'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

door
'Standard neemt pijnlijk sportief besluit'

Standard beleeft erg moeilijke tijden. De Rouches kregen de sportieve motor dit seizoen nooit aan de praat, en ook naast het veld is er malaise aan de boorden van de Maas. Dat leidt nu tot een nieuwe drastische beslissing.

Standard dacht met Ivan Leko een geschikte vervanger te hebben gevonden voor Carl Hoefkens, maar niets bleek minder waar. Net als Hoefkens had de Kroaat alle moeite van de wereld om met de Rouches een reeks neer te zetten. Dat vertaalde zich in een barslechte tiende notering in de regulier competitie en de laatste plaats in de Conference League Play-offs.

LEES OOK: Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Financiële problemen

De sportieve problemen verbleken echter misschien wel tegenover de financiële problemen waarmee de Rouches naar verluidt kampen. Zo heeft Standard moeite om de lopende kosten, zoals het betalen van leveranciers, het hoofd te bieden. De club zou niet zo lang geleden wel nog een bedrag van 4,2 miljoen euro hebben ontvangen van haar vaak verguisde eigenaars, 777 Partners.

De Rouches kunnen zo de openstaande rekeningen van de leveranciers betalen en het transferverbod van 8 mei is zo ook eindelijk van de baan. Dat betekent echter niet dat alle problemen opgelost zijn, want de fans zijn ontevreden en plannen acties, terwijl de zoektocht naar een nieuwe overnemer een lastige klus blijkt.

Geen stage in Nederland

Standard zou vanaf 7 juli een week op stage gaan in Nederland, maar dat gaat nu niet door, schrijft La Dernière Heure. De krant haalt de onzekerheid over de aandeelhouders en over de samenstelling van de kern aan als reden voor de annulatie.

Standard zal in de plaats gewoon op de SL16 Football Campus trainen. De Luikenaars zullen bovendien hervatten op 20 juni en niet op 17 juni, zoals ze eerst van plan waren in de Vurige Stede.

Goede beslissing?

Meest recent

Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

10
10
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

90
90
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

47
47
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

127
127
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

426
426
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

24
24
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

53
53
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

179
179
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

155
155
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

89
89
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

163
163
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

68
68
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

417
417
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

138
138
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

34
34
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

223
223
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

818
818
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

387
387
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

130
130
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

195
195
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

100
100
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

23
23
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

83
83

Meer sportnieuws