'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

495 stemmen
'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

KRC Genk staat voor een ingrijpende make-over deze zomer. Met Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt. Hoewel Genk wil vasthouden aan Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi als rechtsbacks, trekt El Ouahdi de interesse van FC Porto en SL Benfica.

Genk is voorlopig niet van plan hem te laten vertrekken, maar Dimitri de Condé houdt potentiële vervangers in de gaten. Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van Mamelodi Sundowns, op de radar.

Mudau is klaar voor een stap naar Europa en trok al eerder de aandacht van Belgische clubs, RC Lens en Burnley FC. Mudau is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos hem roemt om zijn enorme progressie en veelzijdigheid.

LEES OOK: Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

De Condé anticipeert op vertrek El Ouahdi

De selectie van KRC Genk staat aan de vooravond van een grondige make-over. “Het wordt een drukke transferzomer”, voorspelt Het Belang van Limburg. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt.

In elke linie zullen er spelers verkocht worden en nieuwe aanwinsten hun opwachting maken. Op de rechtsachter is het plan om vast te houden aan Ken Nkuba, die pas in januari werd aangetrokken, en Zakaria El Ouahdi.

Er worden geen nieuwe versterkingen voor deze positie verwacht, al trekt El Ouahdi wel de aandacht van FC Porto en SL Benfica. De belangstelling voor El Ouahdi is sneller gekomen dan verwacht, en voorlopig is Genk niet van plan hem te laten vertrekken.

Desondanks blijft Dimitri de Condé proactief en houdt hij enkele potentiële vervangers in de gaten, voor het geval El Ouahdi toch vertrekt.

Mudau wordt vaste international onder Hugo Broos

KRC Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van de Zuid-Afrikaanse topclub Mamelodi Sundowns, op de verlanglijst geplaatst. Mudau is klaar voor een stap hogerop in zijn carrière en overweegt een transfer naar Europa als de kans zich voordoet.

In februari trok Mudau al de aandacht van enkele Belgische clubs, evenals van RC Lens en Burnley FC, destijds onder leiding van Vincent Kompany.

Mudau heeft zich ontpopt tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos al heeft aangegeven dat Mudau klaar is voor een buitenlandse avontuur.

“Toen ik hier aankwam en zag hoe Mudau speelde bij Sundowns, was ik aanvankelijk niet tevreden. Ik riep hem in het begin ook niet op voor de nationale ploeg,” aldus Broos. “Maar in het afgelopen jaar zag ik een enorme progressie in zijn spel. Hij is niet alleen aanvallend sterk, maar hij heeft ook geleerd goed te verdedigen.”

Zuid-Afrikaanse Dani Alves: beste rechtsback van het continent

Voordat Khuliso Mudau drie seizoenen geleden bij Mamelodi Sundowns arriveerde, werd hij beschouwd als een van de meest ondergewaardeerde en onderschatte spelers in de Zuid-Afrikaanse competitie.

Zijn potentieel werd vaak overschaduwd door het aantal rode kaarten dat hij in een seizoen ontving. De overstap naar Sundowns in oktober 2020 maakte echter een wereld van verschil.

Tegenwoordig wordt Sailor – zoals hij liefkozend wordt genoemd – gezien als de beste rechtsback van het land en mogelijk zelfs een van de besten van het continent.

Mudau's transformatie bij Sundowns is opmerkelijk. Hij is uitgegroeid tot een moderne vleugelverdediger die de rechterflank energiek bestrijkt en snel overschakelt bij balverlies.

Dit verklaart waarom Mudau een grote fan is van Dani Alves, de voormalige rechtsback van Brazilië en FC Barcelona, die ook bekend stond om zijn offensieve speelstijl.

Dit maakt hem tot een veelzijdige en waardevolle speler, iets wat Sundowns-aanvoerder Themba 'Mshishi' Zwane ook erkent. Zwane beschouwt Mudau als een van de beste, zo niet de beste, rechtsback van het continent.

Genk moet Mudau halen

Meest recent

Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

33
33
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

80
80
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

56
56
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

133
133
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

226
226
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

158
158
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

277
277
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

100
100
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

59
59
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

386
386
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

221
221
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1328
1328
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

62
62
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

53
53
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

445
445
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

397
397
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

313
313
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

362
362
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

65
65
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

241
241
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

115
115
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

497
497
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

173
173
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

74
74

Meer sportnieuws