'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

door
'AA Gent en Club Brugge neus-aan-neus voor JPL-uitblinker'

In de schaduw van het Europees kampioenschap begint ook de zomerse transfercarrousel op volle toeren te draaien. Verschillende smaakmakers uit de Jupiler Pro League kunnen daarbij op de nodige interesse rekenen. Met name de goudhaantjes van STVV zijn momenteel grof wild.

De Truienaars kunnen terugblikken op een geslaagd seizoen. Onder het bewind van Thorsten Fink wisten de Limburgers zich zonder grote problemen van het behoud te verzekeren. Uiteindelijk legde STVV zelfs beslag op de derde plaats in de Europe Play-Offs. En dat met heel wat sterkhouders uit de eigen jeugdopleiding.

Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook aanvaller Jarne Steuckers weg op Stayen. En er zijn nog meer spelers die op de nodige interesse kunnen rekenen.

LEES OOK: 'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

Smets en Delorge gegeerd

Zoals alom geweten is Matte Smets momenteel grof wild. De jonge verdediger staat inmiddels op de verlanglijstjes van zowat elke Belgische topclub en wordt ook vanuit het buitenland gevolgd. Daarnaast neemt ook de belangstelling in Mathias Delorge zienderogen toe.

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Belgische titanenstrijd

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri kan Delorge dan ook rekenen op heel wat concrete interesse. Wouter Vrancken zou bijvoorbeeld al gecharmeerd zijn van tijdens zijn periode als hoofdtrainer van KRC Genk en zou de middenvelder dolgraag naar zijn nieuwe club AA Gent willen halen.

De Buffalo's krijgen wel flinke concurrentie van Club Brugge. De landskampioen zou inmiddels zelfs al contact hebben opgenomen om Delorge en zijn entourage te overtuigen. Ook KRC Genk, waar Fink graag met hem wil verder werken, ligt op de loer. Net als enkele Bundesliga-clubs.

In tegenstelling tot Smets en Steuckers, beschikt Delorge wel niet over een afkoopclausule. De gegadigden zullen dus eerst met STVV aan tafel moeten gaan. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Kanaries willen vangen voor hun goudklompje.

Bij welke club zou Delorge de meeste kansen krijgen?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

0
0
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

137
137
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

54
54
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

100
100
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

150
150
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

61
61
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

370
370
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

553
553
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

159
159
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

439
439
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

58
58
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

177
177
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

641
641
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

48
48
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

670
670
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

370
370
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

954
954
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

268
268
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

73
73
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

42
42
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

198
198
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

198
198
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

131
131
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

648
648
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

107
107

Meer sportnieuws