'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

door
'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

KRC Genk staat voor een ingrijpende make-over deze zomer. Met Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt. Hoewel Genk wil vasthouden aan Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi als rechtsbacks, trekt El Ouahdi de interesse van FC Porto en SL Benfica.

Genk is voorlopig niet van plan hem te laten vertrekken, maar Dimitri de Condé houdt potentiële vervangers in de gaten. Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van Mamelodi Sundowns, op de radar.

Mudau is klaar voor een stap naar Europa en trok al eerder de aandacht van Belgische clubs, RC Lens en Burnley FC. Mudau is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos hem roemt om zijn enorme progressie en veelzijdigheid.

LEES OOK: Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

De Condé anticipeert op vertrek El Ouahdi

De selectie van KRC Genk staat aan de vooravond van een grondige make-over. “Het wordt een drukke transferzomer”, voorspelt Het Belang van Limburg. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt.

In elke linie zullen er spelers verkocht worden en nieuwe aanwinsten hun opwachting maken. Op de rechtsachter is het plan om vast te houden aan Ken Nkuba, die pas in januari werd aangetrokken, en Zakaria El Ouahdi.

Er worden geen nieuwe versterkingen voor deze positie verwacht, al trekt El Ouahdi wel de aandacht van FC Porto en SL Benfica. De belangstelling voor El Ouahdi is sneller gekomen dan verwacht, en voorlopig is Genk niet van plan hem te laten vertrekken.

Desondanks blijft Dimitri de Condé proactief en houdt hij enkele potentiële vervangers in de gaten, voor het geval El Ouahdi toch vertrekt.

Mudau wordt vaste international onder Hugo Broos

KRC Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van de Zuid-Afrikaanse topclub Mamelodi Sundowns, op de verlanglijst geplaatst. Mudau is klaar voor een stap hogerop in zijn carrière en overweegt een transfer naar Europa als de kans zich voordoet.

In februari trok Mudau al de aandacht van enkele Belgische clubs, evenals van RC Lens en Burnley FC, destijds onder leiding van Vincent Kompany.

Mudau heeft zich ontpopt tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos al heeft aangegeven dat Mudau klaar is voor een buitenlandse avontuur.

“Toen ik hier aankwam en zag hoe Mudau speelde bij Sundowns, was ik aanvankelijk niet tevreden. Ik riep hem in het begin ook niet op voor de nationale ploeg,” aldus Broos. “Maar in het afgelopen jaar zag ik een enorme progressie in zijn spel. Hij is niet alleen aanvallend sterk, maar hij heeft ook geleerd goed te verdedigen.”

Zuid-Afrikaanse Dani Alves: beste rechtsback van het continent

Voordat Khuliso Mudau drie seizoenen geleden bij Mamelodi Sundowns arriveerde, werd hij beschouwd als een van de meest ondergewaardeerde en onderschatte spelers in de Zuid-Afrikaanse competitie.

Zijn potentieel werd vaak overschaduwd door het aantal rode kaarten dat hij in een seizoen ontving. De overstap naar Sundowns in oktober 2020 maakte echter een wereld van verschil.

Tegenwoordig wordt Sailor – zoals hij liefkozend wordt genoemd – gezien als de beste rechtsback van het land en mogelijk zelfs een van de besten van het continent.

Mudau's transformatie bij Sundowns is opmerkelijk. Hij is uitgegroeid tot een moderne vleugelverdediger die de rechterflank energiek bestrijkt en snel overschakelt bij balverlies.

Dit verklaart waarom Mudau een grote fan is van Dani Alves, de voormalige rechtsback van Brazilië en FC Barcelona, die ook bekend stond om zijn offensieve speelstijl.

Dit maakt hem tot een veelzijdige en waardevolle speler, iets wat Sundowns-aanvoerder Themba 'Mshishi' Zwane ook erkent. Zwane beschouwt Mudau als een van de beste, zo niet de beste, rechtsback van het continent.

Genk moet Mudau halen

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

185
185
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

47
47
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

28
28
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

101
101
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

304
304
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

170
170
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

366
366
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

162
162
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

208
208
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

49
49
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

637
637
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

760
760
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

129
129
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

382
382
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

406
406
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

394
394
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

609
609
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

410
410
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

465
465
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

239
239
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws