Carragher voorspelt EK: 'België sneuvelt tegen dit land'

1821 stemmen
Carragher voorspelt EK: 'België sneuvelt tegen dit land'

Nog twee keer slapen en het Europees kampioenschap in Duitsland gaat officieel van start. Een drietal dagen later beginnen ook de Rode Duivels eraan met hun eerste groepsmatch tegen Slowakije. De vraag is hoe ver de Belgen uiteindelijk kunnen geraken.

Euro 2024 wordt voor België het eerste grote toernooi van de 'nieuwe generatie'. Na het bedroevende WK in Qatar werd immers afscheid genomen van Roberto Martinez als bondscoach. En in zijn zog zwaaiden verschillende vaste waarden af als international: Eden Hazard, Toby Alderweireld, Simon Mignolet, ... .

Vervolgens werd het sportieve lot van de Duivels in handen van Domenico Tedesco gelegd. Die zorgde op zijn beurt voor een opfrissing van de selectie. Daarnaast slaagde hij erin om zijn elftal veel flexibeler te laten spelen op tactisch vlak. De resultaten in de kwalificatiecampagne mochten ook gezien worden.

LEES OOK: Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Probleemloos naar kwartfinale

In Duitsland moet echter de bevestiging worden. Al zal het niet evident worden om een voet naast de absolute toplanden te zetten, vooral op defensief vlak lijkt er iets te weinig kwaliteit aanwezig. Maar nagenoeg elk groot toernooi weten één of meerdere deelnemers boven zich uit te stijgen, wie weet is het dit keer aan België.

Bij The Telegraph liet de Engelse topanalist Jamier Carragher alvast zijn licht schijnen op het verloop van het toernooi. En het boegbeeld van Liverpool FC verwacht alvast een voortvarende start van de Duivels. Zo voorspelt hij dat België zijn poule wint en vervolgens in de tweede ronde afrekent met Servië.

Frankrijk te sterk

Maar Carragher vreest dat de kwartfinales vervolgens het eindstation vormen. Daarin tipt hij Frankrijk namelijk als tegenstander en de vice-wereldkampioen schat hij toch wat hoger in. "Ze hebben uiteraard wel Kevin De Bruyne. Ongeacht wie Frankrijk heeft, ze zullen geen betere speler dan hem hebben aan de bal. Maar Frankrijk heeft zoveel snelheid en fysiek vermogen, naast ook nog een pak kwaliteit. Dat wordt te veel voor België", aldus Carragher, die Frankrijk uiteindelijk ook de finale ziet winnen tegen gastland Duitsland.

Waar ziet u de Duivels stranden op het EK?

Meest recent

Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

20
20
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

336
336
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

113
113
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

174
174
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

50
50
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

561
561
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

358
358
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

110
110
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

364
364
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

378
378
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

59
59
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

82
82
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

151
151
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

49
49
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

433
433
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

427
427
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

146
146
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

66
66
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

576
576
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

139
139
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

173
173
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

164
164

Meer sportnieuws