'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

door
'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

In de schaduw van het Europees kampioenschap begint ook de zomerse transfercarrousel op volle toeren te draaien. Verschillende smaakmakers uit de Jupiler Pro League kunnen daarbij op de nodige interesse rekenen. Met name de goudhaantjes van STVV zijn momenteel grof wild.

De Truienaars kunnen terugblikken op een geslaagd seizoen. Onder het bewind van Thorsten Fink wisten de Limburgers zich zonder grote problemen van het behoud te verzekeren. Uiteindelijk legde STVV zelfs beslag op de derde plaats in de Europe Play-Offs. En dat met heel wat sterkhouders uit de eigen jeugdopleiding.

Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook aanvaller Jarne Steuckers weg op Stayen. En er zijn nog meer spelers die op de nodige interesse kunnen rekenen.

LEES OOK: Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

Smets en Delorge gegeerd

Zoals alom geweten is Matte Smets momenteel grof wild. De jonge verdediger staat inmiddels op de verlanglijstjes van zowat elke Belgische topclub en wordt ook vanuit het buitenland gevolgd. Daarnaast neemt ook de belangstelling in Mathias Delorge zienderogen toe.

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Belgische titanenstrijd

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri kan Delorge dan ook rekenen op heel wat concrete interesse. Wouter Vrancken zou bijvoorbeeld al gecharmeerd zijn van tijdens zijn periode als hoofdtrainer van KRC Genk en zou de middenvelder dolgraag naar zijn nieuwe club AA Gent willen halen.

De Buffalo's krijgen wel flinke concurrentie van Club Brugge. De landskampioen zou inmiddels zelfs al contact hebben opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen. Ook KRC Genk, waar Fink graag met hem wil verder werken, ligt op de loer. Net als enkele Bundesliga-clubs.

In tegenstelling tot Smets en Steuckers, beschikt Delorge wel niet over een afkoopclausule. De gegadigden zullen dus eerst met STVV aan tafel moeten gaan. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Kanaries willen vangen voor hun goudklompje.

Bij welke club zou Delorge de meeste kansen krijgen?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

0
0
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

46
46
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

140
140
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

218
218
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

124
124
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

245
245
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

327
327
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

317
317
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

299
299
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

379
379
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

488
488
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

321
321
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

649
649
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

236
236
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

35
35
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

656
656
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

313
313
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1418
1418
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

482
482
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

461
461
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

439
439
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

321
321
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

551
551
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

215
215
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

393
393

Meer sportnieuws