'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

door
'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

Standard beleeft erg moeilijke tijden. De Rouches kregen de sportieve motor dit seizoen nooit aan de praat, en ook naast het veld is er malaise aan de boorden van de Maas. Dat leidt nu tot een nieuwe drastische beslissing.

Standard dacht met Ivan Leko een geschikte vervanger te hebben gevonden voor Carl Hoefkens, maar niets bleek minder waar. Net als Hoefkens had de Kroaat alle moeite van de wereld om met de Rouches een reeks neer te zetten. Dat vertaalde zich in een barslechte tiende notering in de regulier competitie en de laatste plaats in de Conference League Play-offs.

LEES OOK: ‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Financiële problemen

De sportieve problemen verbleken echter misschien wel tegenover de financiële problemen waarmee de Rouches naar verluidt kampen. Zo heeft Standard moeite om de lopende kosten, zoals het betalen van leveranciers, het hoofd te bieden. De club zou niet zo lang geleden wel nog een bedrag van 4,2 miljoen euro hebben ontvangen van haar vaak verguisde eigenaars, 777 Partners.

De Rouches kunnen zo de openstaande rekeningen van de leveranciers betalen en het transferverbod van 8 mei is zo ook eindelijk van de baan. Dat betekent echter niet dat alle problemen opgelost zijn, want de fans zijn ontevreden en plannen acties, terwijl de zoektocht naar een nieuwe overnemer een lastige klus blijkt.

Geen stage in Nederland

Standard zou vanaf 7 juli een week op stage gaan in Nederland, maar dat gaat nu niet door, schrijft La Dernière Heure. De krant haalt de onzekerheid over de aandeelhouders en over de samenstelling van de kern aan als reden voor de annulatie.

Standard zal in de plaats gewoon op de SL16 Football Campus trainen. De Luikenaars zullen bovendien hervatten op 20 juni en niet op 17 juni, zoals ze eerst van plan waren in de Vurige Stede.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’
202

Goede beslissing?

Meest recent

‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

8
8
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

11
11
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

100
100
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

182
182
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

31
31
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

173
173
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

50
50
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

130
130
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

48
48
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

26
26
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

323
323
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

429
429
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

374
374
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

300
300
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

332
332
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

306
306
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

313
313
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

259
259
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

105
105
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

363
363
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

701
701

Meer sportnieuws