'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

door
'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

In de schaduw van het Europees kampioenschap begint ook de zomerse transfercarrousel op volle toeren te draaien. Verschillende smaakmakers uit de Jupiler Pro League kunnen daarbij op de nodige interesse rekenen. Met name de goudhaantjes van STVV zijn momenteel grof wild.

De Truienaars kunnen terugblikken op een geslaagd seizoen. Onder het bewind van Thorsten Fink wisten de Limburgers zich zonder grote problemen van het behoud te verzekeren. Uiteindelijk legde STVV zelfs beslag op de derde plaats in de Europe Play-Offs. En dat met heel wat sterkhouders uit de eigen jeugdopleiding.

Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook aanvaller Jarne Steuckers weg op Stayen. En er zijn nog meer spelers die op de nodige interesse kunnen rekenen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Smets en Delorge gegeerd

Zoals alom geweten is Matte Smets momenteel grof wild. De jonge verdediger staat inmiddels op de verlanglijstjes van zowat elke Belgische topclub en wordt ook vanuit het buitenland gevolgd. Daarnaast neemt ook de belangstelling in Mathias Delorge zienderogen toe.

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Belgische titanenstrijd

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri kan Delorge dan ook rekenen op heel wat concrete interesse. Wouter Vrancken zou bijvoorbeeld al gecharmeerd zijn van tijdens zijn periode als hoofdtrainer van KRC Genk en zou de middenvelder dolgraag naar zijn nieuwe club AA Gent willen halen.

De Buffalo's krijgen wel flinke concurrentie van Club Brugge. De landskampioen zou inmiddels zelfs al contact hebben opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen. Ook KRC Genk, waar Fink graag met hem wil verder werken, ligt op de loer. Net als enkele Bundesliga-clubs.

In tegenstelling tot Smets en Steuckers, beschikt Delorge wel niet over een afkoopclausule. De gegadigden zullen dus eerst met STVV aan tafel moeten gaan. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Kanaries willen vangen voor hun goudklompje.

Bij welke club zou Delorge de meeste kansen krijgen?

Meest recent

Union SG gaat voor énorme stunt: Burgess verklaart hoe

Union SG speelt morgenavond om 21u in het Lotto Park tegen Internazionale. Een loodzware opdracht. ...

1
1
Crisis Antwerp houdt aan: Wils laat zich uit over ontslag

Royal Antwerp FC verkeert momenteel in degradatiegevaar. Een blamage voor de Great Old. De positie ...

50
50
Deschacht: "Hij is niet goed genoeg voor Anderlecht"

Olivier Deschacht pakte maar liefst acht landstitels met RSC Anderlecht. In die periode was RSCA nog ...

115
115
Standard dompelt Antwerp in zeer grote crisis

Standard en Royal Antwerp FC speelden om 15u de resterende zes minuten van de gestaakte partij van ...

262
262
Hubert waarschuwt Union: "We moeten lessen trekken"

David Hubert beleefde vorig weekend een geslaagd debuut als trainer van Union met een zege tegen ...

17
17
Albert doet keiharde vaststelling over Hasi

Het blijft een seizoen met vallen en opstaan voor Anderlecht. Paars-Wit liet zondag nog maar eens ...

131
131
De Bruyne krijgt enorme lof: "Eén van grootste spelers ooit"

Vorig weekend leed Napoli een pijnlijke nederlaag op het veld van Torino. Daar kon ook Kevin De ...

40
40
'Antwerp slikt extra domper voor clash met Standard'

Om 15u staat er nog even voetbal op het programma in de Jupiler Pro League op het programma. Dan ...

214
214
Lammens spreekt voor het eerst na knallende start bij United

Hij moest enkele weken wachten op zijn kans bij Manchester United, maar intussen heeft Senne Lammens ...

78
78
Goots schrikt zich rot: Gheysens belt met pikante boodschap

“Ik verslikte me, ook al was mijn koffie al op,” zo liet Goots zopas optekenen bij GVA. ...

247
247
Harde conclusie Fink: "Kwestie van maturiteit"

Bij KRC Genk slagen ze er dit seizoen maar niet in om regelmaat in de prestaties te krijgen. Voor de ...

95
95
Vlaamse en Waalse pers in de clinch over tirade Wilmots

Om 15u werken Standard en Antwerp nog de laatste minuten af van hun onderlinge confrontatie. Vrijdag ...

223
223
Hasi trekt straffe vergelijking: "Al gezien bij Tielemans"

Anderlecht zag afgelopen weekend de kloof met Union en Club Brugge weer oplopen, want het raakte ...

142
142
Degryse vreest rampscenario voor Club Brugge

Er staat deze week weer Europees voetbal op het programma. In de Champions League staan de twee ...

311
311
Ophef in Lokeren: TV-deelname Nainggolan beroert iedereen

Radja Nainggolan, voormalig Rode Duivel en huidig speler van Sporting Lokeren, verschijnt vanavond ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Droomjob Kompany, icoon terug bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

320
320
Leko gaat te ver bij KAA Gent: “Niet de juiste aanpak"

KAA Gent ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Zulte Waregem. De promovendus gaf een pak ...

339
339
Wéér ontslag: Deila ook in de VS genadeloos op de schop

Ronny Deila heeft een verleden in de België bij Standard Luik en Club Brugge. Bij die ...

78
78
Goud in handen: Anderlecht-talenten schrijven geschiedenis

Op het WK U20 heeft Marokko geschiedenis geschreven. Met Ali Maamar (RSC Anderlecht) en Yassine ...

164
164
JPL-stunt in de maak? Vandenbempt ziet grote kans

Heel wat Belgische (sub)topclubs stellen toch stevig teleur dit seizoen. Ploegen als RSC Anderlecht, ...

273
273
Bertaccini misnoegd: "We missen hem bij Anderlecht"

Adriano Bertaccini was misschien wel de speler die het meest teleurgesteld was bij RSC Anderlecht na ...

378
378
Bayern onklopbaar: liggen hier de kansen voor Club Brugge?

Club Brugge neemt het woensdag op tegen Bayern München. Dat belooft een zeer zware partij te ...

200
200
De nieuwe Courtois? "Kan beste doelman ter wereld worden"

De Rode Duivels hebben enorm veel weelde onder de lat. Thibaut Courtois is nog altijd de nummer ...

316
316
KRC Genk kraait victorie: smaakmaker eindelijk weer de oude

KRC Genk geraakt maar niet op toerental. Het speelde 2-2 tegen Cercle Brugge, wat een fikse ...

279
279
Hasi haalt stevig uit: "Is een ziekte in onze ploeg"

RSC Anderlecht verloor terecht twee punten op het veld van STVV. Het was alweer een wisselvallige ...

449
449

Meer sportnieuws