'Toptransfer Matte Smets: nog vier concrete kandidaten'

door
'Toptransfer Matte Smets: nog vier concrete kandidaten'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er sinds afgelopen weekend helemaal op en dus kan het transfergeweld losbarsten. Verschillende smaakmakers komen immers in aanmerking voor een mooie transfer. Niet in het minst Matte Smets.

De verdediger begon aan zijn carrière bij het lokale Bilzen VV, maar maakte als snel de overstap naar de jeugdopleiding bij KRC Genk. Hoewel Smets er bijna acht jaar speelde, moest hij er uiteindelijk toch beschikken. Zo belandde hij uiteindelijk bij provinciegenoot STVV. En dat bleek een goede zet.

In Sint-Truiden heerste wel voldoende geloof in zijn kwaliteiten. Smets tekende er zijn eerste profcontract en mocht er op 18-jarige leeftijd al debuteren bij de eerste ploeg. Zijn definitieve doorbraak volgde echter pas in het voorbije seizoen. Onder de vleugels van Thorsten Fink groeide hij uit tot een vaste sterkhouder.

LEES OOK: 'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Clausule van 2.25 miljoen

Smets beschikt dan ook over heel wat kwaliteiten. Hij is sterk met de bal aan de voet en heeft het nodige fysieke vermogen, zo miste hij in de afgelopen maanden amper één minuut. En op zijn 20ste heeft hij nog een pak progressiemarge. Bovendien staat er in zijn contract een clausule waardoor hij voor vast bedrag van 2.25 miljoen euro kan vertrekken.

De belofte-international is dan ook grof wild aan de Belgische top. In januari stond hij bijvoorbeeld al dicht bij een overstap naar AA Gent, dat hem van dichtbij is blijven volgen. Ook landskampioen Club Brugge kwam hem naar verluidt al meermaals scouten. Antwerp FC en Union SG zouden de ontwikkelingen rond Smets eveneens nauwgezet onder de loep houden.

Vier clubs concreet

Maar volgens Het Belang van Limburg zijn er momenteel nog vier concrete kandidaten over. Zo blijft KRC Genk aandringen. Bij Racing krijgt Smets alvast de kans om opnieuw met Fink samen te werken en ook zijn ploegmaat Jarne Steuckers tekende inmiddels in de Cegeka Arena. Bovendien kan hij er dicht bij huis blijven voetballen.

Daarnaast zou ook RSC Anderlecht doordrukken. Zeker nu het vertrek van Zeno Debast bijna rond is, heeft Paars-Wit dringend nood aan defensieve versterking. Maar ook twee buitenlandse ploegen zouden concreet zijn: Watford FC en Stade Reims. Afwachten dus welke gegadigde het uiteindelijk zal halen.

Welke Belgische ploeg zou het meest geschikt zijn voor Smets?

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

122
122
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

274
274
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

412
412
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

233
233
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

273
273
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

207
207
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

517
517
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

196
196
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

78
78
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

236
236
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

75
75
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

422
422
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

66
66
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

70
70
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

178
178
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

115
115
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

255
255
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

118
118
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

271
271
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

167
167
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1149
1149

Meer sportnieuws