'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

door
'KRC Genk duwt door: toptransfer door Hugo Broos'

KRC Genk staat voor een ingrijpende make-over deze zomer. Met Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt. Hoewel Genk wil vasthouden aan Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi als rechtsbacks, trekt El Ouahdi de interesse van FC Porto en SL Benfica.

Genk is voorlopig niet van plan hem te laten vertrekken, maar Dimitri de Condé houdt potentiële vervangers in de gaten. Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van Mamelodi Sundowns, op de radar.

Mudau is klaar voor een stap naar Europa en trok al eerder de aandacht van Belgische clubs, RC Lens en Burnley FC. Mudau is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos hem roemt om zijn enorme progressie en veelzijdigheid.

LEES OOK: Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

De Condé anticipeert op vertrek El Ouahdi

De selectie van KRC Genk staat aan de vooravond van een grondige make-over. “Het wordt een drukke transferzomer”, voorspelt Het Belang van Limburg. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe coach krijgt de A-kern een flinke opfrisbeurt.

In elke linie zullen er spelers verkocht worden en nieuwe aanwinsten hun opwachting maken. Op de rechtsachter is het plan om vast te houden aan Ken Nkuba, die pas in januari werd aangetrokken, en Zakaria El Ouahdi.

Er worden geen nieuwe versterkingen voor deze positie verwacht, al trekt El Ouahdi wel de aandacht van FC Porto en SL Benfica. De belangstelling voor El Ouahdi is sneller gekomen dan verwacht, en voorlopig is Genk niet van plan hem te laten vertrekken.

Desondanks blijft Dimitri de Condé proactief en houdt hij enkele potentiële vervangers in de gaten, voor het geval El Ouahdi toch vertrekt.

Mudau wordt vaste international onder Hugo Broos

KRC Genk heeft Khuliso Mudau, de 29-jarige rechtsback van de Zuid-Afrikaanse topclub Mamelodi Sundowns, op de verlanglijst geplaatst. Mudau is klaar voor een stap hogerop in zijn carrière en overweegt een transfer naar Europa als de kans zich voordoet.

In februari trok Mudau al de aandacht van enkele Belgische clubs, evenals van RC Lens en Burnley FC, destijds onder leiding van Vincent Kompany.

Mudau heeft zich ontpopt tot een vaste waarde bij de Zuid-Afrikaanse nationale ploeg, waar bondscoach Hugo Broos al heeft aangegeven dat Mudau klaar is voor een buitenlandse avontuur.

“Toen ik hier aankwam en zag hoe Mudau speelde bij Sundowns, was ik aanvankelijk niet tevreden. Ik riep hem in het begin ook niet op voor de nationale ploeg,” aldus Broos. “Maar in het afgelopen jaar zag ik een enorme progressie in zijn spel. Hij is niet alleen aanvallend sterk, maar hij heeft ook geleerd goed te verdedigen.”

Zuid-Afrikaanse Dani Alves: beste rechtsback van het continent

Voordat Khuliso Mudau drie seizoenen geleden bij Mamelodi Sundowns arriveerde, werd hij beschouwd als een van de meest ondergewaardeerde en onderschatte spelers in de Zuid-Afrikaanse competitie.

Zijn potentieel werd vaak overschaduwd door het aantal rode kaarten dat hij in een seizoen ontving. De overstap naar Sundowns in oktober 2020 maakte echter een wereld van verschil.

Tegenwoordig wordt Sailor – zoals hij liefkozend wordt genoemd – gezien als de beste rechtsback van het land en mogelijk zelfs een van de besten van het continent.

Mudau's transformatie bij Sundowns is opmerkelijk. Hij is uitgegroeid tot een moderne vleugelverdediger die de rechterflank energiek bestrijkt en snel overschakelt bij balverlies.

Dit verklaart waarom Mudau een grote fan is van Dani Alves, de voormalige rechtsback van Brazilië en FC Barcelona, die ook bekend stond om zijn offensieve speelstijl.

Dit maakt hem tot een veelzijdige en waardevolle speler, iets wat Sundowns-aanvoerder Themba 'Mshishi' Zwane ook erkent. Zwane beschouwt Mudau als een van de beste, zo niet de beste, rechtsback van het continent.

Genk moet Mudau halen

Meest recent

Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

5
5
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

18
18
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

44
44
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

16
16
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

76
76
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

47
47
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

157
157
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

441
441
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

359
359
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

45
45
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

351
351
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

123
123
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

53
53
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

112
112
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

92
92
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

356
356
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

237
237
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

252
252
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

203
203
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

127
127
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

303
303
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

343
343
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

949
949
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

65
65

Meer sportnieuws