'Toptransfer Matte Smets: nog vier concrete kandidaten'

2078 stemmen
'Toptransfer Matte Smets: nog vier concrete kandidaten'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er sinds afgelopen weekend helemaal op en dus kan het transfergeweld losbarsten. Verschillende smaakmakers komen immers in aanmerking voor een mooie transfer. Niet in het minst Matte Smets.

De verdediger begon aan zijn carrière bij het lokale Bilzen VV, maar maakte als snel de overstap naar de jeugdopleiding bij KRC Genk. Hoewel Smets er bijna acht jaar speelde, moest hij er uiteindelijk toch beschikken. Zo belandde hij uiteindelijk bij provinciegenoot STVV. En dat bleek een goede zet.

In Sint-Truiden heerste wel voldoende geloof in zijn kwaliteiten. Smets tekende er zijn eerste profcontract en mocht er op 18-jarige leeftijd al debuteren bij de eerste ploeg. Zijn definitieve doorbraak volgde echter pas in het voorbije seizoen. Onder de vleugels van Thorsten Fink groeide hij uit tot een vaste sterkhouder.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Clausule van 2.25 miljoen

Smets beschikt dan ook over heel wat kwaliteiten. Hij is sterk met de bal aan de voet en heeft het nodige fysieke vermogen, zo miste hij in de afgelopen maanden amper één minuut. En op zijn 20ste heeft hij nog een pak progressiemarge. Bovendien staat er in zijn contract een clausule waardoor hij voor vast bedrag van 2.25 miljoen euro kan vertrekken.

De belofte-international is dan ook grof wild aan de Belgische top. In januari stond hij bijvoorbeeld al dicht bij een overstap naar AA Gent, dat hem van dichtbij is blijven volgen. Ook landskampioen Club Brugge kwam hem naar verluidt al meermaals scouten. Antwerp FC en Union SG zouden de ontwikkelingen rond Smets eveneens nauwgezet onder de loep houden.

Vier clubs concreet

Maar volgens Het Belang van Limburg zijn er momenteel nog vier concrete kandidaten over. Zo blijft KRC Genk aandringen. Bij Racing krijgt Smets alvast de kans om opnieuw met Fink samen te werken en ook zijn ploegmaat Jarne Steuckers tekende inmiddels in de Cegeka Arena. Bovendien kan hij er dicht bij huis blijven voetballen.

Daarnaast zou ook RSC Anderlecht doordrukken. Zeker nu het vertrek van Zeno Debast bijna rond is, heeft Paars-Wit dringend nood aan defensieve versterking. Maar ook twee buitenlandse ploegen zouden concreet zijn: Watford FC en Stade Reims. Afwachten dus welke gegadigde het uiteindelijk zal halen.

🚀

Welke Belgische ploeg zou het meest geschikt zijn voor Smets?

Meest recent

DAZN-debat laait weer op: Bornauw spreekt straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

41
41
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

86
86
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

313
313
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

111
111
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

12
12
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

287
287
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

99
99
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

101
101
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

548
548
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

599
599
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

281
281
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

357
357
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

88
88
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

163
163
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

215
215
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

92
92
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

168
168
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

182
182
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

189
189
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

28
28
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

220
220
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

471
471
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

308
308
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

92
92

Meer sportnieuws