'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

door
'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

Standard beleeft erg moeilijke tijden. De Rouches kregen de sportieve motor dit seizoen nooit aan de praat, en ook naast het veld is er malaise aan de boorden van de Maas. Dat leidt nu tot een nieuwe drastische beslissing.

Standard dacht met Ivan Leko een geschikte vervanger te hebben gevonden voor Carl Hoefkens, maar niets bleek minder waar. Net als Hoefkens had de Kroaat alle moeite van de wereld om met de Rouches een reeks neer te zetten. Dat vertaalde zich in een barslechte tiende notering in de regulier competitie en de laatste plaats in de Conference League Play-offs.

LEES OOK: Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Financiële problemen

De sportieve problemen verbleken echter misschien wel tegenover de financiële problemen waarmee de Rouches naar verluidt kampen. Zo heeft Standard moeite om de lopende kosten, zoals het betalen van leveranciers, het hoofd te bieden. De club zou niet zo lang geleden wel nog een bedrag van 4,2 miljoen euro hebben ontvangen van haar vaak verguisde eigenaars, 777 Partners.

De Rouches kunnen zo de openstaande rekeningen van de leveranciers betalen en het transferverbod van 8 mei is zo ook eindelijk van de baan. Dat betekent echter niet dat alle problemen opgelost zijn, want de fans zijn ontevreden en plannen acties, terwijl de zoektocht naar een nieuwe overnemer een lastige klus blijkt.

Geen stage in Nederland

Standard zou vanaf 7 juli een week op stage gaan in Nederland, maar dat gaat nu niet door, schrijft La Dernière Heure. De krant haalt de onzekerheid over de aandeelhouders en over de samenstelling van de kern aan als reden voor de annulatie.

Standard zal in de plaats gewoon op de SL16 Football Campus trainen. De Luikenaars zullen bovendien hervatten op 20 juni en niet op 17 juni, zoals ze eerst van plan waren in de Vurige Stede.

Goede beslissing?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

5
5
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

37
37
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

13
13
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

51
51
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

96
96
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

101
101
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

87
87
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

136
136
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

250
250
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

404
404
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

715
715
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

148
148
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

93
93
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

118
118
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

484
484
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

292
292
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

141
141
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

119
119
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

448
448
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

640
640
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

148
148

Meer sportnieuws