'Pech voor Kompany: Bayern zet grote naam in etalage'

door
'Pech voor Kompany: Bayern zet grote naam in etalage'

Vincent Kompany is aangeduid als de man die Bayern München komend seizoen weer naar de prijzen moet leiden. Voorlopig is wel nog niet duidelijk hoe zijn selectie er dan exact zal uitzien. Zo wordt de nodige transferbeweging verwacht in de Allianz Arena.

Bayern was in de voorbije seizoenen dé toonaangevende club in Duitsland. Tussen 2013 en 2023 legde Der Rekordmeister telkens beslag op de landstitel. Maar afgelopen seizoen kwam een einde aan die hegemonie. Zo was het Bayer Leverkusen dat op overtuigende wijze beslag legde op de Bundesliga.

De grootmacht uit München moest dan weer vrede nemen met een teleurstellende derde plaats. Bovendien werd het in de beker ook nog eens pijnlijk gewipt door derdeklasser Saarbrücken. En in de Champions League trok eindwinnaar Real Madrid uiteindelijk aan het langste einde.

LEES OOK: Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Sterkhouder naar uitgang

Bayern bleef dus met lege handen achter en daar moet Kompany komend seizoen weer verandering in brengen. Daarvoor krijgt hij normaal gezien ook extra versterking ter beschikking. Maar de Belgische trainer zal wellicht ook enkele grote namen zien vertrekken.

Zo meldt de Duitse tak van Sky Sports dat ook Matthijs de Ligt mogelijk andere oorden opzoekt. De Nederlandse EK-ganger stond in het voorbije seizoen nochtans doorgaans in de basiself. Bovendien heeft de voormalige Golden Boy op zijn 24ste nog heel wat jaren voor zich.

Vervanger op komst

Kompany zou De Ligt dus goed kunnen gebruiken, toch zou het bestuur hem op de transferlijst hebben gezet. Vooral uit financiële overwegingen. De Nederlander kan immers een aanzienlijke transfersom opleveren en weegt ook nog eens zwaar door op het salarisbudget. Overigens heeft Bayern al een vervanger in het vizier. Zo zou een persoonlijk akkoord zijn gevonden met Jonathan Tah (Bayer Leverkusen). In zijn dossier zouden weldra onderhandelingen worden opgestart op clubniveau.

De titel wordt volgend seizoen een must voor Kompany ...

Meest recent

Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

0
0
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

31
31
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

143
143
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

12
12
Coosemans optimistisch na nederlaag: "Alles is speelbaar"

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

30
30
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

64
64
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

97
97
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

287
287
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

179
179
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

279
279
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

75
75
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

335
335
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

127
127
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

161
161
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

877
877
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

178
178
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

53
53
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

315
315
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1109
1109
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

222
222
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

131
131
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

45
45
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

800
800
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

570
570

Meer sportnieuws