Oranje vreest nieuwe mokerslag vlak voor EK-opener

door
Oranje vreest nieuwe mokerslag vlak voor EK-opener

Nederland heeft maandag vertrouwen getankt voor het EK met een 4-0-zege in de uitzwaaiwedstrijd tegen IJsland. Toch hield Oranje gemengde gevoelens over aan die match. Zo raakte bekend dat Frenkie de Jong forfait moet geven voor het EK en ook Teun Koopmeiners is plots twijfelachtig.

Onder de vleugels van bondscoach Ronald Koeman wil Nederlander in de komende weken een goed parcours afleggen tijdens de EK-eindronde. Sowieso moet het beter dan tijdens het vorige EK, toen de 16de finales al het eindstation vormde. Vlak voor de start van het toernooi werd alvast vertrouwen getankt.

Geen De Jong in Duitsland

Afgelopen donderdag had Nederland namelijk al met 4-0 gewonnen van Canada. En maandagavond werd dus ook IJsland, dat enkele dagen eerder nog Engeland had geklopt, over de knie gelegd. Het werd opnieuw 4-0, met vier verschillende doelpuntenmakers op het scorebord.

Een mooie avond dus voor de Nederlanders, tenminste toch op het veld. Zo kreeg Koeman erg slecht nieuws te horen. In Duitsland zal hij immers niet kunnen rekenen op De Jong. Er werd getracht om de middenvelder van FC Barcelona klaar te stomen voor het EK, maar die race tegen de klok heeft dus niets opgebracht.

Vrees voor Koopmeiners

De Jong is al de zevende speler die forfait moeten geven met een blessure. En mogelijk wordt de schade nog groter. Tijdens de opwarming van de partij tegen IJsland, viel immers ook Koopmeiners uit. De middenvelder, auteur van een geweldig seizoen bij Atalanta, raakte gekwetst aan de lies.

Verder onderzoeken moeten de ernst van zijn blessure bepalen. Maar Koeman vreest alvast voor het ergste. "We weten nog niet hoe het is met Koopmeiners. Dat gaan we morgenochtend vroeg zien in de testresultaten. Maar ik heb slechte vermoedens ...", werd de bondscoach geciteerd bij VI.

Nederland hoort bij de kandidaat-winnaars op het EK ...

Meest recent

Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

9
9
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

357
357
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

188
188
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

33
33
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

51
51
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

61
61
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1390
1390
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

117
117
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

188
188
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

32
32
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

927
927
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

474
474
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

69
69
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

41
41
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

123
123
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

97
97
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

51
51
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

221
221
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

54
54
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

134
134
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

57
57
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

29
29

Meer sportnieuws