'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

1718 stemmen
'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

In de schaduw van het Europees kampioenschap begint ook de zomerse transfercarrousel op volle toeren te draaien. Verschillende smaakmakers uit de Jupiler Pro League kunnen daarbij op de nodige interesse rekenen. Met name de goudhaantjes van STVV zijn momenteel grof wild.

De Truienaars kunnen terugblikken op een geslaagd seizoen. Onder het bewind van Thorsten Fink wisten de Limburgers zich zonder grote problemen van het behoud te verzekeren. Uiteindelijk legde STVV zelfs beslag op de derde plaats in de Europe Play-Offs. En dat met heel wat sterkhouders uit de eigen jeugdopleiding.

Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook aanvaller Jarne Steuckers weg op Stayen. En er zijn nog meer spelers die op de nodige interesse kunnen rekenen.

LEES OOK: Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

Smets en Delorge gegeerd

Zoals alom geweten is Matte Smets momenteel grof wild. De jonge verdediger staat inmiddels op de verlanglijstjes van zowat elke Belgische topclub en wordt ook vanuit het buitenland gevolgd. Daarnaast neemt ook de belangstelling in Mathias Delorge zienderogen toe.

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Belgische titanenstrijd

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri kan Delorge dan ook rekenen op heel wat concrete interesse. Wouter Vrancken zou bijvoorbeeld al gecharmeerd zijn van tijdens zijn periode als hoofdtrainer van KRC Genk en zou de middenvelder dolgraag naar zijn nieuwe club AA Gent willen halen.

De Buffalo's krijgen wel flinke concurrentie van Club Brugge. De landskampioen zou inmiddels zelfs al contact hebben opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen. Ook KRC Genk, waar Fink graag met hem wil verder werken, ligt op de loer. Net als enkele Bundesliga-clubs.

In tegenstelling tot Smets en Steuckers, beschikt Delorge wel niet over een afkoopclausule. De gegadigden zullen dus eerst met STVV aan tafel moeten gaan. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Kanaries willen vangen voor hun goudklompje.

Bij welke club zou Delorge de meeste kansen krijgen?

Meest recent

Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

22
22
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

53
53
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

121
121
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

378
378
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

28
28
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

193
193
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

174
174
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

256
256
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

158
158
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

121
121
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

189
189
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

139
139
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

54
54
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

535
535
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

91
91
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

47
47
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

260
260
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

103
103
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

206
206
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

464
464
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

379
379
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

70
70
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

206
206
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

194
194

Meer sportnieuws