HVH met vreemde EK-tip en verrassende schaduwfavoriet

door
HVH met vreemde EK-tip en verrassende schaduwfavoriet

Hein Vanhaezebrouck is geen hoofdtrainer meer van KAA Gent en zal zich de komende tijd meer tonen als analist. In een gesprek met Sporza liet HVH zich uit over het komende EK in Duitsland.

De Rode Duivels worden gezien als schaduwfavoriet en outsider, maar Vanhaezebrouck ziet een ander verrassend land als underdog: Oekraïne. Het land van onder meer Roman Yaremchuk (Club Brugge) en Ruslan Malinovskiy (ex-KRC Genk) zit in de groep van België.

LEES OOK: Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

Vreemde reden

Vanhaezebrouck gaf enkele redenen waarom hij Oekraïne als schaduwfavoriet ziet. Ten eerste ziet HVH het land tweede worden in de groep van de Rode Duivels en volgens de voormalige T1 is dat een voordeel. Zo wordt grote favoriet Frankrijk ontweken en komt het mogelijk Portugal tegen in de kwartfinale. 

HVH suggereert aldus dat de Rode Duivels best tweede eindigden in de groepsfase. Op het afgelopen EK werd Portugal al eens opzijgezet door de Belgische nationale ploeg in de 1/8e finales. De nummer twee van E komt overigens eerst uit tegen Oostenrijk of Nederland.

Land in oorlog

Ook wijst Vanhaezebrouck naar het feit dat Oekraïne een land in oorlog zit. "Niet zozeer door de kwaliteit, maar wel door de omstandigheden. Dat mogen we echt niet onderschatten. Het is een land in oorlog dat zich zoveel mogelijk wil profileren - sport is daar een perfect onderdeel voor”, klinkt het.

Voorts vindt Vanhaezebrouck het wel goed dat België niet meer tot de topfavorieten hoort. "Op een EK kan alles, hé. Het zijn meestal defensief ingestelde ploegen die verrassen, maar laat ons ook maar eens iets uitzonderlijks doen."

Moet België best tweede eindigen in Groep E?

Meest recent

Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

2
2
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

78
78
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

93
93
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

122
122
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

38
38
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

171
171
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

122
122
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

37
37
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

56
56
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

731
731
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

458
458
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

161
161
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

89
89
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

165
165
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

335
335
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

88
88
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

294
294
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

143
143
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

269
269
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

276
276
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

223
223
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

60
60
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

109
109

Meer sportnieuws