Door de komst van Guy Luzon werden Peter Balette en Mircea Rednic de laan uitgestuurd bij Standard. Rednic is ondertussen aan de slag geweest bij Cluj, maar wat zou Balette doen? VoetbalNieuws had een gesprek met de gewezen assistent van Standard.
Geen slecht gevoel naar Standard toe
De sympathieke Limburger is sinds zijn ontslag bij
de Rouches nog steeds clubloos. Toch heeft hij inmiddels weer een job gevonden. "Ik ben een leerkracht lichamelijke opvoeding en heb mijn statuut weer opgenomen. Hierdoor werk ik deeltijds terug in een school. Maar ik kan op ieder moment stoppen om terug in het voetbal te gaan werken. Dat is zo opgenomen in mijn overeenkomst", begint hij zijn verhaal.
Sinds het aanstellen van Luzon lijkt Standard niet meer te stoppen. Pijnlijk voor Balette zou je denken, maar niets is minder waar. "Ik kan het heel goed hebben dat Standard het zo goed doet. Het zijn dan ook dezelfde jongens waarmee wij de laatste jaren hebben gewerkt. Ik heb ook een goed gevoel overgehouden aan Luik en zit dus zeker niet met wrok. De resultaten die ze halen zijn gewoon super. Blijkbaar had Luzon het zelf niet verwacht, liet ik me onlangs vertellen. Hopelijk blijven ze zo voetballen hé!"
Pluim voor Luzon
De sterkte van Standard lijkt het feit dat er geen sterkhouders zijn vertrokken. Dat ziet ook de Limburger. "Standard is zelfs nog versterkt. Ze hebben enkele goede
transfers gedaan. Ik denk ook niet in mate van: zouden wij het beter hebben gedaan of niet? De verdiensten zijn volledig ten koste van Luzon. Hij levert schitterend werk."
De gewezen assistent werkte samen met onder meer José Riga, Rednic en Ron Jans. Hij heeft ook nog steeds contact met deze heren. Een mogelijke nieuwe samenwerking lijkt ook nog niet uitgesloten te zijn. "Ik hoor hen nog regelmatig. Als de mogelijkheid zich ergens zou aanbieden, weet je nooit. De club moet ook de mogelijkheden hebben om iedereen te plaatsen."