Carragher voorspelt EK: 'België sneuvelt tegen dit land'

door
Carragher voorspelt EK: 'België sneuvelt tegen dit land'

Nog twee keer slapen en het Europees kampioenschap in Duitsland gaat officieel van start. Een drietal dagen later beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepsmatch tegen Slowakije. De vraag is hoe ver de Belgen uiteindelijk kunnen geraken.

Euro 2024 wordt voor België het eerste grote toernooi van de 'nieuwe generatie'. Na het bedroevende WK in Qatar werd immers afscheid genomen van Roberto Martinez als bondscoach. En in zijn zog zwaaiden verschillende vaste waarden af als international: Eden Hazard, Toby Alderweireld, Simon Mignolet, ... .

Vervolgens werd het sportieve lot van de Duivels in handen van Domenico Tedesco gelegd. Die zorgde op zijn beurt voor een opfrissing van de selectie. Daarnaast slaagde hij erin om zijn elftal veel flexibeler te laten spelen op tactisch vlak. De resultaten in de kwalificatiecampagne mochten ook gezien worden.

LEES OOK: Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Probleemloos naar kwartfinale

In Duitsland moet echter de bevestiging worden. Al zal het niet evident worden om een voet naast de absolute toplanden te zetten, vooral op defensief vlak lijkt er iets te weinig kwaliteit aanwezig. Maar nagenoeg elk groot toernooi weten één of meerdere deelnemers boven zich uit te stijgen, wie weet is het dit keer aan België.

Bij The Telegraph liet de Engelse topanalist Jamier Carragher alvast zijn licht schijnen op het verloop van het toernooi. En het boegbeeld van Liverpool FC verwacht alvast een voortvarende start van de Duivels. Zo voorspelt hij dat België zijn poule wint en vervolgens in de tweede ronde afrekent met Servië.

Frankrijk te sterk

Maar Carragher vreest dat de kwartfinales vervolgens het eindstation vormen. Daarin tipt hij Frankrijk namelijk als tegenstander en de vice-wereldkampioen schat hij toch wat hoger in. "Ze hebben uiteraard wel Kevin De Bruyne. Ongeacht wie Frankrijk heeft, ze zullen geen betere speler dan hem hebben aan de bal. Maar Frankrijk heeft zoveel snelheid en fysiek vermogen, naast ook nog een pak kwaliteit. Dat wordt te veel voor België", aldus Carragher, die Frankrijk uiteindelijk ook de finale ziet winnen tegen gastland Duitsland.

Waar ziet u de Duivels stranden op het EK?

Meest recent

Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

14
14
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

66
66
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

115
115
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

92
92
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

250
250
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

59
59
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

275
275
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

237
237
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

119
119
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

123
123
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

72
72
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

130
130
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

274
274
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

359
359
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

111
111
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

350
350
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

258
258
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

123
123
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

698
698
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

263
263
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

224
224
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

247
247
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

429
429

Meer sportnieuws