Oranje vreest nieuwe mokerslag vlak voor EK-opener

72
Oranje vreest nieuwe mokerslag vlak voor EK-opener

Nederland heeft maandag vertrouwen getankt voor het EK met een 4-0-zege in de uitzwaaiwedstrijd tegen IJsland. Toch hield Oranje gemengde gevoelens over aan die match. Zo raakte bekend dat Frenkie de Jong forfait moet geven voor het EK en ook Teun Koopmeiners is plots twijfelachtig.

Onder de vleugels van bondscoach Ronald Koeman wil Nederlander in de komende weken een goed parcours afleggen tijdens de EK-eindronde. Sowieso moet het beter dan tijdens het vorige EK, toen de 16de finales al het eindstation vormde. Vlak voor de start van het toernooi werd alvast vertrouwen getankt.

Geen De Jong in Duitsland

Afgelopen donderdag had Nederland namelijk al met 4-0 gewonnen van Canada. En maandagavond werd dus ook IJsland, dat enkele dagen eerder nog Engeland had geklopt, over de knie gelegd. Het werd opnieuw 4-0, met vier verschillende doelpuntenmakers op het scorebord.

Een mooie avond dus voor de Nederlanders, tenminste toch op het veld. Zo kreeg Koeman erg slecht nieuws te horen. In Duitsland zal hij immers niet kunnen rekenen op De Jong. Er werd getracht om de middenvelder van FC Barcelona klaar te stomen voor het EK, maar die race tegen de klok heeft dus niets opgebracht.

Vrees voor Koopmeiners

De Jong is al de zevende speler die forfait moeten geven met een blessure. En mogelijk wordt de schade nog groter. Tijdens de opwarming van de partij tegen IJsland, viel immers ook Koopmeiners uit. De middenvelder, auteur van een geweldig seizoen bij Atalanta, raakte gekwetst aan de lies.

Verder onderzoeken moeten de ernst van zijn blessure bepalen. Maar Koeman vreest alvast voor het ergste. "We weten nog niet hoe het is met Koopmeiners. Dat gaan we morgenochtend vroeg zien in de testresultaten. Maar ik heb slechte vermoedens ...", werd de bondscoach geciteerd bij VI.

Nederland hoort bij de kandidaat-winnaars op het EK ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

10
10
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

20
20
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

2
2
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

32
32
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

17
17
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

84
84
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

32
32
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

16
16
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

25
25
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

314
314
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

78
78
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

57
57
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

141
141
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

268
268
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

30
30
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

312
312
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

143
143
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

54
54
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws