Flinke financiële opsteker voor Anderlecht door EK

door
Flinke financiële opsteker voor Anderlecht door EK

RSC Anderlecht stuurt de meeste spelers van de Jupiler Pro League naar het EK in Duitsland. Met zes stuks kan het ook een stevige financiële opsteker inlijven, dat weet Het Laatste Nieuws.

De zes spelers zijn verdeeld over twee landen op het EK. Bij de Rode Duivels zitten Jan Vertonghen en Zeno Debast in de selectie van Domenico Tedesco en bij Denemarken werden Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg geselecteerd.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Ook supporteren voor Denemarken

De UEFA geeft een club gemiddeld 9.000 euro per dag per speler op het EK. Deze regeling begint al tien dagen voor de start van het EK. Zo krijgt Anderlecht al zeker 1,1 miljoen euro op de bankrekening, aldus HLN. En dat bedrag kan nog aardig oplopen.

Dan zal Anderlecht niet alleen voor de Belgische nationale ploeg moeten supporteren, maar ook voor de Deense. Beide landen worden overigens verwacht de groepsfase te zullen overleven. Dan kan Anderlecht 1,5 miljoen euro verwachten. Als beide landen de finale halen kan dat oplopen tot twee miljoen euro.

Contracten lopen af

Die bedragen konden nog meer zijn, maar de contracten van Delaney, Schmeichel en Vertonghen lopen op 30 juni af. Als die niet worden verlengd zijn ze officieel geen speler meer van paars-wit en zal de UEFA ook geen premie meer uitreiken. De groepsfase loopt overigens tot 26 juni

Vertonghen is nog niet zeker over zijn toekomst en wil pas bijtekenen als hij zich nog een meerwaarde kan voelen. Delaney blijkt een dure vogel te zijn en flirtte ook al openlijk met ex-club FC Kopenhagen.

Zie jij Denemarken als outsider?

Meest recent

'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

19
19
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

27
27
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

139
139
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

170
170
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

345
345
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

199
199
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

48
48
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

69
69
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

144
144
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

488
488
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

63
63
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

278
278
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

114
114
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

97
97
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

480
480
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

152
152
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

371
371
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

192
192
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

835
835
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

450
450
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

435
435
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

244
244
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

352
352
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

482
482

Meer sportnieuws