Flinke financiële opsteker voor Anderlecht door EK

428 stemmen
Flinke financiële opsteker voor Anderlecht door EK

RSC Anderlecht stuurt de meeste spelers van de Jupiler Pro League naar het EK in Duitsland. Met zes stuks kan het ook een stevige financiële opsteker inlijven, dat weet Het Laatste Nieuws.

De zes spelers zijn verdeeld over twee landen op het EK. Bij de Rode Duivels zitten Jan Vertonghen en Zeno Debast in de selectie van Domenico Tedesco en bij Denemarken werden Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg geselecteerd.

LEES OOK: Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

Ook supporteren voor Denemarken

De UEFA geeft een club gemiddeld 9.000 euro per dag per speler op het EK. Deze regeling begint al tien dagen voor de start van het EK. Zo krijgt Anderlecht al zeker 1,1 miljoen euro op de bankrekening, aldus HLN. En dat bedrag kan nog aardig oplopen.

Dan zal Anderlecht niet alleen voor de Belgische nationale ploeg moeten supporteren, maar ook voor de Deense. Beide landen worden overigens verwacht de groepsfase te zullen overleven. Dan kan Anderlecht 1,5 miljoen euro verwachten. Als beide landen de finale halen kan dat oplopen tot twee miljoen euro.

Contracten lopen af

Die bedragen konden nog meer zijn, maar de contracten van Delaney, Schmeichel en Vertonghen lopen op 30 juni af. Als die niet worden verlengd zijn ze officieel geen speler meer van paars-wit en zal de UEFA ook geen premie meer uitreiken. De groepsfase loopt overigens tot 26 juni

Vertonghen is nog niet zeker over zijn toekomst en wil pas bijtekenen als hij zich nog een meerwaarde kan voelen. Delaney blijkt een dure vogel te zijn en flirtte ook al openlijk met ex-club FC Kopenhagen.

Zie jij Denemarken als outsider?

Meest recent

'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

13
13
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

126
126
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

75
75
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

43
43
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

107
107
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

38
38
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

55
55
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

46
46
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

61
61
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

113
113
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

344
344
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

89
89
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

199
199
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

85
85
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

508
508
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

435
435
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

135
135
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

431
431
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

294
294
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

553
553

Meer sportnieuws