'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

495 stemmen
'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

KRC Genk staat voor een ingrijpende make-over deze zomer. Met Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt. Hoewel Genk wil vasthouden aan Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi als rechtsbacks, trekt El Ouahdi de interesse van FC Porto en SL Benfica.

Genk is voorlopig niet van plan hem te laten vertrekken, maar Dimitri de Condé houdt potentiële vervangers in de gaten. Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van Mamelodi Sundowns, op de radar.

Mudau is klaar voor een stap naar Europa en trok al eerder de aandacht van Belgische clubs, RC Lens en Burnley FC. Mudau is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos hem roemt om zijn enorme progressie en veelzijdigheid.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De Condé anticipeert op vertrek El Ouahdi

De selectie van KRC Genk staat aan de vooravond van een grondige make-over. “Het wordt een drukke transferzomer”, voorspelt Het Belang van Limburg. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt.

In elke linie zullen er spelers verkocht worden en nieuwe aanwinsten hun opwachting maken. Op de rechtsachter is het plan om vast te houden aan Ken Nkuba, die pas in januari werd aangetrokken, en Zakaria El Ouahdi.

Er worden geen nieuwe versterkingen voor deze positie verwacht, al trekt El Ouahdi wel de aandacht van FC Porto en SL Benfica. De belangstelling voor El Ouahdi is sneller gekomen dan verwacht, en voorlopig is Genk niet van plan hem te laten vertrekken.

Desondanks blijft Dimitri de Condé proactief en houdt hij enkele potentiële vervangers in de gaten, voor het geval El Ouahdi toch vertrekt.

Mudau wordt vaste international onder Hugo Broos

KRC Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van de Zuid-Afrikaanse topclub Mamelodi Sundowns, op de verlanglijst geplaatst. Mudau is klaar voor een stap hogerop in zijn carrière en overweegt een transfer naar Europa als de kans zich voordoet.

In februari trok Mudau al de aandacht van enkele Belgische clubs, evenals van RC Lens en Burnley FC, destijds onder leiding van Vincent Kompany.

Mudau heeft zich ontpopt tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos al heeft aangegeven dat Mudau klaar is voor een buitenlandse avontuur.

“Toen ik hier aankwam en zag hoe Mudau speelde bij Sundowns, was ik aanvankelijk niet tevreden. Ik riep hem in het begin ook niet op voor de nationale ploeg,” aldus Broos. “Maar in het afgelopen jaar zag ik een enorme progressie in zijn spel. Hij is niet alleen aanvallend sterk, maar hij heeft ook geleerd goed te verdedigen.”

Zuid-Afrikaanse Dani Alves: beste rechtsback van het continent

Voordat Khuliso Mudau drie seizoenen geleden bij Mamelodi Sundowns arriveerde, werd hij beschouwd als een van de meest ondergewaardeerde en onderschatte spelers in de Zuid-Afrikaanse competitie.

Zijn potentieel werd vaak overschaduwd door het aantal rode kaarten dat hij in een seizoen ontving. De overstap naar Sundowns in oktober 2020 maakte echter een wereld van verschil.

Tegenwoordig wordt Sailor – zoals hij liefkozend wordt genoemd – gezien als de beste rechtsback van het land en mogelijk zelfs een van de besten van het continent.

Mudau's transformatie bij Sundowns is opmerkelijk. Hij is uitgegroeid tot een moderne vleugelverdediger die de rechterflank energiek bestrijkt en snel overschakelt bij balverlies.

Dit verklaart waarom Mudau een grote fan is van Dani Alves, de voormalige rechtsback van Brazilië en FC Barcelona, die ook bekend stond om zijn offensieve speelstijl.

Dit maakt hem tot een veelzijdige en waardevolle speler, iets wat Sundowns-aanvoerder Themba 'Mshishi' Zwane ook erkent. Zwane beschouwt Mudau als een van de beste, zo niet de beste, rechtsback van het continent.

Genk moet Mudau halen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

74
74
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

64
64
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

59
59
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

89
89
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

137
137
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

109
109
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

330
330
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

45
45
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

712
712
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

173
173
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

341
341
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

116
116
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

776
776
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

305
305
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

710
710
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

919
919
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

91
91
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

652
652
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

895
895
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

134
134
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

382
382
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

639
639
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

239
239
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

542
542
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

209
209

Meer sportnieuws