'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

495 stemmen
'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

KRC Genk staat voor een ingrijpende make-over deze zomer. Met Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt. Hoewel Genk wil vasthouden aan Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi als rechtsbacks, trekt El Ouahdi de interesse van FC Porto en SL Benfica.

Genk is voorlopig niet van plan hem te laten vertrekken, maar Dimitri de Condé houdt potentiële vervangers in de gaten. Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van Mamelodi Sundowns, op de radar.

Mudau is klaar voor een stap naar Europa en trok al eerder de aandacht van Belgische clubs, RC Lens en Burnley FC. Mudau is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos hem roemt om zijn enorme progressie en veelzijdigheid.

LEES OOK: 'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

De Condé anticipeert op vertrek El Ouahdi

De selectie van KRC Genk staat aan de vooravond van een grondige make-over. “Het wordt een drukke transferzomer”, voorspelt Het Belang van Limburg. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt.

In elke linie zullen er spelers verkocht worden en nieuwe aanwinsten hun opwachting maken. Op de rechtsachter is het plan om vast te houden aan Ken Nkuba, die pas in januari werd aangetrokken, en Zakaria El Ouahdi.

Er worden geen nieuwe versterkingen voor deze positie verwacht, al trekt El Ouahdi wel de aandacht van FC Porto en SL Benfica. De belangstelling voor El Ouahdi is sneller gekomen dan verwacht, en voorlopig is Genk niet van plan hem te laten vertrekken.

Desondanks blijft Dimitri de Condé proactief en houdt hij enkele potentiële vervangers in de gaten, voor het geval El Ouahdi toch vertrekt.

Mudau wordt vaste international onder Hugo Broos

KRC Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van de Zuid-Afrikaanse topclub Mamelodi Sundowns, op de verlanglijst geplaatst. Mudau is klaar voor een stap hogerop in zijn carrière en overweegt een transfer naar Europa als de kans zich voordoet.

In februari trok Mudau al de aandacht van enkele Belgische clubs, evenals van RC Lens en Burnley FC, destijds onder leiding van Vincent Kompany.

Mudau heeft zich ontpopt tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos al heeft aangegeven dat Mudau klaar is voor een buitenlandse avontuur.

“Toen ik hier aankwam en zag hoe Mudau speelde bij Sundowns, was ik aanvankelijk niet tevreden. Ik riep hem in het begin ook niet op voor de nationale ploeg,” aldus Broos. “Maar in het afgelopen jaar zag ik een enorme progressie in zijn spel. Hij is niet alleen aanvallend sterk, maar hij heeft ook geleerd goed te verdedigen.”

Zuid-Afrikaanse Dani Alves: beste rechtsback van het continent

Voordat Khuliso Mudau drie seizoenen geleden bij Mamelodi Sundowns arriveerde, werd hij beschouwd als een van de meest ondergewaardeerde en onderschatte spelers in de Zuid-Afrikaanse competitie.

Zijn potentieel werd vaak overschaduwd door het aantal rode kaarten dat hij in een seizoen ontving. De overstap naar Sundowns in oktober 2020 maakte echter een wereld van verschil.

Tegenwoordig wordt Sailor – zoals hij liefkozend wordt genoemd – gezien als de beste rechtsback van het land en mogelijk zelfs een van de besten van het continent.

Mudau's transformatie bij Sundowns is opmerkelijk. Hij is uitgegroeid tot een moderne vleugelverdediger die de rechterflank energiek bestrijkt en snel overschakelt bij balverlies.

Dit verklaart waarom Mudau een grote fan is van Dani Alves, de voormalige rechtsback van Brazilië en FC Barcelona, die ook bekend stond om zijn offensieve speelstijl.

Dit maakt hem tot een veelzijdige en waardevolle speler, iets wat Sundowns-aanvoerder Themba 'Mshishi' Zwane ook erkent. Zwane beschouwt Mudau als een van de beste, zo niet de beste, rechtsback van het continent.

Genk moet Mudau halen

Meest recent

'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

De zomermercato moet bij de Belgische topclubs nog echt losbarsten. Zo is het bijvoorbeeld nog ...

60
60
'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

97
97
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

221
221
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

183
183
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

57
57
Enorme woede bij Egypte: "Messi moest in toernooi blijven"

Egypte kwam dinsdagavond zeer dicht bij een enorme stunt op het WK. De voormalige tegenstander van ...

332
332
'KBVB neemt beslissing over Balogun-strijd met FIFA'

De Rode Duivels plaatsten zich dinsdagochtend voor de kwartfinale van het WK met een klinkende ...

236
236
Cercle laat verdediger gaan en verliest publiekslieveling

Bij Cercle Brugge staat de transferzomer zoals vanouds weer synoniem met het vertrek van heel wat ...

71
71
Broos hakt knoop door definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

134
134
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

167
167
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

90
90
'Geduld is op: Sibierski stuurt grootverdiener naar exit'

Het geduld bij Anderlecht wordt kleiner. Antoine Sibierski wil een nieuwe ploeg bouwen, en daar ...

659
659
'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

382
382
Straffe Rudi Garcia laat héél België opnieuw dromen

Het WK 2026 is al geslaagd voor de Rode Duivels. Rudi Garcia heeft (nog maar eens) zijn gram gehaald ...

207
207
'Club Brugge heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

586
586
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

391
391
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

334
334
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

331
331
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

225
225
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

777
777
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

1115
1115
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

157
157
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

277
277
Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

183
183
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

175
175

Meer sportnieuws