. Dat wordt te veel voor België", aldus Carragher, die Frankrijk uiteindelijk ook de finale ziet winnen tegen gastland Duitsland.

Waar ziet u de Duivels stranden op het EK?

Meest recent

KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

0
0
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

50
50
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

30
30
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

27
27
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

77
77
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

543
543
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

52
52
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

355
355
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

35
35
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

19
19
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

275
275
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

271
271
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

195
195
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

736
736
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

533
533
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

394
394
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

261
261
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

100
100
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

65
65
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

249
249
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

107
107
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

81
81
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

457
457

Meer sportnieuws