'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

door
'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

Standard beleeft erg moeilijke tijden. De Rouches kregen de sportieve motor dit seizoen nooit aan de praat, en ook naast het veld is er malaise aan de boorden van de Maas. Dat leidt nu tot een nieuwe drastische beslissing.

Standard dacht met Ivan Leko een geschikte vervanger te hebben gevonden voor Carl Hoefkens, maar niets bleek minder waar. Net als Hoefkens had de Kroaat alle moeite van de wereld om met de Rouches een reeks neer te zetten. Dat vertaalde zich in een barslechte tiende notering in de regulier competitie en de laatste plaats in de Conference League Play-offs.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Financiële problemen

De sportieve problemen verbleken echter misschien wel tegenover de financiële problemen waarmee de Rouches naar verluidt kampen. Zo heeft Standard moeite om de lopende kosten, zoals het betalen van leveranciers, het hoofd te bieden. De club zou niet zo lang geleden wel nog een bedrag van 4,2 miljoen euro hebben ontvangen van haar vaak verguisde eigenaars, 777 Partners.

De Rouches kunnen zo de openstaande rekeningen van de leveranciers betalen en het transferverbod van 8 mei is zo ook eindelijk van de baan. Dat betekent echter niet dat alle problemen opgelost zijn, want de fans zijn ontevreden en plannen acties, terwijl de zoektocht naar een nieuwe overnemer een lastige klus blijkt.

Geen stage in Nederland

Standard zou vanaf 7 juli een week op stage gaan in Nederland, maar dat gaat nu niet door, schrijft La Dernière Heure. De krant haalt de onzekerheid over de aandeelhouders en over de samenstelling van de kern aan als reden voor de annulatie.

Standard zal in de plaats gewoon op de SL16 Football Campus trainen. De Luikenaars zullen bovendien hervatten op 20 juni en niet op 17 juni, zoals ze eerst van plan waren in de Vurige Stede.

Goede beslissing?

Meest recent

Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

45
45
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

396
396
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

41
41
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

211
211
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

35
35
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

135
135
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

239
239
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

238
238
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

567
567
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

288
288
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

162
162
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

165
165
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

202
202
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

417
417
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

439
439
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

165
165
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

181
181
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

523
523
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

39
39
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

290
290
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

260
260
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

31
31
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

172
172
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

322
322
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

37
37

Meer sportnieuws